Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2020, 21:44   #1341
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Čitam sve ove postove, ali niko da se seti toga da su EA/Bioware najavili da rade remaster prve tri Shepard igre (koju će spakovati u jednu) i da je ovaj snimak možda TO, jer je na snimku Liara.
S obzirom kako su propali, TO im je jedina šansa da se izvuku iz bede, a ne neki novi ME.
Ako postoji neko sa tri funkcionalne moždane ćelije u EA verovatno bi najavio "uspeh" remasterizovanog ME, nego buduću katastrofu u vidu Andromede 2. Nisu valjda toliko odlepili...
Igrao sam pre ovog saznanja kec i dvojku ponovo - trojku nisam mogao nesto zbog kontrolera i batalio. Ali da ima neko ko zna da odradi igru kao sto je ME, ja bih Andromedu 2 bas cekao - kontao bi da su skontali greske,a neke stvari ne treba ni dirati i GREAT Pa bolje nesto novo, nego opet ista igra samo sa 'bundom umesto rolke' . Opet moje misljenje, da se ogradim
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2020, 22:04   #1342
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Ja ni priblizno lose nemam iskistvo sa Andromedom kao neki drugi.

Stavise, open world elemenat ja manje smarajuci nego u Dragon Age 3, al eto DA3 je dobra igra a MA:E nije.

Mada mozda je dodani razlog sto se Witcher 3 pojavio posle DA3, pa su kriterijumi veci. Ko ce ga znati...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2020, 0:24   #1343
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Ne upoređujem ME sa DA nikad, jer me DA nije zainteresovao. Od BWarea samo igrah KoTOR i ME.

The Witcher 2 AoK mi je sto kopalja kao igra iznad Andromede, tako da teško da ću se uvrstati u te što so su im kriterijumi veći ot TW3
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2020, 0:39   #1344
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Ja ne bi uopste poredio W2 sa MA:E jel je Andromeda open world, a W2 nije.

A Witcher 2 da je sjajan, jeste. Moj najomiljeniji deo serijala.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Shonkas (15.12.2020)
Stara 15.12.2020, 12:06   #1345
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ja ni priblizno lose nemam iskistvo sa Andromedom kao neki drugi.

Stavise, open world elemenat ja manje smarajuci nego u Dragon Age 3, al eto DA3 je dobra igra a MA:E nije.

Mada mozda je dodani razlog sto se Witcher 3 pojavio posle DA3, pa su kriterijumi veci. Ko ce ga znati...
DA3 dobra igra? Smece je posle sat vremena letelo sa racunara
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2020, 14:18   #1346
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Da budemo realni, nista ne moze da se vidi za sat vremena. Pa ni za 5 sati, da se dodje do zakljucka. Tek posle duzeg vremena se vide falinke u njenim open world elementima.

Mada, ista je igra imala dobre recenzije, stavise previse dobre za ono koliko vredi.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2020, 19:18   #1347
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Meni je Inkvizicija definitivno bila igra godine kad je izašla 2014.

Međutim, to je možda zbog toga što ja uopšte nisam očekivao da bude u Origins fazonu, koji ja inače lično ne podnosim, pa mi je zbog toga akciona avantura koja se fokusira na istraživanje i karaktere kao što je Inkvizicija lepo legla. Nešto slično kao Skyrim. Ima ljudi koji se automatski zakljinju na fatvu kad im pored Morrowinda spomeneš Skyrim ali ja i dalje više volim Skyrim ako ni zbog čega drugog onda zbog istraživanja i potencijala od suvog zlata kada su modovi u pitanju.

Slična situacija je bila i sa Andromedom gde sam odmah u startu raskrstio sa Mass Effect trilogijom i posmatrao igru kao ono što zapravo jeste - potpuno odvojena igra. To je bila i najveća prepreka onima kojima se Andromeda, bar u početku, nije svidela - očekivali su nastavak avanture sa Šepardom iako je X puta naglašavano pre toga da je Šepika završio svoje. Istina tu i tamo Andromeda ima nekih ozbiljnih propusta ali u globalu za jednu akcionu avanturu koja ima fenomenalan sistem borbe, Andromeda je itekako vredna igranja.

I da... Obe igre, Inkvizicija i Andromeda, imaju užasno spor start koji može da odbije ljude od daljeg igranja. Međutim, nakon izlaska iz Hinterlandsa u Inkviziciji i otvaranja prvog Vaulta u Andromedi (to je nakon prve trećine igre) obe igre dobijaju daleko daleko više na zanimljivosti.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2020, 21:41   #1348
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Meni je Inkvizicija definitivno bila igra godine kad je izašla 2014.
Kolega...

Sreća pa sam sedeo kad sam ovo pročitao.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2020, 9:26   #1349
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Nije bas da je 2014 bila krcata rpg igrama, ja se jos jedino secam prvo Diviniti OS-a i par mmo rpg tipa ESO i sada upokojeni Wildstar
Exia je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2020, 9:53   #1350
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Inkvizicija je izasla u najbolje vreme. Posle skakljavog DA2 i pre Witcher-a 3.

Da se razumemo, igrao sam je dosta, i presao 3 puta.

Ali isto tako dosta open wold elementa mi se nije svidelo.

Najbolji delovi su oni koji nisu open world: razne permutacije odluka, ukljucujuci one iz prethodnih delova, i slicno. Kao i bilo koje misije koje nisu open world (tu se vidi klasican Bioware).

U drugom i trecem prelazu neke od oblati upste nisam ni prelazio, tj. totalno sam ih preskocio igrati. Znas da igri nesto zestoko fali, ako je lepse iskustvo da preskocis neke delove.

Sve se mislim da je ta igra trebala imati upola manje open world content nego sto je imala kad je izasla, i to sto ostane da se malo ispolira.

Sa Andromedom nisam imao potrebu da preskacem deonice. Sem onih opcionih bossova. Taj deo je stvarno smece (ko da igram neku arkadu, a ne RPG). Dok je milina bilo tabati se sa svim zmajevima u Inkviziciji.

Andromedu sam presao dvaput, ali mislim da sam se vise zabavio igrajuci nju nego Inkviziciju.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2020, 0:49   #1351
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Uzeh na steamu za 10 evra na ovom praznicnom popustu. Raspust je, mislio sam da ce me CP2077 vise drzati od 15-ak dana ali nije, a treba mi neko role play udubljivanje i vec dugo bacam oko na ovaj serijal sa kojim se nisam susretao i o kome ne znam gotovo nista.

Neki savet pre pocetka? Preporucuje se neki mod ili da igram ovako kako jeste? Prosao sam malo po temi ali vidim da ima dosta spoilera pa se nisam zadrzavao.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2020, 0:56   #1352
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Zli Zoe kaže: Pregled poruke
Uzeh na steamu za 10 evra na ovom praznicnom popustu. Raspust je, mislio sam da ce me CP2077 vise drzati od 15-ak dana ali nije, a treba mi neko role play udubljivanje i vec dugo bacam oko na ovaj serijal sa kojim se nisam susretao i o kome ne znam gotovo nista.

Neki savet pre pocetka? Preporucuje se neki mod ili da igram ovako kako jeste? Prosao sam malo po temi ali vidim da ima dosta spoilera pa se nisam zadrzavao.
Odigraj na slepo, ne citaj kako dobiti najbolje posledice i obavezno izbegavaj sve sto ima veze sa ME-om na drustvenim mrezama (jer o spoilerima odavno vise niko ne brine, tako da ako otvoris komentare na IGN clanku vezanom o ME1-3 - 100% si spoilovo ceo serijal).

Obavezno igraj sa svim DLC-ovima za svaki deo. ME2 i ME3 nisu kompletni bez istih.

Ne preskaci Loyalty misije u ME2 jer su prakticno esencijalni deo price, a ne side quest.

Femshep ima dosta bolji voice acting, ali default male Shep ima (po mom misljenju) mnogo bolji character design i vise mi uliva poverenje kao neko ko je u stanju da spasi galaksiju.

Sigurno sam jos nesto zaboravio, davno sam igrao trilogiju. Hteo sam pre nekih pola godine da je obrnem opet (bila cela trilogija sa DLC-ovima na nekom zestokom popustu), ali onda su procerele informacije o remastered varijanti, tako da sad to cekam.

Uf, sta bih dao da mogu opet ME da iskusim prvi put. Ako si SF fan, uzivaces svakako.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Zli Zoe (26.12.2020)
Stara 26.12.2020, 1:09   #1353
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Jesam SF fan ali nisam bio rpg fan (do skora) zato i ovo kasnjenje. O ME-u znam samo ime protagoniste, da pocinjes birajuci klase i da prvi deo ima jedan od najboljih krajeva u igrama. Tako da here we go.

Hvala na savetima.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2020, 11:32   #1354
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Mogao si da se strpis jos par meseci za remasterovani complete edition. To ja cekam da krenem ponovo, nego pitanje kako naterati sebe na renegade prelazak
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2020, 12:05   #1355
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

I meni se opet opasno igra originalna trilogija. Ne znam da li da sacekam izlazak remaster verzije ili da krenem OT sa brdo modova. Za ME1 sam vec nasao modove za bolje teksture, remaster u 4k svih sinematika u igri, modovi koji sredjuju preostale bagove i dodaju stvari koje su isecene iz igre... Sumnjam da ce remaster verzija biti na nivou ME1 sa par modova, Legendary Edition izbacuju pre svega zbog konzola. Evo dobar i kratak guide za modovanje prvog dela:

...


@Zlizoe

Ako imas AMD procesor proveri PCgaming wiki stranicu za ME1, jer postoji neki gamebreaking bug na jednoj planeti (mislim da je Noveria u pitanju). Moras skinuti neka dva fajla u tom slucaju, minut posla.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
Zli Zoe (28.12.2020)
Stara 26.12.2020, 12:14   #1356
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Zli Zoe kaže: Pregled poruke
Jesam SF fan ali nisam bio rpg fan (do skora) zato i ovo kasnjenje. O ME-u znam samo ime protagoniste, da pocinjes birajuci klase i da prvi deo ima jedan od najboljih krajeva u igrama. Tako da here we go.

Hvala na savetima.
Igra je bas blagi RPG (prvi deo još tu i tamo), može svako da je igra. Ja igrao sva 3 dela odjednom 2017. godine, jedno 150h slupanih te zime dok sam tražio posao. Lepe uspomene i radujem se remasteru, posebno prvog dela. Iz nekog razloga kod mene su performanse u Citadelu padale na 30 FPS-a, dok je ostatak sva 3 dela radio kako treba.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Zli Zoe (28.12.2020)
Stara 26.12.2020, 12:17   #1357
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Zna li se kada otprilike da ocekujemo remaster ?
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2020, 12:26   #1358
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Mislim da sam negde procitao da izlazi krajem proleca.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2020, 13:49   #1359
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Ja sam trilogiju obrnuo zimi, a zima je najbolje za igranje.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2020, 21:52   #1360
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Ja bih rado obrnuo trilogiju u nekom dobrom remake izdanju. Pod "remake" mislim da ga baš odrade top kao što su npr. sada Demon Souls preradili u dve generacije novije ruho, a ne da podignu rezoluciju tekstura i kažu izvolte, dajte 60€.

Andromedu nisam nikada odigrao niti ću, ne iz nekog revolta već što mi liči na fetch and help, rinse and repeat igre koje generalno ne volim, bez obzira koliko su dobro borbe ispeglane. Igrao bih možda da sam čuo da su dobri priča i likovi... ali ovako baš nemam razloga.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bioware, mass effect, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls IV: Oblivion Aljosa Role-Play 3769 8.8.2023 12:21
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
Benny Hill gaming effect uslijazaninje Osnovne komponente 16 10.10.2007 21:02
PROBLEMI SA "USB Mass Storage Device" Chemist Kvarovi 0 23.10.2006 19:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com