Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.4.2010, 18:02   #241
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

CONSTRUCTOR

Godina izlaska : 1997

Licenca : abandonware


SLIKA

Prava je šteta što je ovakva građevinsko-menadžersko-lopovska simulacija otišla u zaborav,jer je u vrijeme kad je izašla ponudila dosta novina u svijetu igara.
Igra je građevinska jer vam je cilj da gradite stambene blokove i u njih naselite buduće stanare koji će plaćati stanarinu,živeći dugo,sretno i veselo pod vašim okriljem.
Takođe,igra je i menadžerska jer na vama je da upravljate finansijama,dovodite i otpuštate radnike,izbacujete ljude iz kuća ako ne plaćaju stanarinu i rješavate njihove razne probleme.
"Lopovski" segment igre ogleda se u tome što ćete,htjeli vi to ili ne,morati da se na ovaj ili onaj način domognete finansija,resursa,radnika i stanara koje će vam protivnička građevinska firma pokušati uskratiti tokom igre.
Moraćete da pribjegnete raznim "alternativnim metodama" da biste porazili konkurentsku firmu,počevši od radničkih tuča,preko preotimanja stanara,pa sve do velikog finala - uništavanja rivalskih (a vrlo često i svojih) kuća eksplozivom.

U igri će vam se (ne)namjerno desiti da pored svih građevina za uzorne građane sagradite i hipi komunu u kojoj će se okupljati "lopovi,sektaši,čupavci i narkomani" koji će u velikoj mjeri ometati miran život penzionera i porodičnih ljudi nastanjenih u vašem naselju.
Nerviraće stanare glasnom muzikom,vikom,tučama,uznemiravanjem,a vaši jadni stanari neće biti pošteđeni ni od katastrofa kao što su krađe,poplave,prenaseljenost,manjak namještaja,napad moljaca i slične dogodovštine koje će njihov podstanarski boravak u vašoj kući učiniti paklenim.

Zvuk i atmosfera u igri su fenomenalno uklopljeni u sveopšti haos koji vlada od samog početka,pogotovo pri "dramatičnim" scenama poplave,napada moljaca,kuća koje eksplodiraju i slično.

Za svaku lošu investiciju ćete biti kažnjeni,a za povoljnu i korisnu nagrađeni od strane "opštine" (council) za koju radite.

Sve u svemu,ovo je jedna jako inovativna,zabavna,lako shvatljiva i zarazna igra koja bi mogla da vas zadrži pored kompjutera i pruži zabavu tokom vikenda.

OCJENA : 89

P.S. Ako neko zna kako mogu da skinem i ponovo odigram ovu igru,ili ako postoji neka slična,neka mi javi na PM,pošto sam je igrao i na playstationu 1,doduše davno,hvala vam.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Nash Knight (13.4.2010), shrafko (25.4.2010), zidan grobar (10.4.2010)
Stara 10.4.2010, 19:16   #242
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Verovatno postoji lepši način da izraziš svoje neslaganje sa autorom recenzije, i daš mu credit bar za uloženo vreme, bez flejmovanja. A i da se svi slažemo oko svega, život bi postao jako dosadan
Komentar se odnosi na igru, a ne na njegovu recenziju.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2010, 19:23   #243
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

LoneWolf hvala sto si me potsetio na ovu igru, secam se da sam je igrao nekad davno i to na PlayStation-u, a sad mi se bas igra neka takva upravljacka simulacija. Opis je ok, ali je mogao da bude i malo duzi.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 20:09   #244
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti


IGRA:Gears of War
Platforma:Windows,XBOX 360
Izdavac:Microsoft Games
Razvojni tim:EPIC Games
Datum izlaska:November 9, 2007
Sistemski zahtevi:OS: Windows Vista or Windows XP
Processor : 2.4+ GHz Intel; 2.0+ Ghz AMD
RAM : 1 GB
Hard Drive : 12 GB free hard drive space
Video Card : NVIDIA GeForce 6600, ATI X700 equivalent or above
Online Multi-player: Broadband Internet Connection,
Games for Windows — LIVE Gold Subscription
PRICA
Radnja gears of war-a pocinje u zatvoru,u kom se nalazi Marcus Fenix,glavni protagonista igre. Po njega dolazi njegov stari saborac,Dominic Santiago,i objasnjava mu kako su svi ostali u zatvoru ubijeni. Radnja se odvija na planeti Sera na kojoj zive ljudi,koji su iznenadno napadnuti od strane,vanzemaljske rase,Locusta koji se najlakse mogu opisati kao mesavina humanoida i nekih karakondzula iz najgorih horor filmova. Na drugom nivou upoznajemo Colonela Hoffmana koji je besan na Fenixa zbog toga sto je,kako bi spasao svog oca,izdao ljudsku vojsku i saradjivao sa locustima. Glavni cilj na pocetku igre je nalazenje i spasavanje Alpha tima koji kod sebe imaju Resonator(neka vrsta odasiljaca),koji moze da locira tacno mesto locusta pod zemljom i unisti ih u korenu.
GAMEPLAY
Ova igra,sa obzirom na pricu i tematiku,sasvim opravdava cinjenicu da se broj ubijenih neprijatelja broji u stotinama pa i hiljadama. Stepen brutalnosti je,moze se reci,u ovoj igri podignut na sasvim novi nivo. Mogucnost secenja locusta koriscenjem motorne testere ugradjene na Lancer-u(koji je primarno oruzje COG snaga), pri kojima se iz neprijatelja izlucuje enormna kolicina krvi,koja se jasno vidi i prsti po ekranu.
Cini se da igra kroz celu kampanju forsira igraca da sto manje koristi municiju a vise melee nacin borbe.
Adrenalin se luci tokom svakog nivoa i atmosfera se moze opisati kao mesavina surrvival horrora,Die Hard-a i,na momente, call of duty-ja. Sigurno se svi pitate kakve veze ima CoD gameplay sa ovim?
Pa elementi CoD-a u GoW-u su situacije u kojima ostanete bez municije a na vas naviru gomile neprijatelja i onda se morate uzdati u saborce i verni chainsaw.
Oruzja koja cete najvise koristiti su: Lancer,pistolj,shotka i povremeno snajper.
Locustska oruzja su dosta slabija od COG-ovskih ali ne moze se reci da su neupotrebljiva.
MULTIPLAYER
U multiplayeru se nalazi nekoliko razlicitih modova.
Prvi je king of the hill(KOTH) koji je slican warzone-u samo sto svaki igrac iz svog tima zeli da postigne najveci skor i bude prvi,tako da je akcenat vise na fight for yourself borbi nego na teamworku.
Warzone je drugi mod koji se moze opisati kao klasican teamdeathmatch u kojem je suprotno od KOTH-a akcenat stavljen na timsku borbu i cuvanje saboraca.
Assassination je mod o kom nema mnogo da se kaze osim da je cilj ubiti vodju protivnickog tima i tako osvojiti rundu.
I konacno EXECUTION je mod kome ime sve govori,bacite neprijatelja na kolena,zdrobite ga i osvojite poene.
GRAFIKA
Grafika je takodje jedan od sjajnih elemenata ove igre,zato sto u ovom pogledu igra prosto blista. Specijalni efekti,osvetljenje,sablasna atmosfera i detaljne texture su dovoljan razlog da grafa od mene dobije sve pohvale. Ipak,ne ocekujte Crysis ali u svakom slucaju mozete da ocekujete vizuelni spektakl cak i sa grafikom iz NVIDIA serije 7. Neke igre iz 2009. nemaju grafiku dobru kao sto gears of war ima iako je 2 god starija od njih.
ZVUK
Kao ni svi ostali elementi,ni zvuk vas nece ostaviti ravnodusne. Zvuk pucanja,dranja vasih i protivnickih vojnika,explozije granata,nezaboravni zvuk Troika machineguna je nesto sto ce vam zauvek ostati u secanju. Glasovna gluma je takodje odlicno odradjena i nema razloga da se ne pomene i nahvali.
Ocena:98
+Grafika,zvuk,dobar multiplayer,revolucionarni cover sistem,sistem napucavanja i unistavanja
-Multiplayer je mogao da ima vise modova,takodje je moglo da bude i vise oruzja u igri
Komentar:I pored par navedenih nedostataka,igra je jedna od najboljih TPS pucacina za PC kao i za XBOX,tako da ako je do sad niste probali,KRAJNJE JE VREME DA TO UCINITE.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 20:31   #245
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Sh0m1 nisi trebao da postavljaš baš toliku veličinu fonta da bi zauzeo pola strane (ispod)prosječno napisanim tekstom jer nije bitno koliki ti je (tekst,jelte),nego da li je kvalitetan ili nije.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 20:35   #246
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

sry pisao sam na gp forumu pa sam kopirao vamo
pa jbg kad mi je veliki(text ofc)
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 20:55   #247
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Citat:
Sh0m1 kaže: Pregled poruke
sry pisao sam na gp forumu pa sam kopirao vamo
pa jbg kad mi je veliki
Gle,gle ti malog sto se hvali!
Odlucio sam da napisem tekst o Just Cause kec.Po meni je igra daleko bolja nego sto je dobila one ocjene.Stvarno su katastrofa,a igra bas razbija atmosferom i akcijom.Po meni je tako za vas ne znam.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku White Ripper na korisnoj poruci:
Sh0m1 (25.4.2010)
Stara 25.4.2010, 20:57   #248
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Gle,gle ti malog sto se hvali!
Odlucio sam da napisem tekst o Just Cause kec.Po meni je igra daleko bolja nego sto je dobila one ocjene.Stvarno su katastrofa,a igra bas razbija atmosferom i akcijom.Po meni je tako za vas ne znam.
potpuno se slazem
igra je super bas sam je dugo igrao kad je izasla
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 21:52   #249
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Dobar review Sh0m1.Mozda si mogao malo opsirnije ali sve u svemu dobro je,sto kazu kratko ali slatko

Poslednja ispravka: Uros12 (25.4.2010 u 23:02)
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Uros12 na korisnoj poruci:
Sh0m1 (26.4.2010)
Stara 27.4.2010, 20:44   #250
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Citat:
Uros12 kaže: Pregled poruke
Dobar review Sh0m1.Mozda si mogao malo opsirnije ali sve u svemu dobro je,sto kazu kratko ali slatko
+1
Omanji tekst ti izvlači veličina slova
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2010, 12:21   #251
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Osto sam duzan obecani review just cause-a
JUST CAUSE


U Just cause-u jedan čovjek ruši stari režim,mijenja hijerarhijski poredak,oduzima živote a pritom prolazi nekažnjeno!Iako ubijate ljude “sa vrha”,nećete biti izloženi nikakvim kontra-napadima (kao što to u igrama biva) već ćete uživati u nuklearnoj bombi zabave koju može da pruži Just cause,igra razvijana od strane švedskog Avalanche studija.
Kao što je već na neki način rečeno,igra pruža žestoko akciono iskustvo koje teško koja igra može da pruži.Uživanje u predivnim pejzažima koje nudi vjerno prikazano prostranstvo banana republike ,gdje se radnja odvija, može trajati minimalno 7 sati ako se fokusirate samo na glavne misije.Ako budete rešavali i sporedne zadatke (doduše manje interesantne i jednolične) zabava može trajati više od 20 sati.Tempo koji igra diktira nemoguće je izdržati bez popijenog bensedina.Solidan arsenal oružja,stalno dostupan padobran,zatim kuka za kačenje i raznolika prevozna sredstva dovoljni su da probude igraču maštu i omoguće mu da misije prelazi na raznolike načine.
U ulozi ste Rika Rodrigeza ,specijalnog agenta, koji je u stanju da preživi kilo olova primljenog od protivnika.Ovo svakako igru čini jednom velikom “arkadom” koja je namjenjena široj publici.Vaš zadatak je da dovedete u red ostrvsku državu ,kojom vlada nemilosrdni diktator Mendoza ,naravno ne diplomatskim putem već oružanim sukobima sa njegovim pristalicama i plaćenicima.Misije ćete dobijati od svojih kolega koji se mirno sunčaju na plažama dok se vi makljate sa hordama protivnika.Dakle,sve je ovo upakovano u jednu sandbox igru koju je najlakše opisati kao mladunče čiji je otac GTA,a ponosna majka neka plaćenička igra kao što je to npr. Mercenaries.
Realno,priča kojom su se poslužili Šveđani nije neka,čak je i prosječna,ali na sve se to zaboravlja kada se krene sa igranjem ove dobro izbrušene i utežene igre. Cjelokupnom doživljaju doprinosi detaljna i simpatična grafika.Iako je igra izašla 2006.-e godine definitivno ima bolju grafiku nego pojedini hitovi današnjice.Ogromno prostranstvo jednostavno mami igrača da obilazi predjele i uživa.Tu je svakako i rešenje za one koji baš i ne vole šetkanje a to je brzi transport sa jedne lokacije na drugu pozivanjem helikoptera za ekstrakciju.
Problemi i nedostaci?Naravno,ništa na ovom svijetu nema idealno.I developeri su ljudi pa su se i njima potkrale greške.Prva i to ne baš mala mana jeste AI.Protivnici ne pokazuju nikakvu želju za preživljavanjem već će stajati na jednom mjestu bez zaklona i čekati da popiju metak.Ovo doprinosi u manjoj mjeri demoralisanju igrača kao kad vas jači protivnik kao dijete pusti da ga pobjedite i zatim se nasladite nezasluženoj pobjedi.Drugi i krupniji problem jeste djelimična neizbalansiranost igre.Naime,na vas će igra slati avione i helikoptere koji ce vas bombardovati sa svih strana.Tačno je da Riko može da preživi granatu,ali kad se zarede dvije,tri ili više situacija je drastično mijenja.Ovo je vrlo ozbiljan nedostatak i najviše će se odraziti tokom poslednje tj. dvadesete misije što će vam iskidati živce.Ovaj nedostatak se ne bi toliko osjetio da je na početku igre moguće podesiti nivo težine.I evo konačno treći,ne toliko velik propust,a to je izostavljena opcija za snimanje pozicije sa bilo koje lokacije na mapi,što pruža većina današnjih igara.
Sve kad se sabere i oduzme,Just cause je u suštini igra iznad prosjeka koja svakako zaslužuje pažnju igračke publike.Uprkos navedenim propustima igra svojim tempom i akcijom jednostavno ne može da vas odvoji od kompjutera ili konzole.Još kada iznesemo činjenicu da je igra odlično optimizovana svakako slijedi preporuka svakom ljubitelju dobre akcije.

OCJENA: 84
Ovo je kraca verzija.Duza i doradjenija ide u SK.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2010, 14:51   #252
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Don't get your hopes up to high
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2010, 10:14   #253
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Igra:Neighbours From Hell

Platforma:Windows,GameCube,Xbox
Izdavac:JoWood Productions i Encore Software
Razvojni tim:JoWood Productions
Datum izlaska:Windows
  • PAL June 20, 2003
  • NA September 22, 2003
GameCube & Xbox
  • PAL March 4, 2005
  • Sistemski zahtevi:
Windows 95/98/ME/2000/XP with 64MB RAM, Intel Pentium MMX 166 Mhz, DirectX 8 compatible video card with 16MB RAM, DirectX 8 compatible sound card, 130MB free hard disk space, 4x CD-ROM drive


Igra vam se nesto nalik na Home Alone ali u malo ozbiljnijem stilu? Dosadno vam je i trazite brzu zabavu? Komsije vas nerviraju bukom i tresh muzikom?
Ako ste se pronasli barem u jednom od ovih stvari,ovo je prava igra za vas.
Kada se prvobitno pojavila na PC-u 2003. godine,ova igra postala je hit,da li zbog toga sto nije bilo slicnih igara ili mozda zato sto je bila ultra zabavna i opustajuca? Kako god,donela je novi stil igranja.
Kroz kucu,koja se sastoji od nekoliko soba,krecete se u side scrolling stilu,s tim sto ce te,naravno, moci da idete redosledom koji vama najvise odgovara.
Igra ce vam na pocetku ponuditi jednostavan tutorijal koji ce vas uvesti u svet NFH-a.
Sto se tice price,ona i nije toliko bitna i vidi se samo u traileru.
Dakle vas komsija Rottweiler vam namerno pravi buku,i pusta svog psa da vrsi nuzdu u vasem dvoristu.
Glavni lik Woody,odnosno vi,krece u osvetu,pravo u komsijinu kucu.
Igra se sastoji od 14 zabavnih nivoa tj epizoda.
Cela igra je odradjena kao TV Show u kom ce te dobijati poene tako sto ce te postavljati komsiji zamke.
Zamke variraju od relativno bezazlene kore od banane na podu,pa sve do stavljanja kabla u vodu i,naravno, elektro soka koji ce udariti komsiju.
Nivoi pocinju relativno lako i uvek ce te moci da vidite gde komsija ide,i u zavisnosti od toga,da se sakrijete.
Kasnije ce vam se otkljucavati nove prostorije,sto znaci da ce komsija ici na vise mesta,imacete vise zadataka koje treba da obavite,i naravno videcete vise komicnih situacija.
Sto se tice grafike i zvuka,oni briljiraju,sve je uradjeno u cartoonish stilu,specijalni efekti,animacije,sve je savrseno.
Zvuk se sastoji od pozadniske muzike koja ima jednu temu,ali posto su nivoi relativno kratki,ona vam nikada nece dosaditi. Pokvareni smeh Woodyja i publike kad god napravi neku zamku,zasmejace vas,a animacija komsije kako upada u nju i kako se nervira,oborice vas sa stolice.
Igra ima veoma izrazeni replay value,tako da ce te joj se uvek vracati.
Verzija za konzole je imala malo drugaciji gameplay,i neke nove zamke i izmenjeni dizajn soba,ali je i onda bila odlicna.
Drugi deo se seli u Indiju,Kinu i druga mesta ali o tome cu pisati drugi put.
OCENA:100
GOLD AWARD
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sh0m1 na korisnoj poruci:
sale94 (19.2.2015)
Stara 19.7.2010, 11:29   #254
Cofi
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 2.824
Zahvalnice: 768
Zahvaljeno 796 puta na 513 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Nije loše. Pokušaj da u sledećem koristiš šđčćž, i posle zareza (zapete) ide razmak.

P.S. Slažem se da je igra odlična, ali ne baš za "stotku".
Cofi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2010, 11:50   #255
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Jbg ne mogu da se naviknem na naša slova.
А znam da iza zareza ide tačka al jbg,mrzelo me da je stavljam
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2010, 12:20   #256
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Citat:
Sh0m1 kaže: Pregled poruke
Jbg ne mogu da se naviknem na naša slova.
А znam da iza zareza ide tačka al jbg,mrzelo me da je stavljam
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2010, 12:30   #257
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Citat:
Cofi kaže: Pregled poruke

P.S. Slažem se da je igra odlična, ali ne baš za "stotku".
Slazem se sa tobom,vise je bih je stavio u rangu 85-90 poena.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2010, 12:33   #258
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke

Razmak
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 1:29   #259
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Naziv: Gothic
Razvojni tim: Piranha-Bytes
Izdavač: JoWood

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	gothic1.jpg
Viđeno:	5 puta
Veličina:	84,3 KB
ID:	36206

Titula najprodavanije igre u Nemačkoj za 2001. godinu, tri nastavka, milionski tiraž... Retko ko je takvu sudbinu mogao da predvidi neuglednom Gothicu - Morrowindu pre Morrowinda... Roleplayu koji je svetu pokazao kojim će putem poći popularni FRP, istovremeno stvorivši novi podžanr. Glavni zadatak kome možete da se posvetite tek posle x sati bavljenja sporednim zanimacijama, kao i sloboda lutanja po prostranom svetu jesu njegove glavne odlike. Ironično, danas je treći Elder Scrolls mnogo poznatiji. A da li je Gothic to zaslužio?

Osnovna postavka priče zvuči zanimljivo. Preko sedam brda i sedam dolina, beše jedno kraljevstvo po imenu Myrtana. Njeni stanovnici živeli su srećnim, mirnim životima sve do jednog sudbonosnog dana kada je plemeniti kralj Robart stupio u rat sa krvoločnim orcima. Kralju je za rat bilo potrebno oružje, a za izradu oružja magična ruda. Za vađenje rude oslanjao se na grupicu rudara - nepopravljivih robijaša. Kako se rat zahuktavao, tako je ta grupa postajala sve veća, a on sve očajniji. U rudnike su slani svi, pa čak i najmanji prestupnici. U svom očajanju, Robarta je obuzela sumnjičavost, te je naredio šačici magova da oko rudnika postave magičnu barijeru koja će zaustaviti svaki pokušaj bekstva. Na njegovu žalost, barijera je, obuzevši mnogo šire područje od planiranog, zarobila svoje tvorce. Robijaši su se pobunili, preuzeli vlast nad rudnicima, te sklopili dogovor po kome oni šalju kralju rudu, a on njima zauzvrat obezbeđuje sve što požele. Tu vi stupate na scenu, preuzivši ulogu novopečenog zatvorenika, bačenog u vatru sa samo jednim zadatkom – predaj kraljevsko pismo vođi čarobnjaka. Bonus je ako uspeš da preživiš prvu nedelju.

I zaista, osećaj nemoći u toku prvih desetak sati jeste jedna od svetlijih tačaka ostvarenja. Jedva ćete preživeti susret sa „najobičnijim“ krtica-pacovom, robijaši će vas tući ako ne plaćate protekciju ili odbijete rad na njivi... Da biste napredovali, moraćete pažljivo da čistite mapu od slabijih stvorenja, dok ne ojačate dovoljno za sukob sa onim žilavijim. Upravo tu leži esencija zaraznosti Gothica. Lootovanje pećine koju ste do tada merkali iz daljine ravno je rešavanju neke naročito zaguljene zagonetke u kakvoj avanturi, a zadovoljstvo kada konačno obrišete patos tim prokletim Shadowbeastom neizmerno. Jedino je šteta što posle tih prvih desetak sati sve postaje previše lako – znate da nešto nije u redu kada već nakon dva-tri dana igranja možete da kupite celu igru. Pljačka neke od naseobina samo je jedan u nizu načina da zaradite dovoljno za kupovinu amajlija koje će vas učiniti maltene nedodirljivim.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1.jpg
Viđeno:	31 puta
Veličina:	88,6 KB
ID:	36204

Najveći deo igre provešćete u borbi. Nažalost, moramo da konstatujemo da ona ne valja – drži se kako-tako dok se borite protiv samo jednog protivnika, ali sve pada u vodu jednom kada se pred vama nađe tri ili više. Dok vi pokušavate da potkačite jednog, ostali će vas mlatiti sa leđa, što je po vaše zdravlje potpuno pogubno. Onda vam jedino ostaje da kukavički mamite jednog po jednog, ali će se to često pokazati kao nemoguće – šta raditi sa čoporom orkovskih pseta koji su svi redom duplo brži od vas? Na to dodajte bagove koji igrača onemogućavaju da blokira udarce i tragično loš AI saboraca, i dobićete smrdljivi bućkuriš loših dizajnerskih odluka. Ponovo šteta, naročito kad se uzme u obzir da je borba čak i u ovakvom stanju neretko zabavna.

Sistem za unapređivanje lika još jedna je od karakteristika Gothica koja ga odvaja od ostalih. Za razliku od uobičajenog sistema u kome iskustvene poene igrač koristi odmah po dobijanju, ovde morate prvo da nađete odgovarajućeg trenera. On će te poene iskoristiti za poboljšanje neke od standardnih karakteristika (snaga, magija itd.). Ovakav sistem je rudimentaran, ali služi svrsi – dozvoljava vam da se specijalizujete na jedan od tri ponuđena načina, tj. da igrate klasičnog ratnika, strelca ili maga. Na zapadu ništa novo.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1083842-gothic_004_super.jpg
Viđeno:	25 puta
Veličina:	39,9 KB
ID:	36205

Iako je osnovna postavka zanimljiva, priča odmah po početku pokazuje svoje pravo lice. Zbog igara kao što je Gothic sasvim je jasno da su igre još uvek veoma daleko od filmova, a o knjigama da i ne govorimo. Tako je čak i danas, deset godina kasnije. „Pisci“ (najverovatnije po profesiji programeri) su zamislili seriju događaja koje su jednostavno nabacali jednog na drugi, bez ikakvog stila i osećaja. To, zajedno sa totalno nerazrađenim likovima, čini priču nezanimljivom. Ona ne maše igraču nikakvim mamcem na koji će se ovaj upecati. Ljudi, nalik „živim“ tutorialima, nikad nemaju da vam kažu nešto interesantno, tu su samo da objasne kako igra funkcioniše. Nazvati ih robotskim bila bi uvreda za sve poštene robote – jedan HK47 ima deset puta više harizme od bilo kog člana Gothic ekipe. Možda je i najtragikomičniji momenat onaj kada vam jedan od likova priđe i iz čista mira ispriča životnu priču, a vi, ni krivi ni dužni, sa njim uopšte niste pre toga razgovarali... Ni nećete do kraja igre. I ovo je, već pretpostavljate, šteta – nije samo postavka zanimljiva, već i neki detalji fabule... Uspavano božanstvo koje se sledbenicima obraća samo kada su pod uticajem trave, jeste jedan od njih.

Zadaci koje ćete obavljati većinom su korektni, ali nikad previše maštoviti. Ovde ide zamerka manjku sporednih questova – možete da razgovarate sa dosta (dosadnih) likova, ali oni uglavnom ili imaju veze sa glavnom misijom ili pokušavaju da vam nešto uvale. To se isto može reći i za samog igrača, pa su mogućnosti za role playing minimalne. U tom pogledu, Gothic više liči na „akcionu-avanturu“ STALKER kova, nego na punokrvni RPG.

Gothic, bez obzira na sve, treba poštovati kao rodonačelnika jednog relativno novog pravca. Nekoliko godina kasnije, izdat je nastavak koji je poboljšao bukvalno sve aspekte igre, pa koristimo priliku da ga preporučimo. Ako još niste sigurni da li je ovo prava igra za vas, onda je vreme da sebi postavite jedno pitanje: da li sam spreman da pređem preko očajnog narativa i konfuznog interfejsa? Ako je odgovor potvrdan, čeka vas iskustvo dupke puno uzbuđenja. Barem dok ne naučite da obijate brave.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Equilibrium (29.8.2010), Nash Knight (30.8.2010), Sh0m1 (30.8.2010), Sheridan (29.8.2010)
Stara 29.8.2010, 1:44   #260
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Lepo
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
opisi igara, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Direct x test - restart ? miksajlo Kvarovi 2 27.1.2007 18:59
Test mašina 1 & Test mašina 2 Anak1n Tekstovi u SK 29 14.5.2006 10:48
online internet test, i neki otvoreni portovi bebeys Internet tehnologije 0 28.4.2006 14:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com