Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Pregled rezultata glasanja: Koji vas omiljeni (po vama najbolji) Star Wars film?
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 32 11,85%
Star Wars: Episode II - Attack Of The Clones 39 14,44%
Star Wars: Episode III - Revenge Of The Sith 92 34,07%
Star Wars: Episode IV - A New Hope 61 22,59%
Star Wars: Episode V - Empire Strikes Back 124 45,93%
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 59 21,85%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 270. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.8.2018, 16:25   #561
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

lord plinkett is back


...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2018, 17:06   #562
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Meni je Solo ispao zabavan i gledljiv film. Pre svega, prosto je zanimljivo videti stare likove pre nego što su postali legende, a ima i uspelih forica. Iako sam bio skeptičan po pitanju izbora glumaca, zapravo su mi se svideli, a ovaj momak u više navrata uspešno skida mimiku i govor Harisona Forda.

Ono što mi se ne sviđa je atmosfera i boje koje su usivljene kao u nekom prosečnom modernom SF-u, a to mi nije u duhu SW-a. Drugo su lokacije, opet sve nešto mrtvo, sivkasto, žućkasto... nigde ničega da se malo goste oči.

Tako da ono, nije mi za pljuvanje ali moglo je i bolje. Meni ovaj prosek od ~7 sa IMDB-a deluje realno.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2018, 16:00   #563
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: Star Wars saga

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Drugo su lokacije, opet sve nešto mrtvo, sivkasto, žućkasto... nigde ničega da se malo goste oči.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2018, 5:54   #564
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Star Wars saga

A study shows that Russian trolls used fan disagreements around Star Wars: The Last Jedi to propagate a “narrative of widespread discord and dysfunction in American society.”

XD

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2018, 18:38   #565
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
A study shows that Russian trolls used fan disagreements around Star Wars: The Last Jedi to propagate a “narrative of widespread discord and dysfunction in American society.”

XD

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
Pa da, sada su im ruski trolovi i botovi krivi za žešći fail i najgori Star Wars film u istoriji, ako ne i najgori film uopšte. TLJ ne zaslužuje da se nazove Star Wars filmom. Šuplja priča, pozorišni dijalozi, ubacivanje Rose Tico tek da se zadovolji "diverzitet", SJW narativ koji vrišti, ubijanje glavnog antagoniste na najgluplji mogući način, mlataranje Light Saberima u maniru korejske mange, Rumbling Roze sa pink kosom i njeno zakucavanje pod Hiper Pogonom (što se bre ne setiše toga u vreme kada su se mučili da razbucaju Death Star, ili čak Star Killer)... i najvažnije od svega ubijanje glavnog lika čitave sage. Pazi, odgledao sam "film" dva puta, prvi put u bioskopu, i drugi put narodnu kopiju BL. Isti osećaj praznine. Dakle, ne moraju meni da Rusi kažu šta valja a šta ne valja. Film je bull shit i to ništa ne može da promeni, pa čak ni raspomamljna fabrika laži CNN.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2018, 7:57   #566
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Star Wars saga

Jao, nema izgleda luđih fanova od Star Wars fanova, mada su i ovi novi Marvelovci tu negde. Last Jedi jeste shit, ali kako je to možda najgori film ikada? I kako je taj film gori od onih smehotresnih prequela?
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2018, 12:18   #567
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Jao, nema izgleda luđih fanova od Star Wars fanova, mada su i ovi novi Marvelovci tu negde. Last Jedi jeste shit, ali kako je to možda najgori film ikada? I kako je taj film gori od onih smehotresnih prequela?
Šta fali prikvelima? Baletska koreografija Lighstaber borbi? Previše CGI? Anakin? Demistifikacija Sile, svođenjem iste na Midiklorine? Jar Jar Binks? Sve to uzeto na kub nije ništa prema Meri Sju, ludacima, SJW i ostalim "agendama", o Rouz Tico i Admiralkinji Holdo da i ne govorim. Uostalom, Jar Jar je likčina u odnosu na Fina, Rouz, Holdo, Snouka, i ostale iz Diznijevog silovanja franšize.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
Skenderevo (10.10.2018)
Stara 10.10.2018, 18:41   #568
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Star Wars saga

Heh, mene zanima zašto mislite da Vam neko duguje da Star Wars film bude nešto što Vi hoćete da gledate a ne nešto što neko snima da bi napravio profit.

To što su ljudi od Star Wars ideje, bajke, napravili hobije, idole itd., to je njihov problem. Star Wars franšiza je Trademark-ed, nije opšte dobro i vasništvo sveta, već vlasništvo onoga ko je kupio licencu od stvaraoca.

Tako da silno lomljenje koplja oko nečega što je u osnovi samo bajka u modernom izvođenju, za čije gledanje se plaća, ne daje konzumentu nikakvu vlast nad intelektualnom svojinom onoga ko je za nju platio da poseduje i koristi.

Glasajte novčanikom ako Vam se nešto ne sviđa. Osnovano tvrdim da, koliko god dugo da živite, neće nikada odgledati, pročitati ili odslušati sav zabavni materijal koji je perfektan za Vaš ukus. Tako da je bespotrebno zapeti za nešto što nije ono što bi Vi hteli, a nije u Vašem vlasništvu.

Inače, da ne shvatite pogrešno, ja sam veoma veliki fan Star Wars franšize i tog lora/svemira/univerzuma. Ali, razmišljam o tome kao što sam gore napisao. Sada, a ranije sam manje razumno to posmatrao, više ostrašćeno, i ovako je ipak bolje.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
player1 (10.10.2018)
Stara 10.10.2018, 20:33   #569
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke

Glasajte novčanikom ako Vam se nešto ne sviđa. .
Ja gledao onaj prvi i Rouge One, koji mi je bio skroz OK. Sada idem i gledam Predatora, Peppermint i slične gluposti ali Star Wars više ne. Bas zato sto Dizni zanima samo novac.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2018, 20:54   #570
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Kako da glasam novcanikom kad ne znam da l valja pre nego sto odem u bioskop?
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2018, 23:06   #571
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Šta fali prikvelima? Baletska koreografija Lighstaber borbi? Previše CGI? Anakin? Demistifikacija Sile, svođenjem iste na Midiklorine? Jar Jar Binks? Sve to uzeto na kub nije ništa prema Meri Sju, ludacima, SJW i ostalim "agendama", o Rouz Tico i Admiralkinji Holdo da i ne govorim. Uostalom, Jar Jar je likčina u odnosu na Fina, Rouz, Holdo, Snouka, i ostale iz Diznijevog silovanja franšize.
Sve što si napisao i još stotine drugih stvari. Za detalje pogledaj Plinkett-ove recenzije svih prequela na Youtubu.

Zašto Plinkett-ova recenzija The Last Jedi nije dobra kao recenzije prequela? Zato što The Last Jedi jeste shit ali nije toliko nenormalno veliki shit kao prequeli.

Mada glupo je da raspravljam šta je gore kad je sve pomenuto shit. Toliko filozofije o iznenadnom uništenju serijala kome su zapravo samo prva dva filma (Epizoda IV i V) dobri filmovi, ali ima toliko takođe dobrih i mnogo boljih filmova.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2018, 12:47   #572
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Kako da glasam novcanikom kad ne znam da l valja pre nego sto odem u bioskop?
Pa ne ideš u bioskop pre nego što neko drugi ne odgleda i ne kaže svoje mišljenje. Onda, uradiš ono šuš, pst, jolly rodger, odgledaš pa ako ti se svidđa, pravac bioskop, a ako ne, shift+delete, da ti to djubre ne zauzima prostor na hardu, prosto je i jednostavno. Tako se glasa novčanikom.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2018, 18:18   #573
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Koliko puta se desilo da film dobija pozitivne reakcije, a meni se ne svidi, i obrnuto. Filmove koji mi se bas dopadnu gledam ponovo, ali nikad posle samo nekoliko dana. Tako da, ako mi neki film deluje zanimljivo, a daje se u bioskopu (koji u Nisu uglavnom nije preterano skup), uvek mu i dam sansu u bioskopu ako stignem.

Mada bih za SW realno mogao da glasam novcanikom i da skroz propustim treci deo, jer su, meni licno, prva dva prilicno losi (dok su mi se Rogue One i Solo svideli).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2018, 11:33   #574
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Koliko puta se desilo da film dobija pozitivne reakcije, a meni se ne svidi, i obrnuto. Filmove koji mi se bas dopadnu gledam ponovo, ali nikad posle samo nekoliko dana. Tako da, ako mi neki film deluje zanimljivo, a daje se u bioskopu (koji u Nisu uglavnom nije preterano skup), uvek mu i dam sansu u bioskopu ako stignem.

Mada bih za SW realno mogao da glasam novcanikom i da skroz propustim treci deo, jer su, meni licno, prva dva prilicno losi (dok su mi se Rogue One i Solo svideli).
Ma ne trebaš da veruješ komentatorima koji danas u eri samozadovoljavanja po Internetu lupetaju sve i svašta samo da bi sebe reklamirali. Pogledaš reviewe, malo procunjaš po komentarima na reviewe, i pre nego što odeš u bioskop, pogledaš crnce u tunelu, barem da vidiš o čemu se tu radi. Možda ti se svidi, možda i ne. Ali, kako je reč o SW, Abramsovo postavljanje Gurkovih kutijica po filmu koji je u suštini remake New Hope, Džonsonovo pljuvanje po celokupnoj franšizi i SW mitologiji, sasvim sigurno znači da će Epizoda 9, biti ako ne glupost, ono barem traljav pokušaj da se izvade nakon debakla sa TLJ. Shvati, ljudi ne žele da im se umesto zabave prodaju političke poruke, da im se stavlaju kojekakvi likovi da bi se zadovoljila idealizovana slika sveta (diverzitet, girl power, ekologija, animal love i tako te bljuvotine). Ljudi su bojkotovali Soloa, samo zato što je biser od režisera, i celokupna dizni mašinerija lupetala o Landu i njegovom seksualizmu, vređala one od kojih žive, tj od gledalaca, i rezultat je vidljiv, jedini SW film koji nije bio block buster. Inače, filmčić kome se može zameriti što šta, ali ni u kom slučaju vredan bojkota (osim feminaci robota, koji se mođe protumačiti i kao subverzija celokupnog feminizma i to što je Landa igrao lik koji ni malo ne podseća na Bilija De Vilijamsa, ni po liku, ni po ponašanju). Isto je i sa Rogue One. Dizni je dobio zlatnu koku, da ne kažem trezor iz koga je mogao samo tako da mlati pare, ali su glavonje odlučile da se otarase Expanded Univerzuma, i da politikanišu. Da nisu, svako od nas bi sa zadovoljstvom odgledao filmče o Kajlu Katarnu, o Jedi Academy, o Mari Jade... kupio po neku memorabiliju, i pare bi samo kapljale. Ovako imamo emo šemo, koga bi lemo ludaka u vidu Kajla Senfa, Meri Sju i priču koja veze s vezom nema....

Za one koji padaju u sevdah na TFA i TLJ, i koji napadaju jadne prequele, samo jedno podsećanje, i dan danas su nam u ušima epske melodije iz Prequela (Duel Of the Fates, Droid Invasion, Across the stars, Jedi Temple March...) da pomenem samo neke, dok nikako ne mogu sebe da nateram da se setim bilo koje teme iz Diznijevog silovanja SW-a. A komponovao je isti čovek. Nema epike, nema udaranja u herciku. Dakle prazno. I posle su prequeli ovakvi i onakvi. Film ne čine samo dijalozi, efekti, i tupavost ili ne tupavost likova. Čini ga i muzička tema. A SW je oduvek imao epsku temu. Imao, do Diznijevog silovanja. Što je čudno jer i Diznijevi filmovi imaju dobru muzičku podlogu (Lion King na primer).

Poslednja ispravka: DArthShone (16.10.2018 u 11:40)
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2018, 12:46   #575
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Znate kako... Sad je "klincarija" koja je odrastala uz prekvele odrasla, i njima je to bio ulazak u Star Wars, a ne originalna triologija. To su sad sve punoletni ljudi.

Tako da su sad to u stvari "stari dobri" filmovi za mnoge. Mozda ne za nas matorce, ali to je to.

Sta mislite, zasto ima toliko mnogo meme-a, sa scenama iz prequel triologije, a skoro nista iz originalne?
Internet generacija postala punoletna, a to su filmovi koji su oblikovali njihov ulazak u scifi vode.

.

Licno, sta god mnogi misle, mislim da je prequel triologija prosla "test of time", a licno jedino sto mogu da zamerim je neubedljiva gluma glavnog lika, tj. romance scene iz drugog/treceg dela. Cak mi ni Jar Jar iz "prvog" filma ne smeta.

.

Videcemo sta ce biti za deset godina, i kad nova generacija odraste, i kako oni budu videli epizode 7-9, kao i ostale samostalne Star Wars filmove iz tog perioda. I krajnjoj liniji, nismo samo mi matorci publika za Star Wars, niti treba da budemo.

Poslednja ispravka: player1 (16.10.2018 u 12:54)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
DArthShone (16.10.2018)
Stara 21.10.2018, 13:30   #576
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: Star Wars saga

Odlican zakljucak Player1!!!

A sad tema pod lock!
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2018, 20:21   #577
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Odlican zakljucak Player1!!!

A sad tema pod lock!
Što pod lok? Pa sledeće godine imamo EP IX, pa onda se možda u međuvremenu Dizni odluči da napravi neki Legends baziran film. Za SW nema lock. Nego i dalje da se tera dok ne počne sažimanje ili smrt univerzuma.

Što se tiče klinčadije, koje je Player 1 pomenuo, padaju oni na SW igre samo tako. Možda je vreme da SW malo udara u game segmentu, a filmove da malo stavimo na ler, barem dok ne prođe ludilo kod producenata i tako tih holivudskih lopina.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2018, 20:35   #578
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Heh, mene zanima zašto mislite da Vam neko duguje da Star Wars film bude nešto što Vi hoćete da gledate
Jako prosto a to je zbog nacina na koji ga reklamiraju, gde ga predstavljaju kao nesto vrhunski onda kupis film il pogleda u bioskopu i vidis da je smece
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
DArthShone (22.10.2018)
Stara 22.10.2018, 13:40   #579
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Generalno, ceo serijal ima jedan stvarno dobar film, "Empire Strikes Back". "Rogue One" je mogao da bude odlican, ali ga ubija scena kad Vader juri usb stick na kraju filma. Potpuno nepotrebno.

Sve ostalo je, manje-vise, standardna limunada. Sam Lukas je pricao da je jedini cilj serijala da pravi sto vise para. Zato je i ubacio Evokse, Dzar-Dzar i ostale "simpaticne" likove.

S obzirom na Lukasovu viziju (pravljenje sto vise para), Dizni je pravi izbor za upravljanje serijalom. Koliko god da su Epizode 1-3 bile isforsirane, retkonovane i generalno djubre (midihlorijani!?), nastavci su i bez glave, i bez repa. Na stranu politicke poruke (ako ih ima), ali pisanje je kriminalno. Scenariji za oba filma se svode na proizvoljno nabacivanje elemenata i likova koje je publika zavolela kroz ove godine. Nazivi frakcija isti kao pre 30 godina (rebels vs. empire), letilice iste (xwing vs. tie fighter). Nista novo, ali bas nista nisu ponudili, a ne verujem ni da hoce.

Za mene se Star Wars, i dalje, nastavlja Thrawn trilogijom. Ko nije procitao, neka procita, a Dizni, i njihovo odbacivanje extended universe, ko ..ebe.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2018, 14:22   #580
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Star Wars saga

Midichlorians su prežvakana tema.

Ko voli Star Wars kao SF za njega je to OK. Ko više voli da Star Wars bude space fantasy ima problem sa tim.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Star Wars fan filmovi Ivan1981 Kompjuteri i film 16 2.5.2011 18:09
Star Wars Battlefront 2 M@rsh@LL Mrežne igre 26 28.2.2007 21:04
star wars 4um zleetherius Zanimljive Web lokacije 0 3.12.2005 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com