Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.10.2007, 13:20   #1
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Kupovina nove RAM memorije - Slotovi i brzina?

Kupio bih Corsair memoriju od 1 GB brzina 800mhz. Ali imam vec na ploci Asus P5LD2 SE (koja inace podrzava 4 BG memorije) dva modula od 512mb brzine 533mhz, pa me interesuje da li mi se uopshte isplati da uzimam novu brzine 800mhz? I da li treba da imam na drugom (tj cetvrtom slotu) jos neku memoriju? HVALA!
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2007, 13:35   #2
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Kupovina nove RAM memorije - Slotovi i brzina?

Da li ti se isplati, to je relativno.
Prvo, nova ddr800 mora raditi na 533MHz zbog stare memorije i postoji realna mogucnost da nece biti medjusobno kompatibilni, tako da ce sistem biti nestabilan kad rade istovremeno obe memorije. Drugo izgubices dual chanel, mada razlika u perfomansama nije velika, pogotovu sto imas sporu 533MHz memoriju.
Na 4 slotu ne moras da dodajes novu memoriju.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2007, 19:33   #3
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Kupovina nove RAM memorije - Slotovi i brzina?

Citat:
Dusan Maksimovic kaže: Pregled poruke
Kupio bih Corsair memoriju od 1 GB brzina 800mhz. Ali imam vec na ploci Asus P5LD2 SE (koja inace podrzava 4 BG memorije) dva modula od 512mb brzine 533mhz, pa me interesuje da li mi se uopshte isplati da uzimam novu brzine 800mhz? I da li treba da imam na drugom (tj cetvrtom slotu) jos neku memoriju? HVALA!
Uzevsi u obzir da je memorija "jos malo pa dzabe-Dibler"(ali samo bukvalno), bolje da se otarasis tih 533MHz modula i uzmes 2x1GB 800MHz.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2007, 14:47   #4
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Kupovina nove RAM memorije - Slotovi i brzina?

Zasto postoji mogucnost da ce biti nekompatabilni? pa kupicu od istog proizvodjaca, znaci corsair. Zasto ovo pitam? Pa cuo sam da ce ako uzmem 800mhz onda da radi kao da su sve 800mhz, jer je dobra veza izmedju modula pa ce onaj od 800mhz brzo da ucita i da prebaci ovim od 533mhz. To izgleda, po vashem misljenju, nije tacno.

zasto i kako cu izgubiti dual channel? sta to uopshte znaci?

P.S. Hvala sto se trudite da noob-u objasnite te zezancije.
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2007, 14:56   #5
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Kupovina nove RAM memorije - Slotovi i brzina?

Citat:
Dusan Maksimovic kaže: Pregled poruke
Zasto postoji mogucnost da ce biti nekompatabilni? pa kupicu od istog proizvodjaca, znaci corsair. Zasto ovo pitam? Pa cuo sam da ce ako uzmem 800mhz onda da radi kao da su sve 800mhz, jer je dobra veza izmedju modula pa ce onaj od 800mhz brzo da ucita i da prebaci ovim od 533mhz. To izgleda, po vashem misljenju, nije tacno.
Ne nije tacno nego obrnuto, 800 ce raditi na 533. Provereno.
Cim memorijski moduli nisu potpuno isti niko ti ne garantuje da ce biti komatibilni. Iako su od istog proizvodjaca, razlicite su brzine i serije. Postoji mala mogucnost da cak moduli iste oznake i proizvodjaca ali razlicitih cipova imaju odredjene probleme po tom pitanju.
Naravno, veca je mogucnost da ce raditi bez problema, ali ipak ako planiras da ih kupis onda obavezno odnesi komp u prodavnicu, upari module i trazi da ti provere kompatibilnost sa programom poput memtest86.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoranM na korisnoj poruci:
Dusan Maksimovic (30.10.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Test memorije 7/2007 i brzina nikolam Tekstovi u SK 0 24.9.2007 13:28
Različita brzina DDR RAM Memorije u BIOSU i u CPU Z? Captain Jack Sparrow Osnovne komponente 16 18.6.2007 18:49
Kupovina ploce, procesora i memorije caine ŠDK - Osnovne komponente 4 7.5.2007 17:45
Kupovina Memorije DarkNemos ŠDK - Osnovne komponente 6 26.4.2007 3:56
Kupovina nove GF7600GS AGP Daredevil 2 ŠDK - Grafika 32 6.1.2007 2:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com