Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.7.2014, 10:58   #1
MrSmith9
Član
 
Član od: 29.9.2013.
Poruke: 55
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre

Nista znaci uskoro uzimam novi head set i posto se skoro uopste ne razumem u ovaj deo kompjuterskih periferija potrebna mi je pomoc, a ako je moguce sto pre posto uzimam za dan-dva. Jedne koje su mi zapale za oko jesu neke logitechove tacnije ove...

Logitech G430

Cuo sam da one u sebi valjda imaju taj 7.1 integrisan kako da kazem tj. da ne moras na kompu da imas zvucnu karticu koja mora podrzavati 7.1 da je sve tako reci u slusalicama, al sada ja sam samo to nacuo i nisam bas najbolje objasnio pa me ne drzite za rec.

Tako da ako ima neko neki predlog u tom cenovnom rangu il neku informaciju za ove moje bice od pomoci,jedan od razloga sto sam te odabrao jeste sto nekako za sada imam sve od logitecha pa da popunim set...
MrSmith9 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2014, 17:25   #2
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre

Šta će ti 7.1? Realno. Baci pogled na ovaj thread: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=95260 Neke stvari napisane tu se odnose i na tvoj slučaj. Konkretno - nema potrebe za 5.1/7.1 na slušalicama, to je više marketinški trik, stereo će sasvim lepo da radi posao...

S tim budžetom možeš lepo da kupiš nešto poput Superlux 681 ili Presonus HD7 ili Pioneer M-390 audiofilskih sluški, da ubaciš i zvučnu kartu sa pojačalom za slušalice (Asus Xonar DG, može se naći polovan za 20e), i možda ti ostane i para za zaseban mic. Time bi dobio dosta bo5i zvuk od bilo kojih gaming sluški, pogotovo za muziku, gde explozije i zaglušujući bas nisu bitni...

Ako ne možeš da nađeš te slušalice ili baš hoćeš "gaming" model, po oglasima može da se nađe Steelseries Syberia V2 ili poneki Razerov ili Cooler Masterov model za manje pare...ili te Logitechove.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
MrSmith9 (7.7.2014)
Stara 7.7.2014, 17:38   #3
MrSmith9
Član
 
Član od: 29.9.2013.
Poruke: 55
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Šta će ti 7.1? Realno. Baci pogled na ovaj thread: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=95260 Neke stvari napisane tu se odnose i na tvoj slučaj. Konkretno - nema potrebe za 5.1/7.1 na slušalicama, to je više marketinški trik, stereo će sasvim lepo da radi posao...

S tim budžetom možeš lepo da kupiš nešto poput Superlux 681 ili Presonus HD7 ili Pioneer M-390 audiofilskih sluški, da ubaciš i zvučnu kartu sa pojačalom za slušalice (Asus Xonar DG, može se naći polovan za 20e), i možda ti ostane i para za zaseban mic. Time bi dobio dosta bo5i zvuk od bilo kojih gaming sluški, pogotovo za muziku, gde explozije i zaglušujući bas nisu bitni...

Ako ne možeš da nađeš te slušalice ili baš hoćeš "gaming" model, po oglasima može da se nađe Steelseries Syberia V2 ili poneki Razerov ili Cooler Masterov model za manje pare...ili te Logitechove.
E druze hvala ti puno na predlogu, svestan sam da nisu neophodne te 5.1 ili 7.1 sluske mada ja gledam iskljucivo za gaming jer msm ne slusam muziku preko kompa sem msm nekad na zvucnicima,slusam na fonu za koje imam sluske. A pravo da ti kazem nisam siguran ni kako ugraditi zvucnu kartu jer sam hardware noob...

Jel bi mi mozda znao preporucuti neke od tih gore pomenutih stealseries ili logitechovih posto ja u zivotu nisam kupio gaming sluske...i to ako se uzimaju preko oglasa kolka je razlika u kvalitetu jer imaju garanciju malo sam triper pa mi nekad nesigurno :/
MrSmith9 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2014, 18:07   #4
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre

Najvaznije ti je da nadjes udobne slusalice jer ces ih verovatno nositi satima dok igras igrice. Nemoj da uzmes neke velike slusalice koje ce tokom leta da ti greju usi i obavezno ih probaj u prodavnici pre nego sto ih kupis. Mislim da ti za komp koji ima integrisanu zvucnu kartu nisu potrebne skupe slusalice pa bih ti preporucio da ne trosis vise od 4 hiljade na njih i odvojeno od slusalica da kupis mikrofon. Ja planiram za 30ak evra da kupim Pioneer SE-M290 jer su jeftinije slusalice za mobilni telefon od istog proizvodjaca koje sam skoro kupio zadovoljavajuceg kvaliteta. Ako odlucis da kupis Superlux 681 slusalice onda nadji noviju verziju tih slusalica uz ciji naziv pise EVO jer bi trabalo da su udobnije.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
MrSmith9 (7.7.2014)
Stara 7.7.2014, 18:14   #5
MrSmith9
Član
 
Član od: 29.9.2013.
Poruke: 55
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Najvaznije ti je da nadjes udobne slusalice jer ces ih verovatno nositi satima dok igras igrice. Nemoj da uzmes neke velike slusalice koje ce tokom leta da ti greju usi i obavezno ih probaj u prodavnici pre nego sto ih kupis. Mislim da ti za komp koji ima integrisanu zvucnu kartu nisu potrebne skupe slusalice pa bih ti preporucio da ne trosis vise od 4 hiljade na njih i odvojeno od slusalica da kupis mikrofon. Ja planiram za 30ak evra da kupim Pioneer SE-M290 jer su jeftinije slusalice za mobilni telefon od istog proizvodjaca koje sam skoro kupio zadovoljavajuceg kvaliteta. Ako odlucis da kupis Superlux 681 slusalice onda nadji noviju verziju tih slusalica uz ciji naziv pise EVO jer bi trabalo da su udobnije.
Ma znam brate al pitanje je dal ce mi dati da ih probam u radnji, mislim jednom prilikom sam trazio da mi izvade mis samo da vidim kako mi lezi u ruci i dve radnje su mi rekle da ne moze, hvala bogu pa znam zakon o zastiti potrosaca pa sam im rekao ako mi ne odgovara da cu ih vratiti pa bolje odma da probam .

A sto se tice sluski iskreno ja bi neke koje vec imaju mikrofon u sebi tj. ne bi da uzimam zasebni a nisam bas razumeo ovo drugo jel moram da imam bolju zvucnu ako uzimam gaming slusalice? Jer citajuci nesto o ovim logitechovim sto sam postavio za njih kazu da imaju u sebi neki softver il sta vec koji ne zahteva neku drugu zvucnu karticu da bi dobio taj kobajagi 7.1 zvuk...
MrSmith9 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2014, 18:34   #6
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre

Pozoves prodavnicu i pitas da li mozes da probas slusalice pre kupovine. Cini mi se da slusalice bez mikrofona imaju kvalitetniji zvuk a mikrofon moze odvojeno da se kupi. Neke slusalice nemaju dovoljno jak zvuk kada se povezu sa kompom koji ima integrisanu zvucnu kartu. Slusalice koje sam skoro kupio za mobilni telefon nisu dovoljno glasne kada se povezu na kompjuter sa integrisanom zvucnom kartom i imaju jaci zvuk kada slusam muziku sa telefona. Moje misljenje je da je bolje uzeti zvucnu kartu i kupiti slusalice za 40-50e.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2014, 20:08   #7
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre

Nije nikakav problem ugraditi zvučnu kartu, samo se utakne u PCI slot na matičnoj ploči, skineš drajvere sa sajta proizvođača, instaliraš i to je to. Posle u nju utakneš slušalice...Asus Xonar DG je nekih 35e nov ili 20 polovan, ako ga nađeš po oglasima (recimo http://www.kupujemprodajem.com/Asus-...?filter_id=604 ili http://www.kupujemprodajem.com/Asus-...?filter_id=604). Imaš i jeftinije Creative zvučne karte po oglasima, možeš uzeti za 10-ak evra. Trebalo bi da daju kvalitetniji zvuk od onog sa čipa ugrađenog na matičnoj ploči. Ja sam svoj Xonar kupio polovan, male su šanse da nešto nije u redu...

Upariš to sa nekim od Superlux sluški, ako ih imaju na stanju (http://www.lyrastyle.rs/site/index.php) ili Pioneer SE-M390 ili M290 (u Tehnomaniji, za 40 i 30 evra, respektivno)...za 10e kupiš neki externi mikrofon koji se ubode u USB port i stoji ti na stolu ili zakačen za odeću, zavisno od modela...i imaš kvalitetniji setup od bilo kojih gaming sluški za te pare.

Možeš i da uštediš i kupiš polovnu Creative Sund Blaster Live! zvučnu kartu za 10-ak evra i Pioneer M290, recimo...ili bez zvučne, samo slušalice i mic...

Ako bi radije baš neke gaming sluške, opet imaš izbor...možeš tražiti na Kupujem-prodajem sajtu, samo gledaj da su nove ili sa garancijom, ili potraži na http://www.eponuda.com/slusalice-cene, pa vidi gde šta ima i šta ti se sviđa. U suštini, zvuk im se ne razlikuje drastično, koje god uzmeš radiće posao, uzmi one koje ti deluju najudobnije. Ako imaš mogućnosti, isprobaj pre kupovine...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
MrSmith9 (8.7.2014)
Stara 7.7.2014, 20:37   #8
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre

Trebalo bi da ti daju da probaš slušalice, obično ne daju bubice koje se stavljaju u uši, a ni ja ne bi to radio, ipak nije higijenski.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2014, 20:41   #9
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre

Ako nije kasno samo da kazem da su te superlux slusalice prava kupovina.
Zamenio sam moju siberiu v2 sa presonus hd7 (iste kao superlux) slusalicama, i zvuk je dosta kvalitetniji.

Te gejmerske slusalice generalno brzo riknjavaju, na siberiji se pokvario mic i potenciometar. Desava se da nekima crkavaju i zvucnici, jer su uglavnom slusalice mnogo losijeg kvaliteta nego sto to kaze cena.

Za 350 din ima da se uzme najobicniji genious mikrofon sa stalkom, ima isti kvalitet kao i neki skuplji mikrofoni.
Sto se tice igara, hd7 koristim za csgo, isto su se pokazale kao i siberia.
Mada generalno ako i ti igras csgo treba da znas da je pozicioniranje zvuka u igri dosta losije nego u prethodnim nastavcima, tako da ti skuplje slusalice nece pomoci.
E sad ako ne igras pucacine, mislim da onda tek nema dileme, jer ti sigurno 7.1 nista dobro nece doneti, cak sta vise, moze samo da odmogne. (ako je virtuelni 7.1)
icemama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2014, 20:49   #10
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre

I ja imam Presonusa Mogu da budu udobnije, ali je zvuk fantastičan za te pare.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2014, 20:52   #11
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre

Problem sa tim simuliranim surround zvukom na slušalicama je što doživljaj zavisi od veličine glave.

Model po kojem radi je napravljen za neke prosečne dimenzije glave tako da će nekima odgovarati a nekima ne.
Zato kupovina 7.1 slušalica može da bude i poptuno bacanje para, a kao što već rekoh na više mesta takođe su mnogo skuplje nego neke normalne slušalice istog kvaliteta.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2014, 10:19   #12
MrSmith9
Član
 
Član od: 29.9.2013.
Poruke: 55
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre

Citat:
icemama kaže: Pregled poruke
Ako nije kasno samo da kazem da su te superlux slusalice prava kupovina.
Zamenio sam moju siberiu v2 sa presonus hd7 (iste kao superlux) slusalicama, i zvuk je dosta kvalitetniji.

Te gejmerske slusalice generalno brzo riknjavaju, na siberiji se pokvario mic i potenciometar. Desava se da nekima crkavaju i zvucnici, jer su uglavnom slusalice mnogo losijeg kvaliteta nego sto to kaze cena.

Za 350 din ima da se uzme najobicniji genious mikrofon sa stalkom, ima isti kvalitet kao i neki skuplji mikrofoni.
Sto se tice igara, hd7 koristim za csgo, isto su se pokazale kao i siberia.
Mada generalno ako i ti igras csgo treba da znas da je pozicioniranje zvuka u igri dosta losije nego u prethodnim nastavcima, tako da ti skuplje slusalice nece pomoci.
E sad ako ne igras pucacine, mislim da onda tek nema dileme, jer ti sigurno 7.1 nista dobro nece doneti, cak sta vise, moze samo da odmogne. (ako je virtuelni 7.1)
Igram battlefield 4 a igrao sam i cs:go dugo, znam pozicioniranje je vaznije od tog kao takozvanog filmskog osecaja eksplozija oko tebe itd. Cuo sam da ima neka for ad ase smanji bas i bolje cujes kretanja oko sebe mada u cs:go sto jes jes nema toliko zvucnih efekata koji mogu ometati
MrSmith9 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2014, 10:36   #13
MrSmith9
Član
 
Član od: 29.9.2013.
Poruke: 55
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Nije nikakav problem ugraditi zvučnu kartu, samo se utakne u PCI slot na matičnoj ploči, skineš drajvere sa sajta proizvođača, instaliraš i to je to. Posle u nju utakneš slušalice...Asus Xonar DG je nekih 35e nov ili 20 polovan, ako ga nađeš po oglasima (recimo http://www.kupujemprodajem.com/Asus-...?filter_id=604 ili http://www.kupujemprodajem.com/Asus-...?filter_id=604). Imaš i jeftinije Creative zvučne karte po oglasima, možeš uzeti za 10-ak evra. Trebalo bi da daju kvalitetniji zvuk od onog sa čipa ugrađenog na matičnoj ploči. Ja sam svoj Xonar kupio polovan, male su šanse da nešto nije u redu...

Upariš to sa nekim od Superlux sluški, ako ih imaju na stanju (http://www.lyrastyle.rs/site/index.php) ili Pioneer SE-M390 ili M290 (u Tehnomaniji, za 40 i 30 evra, respektivno)...za 10e kupiš neki externi mikrofon koji se ubode u USB port i stoji ti na stolu ili zakačen za odeću, zavisno od modela...i imaš kvalitetniji setup od bilo kojih gaming sluški za te pare.

Možeš i da uštediš i kupiš polovnu Creative Sund Blaster Live! zvučnu kartu za 10-ak evra i Pioneer M290, recimo...ili bez zvučne, samo slušalice i mic...

Ako bi radije baš neke gaming sluške, opet imaš izbor...možeš tražiti na Kupujem-prodajem sajtu, samo gledaj da su nove ili sa garancijom, ili potraži na http://www.eponuda.com/slusalice-cene, pa vidi gde šta ima i šta ti se sviđa. U suštini, zvuk im se ne razlikuje drastično, koje god uzmeš radiće posao, uzmi one koje ti deluju najudobnije. Ako imaš mogućnosti, isprobaj pre kupovine...
Druze stvarno nemam reci sem hvala, mislim brda si se potrudio da mi objasnis i svatam sustinu gore recenog, tako da hvala ti puno na trudu. Sto se tice sluski sada sam malo zbunjen tj. kad je izbor upitanju al se nesto razmisljam da uzmem gaming sluske i po potrebi da u buducnosti kupim cak i zvucnu karticu kako ti kazes (kada se skupe neke pare) posto vidim da nisu skupe moze da se nadje neka ok za 2 soma i u tom slucaju bi uklopio i jedno i drugo. Ne vidim neku drugu soluciju bas

Takodje evo sad pogledah ove G430 imaju zasebno sorround sound tj. zvucnu ''kartu'' koju dobijas u USB-u tako da valjda mi ne treba zvucna ako dobijam uz njih? Sad naravno pitanje koliko je dobra.

Poslednja ispravka: MrSmith9 (8.7.2014 u 11:26)
MrSmith9 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2014, 16:16   #14
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre

Da, sluške koje se kače na USB obično imaju sopstveni zvučni čip, uz njih ti ne treba posebna zvučna karta...mada, zvuk na savremenim pločama je dovo5no dobar za svakodnevne potrebe, Realteci su dosta uznapredovali, a bo5e je imati zasebnu zvučnu kartu. Slušalice sa sopstvenim zvučnim čipom ga mahom koriste za simulaciju 5.1/7.1 efekata, što se lepo može postići i softverski, putem drajvera na kartama ili u igrama...ne isplati se plaćati extra za pseudo-5.1, po meni.

Bilo kako bilo, imaš solidan izbor, nećeš izgubiti ništa i da uzmeš samo neke sluške...mada, nisam skoro video da na KP imaju 2 Xonara na prodaju za tako kratko vreme...lično, zgrabio bih jedan od njih pa tražio neke slušalice.

Što se mikrofona tiče, uzmi bilo koji, kvalitet im ne odskače mnogo, vidi samo da li ti više odgovara da stoji pored/ispred na stolu ili da ga kačiš "na rever". Ako bi ipak gaming slušalice, prvo bih potražio Steelseries Syberiu V2 po oglasima i uklopio sa Xonar kartom, ili neke Razerove, mislim da su malkice kvalitetnije od tih Logitechovih, ali ako bi da uklopiš proizvođača, može i Logi.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2014, 17:57   #15
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre

Citat:
MrSmith9 kaže: Pregled poruke
Sto se tice sluski sada sam malo zbunjen tj. kad je izbor upitanju al se nesto razmisljam da uzmem gaming sluske i po potrebi da u buducnosti kupim cak i zvucnu karticu kako ti kazes
Najbolje ćeš proći (zvučno gledano) za igre i muziku ako kupiš već preporučene Superlux slušalice (HD-681 ili HD-668B), ili Presonus HD7 (isti produkt pod drugim imenom), uz to zvučnu kartu Asus Xonar DG (PCI slot) ili Asus Xonar DGX (PCIe slot), u zavisnosti od toga kakvu matičnu ploču imaš.

Ako ti se ne ugrađuje zvučna karta, imaš opciju da kupiš USB zvučnu kartu - Asus Xonar U3, kvalitetnija je od tih što idu uz gaming headsetove.

Obe komponente, slušalice + zvučna karta se uklapaju u tvoj budžet, a zvučno ostavljaju većinu "gaming" headsetova na domaćem tržištu iza sebe.
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2014, 19:45   #16
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Slusalice za gaming budzet do 8-k potrebni predlozi sto pre

Vidi ti da negde kupiš samo tu USB zvučnu i normalne slušalice.
Tako ćeš imati i simulirani surround i bolje slušalice.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Gaming konfiguracija - budzet do 90.000 wladymir ŠDK - Konfiguracije 4 7.12.2013 11:53
slusalice do 2500 din darkowozzd ŠDK - Zvuk na računaru 4 2.8.2013 7:58
Slusalice do 40e Kidja ŠDK - Zvuk na računaru 6 10.11.2012 11:58
Kompjuter do 500e (predlozi i jos po nesto) oktagon Šta da kupim? 36 30.9.2011 13:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com