Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.7.2012, 4:13   #381
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

U patchu 1.13 je ubačeno da kod Akare u prvom gradu imaš opciju "Reset stat/skill points", po jednom na svakoj težini.
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 9:48   #382
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Inace igra je nekorektna prema igracima. Iako na pocetku deluje darezljivo, shvatate koliko zapravo nije. Trazenje recepata za kocku na guglu te tera da se osecas kao da citujes. A sami recepti na fazon jedan napitak plus dragi kamen da bi se dobio drugi napitak kojih ima u izobilju kod ubijenih monstera najbolje pokazuju disproporciju ulozenog i dobijenog.
I najgore, kada provuces magicni item da bi dobio socket na njemu, dobijeni item ima drugacije specifikacije
Pravi biser (u pozitivnom smislu) su recepti za upgrade Exceptional Unique na Elite Unique iteme, reroll Grand Charmova, crafting recepti i, ofkorz, Runewords. D2 ima solidan crafting...za razliku od D3.

Citat:
Neky kaže: Pregled poruke
Skoro sam počeo ispočetka sa Nekrom, i zaglavio u Arcane Sanctuary na Hell težini zbog onih Ghostova koji su imuni na fizički damage :/

Igram Amplify dmg + Corpse explosion build. Šteta jbg...
Citat:
Neky kaže: Pregled poruke
Heee, iskoristio sam respec koji je omogućen sa 1.13 patchom, prebacio se na Poison Dagger + Poison Explosion + Poison Nova, počistio i Arcane Sanctuary i Durriela kao od šale.

Svi Physical Immune monsteri imaju 100 P. Res. i Amplify Damage im uklanja imunitet. Nije mi jasno kako nisi mogao da ih ubiješ...pa si prešao na Poison build, iako je MNOGO više monstera imuno na Poison, pogotovo Undead (vidi http://www.diablowiki.com/Immune_Monsters_(Diablo_II))...ne kapiram tu logiku. Mnogo više problema ćeš imati kao Poison Necro, na Hell...Amplify Damage je najbo5i alat vs. Phys Immune, plus možeš da ga spamuješ. Koji si lvl? Jesi li (bio) Summon Necro? Za Duriela ti samo treba Decripify...olakšaće ti život.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 11:28   #383
drow
Član
 
Član od: 23.6.2008.
Poruke: 364
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

ako neko igra nekromansera da mi kaze dal je moguce ubiti bosove sa summoner buildom ili ako ima neki bolji predlog. dugo nisam igrao ,a smorivsi se d3om resih da se malo razonodim uz prave stvari xD.

gledam na netu i svi kao igraju corpsexplode + kosturi, a meni to deluje neprimenjivo u boss okrsajima (nema leseva xD)...
drow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 11:41   #384
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Summoner necro na normalu moze pojedine bossove da ubije bez opreme. Golem i Iron Maiden su tvoji dobri prijatelji. Kao i town portal i prva oblast u datom gradu.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 17:12   #385
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Svi Physical Immune monsteri imaju 100 P. Res. i Amplify Damage im uklanja imunitet. Nije mi jasno kako nisi mogao da ih ubiješ...pa si prešao na Poison build, iako je MNOGO više monstera imuno na Poison, pogotovo Undead (vidi http://www.diablowiki.com/Immune_Monsters_(Diablo_II))...ne kapiram tu logiku. Mnogo više problema ćeš imati kao Poison Necro, na Hell...Amplify Damage je najbo5i alat vs. Phys Immune, plus možeš da ga spamuješ. Koji si lvl? Jesi li (bio) Summon Necro? Za Duriela ti samo treba Decripify...olakšaće ti život.
Vidi, ne znam šta se dešavalo u tom Arcane sanctuary, ali oni Apparition i Ghostovi su bukvalno jeli mog merca koji je tad imao ~1200 life, 1800 defense i oko 700DPS, i golema koji ima ~1800 life. Bacao sam Amplify damage (lvl15) na njih stalno, spam bukvalno, plus Attract na neke od njih da se zanimaju malo.

Čim merc ubije jednog moj Corpse explosion pokosi ostale, ali nije mogao da ubije ni jednog. Tada sam bio 72. level.

Sad sam u 5. gradu i u pravu si za imunitet na poison. U Frozen river su Ghostovi koji su imuni i na physical i na poison, pa sam pauzirao...ne vredi. Moram nešto za njih da nađem
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 18:02   #386
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Dvojka je definitivno zamisljena da se igra na online serverima, i kao takva uradjena je katastrofa nefer za singl plejere koji nemaju pravi pristup informacijama.

Do sinoc predstavu nisam imao koliko prava (i izguglana) kombinacija runa moze biti korisna. A i kako bi znao? Stvarno nefer jer mislim da sam propustio sansu da na manje dosadan nacin dodjem do oruzja od kojih pamet stane tipa Heart of the Oak flail.

Ista fora je i sa Imbue i ubacivanjem Socketa kod Larzuka. Gotovo da je nemoguce pretpostaviti da imas samo jedan jedini pokusaj po nivou tezine, a kada to ukapiras mast je vec otisla u propast. Plus sto o ta dve jako korisne nagrade ni teoretski ne mozes detaljnije da shvatis iz tri pokusaja koliko imas kroz celu igru.

Sad sam poceo kao citer najgori - malo malo pa bekapujem sejvove.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 18:08   #387
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Ne znam cemu tolika kuknjava, na 1.11 se savrseno dobro moglo igrati kroz sve tezine bez i jednog jedinog runeword itema i specijalnih mesanja sa kockom. 1.13 je smehoteka sto se tice dropova.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 19:41   #388
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Ma kukam kao sto bi svaki dosadnjakovic kukao, jer igra je pakleno zarazna, a nefer

Je l karakter komotno prelazi sa patcha 1.12 na 1.13?

--

Probao neko sa Pluggy modom?
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 20:35   #389
Mare!!
Novi član
 
Član od: 4.1.2012.
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Ja bih probao plugy mod, ali kao ono da predjem igru bez modova i toga.
Po meni stvarno ima mnogo malo prostora u onom chestu, ja sam jos na normalu samo sa napicima i ostalim glupostima napunio chest, onda uzmem prodam napitke i naravno kad mi najvise trebaju nemam ih

Inace igra je mnogo zarazna, ali bas ono sto si rekao bez gugla nemos nista!
Kako ja da znam kako se koriste oni gemovi? Kako da znam sta da trpam u kocku? Stvarno bi trebalo da postoji neki "help" u igri, ima mnogo stvari koje normalan igrac pocetnik ne moze da zna.
Mare!! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 22:38   #390
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Dvojka je definitivno zamisljena da se igra na online serverima, i kao takva uradjena je katastrofa nefer za singl plejere koji nemaju pravi pristup informacijama.

Do sinoc predstavu nisam imao koliko prava (i izguglana) kombinacija runa moze biti korisna. A i kako bi znao? Stvarno nefer jer mislim da sam propustio sansu da na manje dosadan nacin dodjem do oruzja od kojih pamet stane tipa Heart of the Oak flail.

Ista fora je i sa Imbue i ubacivanjem Socketa kod Larzuka. Gotovo da je nemoguce pretpostaviti da imas samo jedan jedini pokusaj po nivou tezine, a kada to ukapiras mast je vec otisla u propast. Plus sto o ta dve jako korisne nagrade ni teoretski ne mozes detaljnije da shvatis iz tri pokusaja koliko imas kroz celu igru.

Sad sam poceo kao citer najgori - malo malo pa bekapujem sejvove.
Ja mislim da je čar Diabla upravo u tome što i kada imaš sve informacije moraš opet podosta da igraš i igraš i igraš. Mnoge igre bi potpuno izgubile svaki smisao kada bi izguglao sve buildove, iteme, itd. Ali u Diablu opet moraš da zaradiš te iteme ili stvari potrebne za njih (rune ili prigodni itemi sa pravim brojem socketa).

Npr, baš taj Heart of the Oak. Treba jako da ti se posreći ili da odradiš podosta Countess run-ova da bi dobio/cube-ovao Vex runu. I baš zbog toga, po mom mišljenju, nije game breaking guglati. Doduše, ja tome pristupam iz perspektive nekoga kome bi bilo nezamislivo da farmuje rune po ceo dan nekoliko meseci (i više?) kako bi imao dovoljno high end runa da može da eksperimentiše i provali rune wordove, što neko ko pristupa igri ozbiljnije može nazvati čitovanjem.

U svakom slučaju, mislim da igra nije nefer. Kao što neko reče, ti igru možeš da pređeš bez svega toga. Ali, slažem se, neka vrsta helpa (ili malo opširnijeg objašnjenja) ne bi bila na odmet. Opet, rune wordove su nagovestili (dobije se onaj RalTalOrt, ili tako nekako, recept za štit u Act V), kao i neke recepte za, ili makar samu ulogu, cube-a. Ako ne želiš da se osećaš kao čiter, istražuj

Inače, imate aktivnu zajednicu single player igrača koja trguje (preko ATMA-e, čini mi se) na diablo.incgamers.com forumu. Nije dozvoljena upotreba PlugY-a.

Meni se PlugY jako sviđa (pored stasha ima i korisne stranice sa dodatnim brojkama, npr: koliki je magic find, ukupni resist, faster cast rate, itd), ali očigledno ima stvari koje su diskutabilne (npr. konstantna mogućnost respeca, itd). Ako planirate da trgujete, nemojte ga koristiti.

Poslednja ispravka: Mithrandir (7.7.2012 u 22:53)
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2012, 0:48   #391
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Mithrandir kaže: Pregled poruke
Meni se PlugY jako sviđa (pored stasha ima i korisne stranice sa dodatnim brojkama, npr: koliki je magic find, ukupni resist, faster cast rate, itd), ali očigledno ima stvari koje su diskutabilne (npr. konstantna mogućnost respeca, itd). Ako planirate da trgujete, nemojte ga koristiti.
Mislim da bi ta stvar bila diskutabilna da postoji osecaj kako se cituje tim resetom skill-a. Ali on ne postoji. Ja sam taj reset koristio do 20og levela, a onda do sada 77og budzim jedino hammerdina. Mislim da bi otprilike tako islo kod vecine, na pocetku se trazis, a onda se linija ujednaci... pa mi se sve to dodje kao napredak igri.

Mozes da menjas i stats points. I to mi je kul, mada vise diskutabilno nego reset skillova, cisto zato sto se cesce steluje u zavisnosti da li si dobio item koji dodaje na strength-u ili si nabudzio skill koji ti uvecava dexterity osobinu.

Eh... trgovao bih ja, ali da bih trgovao potrebna mi je original igra, a za original mi treba net kartica. Jurio sam dvojku Diabla pre vise godina po celom Kragujevcu i sta reci... Dan danas mastam o originalu.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2012, 1:09   #392
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

^
Ne reklamiram ali samo da ti kažem da ga ima u Kg
Spoiler za aTresa:
http://www.game-s.rs/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypag e.tpl&product_id=43928&category_id=8&keyword=diabl o&option=com_virtuemart&Itemid=141
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Budimir_Trajkovic na korisnoj poruci:
zvjer (8.7.2012)
Stara 8.7.2012, 10:06   #393
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Arreat Summit

Blizzard je ovo zamislio kao hub na kome se mogu naći sve informacije koju mogu da zatrebaju, a da opet ostave slobodu da radite šta hoćete...tu su tehnikalije i vi na njima možete da gradite i planirate. Da, za buildove i za više informacija se mora googlati, ali svejedno to ne bih menjao za "vođenje za ručicu" kojem nas podvrgavaju moderne igre. Dopada mi se što je D2 hardcore igra (u odnosu na igre danas...ili D3), i što se moraš pomučiti makar toliko da na Netu potražiš pomoć...u doba kad je izašao D2, i nije bilo Neta koji je široko dostupan, ondašnjim igračima je bilo još teže, heh.

Citat:
Vidi, ne znam šta se dešavalo u tom Arcane sanctuary, ali oni Apparition i Ghostovi su bukvalno jeli mog merca koji je tad imao ~1200 life, 1800 defense i oko 700DPS, i golema koji ima ~1800 life. Bacao sam Amplify damage (lvl15) na njih stalno, spam bukvalno, plus Attract na neke od njih da se zanimaju malo.
I da5e ne znam zašto si imao toliko problema...mada, 700 dmg (DPS je D3/WoW termin) je malo za Hell...

Rekoh ti da ćeš zaglaviti sa poison buildom, heh...gledaj da nađeš Trang-Oul's rukavice (+25% Poison dmg) i, ako možeš, napravi Bramble armor, za oružje Death's Web (-50% Poison Res!), Blackbog's Sharp...juri +skillove i uvek castuj Lower resistance...ako ne možeš da im skineš imunost, neka ih ubije merc. Retke Phys+Psn imune jednostavno preskoči/zaobiđi/run like a bitch...
Ne znam kako si se specovao, mogao si da pokušaš hibridni Poison/Bone build (Poison Nova/još 1 Poison skill + Bone Spear/Bone Wall, npr.)...tako bi imao Magic dmg protiv Poison imunih...

PlugY je odličan, ali mnoge stvari u njemu se mogu smatrati varanjem...naviknite se da koristite ATMA/GoMule...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2012, 16:46   #394
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Meni je malo 2500 defense (sa holi sildom) na hellu. Doduse, tvrdoglavo ne odustajem od /players x...

A experience tako leti na Hellu. Poceo sam ga sa 74. levelom a sada sam 78. da jos nisam izasao iz Dark Wooda.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2012, 23:05   #395
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Treba mi pomoc!

Kako da instaliram sveze kupljenu dvojku na hard, a da mi ostane igra koju igram na plugy modu?

HELP!

---

Ok, je l mogu da igram preko plugija sa jednim karakterom, a sa ostalima na suvo?

Poslednja ispravka: zvjer (8.7.2012 u 23:22)
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2012, 23:24   #396
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Treba mi pomoc!

Kako da instaliram sveze kupljenu dvojku na hard, a da mi ostane igra koju igram na plugy modu?

HELP!
Kopiraj Save folder, instaluj igru, instaluj PlugY, presadi Save folder...mislim da će upaliti. va5da.

Kako imaš tako nizak Defense...? Mnogo ti je bitniji %To Block, doduše, i Resistances...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
zvjer (8.7.2012)
Stara 8.7.2012, 23:35   #397
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Pa mislim da je razlog zato sto mi dolaze katastrofalni itemi.

Rezistens i procenat bloka kod stita su mi uredni...

----

plugy doesn't work with 1.13d

Ladno sam dzabe jurio da kupim igru... Jos cu morati da je brisem i da se vracam na 1.12.

I am angry... i svega toga ne bi bilo da jednostavno mogu da imam dve odvojene instalacije...

Poslednja ispravka: zvjer (9.7.2012 u 0:09)
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 0:27   #398
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Pa mislim da je razlog zato sto mi dolaze katastrofalni itemi.

Rezistens i procenat bloka kod stita su mi uredni...

----

plugy doesn't work with 1.13d

Ladno sam dzabe jurio da kupim igru... Jos cu morati da je brisem i da se vracam na 1.12.

I am angry... i svega toga ne bi bilo da jednostavno mogu da imam dve odvojene instalacije...
Možeš da imaš dve odvojene instalacije...ja imam 1 za 1.12 sa modovima i 1 za 1.13 za online igru...samo iskopiraš čistu instalaciju (nepatchovanu) na drugu particiju/folder, recimo, i posle sa njom radi šta hoćeš.

Ako ti PlugY pravi problem, ne koristi ga...prosto...i da5e ti preporučujem ATMA/Go Mule...

Koliko to "uredni"? Gledaj da imaš Res blizu maximuma (75%), najbitniji su ti Lightning i Fire...a Block što bliže 75%.

I farmuj bossove do besvesti, za iteme...gledaj da imaš koliko-toliko Magic Find-a...Paladin i nije neki izbor za prvog, neoprem5enog lika...obično rolluju Sorcericu i sa njom farmuju iteme za sve druge likove koje će imati...no ok.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 3:04   #399
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Ako ti PlugY pravi problem, ne koristi ga...prosto...i da5e ti preporučujem ATMA/Go Mule...
Nijedan od tih modova ne dozvoljava reset skillova?

Je l mogu da se kombinuju sa Plugy modom?

Meni zapravo pravi problem originalna igra, jer ja ne zelim da se odreknem Plugy moda.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 5:01   #400
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Zahebi single player već pravac battle.net i piči MP! Tu ćeš ionako morati da krećeš od nule.
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blizzard, diablo

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Diablo II pomoc za instaliranje WinnieThePooh Role-Play 6 6.7.2015 22:16
Blizzard Confirms Unannounced Fourth Game, Next-Gen MMO Not Diablo 3 donator99 Mrežne igre 7 25.11.2008 16:28
Diablo umesto Diabla Nash Knight Role-Play 23 6.10.2008 18:48
Diablo II online- pomoc Stojke Mrežne igre 3 26.5.2007 22:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com