Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.4.2013, 20:22   #1141
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ne verujem da postoji ikakvo usko grlo u konzoli ako se developmentu pidje na jedan odredjen nacin.

Pazi zamerke ti jesu na mestu, ali nisu totalno istinite i nisi uboo u pravi problem. Wii U je jedan visoko tehnoloski proizvod u cije projektovanje je ulozen veliki trud, rekao bih i veci od bilo koje druge next gen konzole. To sto je sistem slab ne znaci nista, slab je kompjuter i u Mars Roveru Curiosity, ali impresivniji je od bilo kog PC-a danasnjice.

Sta je problem. Problem je taj sto su u projektovanju Wii U-a pristupili Japanskom filozofijom i ljudi koji su old school elektronicari. Lik koji je glavni inzenjer na projektu Wii U-a je covek koji je od procesora za digitron napravio prvu Nintendovu hand held konzolu, Game & Watch. Ovi likovi su imali samo jednu stvar u glavi, efikasnost. Uzeli su arhitekturu za koju ce svaki bolje obrazovan covek da ti kaze da je cudo tehnike, Game Cube, i poboljsali tako da dobiju Wii U. Dakle nije problem da su Wii U pravile neznalice koje nisu svesni da je 2TFlops-a bolje od 500 gflopsa, i da je osmojezgralni x86 procesor bilo od AMD-a ili od Intela bolji od trojezgralnog IBM PPC 750 cl ili glx ili kojeg vec, nego su to ljudi koji su ceo sistem isprojektovali od nule tako da zadovolje odredjene ciljeve, koji su u nasim ocima pogresni. Nisu jurili sirovu snagu, nego efikasnost. Verujem da je snaga Wii U-a bukvalno maksimalna snaga koju na toj tehnologiji moze da izvuce sistem, a da pritom ima ogromnu efikasnost. I to sve zato sto su veoma matori ljudi koji imaju drugaciju filozofiju.

Isti problem je imao i Sony, vec sam pricao o tome u PS4 temi. PS2 i PS3 su totalno egzoticni sistemi jer su se vodili opet nekim principima. Pisao sam o tome tamo. Sad su zaposlili ljude na zapadu koje efikasnost ne interesuje, samo zele da zadovolje odredjene performanse. Pozvali su AMD i rekli nama treba ovo, AMD odgovorio i doneo im to. Minimalni trosak R&D-a, minimalna cena cipova, ali verujem da sistem nece biti ni izbliza efikasan kao Wii U.

Procene po cenama komponenti koje se ugradjuju u Wii U i PS4 su dosta slicne, iako je PS4 dosta jaci sistem, baz zbog toga sto je Wii U totalno jedinstven.

I nikako ne mislim da je to dobro, mogli su da naprave daleko jaci sistem za istu cenu. Ovako ce samo nekolicina 1st party studija da zadivi svet sa tim sta ovaj malisa moze, ostalo ce biti sugavi portovi. Ako ne potrefis filozofiji kojom su se vodili projektanti sistema, dobices ocajne rezultate, kao i sa PS3.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2013, 11:48   #1142
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Sad malo razumnije pricas.

Previse se vode tom tradicionalnom filozofijom, treba neke stvari modernije da odrade. Ne moze sa takvom filozofijom da se radi. I nekim old school Sony fanovima nedostaje Krazy Ken, ali to ne moze tako da se radi.
Oni su sa ova dva ekrana verovatno hteli da nekako priblize to 3DS iskustvo, ali to nije tako prakticno kod kucnih konzola.
Drugo, ne secam se kad su novi IP izbacili. Od kad sam mali bio igram tog Maria, posle Worlda sa SNESa mi je vec dosadilo. Ne zelim i sledecih 20 godina da ga igram. Zelda je jos ok jer je ni izbliza ne izbacuju ucestalo kao Maria. Sad, ne znam koliku uopste Miyamoto ima slobodu u Nintendu, dal moze da kaze, hocu da napravim nesto novo. Znam da se pricalo da radi na necem novom, ali je to davno bilo i nista od tada nije bilo.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2013, 16:48   #1143
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Nije bas da je ideja losa, strasno je dobra i ima potencijala. Sama mogucnost da se igre igraju u Off Screen modu je odlicna, a i implementacija u ostalim igrama nije losa. Game Pad je udoban i nikako ne moze biti minus konzole.

Mada jesi u pravu, hteli su da priblize 3DS iskustvo, ali iz jednog zanimljivog razloga. Mislim da su 3DS i Wii U poslednje Nintendove konzole koje su odvojeno kucna i hand held konzola. Sledeca konzola ce biti kao Wii U, stim da ce gamepad biti autonomna hand held konzola i to je gotovo neminovno.

Sto se tice novih IP-eva, slucaj je dosta komplikovan. Gledao sam video na rev3-u u kom objasnjavaju situaciju. Nintendovi fanovi kukaju kako hoce jos Marija, Zeldi, Metroida itd. To je ono sto im prodaje konzole. Sa druge strane ima grupa ljudi koji su zainteresovani u Nintendovu konzolu ali da ima novih IP-eva. Kuknjavi nikad kraja. Da batale stare IP-eve ima da izgube tradicionalnu publiku, a ako ih ne batale nece da dobiju novu publiku. Ono sto su zapoceli da rade, a to je produkcija sa 2nd party studijima bi trebalo da zadovolji i jedne i druge. Nintendo ce nastaviti da pravi svoje tradicionalne IP-eve u in house studijima, dok ce drugi stidiji biti zaduzeni za nove IP-eve. Lego CITY, Bayonetta, W101... su dobar primer ovoga i treba da bude jos ovakvih igara. Lego CITY je jedna fantasticna igra koja ima tehnickih problema, ali i dalje je iznenadjujuce dobra igra. Po meni najbolje Open World iskustvo posle GTA naslova. Odlican zivi svet sa odlicnim karakterima i okruzenjem. Nadam se da ce se nastaviti ovakav trend.

Jos jedna bitna stvar koju treba napomenuti je promenjen odnos prema idni developerima. Nintendo je prihvatio industriske standarde i mnogi idni developeri su odusevljeni podrskom koju dobijaju od nintenda. To moze dovesti do mnogo uzbudljivih naslova na konzoli.

Da sumiram, da Nintendo jeste pravio greske i napravio je jednu veliku sa dizajnom Wii U-a jer je mogao da napravi znatno jacu masinu koja bi kostala istu svotu novca, ali bi tako ostala bez tehnologije za stvaranje kombo sistema handheld konzola + kucna konzola u jednom sistemu. Wii U je daleko od lose konzole i predstavlja jedan zanimljiv komad hardvera koji iako znatno oslabljen od PS4 moze da pruzi drugacije iskustvo pri igranju i postane primamljiv svakome. Daleko je primamljiviji od Wii-a po mom misljenju jednom okorelom igracu, da ne kazem "hard core" igracu posto obicno tako nazivaju COD publiku koja ne moze biti dalje od "hard core"-a!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2013, 17:13   #1144
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Pa i pricali su o tom priblizavanju handhelda i kucne konzole. Meni je gamepad zanimljiv samo zbog tog off TV igranja, ali kao dodatak uz igranje na TVu, ne.

Ljudi ne traze prvenstveno Maria ili Zeldu, ljudi traze Nintendove igre, a sad to sto imaju samo Maria, Zeldu, DK i Metroid je druga stvar. Da izbace nesto novo, i to bi ljudi hteli.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2013, 20:46   #1145
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Evo nečega o trenutnoj temi.
http://www.gamespot.com/news/nintend...chises-6407206
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2013, 21:20   #1146
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

vetar, bas je to sustina Nintendovog developmenta. Ni jedna zelda nema isti gameplay (iako ima slicnu pricu i mehaniku), ni jedan 3D Mario nema isti gameplay, iako su mehanika i prica isti skoro uvek (mada nije ni mehanika ista u svakom mariju). Te igre jesu slicne, ali nikako predvidljive, svaki nivo ume da iznenadi i igrac nikad ne zna sta da ocekuje. To sam vec pisao, to sto se igra zove Mario ne znaci nista, Mario RPG serijal je potpuno razlicit od 2D Mario serijala. Doduse, 2D Mario je uvek isti i predvidljiv, ali mislim da ne postoji igra koja na isti nacin moze da pruzi sati zabave u multiplayeru.

Sto se tice novih IP-eva, vec sam rekao, tu su npr. Lego CITY od ovih najnovijih, gde su Nintendovi ljudi bili ukljuceni u ceo projekat i igra je ispala najbolja u Lego fransizi. Dovoljan razlog za nekoga ko se necka da li da kupi konzolu da ipak to ucini. Steta sto nije igra prosla bolje, jer stvarno je definitivno najbolja igra na sistemu.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2013, 10:46   #1147
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Uglavnom se slažem.

3D Mario igre se više razlikuju od Zelda igara, radnja Zelda igara je uglavnom u istom svetu, dok kod Marija to nije slučaj, čak je gameplay sličniji kod Zelda neko kod 3D Mario igara. Mario igre jednostavne nude mnogo više mogućnosti, što se i koristi.
Šta više, ako izuzmemo Mario Bros. Mario Kart, Mario Golf i Mario Tenis , sve ostale Mario igre se drastično razlikuju jedna od druge, ali čak i u navedenim igrama ubacuju uvek nešto novo i uz novu grafiku nikad ne budu dosadne.

Od skoro svake nove Mario igre bi mogao da se napravi totalno novi IP, samo izbace Maria, promene priču i malo mehaniku igre i eto novog IP-a (a često i više IP-a).
Recimo Super Mario Galaxy bez Maria, spašavanja princeze, skupljanja zvezdica i novčića.

Imamo primer za Kirby, Kirby Return to Dream Land i Kirby Epic Yarn, igara koje osim toga što im je Kirby glavni junak i što su 2D, nemaju veze jedna sa drugom i Kirby Epic Yarn bi bez problema prošao kao totalno novi IP.

Imamo najnoviji primer za 3DS, Mario i Luigi Dream Team za 3DS, igra koja bi samo sa drugim likovima umesto Maria i Luigi-a mogla da bude totalno novi IP ili recimo stariji primer, Super Paper Mario.

Svaki multiplatform FPS je sličniji nego neke 3D Mario igre.


Za Nintendo se može reći da u svaku igru gura iste likove, ali i ne da stalno pravi iste igre.


Nintendo ima ogroman broj franšiza Mario Bros, Mario Kart, Mario Party, Paper Mario, Mario 3D, Smash Brawl, Zelda, Donkey Kong, Metroid, Pikmin, Yoshi, Kirby, Pokemon, StarFox, Animal Crossing...verovatno sam neku izostavio. Skoro svaka nova igra iz tih franšiza uz novi gameplay, novu grafiku, nove kontrole, nove mogućnosti uopšte, predstavlja totalno novu igru.


Novi IP je uvek poželjan, ali sumnjam da će menjati trenutnu strategiju, ali će, kao što je Dragomix napisao, raditi ekskluzive u saradnji sa drugim firmama.

Poslednja ispravka: vetar. (22.4.2013 u 11:06)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vetar. na korisnoj poruci:
simke85 (23.4.2013)
Stara 22.4.2013, 11:14   #1148
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Nintendo u svakoj generaciji konzole donese jedan novi IP. Sa GameCube-om je to bio Pikmin, sa Wii-em je to Xenoblade (za koji mnogi misle da je 2nd party igra, ali Monolith je 100% u vlasnistvu Nintenda, a ova igra je novi 1st party IP). Xenoblade sada dobija naslednika, a mngi se slazu da je ova igra jedan od najboljih RPG-ova ove generacije konzola i mozda i najbolji JRPG danasnjice.

Poenta je u tome sto Nintendo moze sam da nosi platformu, bez pomoci i jednog 3th party studija iako mislim da je kombinacija WB-a, Ubisofta i Nintenda na jednoj platformi (Wii U-u) bukvalno slag na torti cele industrije. Nintendo je jedan od najvecih izdavaca u industriji, daleko su ispred i Sony-a i M$-a i izdavackoj delatnosti, a da ne pominjem brojeve prodatih kopija igara gde je Nintendu neuspeh kad proda igru u 3+ miliona kopija, a Sony i M$ slave kad se igra proda u tom broju primeraka.

Bilo kako bilo, Nintendo bi trebao da se promeni malo i doda svezu krv. Mislim da bi bukvalno zavladali industrijom kad bi krenuli da prave TPS-ove i FPS-ove. Problem je sto se takve igre kose sa njihovom filozofijom da igra treba da bude pre svega zabavna.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2013, 16:11   #1149
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Nintendo u svakoj generaciji konzole donese jedan novi IP. Sa GameCube-om je to bio Pikmin, sa Wii-em je to Xenoblade (za koji mnogi misle da je 2nd party igra, ali Monolith je 100% u vlasnistvu Nintenda, a ova igra je novi 1st party IP). Xenoblade sada dobija naslednika, a mngi se slazu da je ova igra jedan od najboljih RPG-ova ove generacije konzola i mozda i najbolji JRPG danasnjice.

Poenta je u tome sto Nintendo moze sam da nosi platformu, bez pomoci i jednog 3th party studija iako mislim da je kombinacija WB-a, Ubisofta i Nintenda na jednoj platformi (Wii U-u) bukvalno slag na torti cele industrije. Nintendo je jedan od najvecih izdavaca u industriji, daleko su ispred i Sony-a i M$-a i izdavackoj delatnosti, a da ne pominjem brojeve prodatih kopija igara gde je Nintendu neuspeh kad proda igru u 3+ miliona kopija, a Sony i M$ slave kad se igra proda u tom broju primeraka.

Bilo kako bilo, Nintendo bi trebao da se promeni malo i doda svezu krv. Mislim da bi bukvalno zavladali industrijom kad bi krenuli da prave TPS-ove i FPS-ove. Problem je sto se takve igre kose sa njihovom filozofijom da igra treba da bude pre svega zabavna.
Jeli brate, dal ti shishimoto salje neke pare da ih konstatno hvalis
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2013, 18:11   #1150
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Stranger2 (23.4.2013)
Stara 22.4.2013, 22:24   #1151
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Bilo kako bilo, Nintendo bi trebao da se promeni malo i doda svezu krv. Mislim da bi bukvalno zavladali industrijom kad bi krenuli da prave TPS-ove i FPS-ove. Problem je sto se takve igre kose sa njihovom filozofijom da igra treba da bude pre svega zabavna.
A jelte FPS i TPSovi nisu zabavni, ali zato mlatarenje macem jeste...


Licno, mene stalno muzenje frančiza, nekih i preko 25 godina, smara. Ne mogu da vidim Nitendo zbog ovoga. Samo asocira na te praistorijse (za igracki svet) frančize.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2013, 22:59   #1152
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Mozda sam se lose izrazio, ali mislim da Nintendu nije poimanje zabave ubijanje i krv do kolena. Do sad njihov jedini FPS, Metroid Prime serijal, je pre svega avanturisticka igra sa akcionim elementima, ni izbliza nasilna kao ostali FPS-ovi. Mada ja stvarno mislim da bi Metroid serijal odlicno funkcionisao kao cover based TPS sa odlicnim platformisanjem jer je platformisanje iz prvog lica, ikao dovedeno do savrsenstva u Prime serijalu, jako tesko.

Pricasmo vec, ako ti smatras da su Merio Bros, Mario 64 i Mario Galaxy totalno iste igre u kojima nema nista novo iz igre u igru, grdno se varas. Kao sto vetar rece, manje varijacija ima u svim FPS-ovima koji su izasli ove generacije, pa i TPS-ovima nego izmedju dve Mario igre, al dzaba kad kao covek da prica zidu. A muzenje fransiza tempom od 4 Mario igre za 15 godina je bas pravo MUZENJE. Dobili smo 4 Gears of War igre na Xbox-u 360 za samo 5 godina, 3 Uncharted igre na PS3 za isti period, a Nintendo je napravio 4 3D Mario igre za 15 godina. Bas ga izmuzose do kraja.

@dex: Dobra im je implementacija gamepad-a, cool je da mozes da vozis onaj drone samo na gamepadu dok vidis na glavnom ekranu gde si, ali implementacija motion kontrola za ovakve zadatke je promasaj. Bukvalno sam ih iskljucio na Batmanu jer nema smisla mlatarati gamepadom dok skaces sa zgrada i kontrolises ostale gadget-e. Em sto je neprecizno, em sto je glupo. Tagovanje neprijatelja izgleda isto cool.

Edit: Inace suska se da ce Nintendo omoguciti cross play na sve 3DS igre i da ce biti moguce igrati ih na Wii U-u ako ih vec posedujete na 3DS-u, kao i account system koji ce povezivati 3DS i Wii U. Meni se cini kao odlicna ideja da se dozvoli igranje 3DS igara na Wii U-u i ovo je mozda prvi uspeh spajanja hardverskih odeljenja.

Poslednja ispravka: dragomix (22.4.2013 u 23:13)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
simke85 (23.4.2013)
Stara 23.4.2013, 0:06   #1153
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Pricasmo vec, ako ti smatras da su Merio Bros, Mario 64 i Mario Galaxy totalno iste igre u kojima nema nista novo iz igre u igru, grdno se varas.
Naravno da nisu iste, ali i dalje je u pitanju muzenje lika i dela Marija vodointalatera (koji je sve samo ne vodointalater).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2013, 0:46   #1154
Beast Master
Član
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 330
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 25 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Naravno da nisu iste, ali i dalje je u pitanju muzenje lika i dela Marija vodointalatera (koji je sve samo ne vodointalater).
CoD je muzenje fransize, Maria ne muzu ni upola toliko.
Beast Master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2013, 0:57   #1155
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Kao i Sonc, to su maskote igracke industrije. To su fransize koje traju jos od 8-bitne generacije, kao i FF, Dragon Quest, Metal Gear... Niko nije kriv drugim izdavacima sto nemaju dugu tradiciju pa ne mogu da se oslone na stare fransize. Nema boljeg nacina da ubacis bilo koje dete u gaming nego preko Marija i Sonica, kao sto je i vecina nas ubacena u gaming.

U sustini glavni lik je totalno nebitan, okacio je vetar link u kojem Nintendo objasnjava kako prave igre. Oni prvo naprave koncept i gameplay pa gledaju koji karakter bi najbolje odgovarao istom. Svaki put bi mogli da uvode novog karaktera, ali u cemu je poenta kad imaju brend. Mario je bukvalno kao neka nalepnica koja obecava odredjen kvalitet igri.

Evo na PS3 imas Heavy Rain... Igra je po gameplayu potpuno ista kao Fahrenheit, a Beyond ce biti potpuno isti kao obe po nacinu izvodjenja. Sad ces da mi kazes da su to tri nova IP-a, ali to bukvalno nema smisla. Sve je moglo da ide pod isti kos, radi se o veoma slicnim igrama po mehanici i gameplayu, samo se prica razlikuje. Nintendo radi suprotnu stvar, prica je uvek ista, ali gameplay i mehanika se bitno razlikuju iz igre u igru...

Kao sto sam rekao, stvarno je besmisleno traziti od Nintenda da se odrekne svojih IP-eva koji su napravili Nintendo brend. Nintendo bez Marija i Zelde nije Nintendo. Da, treba da naprave jos novih IP-eva, ali oni to i rade. Nintendo je samo u Wii generaciji (ne znam vise dal da je zovem last gen ili this gen...) izdao gomilu novih IP-eva, medju kojima su:

Xenoblade
Pandora's Tower
The Last Story
Endless Ocean

Za Wii U je vec izbacen Lego CITY undercover, a u skorije vreme ce izaci Bayonetta 2 i Wonderful 101. Mozda se vecini ovde ove igre ne svidjaju, ali Nintedno izbacuje nove IP-eve redovno.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2013, 1:06   #1156
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Beast Master kaže: Pregled poruke
CoD je muzenje fransize, Maria ne muzu ni upola toliko.
Ma kakvi, ako nije izaslo bar pedesetak igara sa marijom ili kompanijom kao likovima...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2013, 1:12   #1157
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ti hoces da kazes da je svaka igra koja ima Marija kao lika ista kao recimo 3D Mario ili Mario Bros serijal?

Pa onda je PS All Stars isti kao i Uncharted ili God of War zar ne? U igri su Drake i Kratos!

Totalno je idiotski porediti Mario Party serijal, sa Mario RPG serijalom, a ovaj sa Mario & Luigi serijalom pa sa 3D Mario serijalom, a sve to porediti sa Mario Bros serijalom. Te igre nemaju nikakvih dodirnih tacaka sem ime Mario u naslovu. Ni jedan od ovih serijala se ne muze, jer se dobije po jedna igra u serijalu na svakoj konzoli. Otprilike jedna igra na 5 godina.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2013, 1:26   #1158
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ti hoces da kazes da je svaka igra koja ima Marija kao lika ista kao recimo 3D Mario ili Mario Bros serijal?
Citaj kako je napisano.
Rekao sam muzenje lika i dela Marija. Kao sto Dizni muze Miki Mausa.

To kod dosta ljudi dovodi do zasicenja od bilo cega vezano za Marija.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2013, 1:40   #1159
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Moze da dovede do zasicenja ako igras svaku od ovih igara, ali ako igras samo Mario RPG, Mario Bros i 3D Mario (igre koje nisu minigame orjentisane i koje nisu "casual") onda nikako ne moze doci do zasicenja likom i delom vodoinstalatera.

Vec sam vise puta rekao, svim ljubiteljima RPG-ova toplo preporucujem Mario RPG, aj konkretno Paper Mario: The Thousand-Year Door. Igra malo losije radi na Dolphine emulatoru (barem kad sam je ja probao na istom pre jedno dve godine), ali je igriva. Odmah ce slika o Nintendu biti promenjena...
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2013, 9:05   #1160
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Činjenica je Nintendo gura Maria u previše igara, sve su to različite i drugačije igre (osim par izuzetaka), ali neki ljudi ne mogu više da smisle Marija.

Tu ne mislim na ljubitelje Nintendo igara i fanove (meni lično ne smeta Mario), ali će Nintendo teško privući nove poštovace svojih igara kada svuda gura Maria.
Ljudi koji nisu igrali Nintendo igre na poslednjih par Nintendo konzola (bilo na Wii-u, GameCube-u ili Nintendo-u 64) misle da su to sve iste igre i samo će reći "super, još jedan Mario, igrao sam Mario na SNES-u i to mi je dovoljno".

Nintendo bi trebao da malo ograniči Maria u igrama i ubaci nekog potpuno novog lika, prvenstveno zbog potencijalnih novih poštovaca njihovih igara. Treba samo da ih nateraju da probaju neku igru, posle će im biti sve jedno da li je glavni junak igre neki potpuno novi lik ili Mario.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vetar. na korisnoj poruci:
player1 (23.4.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, project cafe, touchscreen, wii 2


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igre za nintendo 64 Aulbat Stare igre 23 6.9.2010 0:57
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09
Koji je to Nintendo PeTkO Konzole 6 8.8.2007 14:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com