Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.10.2006, 10:47   #1
Lord Elendil
Član
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 168
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Lord Elendil Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord Elendil
Određen forumom Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

Pozdrav svima... Da li neko zeli da nam kaze gde farmuje u GW i koliko kinte sakupi, da li je isplativo i tako to... Inace josh jedno pitanje.
Svi dobro znamo da postoji postoji trading u GW i da se mora debelo farmovati da bi se zaradilo ali mene intersuje da li se platinumi mogu prodavati za pravi novac, tako sam cuo i mislim da 100platinuma =500 dinge...Da li je ovo istina i ako jeste gde to ima???
Lord Elendil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 11:17   #2
Lord Vynem
Član
 
Član od: 7.7.2006.
Poruke: 89
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

ja za farming najvishe koristim FoW,UW i sorrows, a shto se zarade tice poprilicno je velika narocito u sorrowsu kada idesh sa hencmanima
Lord Vynem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 11:20   #3
dodgeme
Starosedelac
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 1.455
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 194 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

dobro si cuo, postavi po raznim forumima i nacicesh nekog sigurno.Najbolje za farming ti je sorrow's furnece ili UW tj. FoW ako nemash 55hp-a
dodgeme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 15:51   #4
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

Posto sam novajlija sto se tice farminga kazite mi koliko moze da se zaradi recimo za pet-sest sati dnevno.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 15:58   #5
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

Posto se uopste ne razumem u Mrezne igre mozete li da mi objasnite sta su FoW,UW i sorrows, koje su to igre i sta mi treba za njih.
Pokusavam vec neko vreme da nadjem mesto na netu gde mogu da zaradim pare, a mozda mi ovo moze mnogo pomoci.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 18:17   #6
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

FoW,UW i Sorrows su skraceni nazivi za neka mesta u Guild Warsu konkretno :
FoW = Fissure of Woe
UW = UnderWorld
Sorrows = Sorrow's Furnace

Tesko da ces moci da zaradis neke prisojne pare prodajuci gold iz GW-a.

http://ssfguild.mycity.co.yu/viewtopic.php?t=234
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 22:03   #7
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

Ne ozbiljno, da li od farminga ima neke vajde ili je samo gubljenje vremena. Sta je sa farmingom u drugim igrama - Everquest, City of Heroes i sl. I Kuzma je pisao nesto o tome u SK 2/2006
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 22:14   #8
Lord Elendil
Član
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 168
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Lord Elendil Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord Elendil
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

hvala unapred...svaka cast...samo shto ja nemam pojma gde su ta mesta
lol
Lord Elendil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 8:06   #9
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

Citat:
nighthawk kaže:
Ne ozbiljno, da li od farminga ima neke vajde ili je samo gubljenje vremena. Sta je sa farmingom u drugim igrama - Everquest, City of Heroes i sl. I Kuzma je pisao nesto o tome u SK 2/2006
Pa gle sad:
U Guild Wars ti novac nije tolko bitan, i zbog toga se ne moze mnogo zaraditi prodajom za pravi! Sve sto mozes sa 100k novca mozes i sa 100k Balthazar factions-a!
Ako si i dalje za ideju da razmenjujes virtuelni za pravi novac, bolje igraj WoW gde ti dobra oprema mnogo znaci, i moze se samo zaraditi kupovinom i farmingom! Ali to oduzima mnogo vremena, a vreme je novac tj. mesec dana igranja ti je 13 i kusur eura, pa tako da i nije najisplativje da farmas u WoW-u, kao ni u drugim igrama!
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 10:02   #10
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

U EVE postoje macro mineri tj. playeri koje kontrolise macro procedura (znaci "nezivi" igrac) i koji rudare asteriode do smrti tj dok neki "zivi" igraci ne nalete na tako nesto i uniste ga Takodje, nedavno je jedan od playera rekao kako je prodao svoj karakter sa svim skill poenima (oko 30 mil) i nekih skoro 400 mil ingame kredita za 8.000 USD. Da bi imao toliko skill poena i kredita treba ti mnoooogoooo vremena. E sad, ja prenosim ono sto sam cuo tako da...
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 12:29   #11
mindspace
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: inside my mind
Poruke: 124
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

Pare mogu da se zarade i farmanjem u GW-u, samo treba paypal da bi to uspelo. Ako mislite na veliko da prodajete.

A sto se tice najbolje zarade preko igara, to je ubedljivo EVE Online - www.eve-online.com gde posle 5 meseci igranja mozete uzimati oko 100-200 eura mesecno. Naravno ta suma se povecava svakog sledeceg meseca, sa jos vise istreniranih skillova itd..
To je proverena stvar, tako da ne vredi da pobijate ovu moju tvrdnju.

Poz svima
mindspace je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 13:29   #12
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

Jel ima neki demo za eve, mislim na trial??
Kolko kosta original???

EDIT:
A, evo nasao sam client, ali idalje ostaje drugo pitanje.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 16:22   #13
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

www.igunion.com - placaju 55 evra za 1000 G iz wow-a, da li je to isplativo?
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 18:47   #14
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Thumbs down Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

lol video sam ovde jako puno postova koji me podsećaju na kineske farmere iz GW-a
hmmm, ako hoćete da se bavite ingame farmovanjem, preostaće vam veoma malo vremena za 'normalno' igranje (farm u GW se svodi na ubijanje jedne grupe monstera za koje specijalno podesiš skillove, i to do besvesti, restartovanjem regija zbog novog spawna)...

nekom logičnom računicom, bolje je da nađete neki part-time posao, tako ćete imati para, a i vremena za igranje...

farm strašno brzo počinje da smara i odbija (mene barem), stečeni novac će vam doći kad tad (rare dropovi, malo štekanja kinte itd.)

my 2 cents!
poz.
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 22:15   #15
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

Citat:
daedalus kaže:
nekom logičnom računicom, bolje je da nađete neki part-time posao, tako ćete imati para, a i vremena za igranje...
Ako zivis u Americi ovo je apsolutno tacno. Nadji ti meni u ovoj us*anoj zemlji neki dobar part-time posao. Istovarao sam dzakove u decembru isplatili me tek u aprilu i to 140 din. po toni. A glavni problem je sto mozes da radis najvise dva puta nedeljno, znaci <1500 din.

Internet je dobro mesto za zaradu jer ima ogroman broj korisnika, farming takodje, cini mi se da ima preko 7 miliona igraca WoW-a, to je 7 miliona ljudi kojima mogu da se uzmu pare. Farming industrija obrce 200.000.000 dolara godisnje, a covek koji je broj jedan po zaradi ima cak do 40.000 mesecno! Kinezi zaradjuju 100-150 $ mesecno + deo koji ide gazdi, sto znaci da vesti igrac moze da zaradi vise od nase prosecne plate.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 22:47   #16
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

Ljudi kako da igram trial EVE??
Skinuo sam client ali on trazi sifru sa originala.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 23:00   #17
Apex
Novi član
 
Član od: 23.10.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

Treba ti poziv od nekoga ko vec ima aktiviran account. Ja sam vec postavio isto pitanje u drugom topicu, ali mi se cini da EVE igraci ne citaju ove forume, ili nisu raspolozeni da napisu jedan invite email..
Apex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 23:21   #18
mindspace
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: inside my mind
Poruke: 124
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

Izvinite ljudi, ja nisam popodne proveravao ovaj topic, ja cu vam poslati invite za EVE, nije nikakav problem, samo mi ostavite e-mail adrese i dobijate.

Eve se placa 20 eura prvi mesec posle triala, kasnija pretplata je 15 eura mesecno, s tim sto se moze placati sa ingame novcem (120mil ISK-a), sto znaci da je posle par meseci besplatan. A client je besplatan @SirDuck91

Najjaci farmeri su ludi kinezi, koji kidaju sa po 3-4 kompa (pricam za EVE). Sta ljudi rade? Napune sobu sa kompovima, naprave vise accounta od zavisnosti broja racunara, jedan acc minuje rudu, drugi vuce rudu, treci, cetvrti, peti brani minera i to je posao. Naravno, postoje skripte koje se pisu za takve stvari, tako da masina sama odradjuje posao, covek ne mora da sedi pored racunara.... Razvijen biznis, nema sta
Najveci problem za nase farmere je prodaja preko neta, jer se 90% prodaje odvija preko e-baya, koji zahteva paypal - koji ne podrzava Srbiju. Naravno ako imate neku rodbinu ili prijatelje u inostranstvu da vam otvore paypal racun, onda je druga prica...

A farming u gw-u moze malkice da smori, to je istina... Ja uzimam oko 1k za 2-3 minuta (po run-u) i to u unistenom propheciesu. Mislim unisten je jer nema dobrog mesta za farm.. Ni posle 6 meseci igranja ne mogu da uradim dobar UW run
mindspace je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 0:14   #19
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

To je problem u GW - sto cim se pojavi i najmanja naznaka da je nesto lakse nego sto bi trebalo biti, sto se tice farmanja, tu je Arena Net da to nerf-uje... Mada, svejedno mi je, sto se zarade tice, pre bih se zaposlio u nekom ok kaficu gde mogu tokom radnog vremena da slusam muziku i usluzujem cice nego da satima ponavljam istu dosadnu proceduru sedeci pred kompom...
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 12:28   #20
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Farming, Prodaja - virtualna i stvarna

Citat:
mindspace kaže:
Izvinite ljudi, ja nisam popodne proveravao ovaj topic, ja cu vam poslati invite za EVE, nije nikakav problem, samo mi ostavite e-mail adrese i dobijate.

Eve se placa 20 eura prvi mesec posle triala, kasnija pretplata je 15 eura mesecno, s tim sto se moze placati sa ingame novcem (120mil ISK-a), sto znaci da je posle par meseci besplatan. A client je besplatan @SirDuck91

Najjaci farmeri su ludi kinezi, koji kidaju sa po 3-4 kompa (pricam za EVE). Sta ljudi rade? Napune sobu sa kompovima, naprave vise accounta od zavisnosti broja racunara, jedan acc minuje rudu, drugi vuce rudu, treci, cetvrti, peti brani minera i to je posao. Naravno, postoje skripte koje se pisu za takve stvari, tako da masina sama odradjuje posao, covek ne mora da sedi pored racunara.... Razvijen biznis, nema sta
Najveci problem za nase farmere je prodaja preko neta, jer se 90% prodaje odvija preko e-baya, koji zahteva paypal - koji ne podrzava Srbiju. Naravno ako imate neku rodbinu ili prijatelje u inostranstvu da vam otvore paypal racun, onda je druga prica...

A farming u gw-u moze malkice da smori, to je istina... Ja uzimam oko 1k za 2-3 minuta (po run-u) i to u unistenom propheciesu. Mislim unisten je jer nema dobrog mesta za farm.. Ni posle 6 meseci igranja ne mogu da uradim dobar UW run
Mala ispravka za EVE, cene koje si naveo je za drzave u EU a za Srbiju vazi cena kao i za npr. USA tj 20$ za nalog(i 1.mesec igranja) i 15$ svaki sledeci mesec.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com