Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2018, 16:06   #1021
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Taj ogrtac sam drzao do kraja igre na magu jer i te kako vredi sa brzim bacanjem magija. Cim malo ojacas, preporucujem ti da sa tim Rogue kamenom ides u Bridge d. i odradis tu bitku jer se tamo nalazi najbolja motika za maga po meni u igri, svasta ima od bonusa.

Jel si se borio sa Kangaxx lich-em u Athkatli? Ima kvest vezan za njega, treba da mu se nadje celo telo koje je rasuto po gradu. Jedan od mocnijih prstenova u igri se dobija tu.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2018, 16:19   #1022
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Par puta sam u Athkatli upao kod nekih licheva i pomeli su me, to je bilo baš na početku chaptera 2 kad sam istražujući upadao u neke podrume sa sarkofagom pa kada ga pokrenem počne šou. Nisam skontao te licheve, oni (a to sam vidio i u Watcher's Keepu) na samom početku nekako zamrznu vrijeme i sve stoji a onda nakon toga me razbacaju. Ne znam šta je to zaustavljanje vremena i šta oni tada rade ali u tim kratkim bitkama je sve prštalo od nekih njihovih magija i samo sam mogao da gledam kako mojima opada HP i kako umiru. Nisam više zalazio na ta mjesta . Ne znam šta mi sve treba da bih mogao na megdan sa njima, a i oko taktike ću očigledno morati da poradim jer počnu žestoko odmah na početku.

Nisam se dobro proveo ni sa jednim zmajem van grada ali na sreću bitka sa njim je opciona pa sam nakon par pokušaja samo prošao pored njega i u sledećoj prostoriji sa lakoćom sredio onoga koga sam trebao.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2018, 17:45   #1023
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

To sto koriste lichevi je time stop magija, imaces je i ti ako je nabavis i kad dobijes pristup devetom nivou magija za maga. Na zmajeve se vrati kad ojacas, borbe sa njima su stvarno neverovatne. Tesko je protiv njih dok ne dobijes pristup vecim nivoima magija za carobnjaka, a bogami i za priest-a ili cleric-a. S vremena na vreme posecuj Cromwell-a u Docks distriktu, on moze da ti kraftuje dobre stvari ako imas sastojke. Uglavnom ti i kaze ako ti fali nesto. Od svakog zmaja kojeg ubijes mozes da iskoristis krljust i napravis odlican oklop.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2018, 20:06   #1024
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Dvadeset godina kako je izasao Baldur's Gate.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 4:53   #1025
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Имирове ми браде, ала време лети. Читам рецензије из СК-а из '98/'99. и налетим на опис Балдурове Капије. Какав коктел носталгије уз благи укус меланхолије, какав чудан осећај изазива читање текстова из те ере. Те '99 сам и даље био заклети конзолаш, коначно дошавши у посед плејстејшна који је са своја 32 бита, у односу на сегу мегу, био за мене прави правцати groundbreaking life-changing доживљај.
У то доба сам почео куповати СК, заједно са осталим, одавно изумрлим гејмерским часописима који су егзистирали на овом несталном балканском тлу, и сећам се ових описа, чак и пратећих слика. Ево док их читам тачно се у мени пале мали, прашњави неурони ментално ме повезујући са тим далеким данима. Једна у низу незаборавних рецензија је и та за Baldur's Gate Слободана Мацедонића. Игру знам још од тада али сам је први пут лично окусио тек много година касније..
Елем, BG1 је моја дефинитвно омиљена игра у жанру класик рпг-а. Омиљени рпг уопште ми је Моровинд. На последњем игрању извукао сам ко суза чистих 99 поена за свог паладина каваљера, племениту звер с фокусом на оберучне мачетине..

Игра је дефинитивно надвременски реликт и често се чудим како то да није инспирисала више сличних наслова.. Pillars of Eternity је релативно скоро изашао. Е да, BG2 сам кренуо али стао већ након десетак минута.. Слично искуству са PoE2. А хтедох да одиграм двојку јер сам чуо да има више paladin related ствари од кеца, што је за мене велики плус.
Биће дана за мегдана.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
filpan (22.1.2020), Mandragora (22.1.2020), Miki1987 (22.1.2020)
Stara 22.1.2020, 10:16   #1026
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Nema sta da cekas vise, vreme je da odigras dvojku konacno, zajedno sa Throne of Bhaal. Eto meni je dvojka najbolji FRP sto sam igrao.



Kad predjes to, od novijih RPG-ova koji bi mogli da te zaintrigiraju s obzirom da si igrao klasike, je Pathfinder: Kingmaker. Velika preporuka
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Guerrinus (22.1.2020), Leonida (22.1.2020)
Stara 22.1.2020, 10:48   #1027
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

I ja sam odigrao prvi dio a kod drugog stao na početku Underdark chaptera. Nije da mi se nešto nije svidjelo nego je to ono da zbog obaveza i ostalog nekako stane a onda ostane na tome. Koliko vidim ima sedam chaptera a ovo je početak petog, po tome sam prešao više od pola mada ne znam koliko su veliki chapteri, vjerovatno ima još dosta, a tek Throne of Bhaal. Trebalo bi sad opet hvatati konce jer nije mala pauza od kada sam stao
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 15:04   #1028
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Dao sam joj sansu ali nekako mi ne lezi. Izgubim se brzo, ne znam da li idem u dobrom pravcu, ne znam kako sa skillovima, ponekad mi se cini da sam zalutao. Vise mi leze igre tipa Dungeon Siege,NWN, Diablo, .... ali opet to je drugi tip igara.
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 15:36   #1029
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

NWN nije dungen siege, pogotovo ne diablo...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 15:52   #1030
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
NWN nije dungen siege, pogotovo ne diablo...
Dobro, a ko je reko da je ?
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 16:18   #1031
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
pmale kaže: Pregled poruke
dao sam joj sansu ali nekako mi ne lezi. Izgubim se brzo, ne znam da li idem u dobrom pravcu, ne znam kako sa skillovima, ponekad mi se cini da sam zalutao. Vise mi leze igre tipa dungeon siege,nwn, diablo, .... Ali opet to je drugi tip igara.
Edit: Forum mi je zabagovao ceo tekst pa sam primoran da ga obrisem. Izgleda da ne radi cirilica nakon editovanja poruke.
Napisacu novi odgovor kada budem imao vremena.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 17:22   #1032
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

I cirilicom i latinicom kada pises ne mozes da editujes
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 18:39   #1033
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
pmale kaže: Pregled poruke
Vise mi leze igre tipa Dungeon Siege,NWN, Diablo, .... ali opet to je drugi tip igara.
Meni je NWN uvek bio uz icewind dale, baldurs gate, torment... sto se tice poredjenja nekog, nikad uz diablo, titan quest, siege... samo kazem...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 19:26   #1034
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
NWN nije dungen siege, pogotovo ne diablo...
Jeste, jeste.

https://neverwintervault.org/project...iablo-campaign
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 19:29   #1035
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Hram elementalnog zla >>
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 20:42   #1036
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
pmale kaže: Pregled poruke
Dao sam joj sansu ali nekako mi ne lezi. Izgubim se brzo, ne znam da li idem u dobrom pravcu, ne znam kako sa skillovima, ponekad mi se cini da sam zalutao. Vise mi leze igre tipa Dungeon Siege,NWN, Diablo, .... ali opet to je drugi tip igara.
Хтедох рећи да сам и ја имао слично искуство приликом првог сусрета са игром. БГ1 је нелинеарнији од двојке (тако сам барем чуо), скоро као некакав openspace те сам и ја имао осећај дезоријентације. Плус немам никаквог знања о олдскул правилима стоних игара а на којима је базирана игра.
Дезоријентисаност сам решио истраживањем сваког кутка сваке појединачне мапе, дакле намерним скретањем са главних путева све док цео терен не постане видљив. Такав приступ захтева више времена и доноси опасност јер се никад не зна шта се крије пар корака даље (као што је онај проклети вампир-вук који ме је поштено истраумирао). С друге стране, открије се много тога корисног.
Магија ми у овим играма никада није била јача страна, а босове и игру уопште сам побеђивао на мишиће. Рецимо ако изгубим пробам другачију тактику а ако и то не упали, променим локацију и левелујем тим, па се вратим. Зато и волим да истражим сваки педаљ мапе, јер нуди доста простора за додатно левеловање.
Игра је таква да временом, натенане, увлачи играча у свој свет и одједном се осећаш као да си тамо. Графика, иако древна (препоручујем ЕЕ), има неку своју чар и у комбинацији са причом и атмосфером те потпуно обузме. Треба дати игри мало времена и воље, за узврат добијаш једно од најбољих искустава у историји видео игара.
А ја сада гледам да одиграм и двојку чим се домогнем времена, а пре тога можда и кеца још једном, од све ове приче полази ми вода на уста.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2020, 22:04   #1037
Azor
Član
 
Član od: 4.5.2006.
Lokacija: Beograd-Loznica
Poruke: 54
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Ljudi da li postoji neko resenje za multiplayer, mislim na bg1 ee. Problem na koji god nacin da pokusam, public network, direct ip, hamachi, gasenje firewalla... Pokusavam da pretrazim forum ali ne vidim neko resenje pa ako neko moze da linkuje deo foruma sa tom pricom bio bih mu zahvalan!
Azor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
baldur's gate, tales of the sword coast

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com