Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.7.2010, 12:18   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Filmska industrija "na rubu siromaštva"

Temu sam postavio jer mislim da se tiče svih korisnika interneta koji su tu i tamo bili učesnici u nekim transakcijama podataka, koje filmska industrija smatra nelegalnim. Dok na sva zvona oglašavaju kako se narušavaju njihova prava, pokušavaju da ugase mnoge sajtove, špijuniraju internet korisnike i slično, evo kako ličnim primerom pozivaju na poštovanje pravila:

http://scifiwire.com/2010/07/11-bigg...fi-blockbu.php

Za one koji ne žele da čitaju kompletan tekst, evo ukratko o čemu se radi: Nakon sumiranja uloženog-dobijenog, filmski studiji su, po svom ličnom računu, vrlo često u minusu. Tako je npr. New Line Cinema prijavio gubitak na serijalu Gospodar Prstenova, a među filmovima koji gube zaradu su još i peti deo Harry Potter-a, Spider-Man, Iron Man, Batmen Begins... Posebno ću izdvojiti da pisac po čijoj je noveli snimljen "Ko Je Smestio Zeki Rodžeru" još uvek nije izvukao svoj deo zarade od Disney-ja.

Za kraj, treba se zamisliti, kako neki ljudi imaju duše da kradu zaradu već napaćenim filmskim studijima? Sram nas bilo!

Poslednja ispravka: Aibo (12.7.2010 u 12:30)
Aibo je offline  
Stara 12.7.2010, 13:17   #2
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Filmska industrija "na rubu siromaštva"

E sad bas lupaju, serijal Gospadar prstenova je zaradio skoro 3 milijarde dolara(sva tri filma zajedno), prijavljeni budzet za film je bio 300 miliona dolara, kako su oni izracunali gubitak nije mi jasno. A tih 3 milijarde je samo iz prodaje karata za bioskopsko prikazivanje, prodajom DVD izdanja su zgrnuli jos pola milijarde. Za ostale filmove me mrzi gledati ali su brojke slicne.

Meni je najbitnije da glumci koji glume u tom filmu dobiju svoju platu, da producer i i reziseri dobiju svoju platu i svi koji su fizicki radili na filmu(scenografisti, sminkeri itd), a za industriju i njihovu gramzivost me zabole.
Game fever je offline  
Stara 12.7.2010, 13:23   #3
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Filmska industrija "na rubu siromaštva"

Idiotizam.
Jos kao TV serije pravile gubitak. Pa da hipoteticki neka od tih serija pocela da gubi novac, odma bi bila obistavljena, a ne bi se snimala dalje godinama... Mislim... zato da pravis nesto dalje ako gubis novac. Glupost...
player1 je sada online  
Stara 12.7.2010, 13:47   #4
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Filmska industrija "na rubu siromaštva"

A da ne pominjemo filmske rekvizite, i tu se zgrcu ogromne pare. Jadan Holivud, nema leba da jede . Glupost
pentraksil je offline  
Stara 12.7.2010, 16:02   #5
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Filmska industrija "na rubu siromaštva"

Odgovor leži u vrlo "inovativnom" načinu obračuna šta je dobiak a šta gubitak pri pravljenju filma, kako prijaviti dobitak ko gubitak i oprati pare, i sl, dakle, imaju odlične ekonomiste i pravnike. Ja im savetujem da se prijave za socijalnu pomoć kod američke vlade, jadni oni, šta im uradiše pirati po okolini. Iskreno, baš bi voleo da vidim tu scenu: direktor New Line Cinema u svom novom Bentliju, sa šoferom, dolazi u filijalu po socijalnu pomoć, šta da radi, izgubi tolike pare na Gospodaru Prstenova, nema para za kavijar, pa bar iz socijalne pomoći da pokrije račun za gorivo pomenutog Bentlija ... Baš za film .

A što se tiče serija, e tu im je računica drugačija, njih uglavnom rade TV stanice, i tu ima jedna mala caka: čak iako serija napravi gubitak u odnosima uložene pare: prodata prava, ona ako je uspešna pravi ogroman profit stanici na bazi naplaćenih reklama koje se emituju za vreme njenog emitovanja. Šta radi TV stanica? Prijavi gubitak na bazi prve tačke. A za drugu tačku nađe "inovativno" objašnjenje ...

Našta ovo liči? Na ogormno pranje para i izbegavanje plaćanja poreza, na podršku akciji RIA, otvoreno ismevanje svima koji imaju bar malo mozga ... Pokazuje i njihovu snagu i utcaj na državu, jer da toga nema, mi bi danas čitali koliko stotina miliona dolara je otišlo u državnu kasu na bazi plaćenog poreza od pomenutih Gospodara prstenova ne da imaju gubitak. Iskreno, treba tu jedna dobra metla i neko sa hercom da to odradi.
vasiljevic je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (19.7.2010), pentraksil (12.7.2010)
Stara 12.7.2010, 17:01   #6
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Filmska industrija "na rubu siromaštva"

Ovde baš lepo leži ona čuvena iz Životinjske farme: "Sve životinje su ravnopravne, ali su neke ravnopravnije od drugih".
Aibo je offline  
Stara 12.7.2010, 20:03   #7
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Filmska industrija "na rubu siromaštva"

Nego, baš mi pade na pamet, da li je neko našao neki link da uplatimo hitnu humanitarnu pomoć jadnim, propalim, izrabljivanim studijima da bi kako tako preživeli? Mislim, kakav je to opis bez bar jednog takvog linka ?
vasiljevic je offline  
Stara 12.7.2010, 20:43   #8
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Filmska industrija "na rubu siromaštva"

Sa jedne strane tvrde da nemaju hleba da jedu a sa druge strane za 2011.godinu izbacice dosta dobrih filmova i to sve mecka do mecke od filmova.

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=326

Ne treba biti genije da bi se zakljucilo da se ovde nesto zbiva sto se nikako ne slaze.
ivanza je offline  
Stara 13.7.2010, 0:42   #9
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Filmska industrija "na rubu siromaštva"

Da da sinko, matematika je jasna. Dva puta nista je nista, crva nije ni bilo
galebns je offline  
Stara 15.7.2010, 12:38   #10
_ToMeK_
Član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Filmska industrija "na rubu siromaštva"

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Da da sinko, matematika je jasna. Dva puta nista je nista, crva nije ni bilo
Ziveo govornik.
_ToMeK_ je offline  
Stara 15.7.2010, 12:55   #11
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Filmska industrija "na rubu siromaštva"

Kako računaju svoje prihode i rashode znaju samo oni. Mislim da stvarno nema šta da se kaže na ovu temu osim uobičajene pljuvačine.

Zaključano.
Ocelot je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com