Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2006, 2:14   #1
ucitelj paracin
Član
 
Član od: 5.6.2006.
Poruke: 34
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom samogradnja antena

ZELEO BIH DA SAM NAPRAVIM ANTENU ZA BEZICNI INTERNET, PA ME INTERESUJE DA LI NEKO IMA ISKUSTVA U PRAVLJENJU ANTENA, NAROCITO SAM SE ZAINTERESOVAO ZA PRAVLJENJE TAKOZVANE 3D KORNER ANTENE
INTERESUJE ME DA LI VREDI UOPSTE ULOZITI TRUDA U OVAKAV PODUHVAT.
ucitelj paracin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 2:43   #2
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: samogradnja antena

Ako si spretan sigurno je da vredi uloziti trud,jer uvek kasnije (ako ti ne podje od ruke kao meni) mozes kupiti antenu!
Mozda ce ti ovaj link koristiti http://yu1aw.ba-karlsruhe.de/ANT.htm
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 0:35   #3
ucitelj paracin
Član
 
Član od: 5.6.2006.
Poruke: 34
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: samogradnja antena

havla na savetu , koristio sam isti sajt za upoznavanje sa samogradnjom antene (mislim na 3 d korner antenu). mislim da sam spretan i mislim da bih uspeo da je napravim , jos samo da provalim sta je to N konektor i gde ima da se nabavi , trenutno mi on najvise zadaje problema . pozdrav
ucitelj paracin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 2:16   #4
dexy-sexy
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 62
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: samogradnja antena

pokusaj ovde: http://www.radioklub.co.yu/
nekada davno sam se interesovao za radio amaterstvo i tu je moglo da se nadje i dobrih elemenata za gradnju stanice a i dobrih saveta, tako da ti preporucujem da ih konsultujes u vezi projekta koji planiras
dexy-sexy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2006, 0:45   #5
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: samogradnja antena

Za wireless internet se najcesce koriste N konektori ,ali mogu ti posluziti i F konektori!N konektora ima sa sirim i uzim grlom(mestom gde prolazi kabl), kao i "male" i "female"!Siri sluzi za CFD400 kabl, a uzi za CFD200 i obicno "male" ide na kabl,a "female" na antenu!Takodje da znas da moraju da se krimpuju(trebace ti posebna klesta za krimpovanje),ali imas da nadjes u prodaji i fabricki krimpovane sa duzinom kabla koja ti je potrebna.Cena N konektora je oko 2.5 eura,a 3m kabla CFD200 sa fabricki krimpovanim konektorom negde oko 10e!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	N Female.jpg
Viđeno:	193 puta
Veličina:	22,6 KB
ID:	1714   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	N cfd200.jpg
Viđeno:	165 puta
Veličina:	17,4 KB
ID:	1715   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	N cfd400.jpg
Viđeno:	183 puta
Veličina:	10,4 KB
ID:	1716  
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2006, 2:31   #6
ucitelj paracin
Član
 
Član od: 5.6.2006.
Poruke: 34
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: samogradnja antena

UH, HVALA PUNO NA SAVETU OKO UPOTREBE N KONEKTORA, MADA NISAM BAS SIGURAN DA SAM SHVATIO STA ZNACI DA SE KRIMPUJU , KOLIKO SAM JA SKAPIRAO VEROVATNO DA SE MEDJUSOBNO SPOJE ODNOSNO POVEZU. BIO BIH TI VEOMA ZAHVALAN UKOLIKO BI MI OBJASNIO NA KOJI NACIN SE UPOTREBLJAVA F KONEKTOR, ODNOSNO DA LI JE GENERALNO GLEDANO POSTUPAK ISTI KAO I KOD N KONEKTORA. OVO PITAM IZ TOG RAZLOGA STO U PARACINU I BLIZOJ OKOLINI ZAJSTA NE MOGU NIGDE DA NADJEM N KONEKTOR KOJI MI JE POTREBAN ZA PRAVLJENJE ANTENE. MA KOLKIKO TO DANAS GLUPO ZVUCI NEMAM KINTE DA KUPIM ANTENU U RADNJI TAKO DA SAM PRINUDJEN DA SE SANALAZIM NA OVAKAV NACIN. UNAPRED SVIMA HVALA NA SAVETIMA I SUGESTIJAMA.
ucitelj paracin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2006, 13:09   #7
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: samogradnja antena

Malo terminologije:
"Male" - "muški" konektor (utikač)
"Female" - "ženski" konektor (utičnica)
"Crimp" ("krimpovanje") - način spajanja konektora na kabl bez lemljenja ili stezanja šrafovima. Kabl se, urpošćeno rečeno, ubaci u cevčice na konektoru i pritegne specijalnim kleštima tako da ne može da se mrda.
"F-connector" - jednostavan konektor obično namenjen za antenske kablove, kablove satelitskih antena i slično. Sastoji se samo od cevčice koja iznutra ima navoj. Kao "špic" ("bodlja", "pin", "iglica") konektora služi sama unutrašnja žica koaksijalnog kabla s koje se skine izolacija tako da žica viri nekih santimetar. Oklop (mrežica, eventualno sa metalnom folijom) se podvrne preko izolacije, preko svega toga se natakne cevčica konektora i bukvalno se ušrafi u mekanu plastiku (navoj se utisne), tako da je cevčica konektora vezana za oklop kabla, a srednja žica viri (otprilike pola santimetra izvan cevčice) i služi kao iglica. Cevčica konektora na vrhu ima mali zavrtanj ("holender") kojim se konektor pričvršćuje po uticanju u ženski konektor. Treba biti pažljiv i strpljiv da zavrtanj ne krene "ukrivo", jer inače kontakt ne valja. Ovi konektori su zgodni i za nastavljanje antenskih koaksijalnih kablova, jer se prodaju i specijalne spojnice (žensko-ženski konektori).

Uzgred: na forumima, news grupama, pa čak i u elektronskoj pošti izbegava se UPOTREBA VELIKIH SLOVA ZA CEO TEKST - u stvari, prema uobičajenim konvencijama, to znači DA VIČEŠ!!! Dakle, piši malim i velikim slovima onako kako normalno pišeš neko pismo.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2006, 18:17   #8
ucitelj paracin
Član
 
Član od: 5.6.2006.
Poruke: 34
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: samogradnja antena

Zaista ucestvujuci na ovom forumu nisam ima nameru da bilo koga vredjem a kamoli da se derem . Problem je najime u mojoj tastaturi koja kuca samo velika slova (posle jednog vro gaadnog pada), tako da je u tome bila glavna stvar oko kucanja velikih slova, ovo sada kucam sa komsijinog kompijutera
Hvala administratoru na objasnjenjima koje mi je dao u vezi terminologije i objasnjenja pojmova , mada moram da priznam da sam znao i sta je F konektor ,i sat su muski i zenski prikljucci. Moj problem je knkretno vezan za pitanje da li je u samogradnji 3 d korner antene moguce primeniti F konektor i nacine povezivanja kabla i tog konektora, kao i rezultati koji se tom prilikom dobijaju, posto se u uputstvu za samogradnju ove antene izricito govori o upotrebi N konektora koga nigde ne mogu da nadjem u svome mestu.
Puno pozdrava uz izvinjenje za pisanje velikih sova .
ucitelj paracin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2006, 23:39   #9
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: samogradnja antena

Citat:
ucitelj paracin kaže:
da li je u samogradnji 3 d korner antene moguce primeniti F konektor i nacine povezivanja kabla i tog konektora, kao i rezultati koji se tom prilikom dobijaju
Gubitak signala prilikom upotrebe F konektora umesto N u praksi je vrlo mali tako da slobodno mozes da ih upotrebis!
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2006, 0:28   #10
ucitelj paracin
Član
 
Član od: 5.6.2006.
Poruke: 34
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: samogradnja antena

Hvala Staronsky za savet oko upotrebe F konektor i uopste za sve savete i slike
U ponedeljak krecem sa pravljenjem antene.
ucitelj paracin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2006, 1:35   #11
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: samogradnja antena

Nema na cemu!3D korner se jako dobro pokazao!Srecno pri izgradnji!
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 1:56   #12
coconut
Novi član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: samogradnja antena

paracinac
moras da koristis konektor koji je na kartici znaci ako je na kartici n konektor ti na anteni moras koristiti konektor n tipa da bi mogao da koristis tu antenu sa karticom
coconut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2006, 2:33   #13
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: samogradnja antena

Citat:
coconut kaže:
paracinac
moras da koristis konektor koji je na kartici znaci ako je na kartici n konektor ti na anteni moras koristiti konektor n tipa da bi mogao da koristis tu antenu sa karticom
Obicno je na WLAN kartici koje se kod nas mogu naci RPSMA male konektor,a na kabl se vezuje Pigtail sa female RPSMA(slika).Na drugi kraj kabla koji ide na antenu ide ili F ili N konektor!
Priložene slike
 
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tv karta - obicna antena (Treba mi pomoc oko izbora tv karte) milanp Foto i audio/video 16 17.8.2006 10:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com