Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2007, 23:16   #21
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Hard to choose....

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Hm, to me potseti da istopim neki zlatni lanac iz vremena Kureta i Svabe... Sve ce to narod pozlatiti....
Druze, mnogo ga komplikujes. Dobro ti je rekao Rocker da ces samo baciti pare za nista. Pozlaceni ili metalni kablovi i kontakti ne uticu na kvalitet zvuka. Kvalitet pre svega zavisi od izvora snimanja, medija i kvaliteta reproduktora. To je izvorni signal. E sad koliki ce faktor shuma, impedenca i trte mrte biti razlicit u promilima izmedju zlatnih i ne zlatnih kontakata manje je vazno za ono sto imas. Samo se na vrhunskoj opremi moze cuti razlika u kvalitetnim kablovima i to samo kod iskusnih audiofila.
Lepo sam ti predlozio Audigy 2 ZS a moze i Value. Sta im fali za tvoj FX5051.
SNR od 108Db ( eh kad bi to stvarno bilo ) u odnosu na tvoj FX je vise nego dovoljno veruj mi.
A za X-Fi Kartice vec sam postovao nekoliko puta. Jeste da poneki komad Audigy ima pucketanje ( Mario Pavicevic ) ali nije u pitanju cela serija vec po neki komad. Dok kod X-Fi vec u startu se pokazala problematicna. Kako sa maticnim plocama tako i sa drajverima sto nije bio slucaj ranije kod Creative. Zato i jesam skeptican po pitanju budzet serije X-Fi a to je sve do 150e
Ne krivim niti pljujem po Creative kao firmi. Previse se za kratko vreme izmenjali razni chip setovi na maticnim plocama. Ocigledno razvoj zvucnih kartica je mnogo sporiji i tesko prilagodljiv razlicitim uslovima rada. To sto imas KT 333A ne znaci da je X-Fi projektovan za taj chip set, ali sam siguran od onoga sto sam ti predlozio da ce raditi na tvojoj maticnoj.
Izmedju eksperimenta i proverenog ja bi licno izabrao provereno.
Poz.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 8:20   #22
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Hard to choose....

Astra problem je sto kod nas trenutno ne mozes da nadjes nista osim osakacenih varijanti creative audigy kartica Ortak je hteo da menja zvucnu pa smo okrenuli jedno 15-ak firmi i nigde ne mozes da nadjes nista drugo osim Audigy SE i Audigy 4 OEM koji zvanicno i ne postoji,na sajtu se pominje samo PRO verzija a sama stamapna ploca je ista kao na SB Live 5.1 Digital uz dodatak jednog izlaza zbog 7.1 i naravno audigy 4 cipa(naravno sa nalepnicom a ispod je Audigy 2) i konektori su od standardne kolor plastike.E sad ono sto je problem u celoj prici da taj Audigy 4 OEM kosta oko 70e sto je cist lopovluk jer je ista kartica pre par meseci kostala 57e.Daleko da je ta kartica losa ali za 20e doplate moze se uzeti Xi-fi music koji iako ima musicave drajvere i problema sa nekim plocama opet je ono sto jeste a ne macka u dzaku.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
XP na jednom Hard disku, Vista na drugom Hard disku librabicboj Operativni sistemi 5 4.12.2006 13:52
Hard postao bad(RAW) VMedic Nosači podataka 1 2.11.2006 4:50
Hard disk is down!.... Peruzzi Kvarovi 8 21.7.2006 0:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com