Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.4.2019, 0:26   #241
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
ali je ovako lagan i fin
Kako je lagan telefon od cca. 200g sa nekom maskom ili tako nekom zaštitom?!?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2019, 0:37   #242
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Šta znam, sve je relativno. Prvi dan sam ga osetio u džepu, sad zaboravim da ga imam kod sebe. Doduše ja sam gotovo 1.80 i malo preko 80kg, šta je 200g?

Ne znam na kakvu zaštitu misliš...



Šalim se, ne verujem reklamama, al' ne koristim ništa osim njegove providne futrolice, a i to više da ga lakše držim nego ako padne... ako padne jbg.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2019, 1:16   #243
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

ni ja moj S2 ne osećam u džepu sve moram da pipam da proverim dal je još tu.. valjda se rasporedi pritisak na celu površinu pa se ne oseća a vidim nije ništa manji od tog note
https://www.gsmarena.com/compare.php...&idPhone2=9185
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2019, 15:03   #244
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Kako stoje stvari sa notifikacijama, ima li ikonica u notification baru? Ima li notifikacija na lock screenu (ikone i pop up)?
Čuo sam da Xiaomi ima taj problem (i da ima app na PS koja to donekle rašava).
Pitam za Note 7.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2019, 20:50   #245
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Viber, Line, Instagram itd. redovno stavljaju ikonice u bar, npr. kad ti neko lajkuje sliku na instagramu, imaš nepročitane poruke... ako to misliš?

Što se tiče lock screena, mora ručno da se postavi dozvola za svaki app, ja sam se nešto igrao i imaš opcije od "zvoni viber na sred ekrana kad je zaključano i možeš se javiti i sve" do "nemaš pojma da se išta desilo dok ne otključaš".

Spoiler za opcije:

Poslednja ispravka: Eni (18.4.2019 u 21:16)
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2019, 21:53   #246
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Savet oko izbora telefona?

Jedan od razloga zbog kog volim MIUI je upravo ta detaljna kontrola po stavkama za svaku aplikaciju ponaosob. Buđenje ekrana samo za poziv. Sms i viber dobiju ton i led. Ostalima ostavim samo icon badge i mogu kao svaki deda na miru da dremkam bez prekida.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2019, 6:56   #247
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Pa to je bilo na iOS-u pre 4 godine jos, posto razmatram nabavku telefona, pri ovakvim situacijama kada nesto sto na iPhone-u uzimam zdravo za gotovo skontam da je na Androidu "special feature" dodje mi pocnem da razmisljam o novijem polovnom Apple-u.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2019, 10:36   #248
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Savet oko izbora telefona?

Na određenim izvedbama androida, pogotovo kineskim, je isto prisutno već duži niz godina. Ne kažem da nisu to od iOS-a pokupili jer zapravo dosta UI elemenata jesu ali to je jedna od stvari koja me je kupila kad sam pre 3+ god počeo da koristim Xiaomi. Takođe i dozvole za autostart, run in background...

Ne znam kako danas stoji stvar sa tim kod ovih tradicionalnih brendova. Sećam se da sam pre par godina mislio "eh što ove opcije nisam imao na svom starom i nejakom HTC koji je par bezobraznih autostart aplikacija moglo da dovede u stanje stalnog laga".
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2019, 12:25   #249
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Savet oko izbora telefona?

I na stock androidu imate podešavanja notifikacija za određenu aplikaciju.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2019, 0:49   #250
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Za sad mi je OK skroz. Stvarno sam prezadovoljan, pogotovo baterijom. Nisam zahtevan korisnik, al' koristim telefon u ovih nedelju dana 3x više nego što sam i jedan prošli... i posle kupovine mi je trajala 2.5 dana pre punjenja... sad evo 3 dana i tek je na 45%... Mislim da će izgurati i sutra do uveče posle posla.
Baterija je brutalna još od RN4 koji ja imam - dušu mu vadim i evo tek sad popušta kao malo baterija posle skoro dve godine upotrebe ali i dalje imam minimum 1.5 dan često i dva.

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Kako je lagan telefon od cca. 200g sa nekom maskom ili tako nekom zaštitom?!?
Tako što u tih 200g ima i veliki displej i baterijetinu od 4000 mAh - "lagano" je relativan pojam ovde. Flagshipovi žrtvuju ove stvari zbog "laganosti" što je debilno, po meni. A i nemoš' za 200e da ti telefon bude izrađen premium i da se pazi na svaki gram.

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Pa to je bilo na iOS-u pre 4 godine jos, posto razmatram nabavku telefona, pri ovakvim situacijama kada nesto sto na iPhone-u uzimam zdravo za gotovo skontam da je na Androidu "special feature" dodje mi pocnem da razmisljam o novijem polovnom Apple-u.
Zapravo, dugi niz godina je to bilo uglavnom obrnuto. Uostalom, kastomizacija je oduvek bila prednost Androida i čak i da ti je nešto falilo uglavnom si mogao sam da dodaš šta ti treba. Danas je stock Android vrlo sveden i lagan za upotrebu sa "taman" opcija i logičnim funkcionalnostima. Custom varijante kao MIUI imaju apsolutno sve što možeš da zamisliš što čak i opterećuje korisnika po mom mišljenju iako sam se i sam navikao na bar 10 MIUI funkcionalnosti koje stock Android nema ili nije imao ranije.

Ako kupuješ uređaj od 200-300e trebaš biti lud da uzmeš polovan Apple pored ovakvih bruka uređaja.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2019, 6:20   #251
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Kao sto sam vise puta napisao, najvise me koci dimenzija uredjaja u nabavci novog telefona, na softver se naviknes.
Nesto tipa Mi 9 SE ili Galaxy A40 bi mi bilo po meri dimenzijama, ali u toj kategoriji kada pricamo o novim uredjajima dobrog izbora stvarno nema, svi forsiraju cigle koje ne mozes koristiti jednom rukom, zato je Apple i dalje zanimljiv, neko tamo izgleda i dalje razmislja kako je zaista koristiti telefon svakodnevno, nosis nesto u ruci, drzis se za sipku u prevozu a treba da koristis telefon, ono sto je sa desne strane i nekako, ali ajd klikni na opciju koja je u dijagonali ekrana, nema sanse.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Aibo (25.4.2019)
Stara 25.4.2019, 6:45   #252
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

ima sad neka opcija za one handed smanji se slika u donji ćošak da možeš s jednim prstom po celom ekranu pa i u dijagonalu
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2019, 17:12   #253
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ima sad neka opcija za one handed smanji se slika u donji ćošak da možeš s jednim prstom po celom ekranu pa i u dijagonalu
to pomaze, ali malo. smanji to sliku, ali su dimenzije telefona i dalje prepreka. i dalje gubis grip i blago rizikujes da ispustis fon.
e sad, ima maskica koje pozadi imaju izbocinu oblikovanu da ti osigura grip, ali to povecava drugi problem - glomaznost za nosenje u dzepu (pa i torbici, sto je po meni jedino resenje)...
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2019, 19:19   #254
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Savet oko izbora telefona?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
to pomaze, ali malo. smanji to sliku, ali su dimenzije telefona i dalje prepreka. i dalje gubis grip i blago rizikujes da ispustis fon.

e sad, ima maskica koje pozadi imaju izbocinu oblikovanu da ti osigura grip, ali to povecava drugi problem - glomaznost za nosenje u dzepu (pa i torbici, sto je po meni jedino resenje)...


Ako nosis gologuz telefon u 2019. gde su cak i midrangeri stakleni, pojam grip ne postoji. Neki providni case kao sto je Nilkin Nature i hrapavija bocna struktura cuda cini.




Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2019, 1:46   #255
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ako nosis gologuz telefon u 2019. gde su cak i midrangeri stakleni, pojam grip ne postoji. Neki providni case kao sto je Nilkin Nature i hrapavija bocna struktura cuda cini.




Sent from my iPhone using Tapatalk
nee ne, imam ja masku i to armor, gumenu, sa teksturom i reljefom + zastitno staklo.

ja pricam o situacijama kada hoces da koristis fon sa jednom rukom i onda da bi palcem dohvatio suprotnu stranu ekrana prakticno i ne drzis telefon ostalim prstima, nego NA njima.

a evo na sta sam mislio, otrpilike (samo sto se meni ne svidja, pa jednostavno malo vise pripazim ako sam u prevozu i sl.).

polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2019, 15:29   #256
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Kao sto sam vise puta napisao, najvise me koci dimenzija uredjaja u nabavci novog telefona, na softver se naviknes.

Nesto tipa Mi 9 SE ili Galaxy A40 bi mi bilo po meri dimenzijama, ali u toj kategoriji kada pricamo o novim uredjajima dobrog izbora stvarno nema, svi forsiraju cigle koje ne mozes koristiti jednom rukom, zato je Apple i dalje zanimljiv, neko tamo izgleda i dalje razmislja kako je zaista koristiti telefon svakodnevno, nosis nesto u ruci, drzis se za sipku u prevozu a treba da koristis telefon, ono sto je sa desne strane i nekako, ali ajd klikni na opciju koja je u dijagonali ekrana, nema sanse.
Izbor je stvarno slab. I kad naprave neku manju varijantu to bude osiromašeno hardverski prilično. Sa druge strane tarabe od 6+ " prave u hiljadu varijacija.

Mi A2 lite sam skoro u ruci držao i to mi je OK veličina ali SD625 je već vremešan čipset. Mi Play opet nejak MTK čipset i neprikladna cena za isti... Ovaj A40 mi deluje zanimljivo ali pored vrlo prosečnog čipseta za tu cenu u par opisa pominju da je baš jasno plastikaner, a to mi u današnje vreme prolazi samo na duplo jeftinijim telefonima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2019, 20:28   #257
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Razmisljao sam o A40 ali je prosto previse para za to sto nudi.

Ja vagam izmedju LG V30 koji mogu nov bez garancije da dovucem od preko za 240e, LG G7 u open-box varijanti za isti novac, i Galaxy A50 koji se kod nas nabavlja za 230-240e.
Svi su cigle, kod LG-a me vuce bolja izrada, odlican izlaz za sluske i bolja kamera. V30 je nov-novcat, ali P-OLED displej se nije bas najbolje pokazao.
G7 malo brzi ali i manja baterija, plus dok ne stigne ne znam u kakvom je zaista stanju.
Galaxy A50 je nov sa garancijom operatera, to je varijanta sigurice, bolja baterija od oba LG-a, pristojne performase. Nervira me plastika(mada ni stakla nisam ljubitelj, metal je metal), i takodje mi smeta sto je najveci telefon od svih i zaista prelazi sve granice onog sto smatram prihvatljivim.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2019, 20:48   #258
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Savet oko izbora telefona?

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Razmisljao sam o A40 ali je prosto previse para za to sto nudi.



Ja vagam izmedju LG V30 koji mogu nov bez garancije da dovucem od preko za 240e, LG G7 u open-box varijanti za isti novac, i Galaxy A50 koji se kod nas nabavlja za 230-240e.

Svi su cigle, kod LG-a me vuce bolja izrada, odlican izlaz za sluske i bolja kamera. V30 je nov-novcat, ali P-OLED displej se nije bas najbolje pokazao.

G7 malo brzi ali i manja baterija, plus dok ne stigne ne znam u kakvom je zaista stanju.

Galaxy A50 je nov sa garancijom operatera, to je varijanta sigurice, bolja baterija od oba LG-a, pristojne performase. Nervira me plastika(mada ni stakla nisam ljubitelj, metal je metal), i takodje mi smeta sto je najveci telefon od svih i zaista prelazi sve granice onog sto smatram prihvatljivim.


A50 ima katastrofa otisak, skoro da je neupotrebljiv. Matori ga ima i batalio je Fp kompletno. Video sam po netu da se i drugi zale.

Ima odlican displej i vrlo dobre kamere i bateriju. A da je cigla, cigla je, pogotovo u nekom caseu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2019, 21:30   #259
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Ne koristim FP, nemam sta da krijem od okoline tako da mi nije presudno.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2019, 7:47   #260
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Savet oko izbora telefona?

G7 baš ima privlačnu cenu a objedinjuje sve što mi treba. Zanimljivo mi je da čak i ovaj G7 fit sa SD821 ima Quad DAC. Hardverski mi je i on savršeno prihvatljiv.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Pomoc oko izbora Andoid telefona sa Qwerty Sladjan85 Aparati i oprema 8 20.1.2013 15:51
Gmail traži broj telefona real022 Internet tehnologije 44 17.1.2013 0:37
U servisu zamenili IMEI i serijski broj telefona?!?!?! matke Aparati i oprema 4 22.6.2012 12:24
Savet oko izbora grafičke za Core i3 konfiguraciju bilderkg ŠDK - Osnovne komponente 14 18.8.2011 23:46
Savet oko kupovine telefona za totalnog n00ba Nash Knight Aparati i oprema 7 5.5.2007 16:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com