Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.9.2016, 10:28   #21
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

^ Jesi li imao prilike da koristis kaihl sviceve duze vreme? Ja sam imao na kratko, razmisljao sam da uzmem neku TKL sa ovim prekidacima, ali ako je kvalitet stvarno tako los, onda mi se ne isplati...
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2016, 13:02   #22
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
^ Jesi li imao prilike da koristis kaihl sviceve duze vreme? Ja sam imao na kratko, razmisljao sam da uzmem neku TKL sa ovim prekidacima, ali ako je kvalitet stvarno tako los, onda mi se ne isplati...
Jesam, čak na nekoliko tastatura koje se nalaze u različitim cenovnim rangovima. Primer, jedan od skupljih "izleta" koje sam pravio ako ne računam Razer tastature, "TT Poseidon" tastatura kod koje je već posle godinu dana počeo da se oseća zamor materijala jer su tasteri počeli da se klimaju a otpor tastera da bude neujednačen.

Moj savet ostaje - ako kupujete mehaničku tastaturu to znači da hoćete na duže staze da se obezbedite što se tiče izdržljivosti i udobnosti. Tastatura ne može da ispuni ni jedan od ta dva uslova ako koristi kopiju Cherry MX prekidača koja je izrađena od lošijeg materijala i usput štedi na izradi gde god je to moguće. Učinite sebi uslugu i uložite novac u dobru i kvalitetnu mehaničku tastaturu sa Cherry MX tasterima. Ne mora to da bude Corsair K70 Vengeance (mada vredi oba bubrega ). Evo, pre nekih godinu dana uzeo sam Trigger Z od Cooler Mastera. Fenomenalna mehanička tastatura sa Cherry MX Brown prekidačima po dosta nižoj ceni od recimo pomenute K70 (oko 100€). Ali ta tastatura za razliku od Kailh baziranih ima da traje večno a ako se nekada i dogodi kvar ne treba preterano brinuti o zameni prekidača niti da li će proizvođač prekidača još uvek postojati kad za to dođe vreme.

I da veoma bitna napomena, obavezno pre kupovine proverite koji tip Cherry MX prekidača vam odgovara! Nisu svi isti i ne odgovaraju svakoj osobi (http://www.keyboardco.com/blog/index...ical-switches/). Proveru vrštii naravno na licu mesta.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2016, 23:21   #23
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
I da veoma bitna napomena, obavezno pre kupovine proverite koji tip Cherry MX prekidača vam odgovara!
To je teško izvesti, ovde gdje ja živim mislim da to nije moguće jer nema toliko mehaničkih tastatura u ponudi pošto su skupe. Inače je ovde kod mene puno slabija ponuda, kod ovakve robe uglavnom se mora naručiti preko nekog prodavca pa čekati da mu stigne to što kupuješ.

Po onome što sam čitao djeluje mi da bi meni Brown najviše dogovarao, koliko sam shvatio on je neka zlatna sredina. Samo što još nisam baš prelomio da kupim mehaničku tastaturu zbog njihove cijene, još se pitam isplati li se, a još ni jednu nisam probao. U svakom slučaju treba mi i za kucanje i za igre.

Odavno imam običnu membransku Logitech Wave (ovaj manje poznati model, onaj drugi je poznatiji).

Ali kad se već priča o modelima zna li neko kako se pokazala CoolerMaster Storm Quickfire Ultimate (125 €)? Koliko vidim cijena joj je vrlo slična toj njihovoj Trigger Z (120 €).

Kakva je Tesoro Durandal?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2016, 8:27   #24
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
A mozda ti i nije losa opcija da pogledas kod nas dostupne mehanicke tastature sa kaihl svicevima, oni su ti kopija cherry sviceva a imas ih vec za 4-6000 hiljada...
Znam o switchevima sve što sam mogao da naučim sa neta i definitivno sam na previše mesta pročitao da su Kaihl jako nekvalitetna alternativa... I da, trenutno gledam Cherry Mx Brown tastature, prvenstveno za kucanje ali nisam našao ništa ispod 100e sa tim switchevima, a treba još i slušalice da kupim pa i komp da sastavljam. Pratiću cene i šetati po radnjama dok ne prelomim oko svote novca i switcha koji mi odgovara
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2016, 15:40   #25
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Znam o switchevima sve što sam mogao da naučim sa neta i definitivno sam na previše mesta pročitao da su Kaihl jako nekvalitetna alternativa... I da, trenutno gledam Cherry Mx Brown tastature, prvenstveno za kucanje ali nisam našao ništa ispod 100e sa tim switchevima, a treba još i slušalice da kupim pa i komp da sastavljam. Pratiću cene i šetati po radnjama dok ne prelomim oko svote novca i switcha koji mi odgovara
Pa pazi, definitivno je cherry daleko sigurnija stvar, ali je kao sto vidis i skuplja. To sam vise naveo kao alternativu jer vidim da se lomis, pa ako ti se ne svidi, lakse je prezaliti 4-5000 dinara (a i prodati) negoli tastaturu od 100+ eur. Ja sam za relativno kratko vreme promuljao kroz ruke vise mehanickih tastatura, tako da mi je sad vracanje na muljavu membranu maltene mucenje (mada ima izuzetaka, recimo membrana na Cooler Master Suppressor tastaturi mi je i dalje ok, dok na mojoj staroj Genius i a4 tech je jeziva).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2016, 15:43   #26
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
pa ako ti se ne svidi, lakse je prezaliti 4-5000 dinara (a i prodati) negoli tastaturu od 100+ eur.
Da ali zato kad nekome kažeš "Kailh" prekidači velike su šanse da nema predstavu o čemu se radi ali zato čim pomeneš Cherry MX odmah svi znaju šta je to.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 21:20   #27
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Ima na popustu u games.rs za 9k dinara steelseries 6gv2, odlicna tastatura, jako kvalitetna sa cherry mx black prekidacima. Kvalitet je izvanredan, samo je stampa na dugmicima losijeg kvaliteta i definitivno ce se izlizati posle par godina. Ostatak tastature ce vas verovatno nadziveti.
Apostrof je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 23:22   #28
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Čitam sad baš na netu da je kao fazon izdržljiva ali postoje i negativna iskustva sa kvalitetom samih switcheva i tastera. Biće da se ne isplati ipak, za 2-3k više postoji već veliki izbor.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2016, 13:41   #29
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Ja imam 6gv2 vec par godina a i uzeo sam je od burazera koji je za nju pukao silne pare kad se pojavila da bi posle par meseci shvatio da je jednostavno navikao na ove nishohodne membranske i da mu mehanicka ne odgovara. Jedina moja zamerka na kvalitet je najjeftiniji pad printing za slova na tasterima, i verovatno se na to ljudi zale posto kad je izasla ova tastatura je bila poprilicno skupa, a jos nije imala nikakav softver, samo osnovne medija tastere idt. Veliki plus za ovu tastaturu je sto je jedina tastatura koju sam imao da nema apsolutno nikakav ghosting, sto je cini savrsenom za igre pogotovu arena sutere i street fighter.

Pre nje sam koristio unicomp classic 101, ona je oko 90 dolara, sad da je narucite sa sve porezima, carinama i dostavom izasla bi oko 140, ili da je kupite preko (najbolje u nemackoj posto moze povracaj pdv-a odmah u radnji). Odlicna tastatura, sad je koristim na poslu jer je bas glasna i nervira mi kolege kopija legendarne imb model m tastature.
Apostrof je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
doctor (16.10.2016)
Stara 16.10.2016, 14:53   #30
Ale[x]andar
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Poruke: 486
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 63 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Evo i ja da se javim. I ja koristim Steelseries 6Gv2 nesto jace od god i po dana bez ikakvih problema.
Tastatura je jednostavno kao tenk. Imam nekoliko ljudi na stimu koji imaju tastaturu po 4-5 godina, i dalje im radi savrseno.
Bas kako je rekao Apostrof, tastatura ce vas nadziveti.
Bas pre mozda 10ak dana sam prosuo dobar deo iz limenke od 0.5 l po tastaturi (ovo mi se prvi put desilo za 12 godina od kako imam racunar). Lagano sam skinuo tastere, oprao ih u vreloj vodi, onu metalnu plocu i prekidace ocistio lagano i tastatura radi bez ikakvih problema.
Opet ponavljam, kao sto kaze Apostrof, jedina mana je taj los printing na tasterima.
Pocne da se gubi boja posle nepuna 2 meseca. Eto sta je jedina mana.
A sve ostalo je savrseno. Preporuke za ovu tastaturu.
Ale[x]andar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ale[x]andar na korisnoj poruci:
doctor (16.10.2016)
Stara 16.10.2016, 17:53   #31
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Citat:
Ale[x]andar kaže: Pregled poruke
Bas pre mozda 10ak dana sam prosuo dobar deo iz limenke od 0.5 l po tastaturi (ovo mi se prvi put desilo za 12 godina od kako imam racunar). Lagano sam skinuo tastere, oprao ih u vreloj vodi, onu metalnu plocu i prekidace ocistio lagano i tastatura radi bez ikakvih problema.
Meni se ovo dešava na svakih par meseci, svaka tastatura proradi kad je podvrgneš tom tretmanu, nebitno da li košta hiljadu dinara ili 7-8 puta više.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2016, 19:27   #32
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Mogu li keycaps na toj tastaturi da se menjaju nekim custom rešenjima? Video sam da ljudi to konstantno rade na mehaničkim tastaturama ali i da postoje tastature sa "nestandardnim" tasterima.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2016, 22:48   #33
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Mogu, svaka cherry mx tastatura tacnije svaki chery mx taster ima isti "sistem" kako se na taster navlaci na sam prekidac, imas na 1000 mesta na netu da narucis dugmad od koje god plastike hoces, boje, stampe i sl. Ja sam pre par godina za unicomp narucio jako skupe koji su imali etching sa strane, tacnije na bocnoj povrsini koja "gleda" ka korisniku. Nisu skupa po komadu, ali kad uzmes u obzir da ih imas preko 100 komada nije bas svejedno, mislim da sam ih platio maltene ko samu tastaturu. Jedino nestandardno na ovoj tastaturi sto je desni shift manji (dodali su \ pre shifta pa je kraci za ceo taster) ali i to sigurno moze da se nabavi.

Sad sam proverio, skraceni shift je za ~0.3mm duzi od standardnog capslock tastera tako da u nekoj najgoroj varijinti moze tako da se kupi.

Poslednja ispravka: Apostrof (16.10.2016 u 23:14)
Apostrof je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
doctor (18.10.2016)
Stara 18.10.2016, 18:49   #34
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Ipak sam pikirao trenutno CM Quickfire XT sa braon svičevima, odgovara mi beli backlight i dizajn same tastature, pa kad prištekam kupujem. Kad kupim da kupim jednom i to je to.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2016, 20:42   #35
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Ako nisi imao mehanciku tastaturu, tacnije ako bas braon prekidace nisi koristio, OBAVEZNO probaj, trazi u radnji da ti otvore ili sl.
Apostrof je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
doctor (19.10.2016)
Stara 18.10.2016, 20:51   #36
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Postoji li bešumna mehanička tipkovica, ili tiha, za igre?
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2016, 21:10   #37
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Deluje interesantno nova tastatura Cooler Master Masterkeys Lite L koja se skoro pojavila u nasim prodavnicama. Nije mehanicka tastatura i uz nju se dobija mis za ~7000 dinara. Pogledajte review-e tastature na youtube-u.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2016, 21:20   #38
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
Postoji li bešumna mehanička tipkovica, ili tiha, za igre?
Imaju MX Silent dugmići, ali po onome što sam slušao na YT (Corsair tastatura) i oni se prilično čuju, možda malo manje nego klasična mehanička sa O-rings.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2016, 2:11   #39
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Ako nisi imao mehanciku tastaturu, tacnije ako bas braon prekidace nisi koristio, OBAVEZNO probaj, trazi u radnji da ti otvore ili sl.
Nisam, samo sam na osnovu informacija na netu zaključio da bi Brown otprilike bili okej za mene.
Pokušavao sam ja da pronađem negde neku tastaturu da isprobam ali ovde u Nišu apsolutno nigde nisam našao bilo koju mehaničku tastaturu na lageru.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2016, 7:44   #40
airforce_on
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 176
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 37 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Ја имам Corsair Vengeance K95 Cherry MX Red (није RGB) скоро годину дана,купио сам је у Немачкој за 140 евра и за играње је одлична. Међутим,још од серије K70,Corsair прави неопеване кршеве. Исто важи и за мишеве. Гори су чак и од Razera. Имам до сада 13 мртвих LED диода,које и даље спорадично цркавају. Испрва сам мислио да је неки проблем с напајањем,али кад сам читао на њиховом форуму о узроцима ове појаве,наишао сам на море тема где људи кукају на мртве диоде. Тастери су потпуно функционални и квалитет израде је одличан,али не капирам како годинама и даље уграђују јефтино ђубре. Наравно,нисам рекламирао,јер би ме поштарина коштала,у том случају,као пола нове тастатуре,а Corsair није радио надокнаду трошкова слања,колико сам могао да прочитам.
Невезано за ово,имао сам и ту несрећу да налетим на њихово напајање из RM серије,од 750 вати,које се у току играња гасило,пре него што је вентилатор почео да се окреће.
Далеко од тога да тврдим да су генерално лоши,напротив,али када упропасте неку серију,онда то ураде дословно добро.
airforce_on je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Google Chrome- Faster way to browse the web (do it, do it, do it please, do it...) dzangrizalo Internet tehnologije 20 23.4.2012 17:39
Preporuka 23/24" do 200-210e i da li se uopste truditi? Rolle ŠDK - Grafika 2 10.11.2010 10:07
Tastatura do 2-3 hiljade dinara petrixs123 ŠDK - Ostale komponente 4 24.4.2010 23:56
Smešni, interesantni tekstovi o raznim geek temama NjegovaWisost Cvet kompjutera 286 20.2.2010 13:18
Tastatura ne radi potpuno gogs Ostale komponente 4 30.5.2008 10:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com