Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.5.2006, 12:56   #21
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

I ja imam sva tri originala EE verzija, i tvrdim da kada skines menije i sve dodatke i digitalni 5.1, i ostavis samo film, 5.1 ATS i srpski titl, NE MORA se kompresovati prva 2 dela (TFOTR i TTT) a ROTK treba da se kompresuje. GARANTOVANO. Cak ostane mesta na disku za dodatak sa dodele MTV nagrada.
Tacno je da sam imao problema sa skidanjem SONY filmova, (HITCH, STEALTH i slicni) kod nekih mi je pomogao DVDDecrypter, a kod nekih nije ni on hteo, nego sam morao da skidam DVDFab. Nema veze sto nije besplatan, trial im nema zastitu u vidu watermark-a ili ono moze 20 minuta, nego imas fore 30 dana, a skida kompletan film, pa kad istekne, reinstaliras ga i teras dalje. Negde na net-u sam nasao izvinjenje autora DVDDecrypter-a sto nece da pravi nove verzije, jer mu je zapreceno od strane nekih kompanija, a ne zato sto nema vise sta da se doda. Fanovi su ga hrabrili, ali on je rekao: kad su dobili 321Studios na sudu, koji je imao para i advokate, sta ja da ocekujem?
Inace volim filmove, (pa ne bih pravio kolekciju od 700 DVD-a i 400 VHS-a (koje polako poklanjam, jer kako koji film uspem da nabavim na DVD-u, sta ce mi VHS) da ne volim filmove) ali nisam toliki sitnicar da gledam u pixel. Mislim, imam PORKY'S 1,2 i 3 na VHS-u koji mi se jako svidja, i koji bih bio zadovoljan i da nadjem na DivX-u, a kamoli na DVD-u, pa nek je skidan i kompresovan odakle hoce (dobro, ne bas bioskopski i slicno)...
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 13:46   #22
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Ja ti opet kažem, isključi DTS zvuk pa vidi koliko onda zauzima nekompresovana varijanta.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 14:27   #23
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Pa evo da vam dokazem evo sad svaratih do ovog ortaka i uzeo sam mu prvi deo tj TFOTR i Decryptovao ga DVD Decrypterom Main Movie, prvi disk, ukupna velicina svih vobova je 6.3GB. a evo i stream information.txt od DVD Decryptera.

Citat:
0x20 - Subtitle - Serbian - [SubPicture 01: Wide/Letterbox] / LBA: 3122 / PTS: 00:00:29.567 / Delay: 29280ms
0x80 - Audio - AC3 / 6ch / 48kHz / DRC / English / LBA: 27 / PTS: 00:00:00.287 / Delay: 0ms
0xE0 - Video - MPEG-2 / 720x576 (PAL) / 16:9 / Letterboxed / LBA: 1 / PTS: 00:00:00.287 / Delay: 0ms
Citat:
DragonSlayer kaže:
Tacno je da sam imao problema sa skidanjem SONY filmova, (HITCH, STEALTH i slicni) kod nekih mi je pomogao DVDDecrypter, a kod nekih nije ni on hteo, nego sam morao da skidam DVDFab. Nema veze sto nije besplatan, trial im nema zastitu u vidu watermark-a ili ono moze 20 minuta, nego imas fore 30 dana, a skida kompletan film, pa kad istekne, reinstaliras ga i teras dalje. Negde na net-u sam nasao izvinjenje autora DVDDecrypter-a sto nece da pravi nove verzije, jer mu je zapreceno od strane nekih kompanija, a ne zato sto nema vise sta da se doda. Fanovi su ga hrabrili, ali on je rekao: kad su dobili 321Studios na sudu
Da istina je juri ga pola sveta, ali sta ces covek napravio bum na DVD trzistu, tj Svaka mu cast. Au koliko sam ja imao problema sa Stealthom ali sam se izborio na kraju, tj nasao sam neki forum gde ljudi prave PLS2 (Protected Sector List) fajlove za skoro sve filmove za DVD Decrypter.

Citat:
DragonSlayer kaže:
Inace volim filmove, (pa ne bih pravio kolekciju od 700 DVD-a i 400 VHS-a (koje polako poklanjam, jer kako koji film uspem da nabavim na DVD-u, sta ce mi VHS) da ne volim filmove) ali nisam toliki sitnicar da gledam u pixel. Mislim, imam PORKY'S 1,2 i 3 na VHS-u koji mi se jako svidja, i koji bih bio zadovoljan i da nadjem na DivX-u, a kamoli na DVD-u, pa nek je skidan i kompresovan odakle hoce (dobro, ne bas bioskopski i slicno)...
E vidis ja bogme gledam pixele. LOL , sala, nemam ja nista protiv sto neko shrinkuje i treba da shrinkuje to je cak i bolje nego da pakuje sve na jedan CD recimo sa DivX 3, sto je kod nas veoma cest problem, tj nasih pirata. Inace imam kolekciju priblizno 2000+ filmova i jedno 1500 je na SL DVD tj 1 film na 1 SL DVD u XviD formatu, dok ovo ostalo sve na po 1 CD, i normalno kad naletim na neki od tih filmova ponovo ih odradim, inace od sredine prosle godine sam poceo H264 da koristim, tako da h264 moze da pruzi bolju sliku od XviD/MPEG2 na istom bitrateu ali ne mnogo bolju u visim bitrateovima vec samo u niskim, inace h264 je toliko napredovao, da kad bi enkodovao film sa njime za 1CD sa 5.1 zvukom bio bi veoma odusevljen.

Poslednja ispravka: NenadN (2.5.2006 u 14:37)
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 19:39   #24
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Pa, evo, uzeh i ja.
Obojica smo u pravu. Prvi disk yreba MALO da se kompresuje. Otvori ga sa Srinkom, REAuthor, main movie (1 sat 41 min i 18 sek), stikliraj samo 5.1 engleski i srpski titl. Kad namestis NO COMPRESSION, dobijem 4706 MB , a kad stavis AUTOMATIC kompresuje video na 4099 tj 94.3% nekih njegovih.
Kad je u pitanju drugi disk, VIDEO je 4050 MB, ali.... na kraju 25m minuta ide odjavna spica sa 10000 imena nekih fanova zasluznih za film, a u srinku mozes i makazama da baratas, pa kad otfikaris imena (ostavis odkjavnu spicu) ostane praznog mesta na disku da ubacis onaj parodicni deo koji je dobio nagradu na MTV! Bilo kako bilo, nema spomena o 6.3 GB prvog diska.
Imam dva pitanja za tebe:
1. Mislis li da ovo cita "neko", obzirom da se ovako lepo razbacujemo ciframa ko je koliko filmova RIP-ovao.

Poslednja ispravka: Chivan (27.1.2007 u 20:07) Razlog: potražnja
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 19:43   #25
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Sa STEALTH-a mi je skinuo zastitu DVDFab Express, najlaksi je za baratanje (bukvalno idiot-proof, samo kazes koji DVD u koji HDD folder), u cugu, ceo sam sibnuo na HDD, pa je posle tu opet nastupio Srink.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 20:14   #26
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

@DragonSlayer
Citat:
Pa, evo, uzeh i ja.
Obojica smo u pravu. Prvi disk yreba MALO da se kompresuje. Otvori ga sa Srinkom, REAuthor, main movie (1 sat 41 min i 18 sek), stikliraj samo 5.1 engleski i srpski titl. Kad namestis NO COMPRESSION, dobijem 4706 MB , a kad stavis AUTOMATIC kompresuje video na 4099 tj 94.3% nekih njegovih.
Kad je u pitanju drugi disk, VIDEO je 4050 MB, ali.... na kraju 25m minuta ide odjavna spica sa 10000 imena nekih fanova zasluznih za film, a u srinku mozes i makazama da baratas, pa kad otfikaris imena (ostavis odkjavnu spicu) ostane praznog mesta na disku da ubacis onaj parodicni deo koji je dobio nagradu na MTV! Bilo kako bilo, nema spomena o 6.3 GB prvog diska.
Nema teorije ti kao da shirnkujes vec shrinkovani material. Ovaj DVD sto ja imam je kupljen u metrofilmu i uz film se dobija nekakav dvorac i neke gluposti.

Citat:
1. Mislis li da ovo cita "neko", obzirom da se ovako lepo razbacujemo ciframa ko je koliko filmova RIP-ovao.
Valjda neko cita nemam pojima koga zanima procitace jel da!

Citat:
Sa STEALTH-a mi je skinuo zastitu DVDFab Express, najlaksi je za baratanje (bukvalno idiot-proof, samo kazes koji DVD u koji HDD folder), u cugu, ceo sam sibnuo na HDD, pa je posle tu opet nastupio Srink.
Jednostavno volim DVD Decrypter i mrzime da se bakcem sa ostalim programima dok nezagusti bas.

Poslednja ispravka: Chivan (27.1.2007 u 20:07) Razlog: potražnja
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 20:55   #27
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Bre, druze, ja sam dobio PTT-om, posto sam iz PO, nisam hteo da dajem pare za verziju sa dvorcem, vec je to EE varijanta u zelenoj kutiji koja je formata , pa recimo kao knjiga debela, 4 diska unutra, na 2 film, na 2 dodaci, spisak scena koje su dodatem koje su postojale a prosirene, sve na srpskom, naruceno telefonom, original 100%. Ako te ne mrzi, otvori ga sa srinkom, pa vidi i ti. Ja ovde kod caleta na PC-u nemam Decrypter, ali cu ujutru da ponesem u radnju da probam na mom PC-u da otvorim isti ovaj disk sa Decrypterom, mozda jos nesto povlaci, pa ce i meni da pokaze 6.3 GB. Srink ga razbuca totalno. Pozdrav do sutra.

Poslednja ispravka: Chivan (27.1.2007 u 20:08) Razlog: potražnja
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 21:21   #28
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Citat:
Bre, druze, ja sam dobio PTT-om, posto sam iz PO, nisam hteo da dajem pare za verziju sa dvorcem, vec je to EE varijanta u zelenoj kutiji koja je formata , pa recimo kao knjiga debela, 4 diska unutra, na 2 film, na 2 dodaci, spisak scena koje su dodatem koje su postojale a prosirene, sve na srpskom, naruceno telefonom, original 100%. Ako te ne mrzi, otvori ga sa srinkom, pa vidi i ti. Ja ovde kod caleta na PC-u nemam Decrypter, ali cu ujutru da ponesem u radnju da probam na mom PC-u da otvorim isti ovaj disk sa Decrypterom, mozda jos nesto povlaci, pa ce i meni da pokaze 6.3 GB. Srink ga razbuca totalno. Pozdrav do sutra.
Upravu si, ali kad ga otvorim preko shrinka dobijam bas to sto si ti dobio. Sto znaci da radi neko komprimovanje 6->4.5GB zato nije toliko ni osetno na kvalitetu inace, lepse bi ispalo sa MPEG4-om.

Poslednja ispravka: Chivan (27.1.2007 u 20:08) Razlog: potražnja
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 9:12   #29
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Evo me na poslu, otvorio sam ga sa DVDDecrypterom. I prebacio na HD. Kod mene pokazuje oko 5.5 GB taj folder sto sam ga prebacio (isao sam na opciju MainMovie+IFO files). E sad, pokusao sam da otvorim tako dobijen folder sa Srinkom, alo nesto nece. A sa prvom verzijom (2.3) isto izbaci neku gresku, ali i nesto pokaze, a ja koliko vidim tu ima jos nesto, povukao je jos nesto od menija. Ocigledno da si ti vestiji u baratanju, pa uradi to isto ako te ne mrzi. Prebaci samo MAIN MOVIE na HDD, pa posle pokusaj to da rasclanis na "sitne komade" da vidimo sta ce da ispadne pd svega toga. Jer ja ne umem, priznajem. Ali garant ima jos nesto. Jer sam pokusao i sledece: isti film sam prebacivao i sa srinkom i sa decrypterom, full size, i onda dobijem iste rezultate. Hajde pokusacu i sa ovim, zezacu se par sati, iaonako nema guzve. Javljam sta sam uradio, javni i ti. Pozz.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 13:43   #30
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Evo, gotovo. Potpuno isto. Znaci, skinuo sam kompletan disk sa DVDDecrypterom i taj folder je 6.46 GB, i skinuo sam kompletan disk sa DVD Shrinkom i taj folder je 6.46 GB. Znaci, jedino da kad DVDDecrypter skine MAIN MOVIE povuce jos nesto sa sobom, ali to ne mogu da provalim, jer tako dobijen folder ne mogu da otvorim sa Srinkom. Imas li neki predlog sta dalje da radimo?
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 13:44   #31
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Izgleda da povuce samo one menije koji vode do gledanja filma. Pokusacu jos nesto.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 14:00   #32
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Jednostavno ne ma sta da se izbaci vise. 6.3->4.5GB i nije toliko strasno, ali ipak znajuci da film ima avg 8mbs koji posle shrinkovanja pada na 3-4mbs, jedino preostaje da se uradi rekompresija u nekom drugom programu, recimo u vegasu.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2007, 18:52   #33
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

HM? Piece of Cake ili srpski Prosto ko Suljpa. DVD Decrypter skida sve vrste enkripcije sa DVD-a
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2007, 20:46   #34
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Citat:
Predrag Stankovic kaže:
HM? Piece of Cake ili srpski Prosto ko Suljpa. DVD Decrypter skida sve vrste enkripcije sa DVD-a
Ne bas u poslednje vreme, tj ne bas sa filmovima koji su zasticeni sa ARccOS (Sony Pictures/Columbia) i RipGuard (Universal) zastitama.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2007, 15:01   #35
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

To je verovatno pitanje vremena kada ce pasti i ta enkripcija, Vec u narednoj verziji DVD Decryptera ocekujem resenje za to.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2007, 17:11   #36
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Citat:
Predrag Stankovic kaže:
To je verovatno pitanje vremena kada ce pasti i ta enkripcija, Vec u narednoj verziji DVD Decryptera ocekujem resenje za to.
Zastita je vec odavno razbijena, ali DVD Decryper i DVD Shrink kao i brdo drugih programa jos ne mogu sami da se snadju. Oba programa su odavno prestala da se unapredjuju tako da sigurno nece biti novih verzija. Normalno da postoji resenje u vidu externih programa koje pre-procesiraju film da bi posle DVD Decripter mogao da ripuje CSS enkripciju. To su vobblanker, FixVTS, ali posao je ogroman, zato je napravljen jedan mali programcic po imenu RipIt4Me www.ripit4me.org, koji upravo koristi DVD Decrypter za ripovanje svih protekcija on the fly. Alternativa su DVD Fab i AnyDVD.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2007, 19:34   #37
mladjex
Član
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 101
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

po meni je DVD fab platinum najbolji sto se toce toga ,jako je jednostavan i nema orginal DVD-a kojeg nije mogao da kopira , nije besplatan ali...
mladjex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2007, 19:39   #38
G.G.
Član
 
Član od: 16.10.2005.
Poruke: 86
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Kako da najprostije prerezem zasticen DVD bez zamajavanja sa rekompresijom i inim spanskim selima?
Znaci ubacim film u rezac, program ga grebuje, zatim ubacim prazan DVD, on ga nareze i gotovo.
G.G. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2007, 0:20   #39
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Citat:
G.G. kaže:
Kako da najprostije prerezem zasticen DVD bez zamajavanja sa rekompresijom i inim spanskim selima?
Znaci ubacim film u rezac, program ga grebuje, zatim ubacim prazan DVD, on ga nareze i gotovo.
DVDFab Platinum
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2007, 17:22   #40
G.G.
Član
 
Član od: 16.10.2005.
Poruke: 86
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Imam jedan problem.
Napravio sam image DVD-a pomocu pomenutog DVD Decryptera i image je ispravan kada ga mount-ujem u Alcohol. Medjutim kada iz Alcohola narezem image na dvoslojni DVD (posto je originalni DVD takodje dvojslojan) disk postaje apsolutno necitljiv, i na kompu i na kucnom DVD plejeru. Kao da sam ubacio blanko disk, iako je Alcohol prijavio "burning succesful".
G.G. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dvd filmovi, kopiranje filmova

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
programi za pravljenje filmova? Puna Video/TV softver 4 24.3.2008 21:12
AcdSee bez pustanja filmova carloss Aplikativni softver 9 5.8.2007 13:46
Parodije filmova Bokile Cvet kompjutera 20 1.3.2007 1:12
Figurice iz horror filmova jeftino dodgeme Zanimljive Web lokacije 0 19.8.2006 17:39
Sajtovi za download filmova Baki Internet tehnologije 5 16.12.2005 14:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com