Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.4.2019, 0:10   #681
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Konacno i ja zesce zaglavio u DS serijalu. Apsolutno me nijedan boss do sada nije namucio kao Dancer of the Boreal Valley u DS3. Mislim da me je ubila oko 40-tak puta zasad.

Nema sta nisam probao. Sporo i sa maksimalnom paznjom, brzo i agresivno, s lukom i strelom, svakojakvim oruzjem (ukljucujuci i dark sekiru, jer je weak na dark) i dzaba sve. Ne mogu cak ni NPC-a da summonujem (igram narodnu verziju, offline) jer je to moguce samo ako nisi vec ubio Vordta of Boreal Valley, sto sam uradio jos na pocetku igre.
Po prvi put da razmisljam o deinstalaciji nekog Dark Soulsa, jer me je vec propisno iznervirao ovaj boss battle. Prvi deo fighta prodjem bez vecih problema, ali phase two je prepun kvarnih i nepredvidljivih poteza i tu svaki put nastradam. Mislim da sam do sada najvise uspeo da joj skinem nekih 85% healtha.

Ima li ko neki savet? Izludeo sam nacisto
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2019, 1:05   #682
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Ne znam sta da ti kazem (meni je ona bila jedan od laksih bossova, bez neke posebne taktike, samo forsiranje dodge-rolla), sem da ako si vec jednom uspeo da joj skines 85 posto healtha, to znaci da fali samo jos malo istrajnosti
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2019, 1:18   #683
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

hehe meni se u DLC-ovima dvojke desavalo da po par sati ne mogu da predjem neke bossove, sto je verovatno i mnogo vise od 40 pogibija.
ali na kraju se udje u foru, sve bez summona npc-eva ili drugih igraca.
gotovo sve sam resavao sa dual wield oruzjima, ali kada bih zaglavio, pomagao je dobar shield. tako da razmisli. mozes jos malo da se pozabavis sa opremom i napicima koje bi uzeo pre fajta, a ako sve zaglavi, verovatno i u trojci ima fora da resetujes sve skill poene i preraspodelis ih?
pogledaj na yt u krajnjoj liniji malo kako ljudi resavaju, ili u najgorem slucaju, nabudzi lika jos koji lvl pa se vrati. car igre je bas u tome.
ja sam mozda i rekorder kolko sam puta zaginuo u dvojci sa pomenutim dlc-ovima koji su bar duplo tezi od glavne price. mislim da je bilo 1.500.
doduse, u zelji da igra bude najbliza onome sto je zamisljeno, prvi put sam uzeo posle 20 godina da igram nesto sa kontrolerom (verovatno i po prvi put bilo sta sto je 3d), pa sam tu platio danak. i dan danas ne koristim trcanje i pomeranje kamere u sto vreme, jer ne mogu da lomim prste sa claw grip-ovima i slicno, ali opet. 1.500.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2019, 2:14   #684
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Dancer of the Borreal Valley ima vrlo specifične pokrete, zato ti je možda i teška jer ja mislim da je ona od retkih koja ne prati izvestan ritam, da su duže ili kraće pauze između dva udarca. Probaj da obratiš pažnju na to, na njen ritam i da probaš da se uhodaš u njega te da znaš kada da napadneš, kada da bežiš. Ima ona poneki kombo koji duže traje, tu treba pobeći na drugu stranu prostorije
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2019, 9:16   #685
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Leonida je poceo da igra DS3, nadam se da ce nas pocastiti nekim impresijama o igri.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2019, 14:50   #686
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Ja sam se mucio sa njom dok nisam uzeo stit u ruke. Nakon toga sam je dobio iz prve.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2019, 16:11   #687
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Dark souls 3

Ima prosta caka i predvidljiv patern, od laksih boseva za speedrun, kad skontas bice ti smesno.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2019, 16:18   #688
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Dark souls 3

Čoveče, morao sam da guglam da se prisetim ko je to jer sam iz par pokušaja prošao. Sad se ne sećam baš detalja ali mislim da sam se držao konstantno u blizini i rolao uz noge, napadao agresivno sa obe ruke. Štit u celom trećem delu nisam koristio.

Različiti igrači se zaglave na različitim protivnicima. Mene su npr. 2 princa uništavala do besvesti, puko sam kao oblanda kod njih, a retko ko se ovde na njih žalio.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2019, 21:05   #689
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

^I kod mene je ovako, ja sam Dancer riješio krećući joj se uz noge i rollajući se. Mislim da mi je trebalo nekoliko pokušaja.

I upravo ovo što je Aibo rekao, težina bossa razlikuje se od igrača do igrača, ja sam recimo Pontiffa riješio iz druge, iako je za mnoge jedan od najtežih i obrnuto, zapinjao sam na nekim koji su okarakterisani kao "lakši".
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2019, 11:31   #690
Necro
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 156
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 30 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Skenderevo, koji si lvl, kakav ti je stats i sta od prstenja koristis? Koje oruzje koristis i koliko je upgradeovano? Koliko estusa imas koliko puta si odradio "burn undead bone shard"? Jesi li pobijedio Yhorma, Pontifa, Aldricha i Old Demon King-a?
Necro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2019, 23:09   #691
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Red face Re: Dark souls 3

Citat:
Necro kaže: Pregled poruke
Skenderevo, koji si lvl, kakav ti je stats i sta od prstenja koristis? Koje oruzje koristis i koliko je upgradeovano? Koliko estusa imas koliko puta si odradio "burn undead bone shard"? Jesi li pobijedio Yhorma, Pontifa, Aldricha i Old Demon King-a?
Potpuno sam zaboravio da sam kukao ovde za Dancera of the Boreal Valley.

Ubio sam je konacno, nakon otprilike 50 smrti i 4 dana mucenja (svako vece po par sati). Kasnije sam relativno lako upokojio bossove iz opcionih zona (minus Nameless King, s njim necu ni da se kacim) i Lothric Twins, i sada ponovo zaglavio, jos gore nego sa Dancerom.

Stigao sam do zadnjeg bossa na 42. satu igre, a sad sam na 48-om. Znaci vec 6 sati mucenja i preko 70 smrti ( Stats , koristim Uchigatanu Sharp +10, imam 10 estus flaskova na +9). Na svakih 5-6 pokusaja uspem da dodjem do druge faze, koja bi kao trebala da je laksa od prve, ali uvek se desi neki splet okolnosti koji dovede do pogibije (i to nikada nije onaj instadeath 5-hit combo, od toga uvek pobegnem na vreme). Samo kad bih ga ubio, pa da privedem trilogiju kraju i vise u zivotu ne pipnem nijedan FromSoftware naslov (ovo white-hot rage govori iz mene ).
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2019, 8:52   #692
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Na kog poslednjeg boss-a mislis? Soul of Cinder? On je prelak, ja sam ga iz prve ubio. Ako mislis na poslednjeg boss-a iz Ringed City, to je vec druga prica.

Poslednja ispravka: filpan (10.4.2019 u 9:10)
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2019, 12:19   #693
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Na kog poslednjeg boss-a mislis? Soul of Cinder? On je prelak, ja sam ga iz prve ubio. Ako mislis na poslednjeg boss-a iz Ringed City, to je vec druga prica.
Da, na Soul of Cinder. Ovakve izjave me jos vise ubedace, naisao sam na dosta postova/klipova gde ga ljudi sa lakocom ubijaju iz prve, a ja se ko najgori debil mucim vec 8 sati. Ovakvi clanci mi donose utehu
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2019, 17:47   #694
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Dark souls 3

Ni meni Soul of Cinder nije bio lak uopšte, minimum 10-15 puta me je slemao. Od toga sam često bio na dlaku do pobede ali eto nije htelo. Zanimljivo je da meni uopšte nije delovao teško i znam šta kada treba da radim ali sam svejedno pao mnogo puta.

Mislim da dosta zavisi i od stanja u kom se igrač u tom trenutku nalazi i da li brza, igra strpljivo, previše defanzivno...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2019, 19:19   #695
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Zanimljivo je da meni uopšte nije delovao teško i znam šta kada treba da radim ali sam svejedno pao mnogo puta.
E upravo ovo. Tacno znam sta treba da radim u kom trenutku, ali se svaki put nekako prevarim u proceni i budem instant upokojen. Ajde da nisam igrao Dark Souls do sad, ali bukvalno mi je ostao jedan jedini boss da kompletiram trilogiju.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2019, 20:44   #696
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Preporucujem da odigras posle i DLC-eve za trojku ako nisi, tu su neki od najboljih bossova u serijalu. Pred Fromom nije bio nimalo lak zadatak, ali ja sam bio zadovoljan kako su zavrsili serijal sa poslednjim DLC-om, jer je zadnji boss jedan od najboljih (ako ne i najbolji) u DS igrama... A tu se dobija i neka vrsta zavrsetka cele price (igru i dalje zavrsavas posle borbe sa dusom Cindera, ali zavrsni filmic vise dozivljam kao neki epilog trojke, dok je u The Ringed City DLC-u celokupna trilogija napravila pun krug)...

Inace, i ja sam upokojio Soul of Cindera iz prve (doduse, bilo je neizvesno do kraja, popio sam sve napitke, ali me je spasio divine blessing ), ali je zavrsni boss The Ringed Citiyja bio mnogo tvrdji orah (sto ne znaci da nije jedan od najzabavnijih bossova u serijalu)...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
filpan (10.4.2019)
Stara 11.4.2019, 10:41   #697
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Ja sam u drugom prelasku ostavio Soul of Cinder za posle DLC-jeva, i pao je iz prve.
Gael me je malkice namučio, al ni blizu poput nekih drugih bossova (khm Midir, khm Friede), ali kao što reče caine, izuzetno zabavan boss, dinamična borba i zahvalna kamera zbog velike arene.

Ebote, sad kad se prisetim svih tih bossova i lokacija, koliko su više memorable u odnosu na ove iz Sekira. I atmosfera definitivno upečatljivija. Sećam se kad sam igrao Ashes of Ariandel tokom nekog ledenog februara, ušuškaš se dok te vukovi komadaju
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2019, 11:09   #698
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Slažem se. Atmosfera u DS igrama i osećaj da te svašta može poklopiti ili otrovati je neponovljiv. Meni su i dalje potomci prvobitnih zmajeva najteži neprijatelji u igri. Kalameet-a (opcioni boss iz DLC-a) iz keca nisam ni dobio, a Midir-a sam posle 30 i nekog pokušaja.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2019, 12:46   #699
Necro
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 156
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 30 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Potpuno sam zaboravio da sam kukao ovde za Dancera of the Boreal Valley.

Ubio sam je konacno, nakon otprilike 50 smrti i 4 dana mucenja (svako vece po par sati). Kasnije sam relativno lako upokojio bossove iz opcionih zona (minus Nameless King, s njim necu ni da se kacim) i Lothric Twins, i sada ponovo zaglavio, jos gore nego sa Dancerom.

Stigao sam do zadnjeg bossa na 42. satu igre, a sad sam na 48-om. Znaci vec 6 sati mucenja i preko 70 smrti ( Stats , koristim Uchigatanu Sharp +10, imam 10 estus flaskova na +9). Na svakih 5-6 pokusaja uspem da dodjem do druge faze, koja bi kao trebala da je laksa od prve, ali uvek se desi neki splet okolnosti koji dovede do pogibije (i to nikada nije onaj instadeath 5-hit combo, od toga uvek pobegnem na vreme). Samo kad bih ga ubio, pa da privedem trilogiju kraju i vise u zivotu ne pipnem nijedan FromSoftware naslov (ovo white-hot rage govori iz mene ).
Za početak skupi sve estuse (ima ih 15 ukupno) https://darksouls3.wiki.fextralife.com/Estus+Shard

S obzirom da koristis sharp infusion strenght ti ne treba (treba ti 11 za uchigatanu).

Ti atributi za strenght se mogu iskoristiti za nesto drugo.

Nadji Rosaria bed chamber i promijeni atribute https://www.youtube.com/watch?v=O3EndBB-TQg

Predlazem da ih ulozis u sledece:

Faith 15
Attunement 14

Ostatak u vigor (20 je malo).

Sta ce ti Faith 15 i Attunement 14? To ja koristim za Tears of denial https://darksouls3.wiki.fextralife.com/Tears+of+Denial

Kada prvi put dodjes na 0 heltha ne gines nego dobijes drugu priliku. Ostajes na 0 healtha ali mozes da koristis estuse. Vrlo korisno za teske bossove.
Necro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Necro na korisnoj poruci:
Skenderevo (12.4.2019)
Stara 12.4.2019, 3:19   #700
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

@Necro

Uradio sam sve sto si rekao i dobio Soul of Cinder iz prve. Nisam cak ni stigao da vidim Tears of Denial u akciji

Izgleda da je meni problem bio vigor, cim sam premestio poene sa strength na vigor odmah se smanjila sansa za pogibiju. Mada moram priznati da je opet bilo gusto, ostao sam na 0 estusa i obojica sa jako, jako malim healthom, pa se zaleteh sa zapaljenom uchigatanom i proburazih mu tijelo za dugo ocekivani kraj DS3.

Dark Souls 1 mi ostaje najbolji deo trilogije zbog neverovatno dobro odradjene povezanosti izmedju nivoa. Steta sto su Bloodborne i Demon's Souls PS ekskluzive. Valja odigrati i Sekira jednom, ali nikako odmah posle ovoga, dopi*delo mi je konstantno umiranje
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dark Souls za PC srksi Role-Play 2162 30.8.2022 10:25
Dark Souls II Exia Role-Play 1418 1.6.2018 13:30
Dark Fall 3: Lost Souls MarkoNI Avanturističke igre 19 24.3.2010 20:25
WH40K Dawn of War: Dark Crusade voodoo_ Strateške igre 439 5.3.2009 12:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com