Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.6.2020, 1:25   #321
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Apropo kompresije, u PS5 koriste posvećen čip za dekompresiju pa se time ne opterećuje CPU. A poređenje uticaja brzine SSD-ova na igre na PC-u sa pričom iz PS5 je klasična "babe i žabe" varijanta. Ne testira se mogući uticaj tako brzih SSD-ova na igre pomoću već postojećih igara koje taj potencijal uopšte ne koriste. Svako ko to radi samo pokazuje fundamentalno nerazumevanje cele ove priče. Linus se inače i zvanično izvinio Sweeny Tod-u zato što je lajao na njegovo hvaljenje tih brzina a nije razumeo materiju, barem zna da prizna grešku:



Čak i najbrži SSD se u PC-u trenutno koristi kao klasičan HDD, samo što radi mnogo brže. Ali svaka igra pretpostavlja da sve što moraš da imaš uskoro na raspolaganju mora da bude u RAM-u koji je ograničen. Shodno tome se planiraju kompletni nivoi i količina podataka - kao da je SSD/HDD spor i da sve što će možda zatrebati na ekranu uskoro mora da bude preventivno učitano u RAM.

Da bi se shvatilo zašto je situacija na PS5 različita, mislim da je najpraktičnije da se SSD u njemu uopšte ne posmatra kao klasičan HDD/SSD već kao vrlo velika količina malo sporije RAM memorije. Njegova brzina nije baš na nivou moderne RAM memorije ali je uporediva sa DDR2~DDR3, i svaki programer zna da svaka PS5 konzola ima 825 GB memorije koja je na nivou sporijeg RAM-a. To stvarno otvara neke nove mogućnosti i već u R&C mogu da se vide prvi rezultati kad preleću iz sveta u svet bez ikakvog učitavanja čisto da demonstriraju silu učitavanja kompletno novog sveta i svih detalja u njemu bez zastoja. Na PC-u to tehnički verovatno može da se izvede sa Gen4 diskovima ili prosto sa ogromnom količinom RAM-a (npr 128 GB) u koji učitaš celu igru i ćao. Ali pošto većina kompova nema ni toliko RAM-a a ni Gen4 SSD, niti će to da postane široko rasprostranjeni standard uskoro, igre se prosto neće programirati na taj način još neko vreme i gotovo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Bryan Fury (17.6.2020), MasterChief2 (17.6.2020), nameless1 (17.6.2020)
Stara 17.6.2020, 7:30   #322
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Ne treba padati na ove ssd-ram marktinške trikove, voleo bi da se pojavi igra koja će da zatraži 64-128gb memorije, ali većina naslova jedva i 16 koristi, RDR2 mislim da ne koristi vise od 8gb, dobro je da hardver napreduje, ali koliko imamo softvera koji to može da iskoristi.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2020, 7:50   #323
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.882
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Ne razumes sta covek pise.
Poenta je da kada se tako nesto hardverski omoguci (da brzi SSD glumi ram, prosto receno) onda ce i igre poceti da prave tako da to koriste.
Za sada nema takvih igara.

U sustini to i jeste generacijski skok.
Jaci CPU i GPU dolaze sa svakom novom konzolom.
Prelazak sa HDD na ovakav SSD bi trebao da promeni nacin razmisljanja pri dizajniranju igre

Poslednja ispravka: DBrave (17.6.2020 u 8:05)
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2020, 9:27   #324
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Hdd, ssd ne mogu da povećaju performanse u smislu količine detalja koje će grafička i procesor da obrade, učitavanja će biti brža manji pop in, ali ako dovedete previše podataka do cpu oni će jednostavno čekati obradu, zato danas nemamo DDR5 radnu memoriju.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2020, 10:29   #325
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Playstation 5

SSD u PS5 će dati mogućnost svima da prave igre bez potrebe za trikovima koridora ili liftova iza kojih se učitava lagano nivo. To učitavanje će sada da bude neprimetno i svi studiji koji budu želeli će moći da naprave do sad neviđene predele bez ograničavanja koje nameću spori HDD-ovi. To će naravno da iskoriste, bar u početku, Sony first party studiji jer će svi ostali praviti igre da mogu da rade i na Xbox i na PC sa sporijim SSD i HDD-ovima (masa PC korisnka ima SSD ali većina igara zbog ogromne veličine ide na HDD i to developeri dobro znaju). Zbog ovoga očekujem revolucionarne igre od Sonija i još veću razliku u kvalitetu igara u odnosu na konkurenciju.

Inače, na kratko se na Amazonu pojavila cena 499 eura za blu-ray verziju i 399 za digitalnu...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2020, 12:41   #326
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

A koju je to revolucionarnu igru Sony izdao za PS4? I šta si video tokom cele one PS5 prezentacije a da si pomislio "Ovo je revolucionarno!"

Sony uglavnom igra na siguricu, tj. razvija akcione avanture, koje su uistinu dosta kvalietnije od konkurencije. PS5 ekskluzive će verovatno koristiti prednosti tog ssd-a, ali rezultati neće biti nešto preterano spektakularni, jer i dalje postoji ograničenje u vidu grafe i procesora. Sony poniji bi trebali malo da olade, jer su isuviše podlegli hajpu oko tog ssd-a. Ako ćemo iskreno, onaj zrikavi štreber ih stalno hajpuje kao majmune kad god najavljuje novu generaciju PS-a, a oni se pale ko penzosi na Crveni Mesec..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2020, 13:11   #327
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Citat:
Mandragora kaže: Pregled poruke
SSD u PS5 će dati mogućnost svima da prave igre bez potrebe za trikovima koridora ili liftova iza kojih se učitava lagano nivo. To učitavanje će sada da bude neprimetno i svi studiji koji budu želeli će moći da naprave do sad neviđene predele bez ograničavanja koje nameću spori HDD-ovi. To će naravno da iskoriste, bar u početku, Sony first party studiji jer će svi ostali praviti igre da mogu da rade i na Xbox i na PC sa sporijim SSD i HDD-ovima (masa PC korisnka ima SSD ali većina igara zbog ogromne veličine ide na HDD i to developeri dobro znaju). Zbog ovoga očekujem revolucionarne igre od Sonija i još veću razliku u kvalitetu igara u odnosu na konkurenciju.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
To si copy/paste sa SONY stranice ? Slicnu pricu je pricala i gospoda iz Xbox tabora, revolucionarne brzine citnja blalalal.....da ne bude na kraju pojeo vuk magarca, a mi dobijemo klasicne SSD diskove.
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2020, 13:43   #328
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Generacijski skok - nema više vožnje u liftovima... najobičnije dodvoravanje retardima (čitaj prosečnom igraču).

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
filpan (18.6.2020), MitraljezaC (17.6.2020), Mocko (17.6.2020), nameless1 (17.6.2020), Porsche (17.6.2020)
Stara 17.6.2020, 13:44   #329
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
A koju je to revolucionarnu igru Sony izdao za PS4? I šta si video tokom cele one PS5 prezentacije a da si pomislio "Ovo je revolucionarno!"

Sony uglavnom igra na siguricu, tj. razvija akcione avanture, koje su uistinu dosta kvalietnije od konkurencije. PS5 ekskluzive će verovatno koristiti prednosti tog ssd-a, ali rezultati neće biti nešto preterano spektakularni, jer i dalje postoji ograničenje u vidu grafe i procesora. Sony poniji bi trebali malo da olade, jer su isuviše podlegli hajpu oko tog ssd-a. Ako ćemo iskreno, onaj zrikavi štreber ih stalno hajpuje kao majmune kad god najavljuje novu generaciju PS-a, a oni se pale ko penzosi na Crveni Mesec..
Grafa i procesor su napokon i više nego savremeni. PS4 radi na ******* jaguaru pa izvlače maksimum. Ništa revolucionarno nije bilo na PS4 jer je hardver vrlo ograničen. Govorim o kvalitetu igara za PS4: Uncharted 4, God of War, HZD, Last of US 2, Days Gone, videćemo uskoro i Ghost of Tsushima. Da razjasnim, očekujem i dalje visok kvalitet Sony ekskuziva a sada praćen vrhunskim hardverom koji će developeri do maksimuma iskoristiti. Ako ekvivalent Ryzen 7 3700x, RX 5700 xt i custom Nvme SSD nisu spektakl za 500-tinjak evra koliko se očekuje prodajna cena ja ne znam šta je...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2020, 13:45   #330
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Što se tiče revolucije, brate novi Ratchet & Clank odlično demonstrira šta bi next gen trebao biti.
I prve prezentacije Watch Dogs-a su demonstrirale neki next gen, pa smo dobili patku. Ajde da sačekamo da izađe igra, pa ćemo videti. Inače, ja već odavno ne koristim hdd-ove, jer su mi bučni i još kad krene kućište da vibrira zbog njih. Ova dva Samsung 850 Evo-a koji su mi u kućištu su prave bombonice, a uskoro ću dodati 1TB 970 EVO Plus NVMe (to sam planirao nevezano za nove konzole). Da se razumemo, pozitivna je stvar to što će nove konzole imati brze ssd-ove (od toga će svi imati koristi), ali nije to nikakav bauk za PC igrače kao što se predstavlja.

Citat:
Mandragora kaže: Pregled poruke
Ako ekvivalent Ryzen 7 3700x, RX 5700 xt i custom Nvme SSD nisu spektakl za 500-tinjak evra koliko se očekuje prodajna cena ja ne znam šta je...
Ma, super deluje PS5.. uzeću ga za godinu-dve. Ali me nervira narativ, tj. preterivanje oko nekih stvari.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2020, 13:49   #331
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Mene raduje što su stavili bolji procesor u ovu generaciju, prethodne dve generacije su bile ograničene pre svega što se CPU-a tiče. Bolji procesor automatski znači mogućnost da se targetira viši framerate, kvalitetniji AI, kvalitetniju fiziku i destrukciju, mogućnost da se prave MP shooteri gde ima više od nekoliko igrača po timu, kvalitetniju animaciju itd. Grafički smo još od prethodne generacije završili priču u smislu da se ne sećam kad sam seo u zadnjih 10-12 godina da igram neku AAA igru i pomislio da izgleda loše.

Ono gde smo stagnirali je upravo ono što sam napisao iznad plus procesiranje zvuka u igrama a taj deo nekako svi zaboravljaju... Dobar sound engine je meni ekstremno važan u bombastičnim igrama. Primera radi, ako se vratimo 16 godina unazad, Halo 2 na originalnom Xboxu sa Dolby efektima i Halo 2 na PC-u bez tih efekata su bukvalno nebo i zemlja. Sada Sony ima priliku da sa onim novim silikonom za pozicioniranje zvučnih efekata još jednom pomeri granicu.

EDIT: Odgovorio sam na neki stariji post iz teme jer nisam video da ima još poruka ali svejedno my 2c:

Za multiplatform igre će se za reper automatski uzimati SSD u Xboxu i to je to. A kada su igre multiplatform onda mora da se uzme u razmatranje i postojanje PC-ja kao platforme koji će uglavnom koristiti SATA3 a tek kroz par godina i NVMe SSD-ove koji će imati SSD-ove brzine ekvivaletne tim brzinama Xbox SSD-a i developeri će svoje igre razvijati sa tim faktorima na umu.

Samo će 1st party ekskluzive na PS5 eksploatisati taj SSD do maksimuma, to je bilo jasno od samog početka.

Dalje, da bi se promenio način rada developera treba da prođu godine - da se naprave enginei i workflow koji će konstantno koristiti data streaming što svakako nije niti će ikada biti neophodno većini igara osim open-world naslova, recimo.

Linearne igre, sportske igre, platformeri itd. sve će to nastaviti da se razvija kao i do sada, samo specifičan tip igara će imati koristi od 5.5-9GB/s bandwidtha i pritom garantujem da neće moći da se ni to iskoristi do maksimuma - ako konzola ima 16GB RAM-a i treba da povučeš novi chunk mape moći ćeš to da uradiš bez štucanja i pauza i to je otprilike to.

Sve što ćemo dobiti je ultra brz loading igara i konačnu smrt HDD-a kao standarda za storage na mainstream PC-evima kroz 5-6 godina, što je svakako bilo neminovno. Ono što će biti najveći benefit u igrama je što će texture i asset streaming konačno moći da radi kako treba na svim platformama što znači da će developeri moći da vuku teksture visoke rezolucije sa SSD-a u toku igranja bez prethodnog učitavanja istih - a teksture su ono što najviše jede RAM pa su tek onda iza njih svi ostali asseti (zvuk, modeli itd).
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
nameless1 (17.6.2020)
Stara 17.6.2020, 14:30   #332
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Generacijski skok - nema više vožnje u liftovima... najobičnije dodvoravanje retardima (čitaj prosečnom igraču).
Pomalo zvuči kao ono "Nobody will ever need more than 640k of RAM".
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2020, 17:42   #333
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Možemo da tupimo u beskonačnost ali u odnosu na PS4 ovo jeste odličan generacijski skok na svim poljima. Realno skroz ide na ruku i nama na PC-u jer će multiplatformske igre moći da se razmašu mnogo bolje jednom kada ostave PS4 i XBO iza sebe. A ova custom rešenja koja će jedino 1st party igre da koriste su samo šlag na torti... ili kiselo grožđe... kako kome.

Priznajem da sam lično bespovratno optimističan kada su nove tehnologije u pitanju. Zato mi je ova fora sa data strimingom uzbudljiva, jer je nešto koliko toliko drugačije a ne tek sirovo budženje brojki. Bitno da se nešto dešava, da je cool i da je korisno a to gde je počelo je manje važno. Ne mora baš sve u neku VS temu da se pretvori i merenje kome je...brži.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
doctor (17.6.2020), Mocko (17.6.2020), nameless1 (17.6.2020)
Stara 17.6.2020, 17:57   #334
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
I prve prezentacije Watch Dogs-a su demonstrirale neki next gen, pa smo dobili patku. Ajde da sačekamo da izađe igra, pa ćemo videti.
Ako iole pratiš PS Studije znaš da generalno ono što najave, na kraju to i dobiješ. Čak su u nekim slučajevima finalne verzije upgrade-ovane u odnosu na E3 i ostale prezentacije.

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke

Samo će 1st party ekskluzive na PS5 eksploatisati taj SSD do maksimuma, to je bilo jasno od samog početka.
Tehnički, 1st i 2nd. A opet ni to nije mali broj i njima dovoljan razlog da privuku igrače u njihov tabor.

Meni se i dopada taj pristup, ulaganje u postojeće franšize i nove IP naslove, a ne samo benchmark igara da li rade koji fps više na ovoj ili na onoj. Konzolama to i jeste poenta i da su ljudima fps, ultra-mega-giga detalji bitni po svaku cenu, nikada se jedan Nintendo Switch ne bi prodao u preko 55 miliona primeraka za tako kratko vreme.

------------------------------------------------------------------------
Inače, PS5 event je imao preko 80 miliona pregleda ukupno, a sam live stream je pratilo 7 miliona ljudi.

Sony se definitivno više ne vraća na E3 (ako uopšte bude postajao više) jer je dobio svoj šou.

Poslednja ispravka: mare037 (17.6.2020 u 18:04)
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
Mandragora (17.6.2020)
Stara 17.6.2020, 18:23   #335
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Ako iole pratiš PS Studije znaš da generalno ono što najave, na kraju to i dobiješ. Čak su u nekim slučajevima finalne verzije upgrade-ovane u odnosu na E3 i ostale prezentacije.
Meni novi R&C izgleda odlično, ali ništa groundbreaking/next-genovski, jer je u pitanju linearna platformica. Videćemo kada izbace gejmplej za Horizon 2.

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ako ćemo iskreno, onaj zrikavi štreber ih stalno hajpuje kao majmune kad god najavljuje novu generaciju PS-a, a oni se pale ko penzosi na Crveni Mesec..
PS4′s architecture offers more customisation than PC


Da ne bude da hejtujem bezveze, ovo je samo jedna od njegovih tipičnih, paljevinskih pr izjava. Tako da ne uzimajte sve što govori kao jevanđelje..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2020, 18:43   #336
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Inače, PS5 event je imao preko 80 miliona pregleda ukupno, a sam live stream je pratilo 7 miliona ljudi.

Sony se definitivno više ne vraća na E3 (ako uopšte bude postajao više) jer je dobio svoj šou.
Jedino ako će svake godine da izbacuju novu generaciju konzole...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2020, 19:53   #337
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2020, 20:08   #338
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Loš photoshop
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2020, 20:29   #339
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Playstation 5

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Meni novi R&C izgleda odlično, ali ništa groundbreaking/next-genovski, jer je u pitanju linearna platformica. Videćemo kada izbace gejmplej za Horizon 2.

PS4′s architecture offers more customisation than PC


Da ne bude da hejtujem bezveze, ovo je samo jedna od njegovih tipičnih, paljevinskih pr izjava. Tako da ne uzimajte sve što govori kao jevanđelje..
Meni onaj deo gameplay-a iz R&C izgleda next-gen jer sa sadašnjom šanse nema da to ostvare. Takođe i detalji iz Kena: Bridge of Spirits, iako je cross-gen.

A i ova izjava Marka se generalno gledano i pokazala istinitom u dobroj meri. Pogledaj samo koliko su PS4 i XB1 bili "slabašni" od samog starta, a sa druge strane podigli vizuelni prikaz na sasvim drugi nivo sa Uncharted 4, God of War, Horizon Zero Dawn, Death Stranding i ostale igre koje koriste silikon do maksimuma. Pa čak i na Xbox-u ima prelepih igara iako je slabija sveukupno.

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Jedino ako će svake godine da izbacuju novu generaciju konzole...
Svaki State of Play je gledan od po par miliona uživo + kasniji video koji postave. Ništa manje nego na E3.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2020, 20:38   #340
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Playstation 5

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
A i ova izjava Marka se generalno gledano i pokazala istinitom u dobroj meri. Pogledaj samo koliko su PS4 i XB1 bili "slabašni" od samog starta, a sa druge strane podigli vizuelni prikaz na sasvim drugi nivo sa Uncharted 4, God of War, Horizon Zero Dawn, Death Stranding i ostale igre koje koriste silikon do maksimuma.
Za to je zaslužna veština developera, a ne to što je PS4 bilo šta više i bolje od modernog PC-a. Izjava je smešna i nema veze sa realnošću, ali izgleda da je to pojam koji fanbojevi ne mogu da razumeju.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PlayStation 4 Pro Emix Konzole 399 17.11.2022 21:20
PlayStation Now stize na PC dex3108 O igrama uopšte 95 7.4.2020 18:03
Kako igrati Sony PlayStation 1 na kompjuteru [tutorial] dr. Christian Troy Stare igre 0 20.11.2016 9:00
Sony PlayStation 4 Љуша Konzole 2 25.2.2012 11:30
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com