Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2011, 23:38   #161
FrankRibery
Banned
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 398
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Minimum minimuma je ta graficka, ali prica se cak i o seriji 6xxx zbog mogucnosti ovoga za vise ekrana, to nema serija 4xxx radeonki! Dakle 90% je sigurno! Jos je i procesor neko cudo tehnike! Ocekuj cenu izmedju 250 i 300e, ne verujem da ce biti vise od toga, ipak govorimo o Nintendu!

Pa nema veze sto je Nintendo u pitanju, sada ce napraviti jaku game-rsku konzolu tako da to vise nije "decija" konzola neko prava next gen konzola. Daj boze da bude 300e to bi bilo extra
FrankRibery je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2011, 0:32   #162
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Suska se da ne Nintendo dao developerima downclock-ovanu konzolu. Sad sta je razlog ne zna se jos mnogi sumnjaju da kriju od konkurencije pravu snagu konzole. Izgleda da je nintendo u onu malu kutijicu upakovao opasnu zvjerku
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2011, 0:40   #163
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
FrankRibery kaže: Pregled poruke
Pa nema veze sto je Nintendo u pitanju, sada ce napraviti jaku game-rsku konzolu tako da to vise nije "decija" konzola neko prava next gen konzola. Daj boze da bude 300e to bi bilo extra
Pratim nintendo dosta dugo, i prema njihovom ponasanju u proslosti ne bi trebalo da bude vise od 300e, bas zbog njihovog motoa koji su ponovili i na E3 prezentaciji "za svakog po nesto"! I GC i wii su zapoceli sa cenom od oko 200$ wii 250$, da sad kazemo inflacija, kriza itd. i dodjes do cene od 300$, vise od toga sam gotovo siguran da nece biti!

Nije ni wii decija konzola, nedostatak krvoprolica, propagandi i psovki ne cini igru decijom, stavise mislim da neke igra deca ne bi nikad ni mogla da predju zbog mozgalica koje su ugradjene. Ja ocekujem da wii u bude otprilike 50% jaca konzola sto se tice sirove procesorske moci od trenutne generacije, ali to nije ni malo bitno. I wii je samo 50% jaci od PS2 po tom pitanju pa je unistio konkurenciju, i idalje se prodaje vise od PS 3! Bitno je to da smo dobili novu inovaciju, novi nacin igranja, a sad dal je neka textura malo vise ispeglanija ili ne to nije bitno za celokupno iskustvo! Samo se tinejdzeri loze na grafiku!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
FrankRibery (17.6.2011), simke85 (21.6.2011)
Stara 17.6.2011, 10:31   #164
FrankRibery
Banned
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 398
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Potpuno se slazem sa tobom i meni grafika nije najvaznija i uvek sam vise voleo Nintendo od ostalih konzola
FrankRibery je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2011, 16:28   #165
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Nisu oni zaboravni ni aljkavi. To je takva marketingska taktika. A evo zasto su je odabrali:

Reklamama u danasnje vreme slabo ko veruje a uz to su uzasno skupe. Tako da je reklamiranje skoro pa bacanje novca. Svi marketingski napori su usmerenou u cilju da se pronadje nesto efikasnije od reklaama a to je uglavnom P.R. (public relations). P.R.je pojednostavljeno receno sve ono sto ljudi na glas govore i mediji pisu o nekom proizvodu. Ljudi tome mnogo vise pridaju paznje i mnogo vise tome veruju. Ako se o nekom proizvodu mnogo govori ljudi vec imaju utisak da je taj proizvod popularan i da je prihvacen od masa. I automatski ga i sami pocnu zeleti...

Umesto da se reklamisu nintendo jednsotavno sve sto priprema drzi u potpunoj tajnosti. Kada se priblizi vreme kad bi reklamna kampanja dobro dosla oni puste u javnost par iunoformacija ali tako odbaranih da se od njih moze sklopiti mnogo verzija price i uvek tako da to izgleda kao slcuajno curenje informacija. ... I sta se onda desava. Svi moguci sajtovi i casopisi o video igrama prenose tu vest pa se s vremenom pojavljuje i jos tri puta toliko glasina i verzije te price... i onda i te nove verzije opet prenose isti ti sajtovi pitajuci se jesu li i te nove vesti istinite... ...I tako se stvori velika medijska buka o novom nintendovom proizvodu a njih ne kosta nista. A sad zamisli koliko bi kostalo da su na svim sajtovima i casopisima platili medijsku kampanju u kojoj bi iznele sve detalje i ugasili vsaku radoznalost.

Dakle marketingski efekat je bolji cak i od izuzetno skupe kampanje a ne kosta ih nista.
Naravno ne moze to uvek da ima takav uspeh ali nintendo je ranije vec tri-cetiri puta uspeo istim nacinom da postigne uspeh tako da po principu "ne popravljas ono sto nije pokvareno" nisu menjali tu taktiku ni za nintendo Wii U.

Ako nintendo Wii U bude uspesan, mozes biti siguran da ce isto tako predstavljati i neku buducu konzolu koja bude nakon Wii U.
Evo sada su na GameTrailers ocenili da je Nintendova prezentacija bila najbolja na E3 sajmu http://www.gametrailers.com/video/be...t-of-e3/716376
i kazu u sutini ono sto sam ja rekao:
"nintendova prezentacija jos uvek najvise diskutovana tema sa E3 2001" ... "pogodili tacku izmejdu otkrivanja dovoljno da generisu dikusiju a i dalje ostave dovoljno za mastanje"

Eto jos jedna potvrda da nije u pitanju greska i aljkavost vec taktika koja je ocigledno uspela.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2011, 16:37   #166
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Evo sada su na GameTrailers ocenili da je Nintendova prezentacija bila najbolja na E3 sajmu http://www.gametrailers.com/video/be...t-of-e3/716376
i kazu u sutini ono sto sam ja rekao:
"nintendova prezentacija jos uvek najvise diskutovana tema sa E3 2001" ... "pogodili tacku izmejdu otkrivanja dovoljno da generisu dikusiju a i dalje ostave dovoljno za mastanje"

Eto jos jedna potvrda da nije u pitanju greska i aljkavost vec taktika koja je ocigledno uspela.
Onaj lik sa Microsoft-ove konferencije sa americkim fudbalom je definitivno bio najaci na konferenciji!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2011, 12:02   #167
nikola987
Član
 
Član od: 25.4.2007.
Poruke: 88
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
...samo ne znam sta je ovo sto se poredi sa DS-om.
To je Game and watch, nintendova prva portabilna konzola
G&W
nikola987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 8:41   #168
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

U zavisnosti koliko vam je kvalitetno sagradjena kuca (debljina zidova je bitna) ovo cudo ce moci da se igra i iz drugih soba. S' obzirom da sam wiimote nosao po celoj kuci i radio je bukvalno na svakom mestu, cak i na spratu, verujem da cu moci da ga igram po celoj kuci.

IZVOR.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 10:30   #169
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Koju tehnologiju koristi? Sony koristi Bluetooth, imam sobu na spratu, iz prizemlja prihvata komade
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 19:08   #170
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
Koju tehnologiju koristi? Sony koristi Bluetooth, imam sobu na spratu, iz prizemlja prihvata komade
Wiimote isto koristi bluetooth! Za ovaj novi wii u kontroler se josuvek ne zna koju tehnologiju koristi, ne bi me zacudilo i da je nesto potpuno novo!

Evo i videa u kome se pokazuju mnogi dodaci za NES konzolu, covek da se zaprepasti kakve su sve ideje imali ovi iz nintenda pre 20-25 godina!

http://www.gametrailers.com/video/an...ewattack/34014
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 22:54   #171
FrankRibery
Banned
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 398
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Wiimote isto koristi bluetooth! Za ovaj novi wii u kontroler se josuvek ne zna koju tehnologiju koristi, ne bi me zacudilo i da je nesto potpuno novo!

Evo i videa u kome se pokazuju mnogi dodaci za NES konzolu, covek da se zaprepasti kakve su sve ideje imali ovi iz nintenda pre 20-25 godina!

http://www.gametrailers.com/video/an...ewattack/34014

Ovo samo dokazuje koliko je Nintendo mocna i savrsena konzola. Svaka cast za Nintendo
FrankRibery je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2011, 22:21   #172
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Izasli su neki novi podaci. Izgleda niko josuvek ne zna koliko je ova konzola ustvari jaka po procesorskim sposobnostima, ali se svi slazu da je barem 50% jaca od PS 3 (opet naglasavam da ovo nema ama bas nikakve veze sa bilo cim, igre nisu grafika), Miyamoto (tvorac Marija i Zelde) je rekao da ce svakako biti jaca od PS 3 (koji nije uplasen novom konzolom kako kazu), ali i da ce biti pristupacna sirokoj publici po svojoj ceni... Dev. Kit sa konacnim hardverom (ili najnoviji prototip zavisi kako ko pise) ce biti dostupan u skorije vreme, do kraja Juna kazu, pa ce tad biti sigurno vise reci o tome koliko je ovo cudo stvarno jako!

Izvor.

Ubisoft je potvrdio da je novi hardver superiorniji u odnosu na konkurenciju, samo ne znam dal se to odnosi samo na grafiku ili na novi nacin igranja.

Izvor 2.

I ono sto me posebno raduje, Assassin’s Creed na wii u ce biti potpuno nova igra, tj. igra za sebe, a ne port.

Izvor 3.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
FrankRibery (22.6.2011)
Stara 23.6.2011, 12:14   #173
FrankRibery
Banned
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 398
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Da li ce izlaziti i zanrovi igara kao sto su na Wii-u? Wii ima odlicne igre pa zato pitam
FrankRibery je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2011, 16:40   #174
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
FrankRibery kaže: Pregled poruke
Da li ce izlaziti i zanrovi igara kao sto su na Wii-u? Wii ima odlicne igre pa zato pitam
Ne razumem te na koje zanrove mislis?

Ako mislis na HD rimejkove najpopularnijih wii igara, to verujem da ce izaci, pogotovu wii sport.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2011, 22:03   #175
FrankRibery
Banned
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 398
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Mislim na igre kao sto su Mario Bros, Mario Galaxy, Mortal Kombat, razne decije trke,Donkey kong, Jungle book, Mario Sport itd...
FrankRibery je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2011, 22:26   #176
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
FrankRibery kaže: Pregled poruke
Mislim na igre kao sto su Mario Bros, Mario Galaxy, Mortal Kombat, razne decije trke,Donkey kong, Jungle book, Mario Sport itd...
Svaki nintendo sistem ce imati brdo mario igara, to je ono sto ga prodaje, tako da ne sumljam da ce wii u imati istu ponudu... Verovatno pratis nintendo dosta dugo, ne znam dal je izasao jedan sistem bez nekog revolucionarno novog maria u 3d, i jednog RPG stil marija, mora da ide jedna zelda obavezno, obicno idu dve... Jedino Metroid malo manje igara ima, ali i on je doziveo novo radjanje sa other M igrom, nadam se da ce nastaviti tim pravcem ili third person shuterom.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
FrankRibery (23.6.2011)
Stara 23.6.2011, 22:47   #177
FrankRibery
Banned
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 398
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Da, pratim Nintendo od 1994 i samo neka nastave tako, po meni oni nece imati konkurenciju sto se tice prodaje konzola, prvo Nintendo pa onda sve ostalo
FrankRibery je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 23:17   #178
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Izasla je mozda najzanimljivija vest vezana za wii U u poslednje vreme! Wii U ce podrzavati 3D tehnologiju, sto ce ih dovesti u poziciju da imaju konzolu koja gleda u buducnost, ali oni licno se nece fokusirati na taj aspekt nove konzole (ipak je tu 3DS, nece da umanjuju sanse svom sistemu).

Par developera je naglasilo da su teksture koje moze da proizvede wii u za klasu bolje od trenutne generacije, sto je i za ocekivati.

Jos jedna bitna stvar je da developeri nece morati da prave igre koje podrzavaju ekran na gamepadu, ili tabletpadu kako ga nazivaju u nekim krugovima, pa ce verovatno biti gomila cistih portova igara koje vec imamo u trenutnoj generaciji. Ocekuje se i "obican" kontroler od strane nintenda!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2011, 11:22   #179
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Procurele informacije o pravim specifikacijama Wii U konzole. Prema developeru iz japana trenutno postoje dve verzije, jedna je sa 768 mb rama, a druga sa 1GB rama. Ram ce da bude zalemljen za procesor i kazu da ce biti mnogo brzi. Nije mi jasno kako al ajde, mozda misle za memoriski kontroler. Procesor je cetvorojezgralni Power PC iz IBM-a, kazu da je po arhitekturi slican onom iz XboX-a 360, radice na 3GHz! Za grafiku se jos uvek ne zna koja je tacno, i da li ce biti teselacije.

http://hexus.net/gaming/news/hardwar...core-3ghz-cpu/
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2012, 21:52   #180
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Nintendo Wii U Costs Around $300
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, project cafe, touchscreen, wii 2


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igre za nintendo 64 Aulbat Stare igre 23 6.9.2010 0:57
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09
Koji je to Nintendo PeTkO Konzole 6 8.8.2007 14:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com