Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2012, 10:13   #221
Miki_Hakasn
Novi član
 
Član od: 4.5.2012.
Lokacija: Donja Komuna
Poruke: 27
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Cool Re: Nintendo Wii U

Jel je onda za ocekivati da ce izlazak oboriti cene Konzola konkurenata?
Miki_Hakasn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2012, 10:56   #222
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Stanisa kaže: Pregled poruke
Wii U preorder cena £279.85 dok igre kostaju izmedju £32 i £40.
Sada ocekujem dubokoumnu analizu i predvidjanje Dragomixa
To je odlicna cena, znaci 300e ce biti konzola, mozda cak i manje jer taj preorder uvek ide na vecu cenu. Ta cena igara je standardna tako da tu nema brige.

Problem je sto cena od 300e znaci da je sistem slabiji nego sto bi trebao da bude. Dakle podrska za UE4 je gotovo nemoguca. Dakle verovatno su ostavili R7xx cip ili su ga nadogradili za neki cip iz vece serije, ali performanse su otprilike tu negde.

Citao sam analizu nekih likova koji su gotovo sigurni da je grafika minimum iz serije 6000 AMD-ovih grafickih kartica. Njihovi argumenti su ti da AMD i dalje prodaje brendove koji su nekad bili ATI i da je u prvobitnim specifikacijama stojalo ATI Radeon based, dok sad stoji AMD Radeon based. AMD Radeon pocinje tek od 6000 serije sto znaci da je bukvalno pocetna tacka neka 6000 graficka kartica. Ako je to slucaj, cak i ako govorimo o nekom slabijem cipu, UE4 mora da bude kompatibilan i sa Wii U-em i nece biti toliko nadmasen od strane novih M$ i Sony konzola. Bice sigurno manje detalja i slabiji framerate, ali nece biti igre koja ce zaobici Wii U, a da je multiplatform.

@Aibo: Veruj mi, kad jednom probas Wiimote videces da nije toliko los za igranje. Npr kad igras 2D platforme bukvalno kao da drzis NES gamepad koji je najbolji za 2D platforme. Jeste da su neki developeri napravili kontrole nepodnosljivim, ali to je njihov problem. Svakako treba da probas Wii.

@Miki_Hakasn: Nece. Jedino ako se proda u prva tri meseca u nekoliko miliona primeraka pa konkurencija bude primorana na to. Snizenje cena mozes ocekivati krajem sledece godine, Xbox na 150 e, a Sony na 200. Kad izadju njihove nove konzole Xbox ce biti oko 120e, a Sony 150. Ja cekam taj trenutak da uzmem PS3.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Miki_Hakasn (8.6.2012)
Stara 8.6.2012, 11:51   #223
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Dragomix, прво свака част за цимање око вести у вези конзола. За то и за ентузијазам сваке похвале. Али мислим да се бориш са ветрењачама када је у питању Нинтендо. Тешко је људима мењати свест после толико година.

Све си сам рекао, појавила се Сега коју су људи масовно играли, а онда су се сви пребацили на следећу генерацију у виду ПС1, а ПС2 је само зацементирао позиције Сонија код публике. Нинтендо се једноставно није примио код нас, иако је био врло рекламиран и приступачан. Ако се сетимо Беософта, они су опасно рекламирали Нинтендове пројекте, а од игара највише ДК.

Али да не генерализујемо ајде да кренем од себе и од мог окружења. Први пут сам се са играма сусрео на Комодору 64, а после Амигу пеглао као блесав. Годинама луњао по буварама док ми матори није купио Сегу, после је уследио ПС1, а касније ПС2. Мени као и великом броју мојих другара Сони је давно постао опција број 1 на основу врхунског искуства. И кад су најавили ПС3 сви смо се радовали, иако појма нисмо имали ни о спецификацијама ни уопштено шта нам нова конзола доноси. Једноставно условни рефлекс да на помен Сонија уследи позитивна реакција.

Што се конкретно Нинтенда тиче, једини контакт који сам имао је са неком њиховом конзолом је преко Гејм Боја, док сам пар пута са другаром играо његов Н64. Једноставно, Нинтендо ме није купио, а другар је после Н64 постао љубитељ Сонија. И данас кад погледам уназад мислим да нисам направио лош избор.

Мислим да је ту од великог значаја и укус и оно што човека највише задовољава. Кад сам био балавац то је била Сега, нешто касније су сасвим природно уследиле Сонијеве конзоле. Рачунар не спомињем јер је он ту увек био од неке '97. Конзоле пролазе комп остаје .

Да ли је због година или због чега, али постао сам пробирљив и мало игара данас је по мом укусу. Гледајући само игре које излазе за конзоле данас, поготово ексклузиве, ту је без дилеме ПС3 прва опција због озбиљних игара. Кажем ту је јако битан изграђен укус, да ме не схватите погрешно, који не мора бити добар или лош, већ једноставно утиче на избор да ми више одговара нпр интерактивни филм Heavy Rain од шта знам нпр Марија у модерном руху. Ево ове игре које си навео: Пикмин, Метроид... мени се то не свиђа уопште . Једноставно не бих тако нешто играо.

Проблем је што у овој дискусији полазимо од субјективног доживљаја. Свака конзола има своју публику, то што се мени не свиђа нпр Зелда није битно јер има милиона људи којима се та игра свиђа. И обрнуто.

Ја бих волео да Ви Ју буде добра конзола јер здрава конкуренција највише годи нама љубитељима игара, а ако буде неких наслова који би се мени свидели, размислио бих о куповини. Али о том потом, за сад ме спецификације и могућности исте интересују .
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2012, 13:03   #224
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

279 funti. Nece kod nas WiiU biti ispod 350 evra kada se pojavi.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2012, 13:59   #225
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Kod nas je svasta iskrivljeno sto se tice cena. To 275 znaci 300 dolara u americi, sto pak znaci 300e u evropi. Kod nas ne ispod 350, ali evropa nam je bliza nego ikad pa moze da se nabavi preko granice. 3DS je kod nas josuvek 22 000, a u evropi vec davno 150e, sto je nekih 17-17 500.

@batakpudla: Znas zasto je PS1 bio toliko popularan, a i PS2. Zbog lakog nabavljanja softvera kod nas, ako znas nasta mislim. Daleko od toga da su to lose konzole, ali ta lakoca je nacinila da PlayStation postane i ostane glavna konzola kod nas, mada sad i Xbox dobija publiku, a Nintendo nista.

Ne borim se sa vetrenjacama, nego sa predrasudama. Eto i ti kad pricas o nintendu pricas o Mariju i Zeldi kao o igrama koje ne bi igrao, a da pritom verovatno nisi ni probao da igras. Slazem se da PS3 trenutno ima najbolje exkluzive, ali ni nitendove igre nisu uopste tako jednostavne kakvim se predstavljaju u nasoj siroj javnosti.

Znam o cemu pricas, i ja sam imao i PS2 i PS3. Prosto za PlayStation ne moze niko da kaze da postoji manjak kvalitetnih igara koje ne mozemo naci nigde drugde. Samo kazem da treba biti realan i sagledati celokupnu sliku i to posto se sakupe iskustva. Imam Wii vec 2, 2 ipo godine i znam o cemu pricam kad kazem da Wii nema uopste lose igre niti da je inferioran u bilo kom smislu sem hardverski u odnosu na konkurente, sto se ovde predstavlja.

Pricao sam sa nekim ljudima koji nisu posedovali ni jednu Nintendovu konzolu i onda preko Dolphin emulatora prvi put iskusili Nintendo i tek tad uvideli u cemu je fora. Od tad pomno prate nintendo i svaku igru koju nintendo izbaci. Eto i tebi prilike da za dz probas neku igru sa GC/Wii-a i vidis dal je sve bas tako kao sto mislis.

I na kraju da opletem po SK-u. Mislim da je i SK jedan od glavnih krivaca zasto je Nintendo ne popularan kod nas. Kad je konzola izasla nisu je ispratili kako treba, kasnije su izbacivali opise nekih igara na pola strane da bi na kraju i to prestali. Sad od Nintenda ni N. Da se ne isprati igra kao sto je skyward sword koja je popila ciste desetke ili donkey kong koji je proglasen za jednu od najboljih platformskih igara ikada je veliki propust. Cak i ova tema nije zalepljena medju vazne, a cim bude prva informacija o PS4 ili next box-u bice odmah na vrhu i zalepljene. Ne znam ni kako su Wii temu zalepili, i to me cudi.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Miki_Hakasn (9.6.2012), simke85 (9.6.2012)
Stara 8.6.2012, 17:58   #226
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Nisam provalio da je Ubi napravio posebnu stranicu za Wii U na Youtube-u. Evo linka pa ko zeli moze da pogleda sve trailere. Meni se licno ne svidja vecina igara, ali ima par igara koje ce privuci casual publiku zeljnu skakanja i igranja. Moj dobitnik najzanimljivije igre Rayman.

Rayman


Ovde mozete videti sve igre koje su Wii U exkluzive.

http://www.youtube.com/playlist?list...8&feature=plcp

Edit: Jos jedna informacija. Lik prica o Wii U-u, njegovim mogucnostima itd.
http://www.gametrailers.com/video/e3...terview/731555

P.S. Nintendoland je izgleda MMO igra.

Poslednja ispravka: dragomix (8.6.2012 u 18:19)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 1:27   #227
Stanisa
Član
 
Član od: 6.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 50
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stanisa
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Kompanija sa takvim imenom i takvim potencijalom apsolutno ne zna gde ide i sta radi. Jednostavno nesposobni ljudi bez ideja vode Nintendo, nema vizionara u njihovim redovima.

Ovaj lik je sve lepo rekao od prvog do poslednjeg minuta.
www.youtube.com/watch?v=O_aSqrC0wz4
Stanisa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 1:28   #228
Stanisa
Član
 
Član od: 6.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 50
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stanisa
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

__________________
Stanisa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 10:22   #229
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Stanisa kaže: Pregled poruke
Kompanija sa takvim imenom i takvim potencijalom apsolutno ne zna gde ide i sta radi. Jednostavno nesposobni ljudi bez ideja vode Nintendo, nema vizionara u njihovim redovima.

Ovaj lik je sve lepo rekao od prvog do poslednjeg minuta.
www.youtube.com/watch?v=O_aSqrC0wz4
Video je odlican. Pokazuje sta je Nintendo bio nekad (N64 igre koje su jedne od najboljih ikada i koje sam ja licno odigrao mozda pre nekih godinu dana sa uzivanjem i to bas na Wii-u preko virtualne konzole) i sta je sad (Wii Fit U, Sing, Just Dance 4). Ni jedan "casual" gamer kako ga zovu nece da kupi Wii U zbog nekog ekrana. Zasto bi dao 300-350 dolara za 2 nove mini igre. Sve sto su pokazali od tih casual igara moze da pokrece i Wii bez problema.

Najaca stvar je ta sto da su Wii U nazvali HDNES i u njega ubacili hardver koji je nekih 2-3 puta jaci od trenutne generacije prodali bi ga i za cenu od 600 dolara sa jednom ili dve "hardcore" igre. Trebali su da se trgnu i vide da je Wii bio nista drugo do neverovatan splet srecnih okolnosti. Morali su da se okrenu svojoj davno izgubljenoj publici i kazu, vidite ovo je za vas. Ova zelda sto je prikazana na videu je Zelda Majora's Mask, jedna od emotivno najtezih igara sa odlicnim krajem od kojih neke igre mogu samo da se stide. Oni sa takve igre prelaze na Wii Fit U!? Aj da budemo realni, Metroid, Zelda, Pikmin... to su igre za odrasle, to su fantasticne igre od kojih bi Sony i M$ napravili neverovatnu kolicinu novca. Metroid, avanturisticka pucacina sa elementima istrazivanja svemira. Zamislite takvu igru samo sa grafikom kakvu ima npr Crysis. Zelda ima poseban svet koji je kao od Elder scrolls-a, mogla bi da se napravi odlican open world RPG sa odlicnom pricom, igra bi bila bolja od Skyrim-a. I oni misle da ce neko da igra Wii Fit U i onda upali Metroid (ako ga uopste bude bilo kako su poceli). To ne moze tako.

Ja sam PC gamer pre svega i nikada se necu odreci toga, ali volim da uz PC imam jednu konzolu pre svega zbog MP iskustva koje nije online, ali i zbog igara koje ne mogu da igram na PC-u. Trenutno vidim samo jedan razlog da uzmem Wii U, a to je Rayman Legends, a treba mi barem 20 da bih se odlucio na kupovinu. Dal ce biti 20 razloga u buducnosti ostaje da se vidi. Nadam se da su shvatili da su dobili samar od kog moraju da se trgnu, kao sa 3DS-om koji je u odlicnoj formi i dobija odlicne igre.

Mislim da ovo ispod pokazuje mozda zasto su rastrzani i ne znaju gde da idu.
Spoiler za Prodaja igara Wii:
Wii Sports (79.6 million)[2][3]**
Mario Kart Wii (32.44 million)[2][4]*
Wii Sports Resort (30.14 million)[2]*
Wii Play (28.02 million)[5][6]*
New Super Mario Bros. Wii (26.26 million)[2]
Wii Fit (22.67 million)[5]*
Wii Fit Plus (20.48 million)[2]
Super Smash Bros. Brawl (10.79 million)[5]
Super Mario Galaxy (10.68 million)[2]
Wii Party (7.94 million)[2]
Mario Party 8 (7.6 million)[7]
Mario & Sonic at the Olympic Games (7.09 million)[8]
Super Mario Galaxy 2 (6.36 million)[9]
The Legend of Zelda: Twilight Princess (5.82 million)[10]
Just Dance 2 (5 million)[11]
Donkey Kong Country Returns (4.98 million)[9]
Link's Crossbow Training (4.80 million)[6]*
Just Dance (4.3 million)[12]
The Legend of Zelda: Skyward Sword (3.52 million)[2]
Animal Crossing: City Folk (3.38 million)[13]*
Wii Music (2.65 million)[13]
Mario and Sonic at the London 2012 Olympic Games (2.4 million)[14]
Super Paper Mario (2.28 million)[15]
Big Brain Academy: Wii Degree (2.26 million)[15]
Super Mario All-Stars 25th Anniversary Edition (2.24 million)[9]
Michael Jackson: The Experience (2 million)[11]
Guitar Hero III: Legends of Rock (2 million)[16]*
Deca Sports (2 million shipped)[17]
Game Party (2 million shipped)[18]
Monster Hunter Tri (1.9 million)[19]
Resident Evil 4: Wii Edition (1.9 million)[19]
Punch-Out!! (1.86 million)[20]
WarioWare: Smooth Moves (1.82 million)[21]
EA Sports Active (1.8 million)[22]
Mario Strikers Charged (1.77 million)[15]
Kirby's Epic Yarn (1.59 million)[9]
Mario Sports Mix (1.54 million)[9]
Carnival Games (1.5 million)[23]
Guitar Hero World Tour (1.334 million)[24]*
Metroid Prime 3: Corruption (1.31 million)[15]
Epic Mickey (1.3 million)[25]
Mario Super Sluggers (1.26 million)[13]
Wii Play: Motion (1.26 million)[2]
Kirby's Return to Dream Land (1.31 million)[2]
Pokémon Battle Revolution (1.202 million approximately; 850,000 in North America and Western Europe,[26] 352,123 in Japan)[27]
Rayman Raving Rabbids (1.2 million)[28]
Resident Evil: The Umbrella Chronicles (1.2 million)[19]
Sonic and the Secret Rings (1.2 million)[28]
We Ski (1.2 million)[29]
Big Beach Sports (1.2 million shipped)[30]
Active Life: Outdoor Challenge (1.03 million)[31]
Call of Duty: World at War (over 1 million)[32]
Red Steel (1 million)[28]
Rock Band (1 million)[33]
Game Party 2 (1 million shipped)[18]

Poslednja ispravka: dragomix (9.6.2012 u 10:34)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 11:25   #230
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Znam da mozda malo smaram, ali sam morao da napravim poseban post za ovo. Nasao sam one slike dev kitova, V1 i V2, ali nisu otvoreni. Likovi kazu da ce da ih rasture i vide sta je unutra i okace na sajtu, nadam se. Ovo nisu zvanicno ni Wii U dev kit-ovi, vec se josuvek koristi cafe oznaka i bukvalno oznaka je CAT-DEV V1 (CAT-DEV= Cafe tool for development). Nema cak ni ulaz za kontroler sa ekranom i ovo su verovatno bas prve verzije iz vremena kad su se pojavile price o Wii HD konzoli (2009).
Spoiler za Slike:



Zasto je ovo bitno? Pa otkrio sam kakva je bila politika nintenda sa Game Cube-om i zasto ne pricaju nista o hardveru. Za gamecube su mesec-dva pre izlaska poslali developerima novu plocu da ubace u stare dev kitove koja je bila duplo jaca od one koju su imali do tad. Igre su odjednom pocele da lete na novom dev kitu zato sto je arhitektura ostala ista samo se povecala brzina kroz jaci procesor i graficku. Pretpostavlja se da istu stvar rade i za Wii U i da konacni dev kit-ovi nisu jos uvek kod developera, a da su igre kao npr. AC3, Zombie U i novi Pikmin 3 pravljene bas na ovom dev kitu pa se zato ne mogu videti neka velika poboljsanja. Nadam se i da ce okaciti pune specifikacije pa cu ja okaciti ovde.

Bitna stvar je sto sam na istom sajtu nasao i prve specifikacije PS4. Kako se ispostavilo da su Wii U specifikacije manje vise tacne, verujem da su i ove vecinom tacne. Sta mozemo videti iz njih? Da next gen nece pomerati granice bas toliko i da Wii U nije bas toliko inferioran u odnosu na PS4.

Spoiler za PS4 specifikacije:
TLDR SPECS

CPU

4 core (2 core pairs) 3.2 GHz AMD x86 (Steamroller)
aggregate, 10x PS3 PPU performance
512 KByte L2 per core pair
64 bit pointers
GPU

AMD R10x series GPU @ 800 MHz (Tahiti)
aggregate 10x RSX performance, 1.84 TFlops
DX”11.5″
cheap branching
18 compute units, focus on fine grained compute & tessellation
MEMORY:

2 GByte UMA, pushing for 4 GByte
192 GByte/ sec non-coherent access for e.g. GPU
12 GByte/ sec coherent access for CPU
>50% longer memory latency for CPU/ GPU compared to PC!!!
DXT is lowest bpp texture compression format
MEDIA:

50 GByte BD drive
PCAV, between 3.3 and 8x BD, most likely clamped to 6x
automatic background caching to HDD
HDD SKU with at least 380 GByte
downloadable games
EXTRA HARDWARE:

video encoder/ decoder
audio processing unit, ~200 concurrent MP3 streams
HW zlib decompressor

Poslednja ispravka: dragomix (9.6.2012 u 11:55)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 12:27   #231
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

@Dragomix

Да се вратим на ову причу од јуче.

Што се тиче ПС1 и ПС2, наравно да су постале приступачне свима јер су сви имали чиповане конзоле, и нико није давао пуну цену за игре. Додуше ја памтим време кад је dial-up био луксуз и када смо давали кинту локалним тезгарошима за игре за ПС1, али наравно много мање него што би за оригинал. Са друге стране, и Сега је била јако популарна, не толико као Сонијеве конзоле, али не мали број људи ју је поседовао. А ако се сећаш (не знам стварно које си год.) кертриџи нису били нимало јефтини, па се једна игра играла месецима без да ти досади (нпр Мортал Комбат). Додуше било је и пуно клубова који су изнајмљивали исте. Тако да је ипак понуда та која је определила купце/играче за ово или за оно.

Нинтендо се појавио пре свега овога, али се једноставно није примио. Ја не знам особу која је имала СНЕС или која је знала некога ко има. Углавном су се игре, опет понављам у мом окружењу, играле у буварама, а тек касније сам видео код људи ГБ, ГБА, Н64...

Кажеш, данас и Кутија има своју публику. То је мизеран број поклоника које би Кутија требало да има ако узмемо у обзир претпоставку коју си навео, да су се људи напржили на ПС1 и ПС2 због софтвера. Ако гледамо тако, Кутија је још приступачнија данас, јефтинија конзола, игре захваљујући нету потпуно бесплатне. По тој логици данас би људи требало масовно да играју Кутију што апсолутно није случај.

И нису у питању предрасуде, већ једноставно опредељење. Искрено у праву си, ја заиста нисам упознат са свим играма и могућностима ВИ-а. И своје мишљење сам изнео само на основу ових игара које си представио и које сам раније знао. Пикмин, Метроид, No more heroes... једноставно ми не буде жељу да их одиграм. Евентуално би могли да прођу Xenoblade и Last Story, мада генерално нисам љубитељ игара у том јапанском фазону.

Бар је данас лако уз нет, YT, разне рецензије проверити да ли ти нешто паше или не. Ја погледао ове игре синоћ и тако је како је. Што се тиче ,,лаких неозбиљних'' игара ала Марио, њега сам играо и готивио као клинац, и дан данас узмем преко емулатора па одиграм с времена на време, али не више од 15ак мин.

Такође неозбиљне игре које сам јако волео у детињству ала Bugs Bunny lost in time, Аладин, Кременко и остале и дан данас волим и одиграм. Али не бих могао данас да играм сличне игре које нисам тада играо. Конкретно Марио Галакси којим си ти одушевљен. Не само сад, и кад се појавио и кад је било толико приче о њему, гледао сам разноразне снимке али брате то није за мене. Пре бих одиграо старог оригиналног Мариа ког сам заготивио као мали него ово.

И понављам, волео бих да нова Нинтендова конзола има одличне наслове, јер као што рекох конкуренција одговара највише нама. Али ако све игре буду као ове што си набројао, биће то мрка капа, бар за мене. Милиони ће се одушевити, али ја не. Додуше овај ZombieU не изгледа лоше. Уосталом видећемо.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 13:32   #232
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Koliko su moćne Nintendo igre se ne može videti sa Youtuba. Jednostavno tek kad odigraš po sat-dva nekog novog Super Maria, neku Zeldu ili Metroid shvatićeš da si najverovatnije u velikoj zabludi kao što sam i ja do pre neku godinu bio. Na Youtubu se vidi jedino grafika i donekle atmosfera ali ono po čemu Nintendove igre prednjače od igara gotovo svih developera je gameplay i koliko je on dobar i kompleksan se ne može videti na snimku, pogotovo ako ti je u glavi usađeno da su te igre neozbiljne. Jedino "neozbiljno" u 3D Super Marijima (od Super Marija 64 pa nadalje) je izgled likova i sveta dok je u svim drugim segmentima svaki 3D Super Mario od 1996 pa do danas sadržajniji, inteligentniji i kompleksniji od većine popularnih igara koje su od tada pa do danas izašle.

Zeldu neću ni da komenarišem. Onakva čuda od igara niko nije i očigledno skoro neće napraviti. Od jedne Zelde bi većina drugih studija napravili po min 5 odličnih igara.

Nažalost većina ljudi sa ovog foruma neće da pruže šansu ovim igrama, pre će igrati po 100 istih takozvanih "ozbiljnih" igara u kojima, čast izuzecima, je jedino ozbiljan izgled likova i sveta dok je u većini drugih stvari sve razvodnjeno da se prosečan Američki konzument ne bi slučajno zbunio i odustao jer je naišao na neki logičan problem koji zahteva malo inteligencije a ne da samo ideš pravo i ubiješ sve šta se pojavi ispred tebe. Vi ste na gubitku, uživajte u svojoj zabludi.

Poslednja ispravka: simke85 (9.6.2012 u 13:41)
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku simke85 na korisnoj poruci:
dragomix (9.6.2012)
Stara 9.6.2012, 13:44   #233
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Lepo mi izanalizirasmo sve i ja i ti pricamo istu pricu. Kad sam ja bio klinac, a verujem i vecina danasnjih posetilaca ovog foruma, na pijaci se kupovala kineksa kopija NES-a, kertridzi su bili skupi ko krv i bas kao sto si rekao, kupis jednu igru i zadovoljan si mesec dana. Kad se pojavila sega, samo sam segu mogao da vidim na televizoru, niko nije reklamirao SNES. Jos kad saznas da su sve SEGA konzole kod nas ustvari bile Japanski modeli koji su dovlaceni ko zna kakvim kanalima zaprepastis se. Igre su se iznajmljivale kao kasete u viedo klubovima.

Tad dolazi PS1, san svakog klinca moje generacije, pet generacija iza i ispred. PS1 je bio bum. Roditelji su mi kupili komp, a ja sam hteo da ga izlomim. Sta ce mi komp, ocu bre PS1. Cak i pored kompa sam isao da iznajmljujem na dan-dva PS1 i igram neke igre do besvesti.

Izasao PS2, ja u dilirijumu. Svaki dinar je stavljan sa strane da se kupi PS2 i na kraju ga kupim. Mojoj sreci nije bilo kraja, igrao sam ga do besvesti, ali na kraju zbog nekih nesrecnih okolnosti sam svoj PS2 dao rodjacima. Cekao sam PS3, ali kad je izasao cena mu bila uzasno visoka. Kad sam na kraju sakupio dovoljno novca, kupio sam komp jer mi je u tom trenutku, a i sad mislim isto, davao vecu vrednost u odnosu na PS3.

E sad gde je tu Nintendo. Kao i mnogi, bio sam odusevljen konceptom Wii-a. Cinilo se da nema granica, da ce igre kakve znamo nestati i da je to prvi korak ka virtualnoj realnosti. Ispostavilo se da nije bas tako i vecinu igara sam igrao ako je moguce bez motion kontrola. Tad sam se vratio Nintendu i to svim generacijama Nintendo konzola koje sam propustio. Od SNES-a do GC-a, Wii je masina koja pokrece sve te igre i tad sam ustvari shvatio neke stvari. Svi kopiraju Nintendo, nintendo je taj koji je uveo toliko inovacija, pocevsi od Super Maria 64. Nintendo 64 je barem duplo bolja konzola od PS1 po pitanju igara. U vreme gotovo life like grafike ja sam istrazivao N64 i GC. Preko tih konzola se malo bolje upoznao sa fransizama i stalo mi je do istih. Nintendo mi je postao broj 1 konzola za uzeti kad izadje next gen iako sam u medjuvremenu nabavio cak i PS3 i odigrao par odlicnih igara na njemu dok nije riknuo, nigde nisam nasao takva iskustva kao na Nintendovoj konzoli i igrajuci Nintendove igre. Vecinu multiplatformskih igara cu svakako odigrati na kompu, a ove sto su kao exkluzive nisu nesto specijalno, iako ovo bas ne vazi za Sony, da bi bas nabavljao tu konzolu.

Ne znam dal mozes negde da probas Metroid ili Zeldu. To su igre, kao sto sam vec napisao, koje bi neka druga kompanija napravila u svetske mega hitove ravne Halo i Elder Scrolls igrama. Nintendo to nije uradio. Zato sam ocekivao Wii U, cekajuci da ce pokazati Metroid ili neki novi IP koji ce pomeriti granice razmisljanja o FPS ili TPS igrama i uvesti jedno novo iskustvo sa prelepom grafikom. To nisu uspeli da urade i sam sam rekao, nisam zadivljen konzolom za sad, ali treba sacekati barem godinu dana i videti kuda ide i sta se radi.

Cinjenica je da Nintendu treba sveza krv, ovaj Mijamoto iako je odlican game developer mora malo da pusti druge da odrade nesto. Treba im i jedan studio sa zapada koji ce praviti hardcore hitove i da se mane ovog skakanja i igranja.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
batakpudla (9.6.2012)
Stara 9.6.2012, 14:13   #234
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Чекај, значи Ви може да покрене игре са свих ранијих Нинтендових конзола?

Видим да смо генерацијски близу, и мој ,,гејмерски'' пут се скоро идентично развијао. Овај последњи твој коментар ме је навео на размишљање.

Мене је, за разлику од тебе, Ви у старту одбио револуционарним џојстиком, јер сам ја и даље у фазону класичан џој у руке уваљеивање у столицу и уживање. Због тога ме Сонијев Мув (који је што јес јес копија Нинтендовог џојстика) не привлачи ни ич.

Да не разводњавамо превише и да не приватизујемо тему, око Ви-а ћу те смарати преко порука.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 15:19   #235
Stanisa
Član
 
Član od: 6.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 50
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stanisa
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Najaca stvar je ta sto da su Wii U nazvali HDNES i u njega ubacili hardver koji je nekih 2-3 puta jaci od trenutne generacije prodali bi ga i za cenu od 600 dolara sa jednom ili dve "hardcore" igre. Trebali su da se trgnu i vide da je Wii bio nista drugo do neverovatan splet srecnih okolnosti. Morali su da se okrenu svojoj davno izgubljenoj publici i kazu, vidite ovo je za vas. Ova zelda sto je prikazana na videu je Zelda Majora's Mask, jedna od emotivno najtezih igara sa odlicnim krajem od kojih neke igre mogu samo da se stide. Oni sa takve igre prelaze na Wii Fit U!?
Ovo je apsolutno tacno mogli su bas to da urade i da se oslone samo na nove igre i da tu nastaje revolucija, i onako su im sve igre graficki oskudne. Zamislite samo da sve te igre dobiju neku extra grafiku sa mnostvo novih detalja, da budu puno vece i puno masivnije, to bi bilo fantasticno i nesto novo od Nintenda sto bi svako hteo i svako kupio. Ali ne oni silom hoce da naprave novu vrstu nacina igranja igara, misle jednom nam je proslo pa ce proci i opet. I sto najvise nervira naprave sprdacinu i ubedjuju nas kako je to revolucija po sistemu "jel vi vise verujete nama ili vasim ocima" tako im je i protekla konferencija sa puno prazne price.
Stanisa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 16:36   #236
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

@batakpudla: Wii(i Wii U ima), ima virtualnu konzolu, program koji pokrece ne samo Nintendove igre, nego igre sa SEGE, NeoGeo, Komodora, Atarija itd. Virtualna konzola nije emulator, radi se o igrama recompajlovanim za Wii, pa nema nikakvih glicheva i sve kontrole su u potpunosti kompatibilne. Dakle u jednoj konzoli dobijete 5-6 konzola + igre WiiWare koje su nesto slicno Xbox arcade igrama. Tu ima odlicnih igara koje je tesko naci na nekom drugom sistemu.

@Stanisa: Ja nemam nikakav problem sa tablet kontrolerom, ili kako su ga nazvali Wii U game pad. Super je stvarcica i njegove mogucnosti mozemo videti u Zombi U najbolje, gde se gameplay ne prekida dok si u invetoriu. Nema laziranja smrti tako sto se pauzira igra, a ti uzimas napitak za dopunjavanje zivota.

Problem je sto sam Nintendo nije prokljuvio sopstvenu konzolu, nego treba u pricu da udje Ubisoft i pokaze nam sta konzola moze. To se nikad nije dogodilo M$-u i Sony-u. Svi znamo da tehnicki najbolje igre moraju da dolaze od first party izdavaca. To ovde nije slucaj, ali opet kazem ovo je tek izlazak konzole. Aj da se setimo naslova koje su imali PS3 i Xbox i kako su ti naslovi izgledali (neki se nisu razlikovali od grafike PS2 npr. i to su godine kad je Wii dosao na tron i odatle nije silazio).
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
batakpudla (9.6.2012)
Stara 9.6.2012, 21:07   #237
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Dobro, pre nego se se oglasi atomska uzbuna, da li možete da analizirate datume izlazaka ranijih nintendo konzola i datume izlazaka tih najboljih igara?

...pa da uporedite.

A sustina onog sto su rekli na E3 2012 konferenciji je da konzola ima "za svakog po nešto". Meni se to u suštini sviđa. Hardver koji daje sofveru milion mogucnosti i jos dobre online mogucnosti uopste niej losa ideja i to je otovorena vrata za kakve hoces igre.. A uz to reggie je rekao posle u intervjuu da se na važnim naslovima jako pažljivo rade. Nije nigde odbačena nova zelda i metroid...

Citat:
Ovaj lik je sve lepo rekao od prvog do poslednjeg minuta.
www.youtube.com/watch?v=O_aSqrC0wz4
Prvo sto sam pomislio pre gledanja videa, ovo je još jedan od onih "posle bitke svi generali" sve znaju o uspesima i neuspesima a nemaju sopstvene uspehe da daju težinu tim rečima. I otprilike je taj utisak ostao tokom gledanja tog videa.

Ono na početku je super rekao da e3 konfernecije nisu za gejmere već prosto sajamska manifestacija za partnere i investitore.

(Moj komentar: pošto nintendu ne trebaju investicije (može 5 gidina da gubi bez da traži pomoć a bar 15 pre mogućnosti za bankrot) oni su samo prikazali da je hardver univerzalan i da daje developrerima mnogo slobode što je developerima dovoljno.)

A onda analizira: sve igrače deli na casual i hard core (što je debilski pojednostavljena podela koju su novinari izmislili) i pošto ne nalazi Wii U u jednoj od te dve, normalno vidi samo neuspeh. Analizira zbog čega je Wii bio uspešan a zaboravlja da niko nije znao da će Wii uspeti i da svi ti argumenti nisu ništa značili sve do jednom kad je Wii postao najprodavaniji i kad su svi analitičari smislili takva objašnjenje i postali pametni.

(Pola igara koje se sad zovu "hard core" su debilne casual igre koje samo izgledaju fotorealisticno a malo dete ih predje za 5-6 sati igranja.)

Na kraju je suština gde opisuje kako se oseća bedno jer je stekao utisak da je nintendo prestao da radi šta je radio i da je napustio fanove. Tu se slažem sa emocijama. Tako su se mnogi osećali.
...ali to je zbog nedostatka najavljivanja hit igara i to može isto tako da se promeni kada ih najave.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Stranger2 na korisnoj poruci:
dragomix (9.6.2012), simke85 (10.6.2012)
Stara 9.6.2012, 21:41   #238
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

^ Bravo. Pogodio si pravo u centar.

Prvo igre se ne dele na casual ili core, decije ili za odrasle... nego na dobre ili lose. Nintendo nikad nije napravio losu igru.

Sad sam i shvatio zasto se Nintendove igre ne svidjaju vecini. Razlog je prost. Jedini nisu razvodnili svoje igre. Svi se zalimo kako igre nisu kao sto su nekad bile, kako su razvodjnjene u svakom smislu. Nintendo to nikad nije uradio. Igre su samo bolje, od onoga sto su pravili na NES-u, preko SNES-a do N64, GC i na kraju Wii-a nintendove igre su se samo razvijale i nikad nismo dobijali razvodnjena iskustva za jedno posle podne puno politicke propagande i krvi do kolena. Dobijali smo duboka, duga iskustva koje ce svaki ljubitelj igara prepoznati bez predrasuda ovo je za decu ili ovo je casual igra.

Dolazimo do Wii U-a. Isto sam se osecao kao sto je ovaj lik rekao, pomalo u depresiji, ali samo zbog jedne stvari. Ja sam ocekivao novi Metroid i razni sajtovi su me ubedjivali da ce novi Metroid izaci i to se nije dogodilo. Ostale igre nisu lose (mislim na exkluzive, Lego City izgleda neverovatno zanimljivo, Zombi U vraca horor u domene gde treba da bude (Wii je imao odlicne horor igre, steta sto ih ja ne volim), P-100 izgleda inovativno i zanimljivo).

Stvarno mi se nisu svidele one Dance stvari i Fit igre, da igram ne volim, a kad hocu da se bavim sportom odem na basket. To su jedine igre koje ne bih odigrao od svih koje su prikazane.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
simke85 (10.6.2012)
Stara 9.6.2012, 22:03   #239
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

U uzem smislu, casual igre su igre za "negejmere". Sto bi se reklo, nesto sto moze neko da uzme i igra a da uopste nije u gejmerskim vodama.

Gomila tzv. "decijih" nitendo igra, stavise uoposte ne spada u casual igre (tako definisane).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 0:44   #240
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Napokon sam nasao odgovore na neka od mojih pitanja, vise se ne brinem toliko u vezi konzole.

http://www.eurogamer.net/articles/di...s-wiiu-e3-2012

Najvise analizirana igra je Batman AC pa da napisem par reci:
Vide se velika poboljsanja u odnosu na PS3 i Xbox 360, mnogo je blize PC verziji igre, ako ne i identicno. Moze se videti da je cak u igru usla i teselacija mada tesko je reci, ja sam ubedjen da jeste. Vidi se da je u pitanju 780p, ali imajte na umu da je igra radjena na starim dev kitovima koji su, kao sto sam rekao, barem duplo slabiji od konacnih. Izgleda vrlo interesantno videti sta hardvare moze u buducnosti da odradi, ali sad sam gotovo siguran da Wii U nece zaostajati svetlosnu godinu kao sto je to slucaj sa Wii-jem danas u odnosu na PS3 i Xbox 360.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, project cafe, touchscreen, wii 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igre za nintendo 64 Aulbat Stare igre 23 6.9.2010 0:57
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09
Koji je to Nintendo PeTkO Konzole 6 8.8.2007 14:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com