Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.7.2007, 22:53   #1
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Klipsch zvucnici

I tako su mene smorili moji Altec Lansing FX5051 zvucnici... Dacu im jos jednu sansu posle povezivanja na X-Fi, ali sumnjam da cu dobiti eureku.

Anyway, ovo me je nateralo da trazim naslednika. U jednom reviewu FX5051 rekose da je zvuk dobar, ali ne kao i Klipsch zvucnici. Gledao sam neke modele, ali ne mogu da stvorim predstavu o njima. Ima li gde kod nas da se kupe? Imao neko iskustava?

Znam da oni vecinom prodaju floorstanding zvucnike, ali i Altec je ozvucio operu.


Aj pa tako.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2007, 23:48   #2
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Klipsch zvucnici

Sta bi sa onom euforijom ushicenja i neverovane srece nakon sto si puko 230 evrica za 5051?

Sta te tacno smorilo kod tog alteka? Jel nedostatak snage ili nesto trece?
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2007, 23:53   #3
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Klipsch zvucnici

Sta znam, izgleda da sam se razmazio.
Ili ogluveo... Ili postajem zabagreli audiofil.

Ipak, bas nije dovoljno jak za satelite. Nema sta, brunda on lepo i "toplo", i kvalitet je izuzetan, ali nema taj punch. Ali, da "lete kristali" po sobi, to svakako.

Napisacu review ovde na forumu, pa ce ti sve biti jasno. Opet ponavljam, cekam da se javi neko ko ih je nakacio na neki Soundblaster, da vidim da li se isplati kupovati isti.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2007, 10:17   #4
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Klipsch zvucnici

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Sta znam, izgleda da sam se razmazio.
Ili ogluveo... Ili postajem zabagreli audiofil.

Ipak, bas nije dovoljno jak za satelite. Nema sta, brunda on lepo i "toplo", i kvalitet je izuzetan, ali nema taj punch. Ali, da "lete kristali" po sobi, to svakako.

Napisacu review ovde na forumu, pa ce ti sve biti jasno. Opet ponavljam, cekam da se javi neko ko ih je nakacio na neki Soundblaster, da vidim da li se isplati kupovati isti.
Ako sam te dobro razumeo tvoj FX5051 guras na integrusu.
Itekako u tom slucaju bi osetio razliku da uparis te zvucnike sa nekim modelom soundblastera.
Sto se Kilipscha tice oni su sve samo ne jeftini. Izuzetni zvucnici a i cena im je verovatno takva. Pogledaj na google.
Nisi prijatelju ni gluv ni razmazen, vec oboljevas od bolesti koja se zove audiofilizam. Sto je jos gore za takav sport potrebno je dosta love. Kada se setim svog pocetka izgledalo je sve nekako naivno i neobuzdano.
I taman pomislis to je taj zvuk koji sam trazio a onda otkrijes novu dimenziju i tako u krug. Sto budes dalje ulazio u audiofile vode to ces za obican svet izgledati cudnije. Jedino pravi audiofil moze razumeti onog drugog audiofila. Mozes to uporediti sa recimo filatelijom ( oni koji skupljaju postanske marke ). Dakle ljubitelj zvuka nije opsesija kako se u narodu misli, vec specifican i skup hobi. Neki pak smatraju da je to cist egzibicionizam.
Mislim da nisi pogresio sto si uzeo FX5051 jel se od necega mora poceti i uporedjivati. Dokle ce te to dovesti niko ne zna. Najvaznije kao i u svim oblastima zivota, da posedujes ogranicenje, odnosno da umes da se zaustavis shodno finansijskim mogucnostima.
Dobro dosao u svet audiofila.
Evo jednog Klipscha - kucni bioskop kako se na srpskom kaze. Model RVX-54. Ovo je nesto u srednjem segmentu ovog proizvodjaca kada su u pitanju aktivni home teatar zvucnici.
Poz.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	RVX-54.jpg
Viđeno:	99 puta
Veličina:	18,1 KB
ID:	9513  
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2007, 14:50   #5
drNesh
Član
 
Član od: 18.1.2007.
Lokacija: Brcko
Poruke: 340
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 26 puta na 23 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku drNesh
Određen forumom Re: Klipsch zvucnici

E ovo nemora ni da svira koliko dobro izgleda.
drNesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
5.1 zvučnici Totti ŠDK - Zvuk na računaru 55 27.5.2008 23:02
Zvucnici za Sve DrZoid ŠDK - Zvuk na računaru 0 25.4.2007 18:26
Zvucnici pored monitora - Y or N?! polarnimeda Grafika 23 4.1.2007 0:36
Zvucnici pored kucista i monitora ghostface Zvuk na računaru 4 20.12.2006 1:04
Klipsch ProMedia Ultra 2.0 zvucnici - gde kupiti? clansman ŠDK - Zvuk na računaru 0 14.12.2006 19:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com