Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2015, 23:33   #5541
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Jos jedna stvar koja mi se nikako ne dopada u igri je to da malo koji quest/treasure hunt/contract mozes da uradis bez mape. To je narocito glupo kod treasure hunt-a koji najcesce zavrsi tako sto odes na mjesto oznaceno na mapi i pokupis sve iz skrinje. Nema mozganja i kontanja gdje bi moglo biti.

Sam svijet je fantastican za istrazivanje i pronalazenje quest-ova i lokacija ali cim nadjes to smoris se kad skontas da samo trebas otici na mjesto oznaceno na mapi.

Poslednja ispravka: dex3108 (28.12.2015 u 23:43)
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2015, 23:39   #5542
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Jos jedna stvar koja mi se nikako ne dopada u igri je to da malo koji quest/treasure hunt/contract mozes da uradis bez mape. To je narocito glupo kod treasure hunt-a koji najcesce zavrsi tako sto odes na mjesto oznaceno na pami i pokupis sve iz skrinje. Nema mozganja i kontanja gdje bi moglo biti.

Sam svijet je fantastican za istrazivanje i pronalazenje quest-ova i lokacija ali cim nadjes to smoris se kad skontas da samo trebas otici na mjesto oznaceno na mapi.
Slazem se....doduse nije uvek oznaceno, ali bi dobrodosle bile one misterije kao sa ostalim ugovorima. Ima i takvih, ali dosta retko. Mada moram da priznam da svaki ima finu pricicu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2015, 23:47   #5543
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Slazem se....doduse nije uvek oznaceno, ali bi dobrodosle bile one misterije kao sa ostalim ugovorima. Ima i takvih, ali dosta retko. Mada moram da priznam da svaki ima finu pricicu.
Pricice su fine ali ako je Treasure Hunt onda neka bude Treasure Hunt a ne oznaka na mapi. Fino napisi nadji plavi kamen izmedju tog i tog mjesta i odatle idi na svjever dok ne dodjes do groblja pa onda skreni desno i nadji veliko drvo i tu ces naci skrinju. Pa ko hoce nek trazi ko nece nek gleda guide na netu fala bogu ima ih tona. Jednostavno te izbaci iz citave atmosfere igre.

Uzivas i istrazujes predivnu mapu na starinski nacin (igram sa iskljucenim POI) i onda te opali moderni waypoint sistem koji sve nove open world igre imaju.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
bojan1080 (29.12.2015), Krilce (29.12.2015), pentraksil (29.12.2015), zvucnjak (29.12.2015)
Stara 29.12.2015, 9:37   #5544
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

^^Slazem se
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2015, 16:16   #5545
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Pricice su fine ali ako je Treasure Hunt onda neka bude Treasure Hunt a ne oznaka na mapi. Fino napisi nadji plavi kamen izmedju tog i tog mjesta i odatle idi na svjever dok ne dodjes do groblja pa onda skreni desno i nadji veliko drvo i tu ces naci skrinju. Pa ko hoce nek trazi ko nece nek gleda guide na netu fala bogu ima ih tona. Jednostavno te izbaci iz citave atmosfere igre.
U Witcher-u 3 to ne bi moglo da funkcioniše iz prostog razloga što je mapa prevelika i ne sadrži dovoljan broj upečatljivih markera (par izuzetaka tipa Hanged man's tree po meni nije dovoljno). Neke druge igre su zato počele da primenjuju alternativna rešenja koja su po meni mnogo prikladnija. Recimo Inkvizicija (dežurni hejteri iskulirajte bar ovaj put, navodim čist primer) je uvela treasure mape na kojima se nalaze prave pravcate skice koje kao orijentire koriste veoma specifične lokacije na mapama. Meni je tamo bilo fantastično da recimo krenem rekom i usput mi se odjednom upali sijalica tipa "hej zar ona dva ogromna stuba koja pokazuju jedan ka drugom nisu na onoj treasure mapi koju sam pokupio prekjuče".
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Marko (30.12.2015), maxiMD (29.12.2015), Nashud (2.1.2016)
Stara 29.12.2015, 16:27   #5546
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
U Witcher-u 3 to ne bi moglo da funkcioniše iz prostog razloga što je mapa prevelika i ne sadrži dovoljan broj upečatljivih markera (par izuzetaka tipa Hanged man's tree po meni nije dovoljno). Neke druge igre su zato počele da primenjuju alternativna rešenja koja su po meni mnogo prikladnija. Recimo Inkvizicija (dežurni hejteri iskulirajte bar ovaj put, navodim čist primer) je uvela treasure mape na kojima se nalaze prave pravcate skice koje kao orijentire koriste veoma specifične lokacije na mapama. Meni je tamo bilo fantastično da recimo krenem rekom i usput mi se odjednom upali sijalica tipa "hej zar ona dva ogromna stuba koja pokazuju jedan ka drugom nisu na onoj treasure mapi koju sam pokupio prekjuče".
Taj sistem je imao i Black Flag. Ni to nije lose rjesenje, sve bi bilo bolje nego ovo sto su uradili u W3.

Pored toga poprilicno sam se iznenadio kolicinom oglasnih tabli koje nisu sadrzavale quest-ove nego samo kojekakve oglase i hint-ove za POI (mada moram priznati da me odusevilo to sto prica o Odinu i dalje tece kroz te oglasne table XD).
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
bojan1080 (29.12.2015)
Stara 29.12.2015, 20:12   #5547
maxiMD
Član
 
Član od: 16.1.2012.
Poruke: 198
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 82 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@Neutrino

Upravo sam to isto hteo da kažem. DA:I je stvarno imala kul sistem treasure hunt-a sa tim nacrtanim mapama. Neke su me baš bile namučile, a obzirom da sam prefekcionista i "moram" sve misije da odradim, to je umelo i da me poprilično iznervira.
Ali svakako je u tome i poenta "traženja blaga", tj. da ga stvarno tražiš, pa makar se i danima mučio.
Ali sve u svemu, Witcher mi je svakako sveukupno bolje "legao" nego Inkvizicija, mada je i ona imala svojih čari.
maxiMD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2015, 21:36   #5548
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja sam fasciniram ovom igrom. Open world bez fillera, igra koja ne potcenjuje igrača i tretira ga kao odraslu osobu, priča o kojoj razmišljaš i kad ne igraš igru, sporedne misije koje su ponekad intrigantnije od main plot-a, grafika... jedina stvar koju imam da zamerim je što mi se, kad je aktiviran Witcher sense, ponekad mi se malo zavrti u glavi, al postoji mod za to, tako da...
Jbt, u poredjenju sa ovim, DAI deluje kao ljubavni vikend roman sa kioska spram Hemingveja, npr. A svideo mi se DAI (osim užasnih kontrola i sulude količine fillera). Sada, kada ih stavim rame uz rame, lagano dolazim do zaključka da BW treba da se pokrije ušima.

edit: just for the record, ovo nije bio odgovor maxiMD-u, samo sam postovao svoj utisak o igri. I slažem se da je treasure hunt u DAI bio cool

Poslednja ispravka: Pandemonium (29.12.2015 u 21:37) Razlog: disclaimer
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pandemonium na korisnoj poruci:
maxiMD (29.12.2015)
Stara 29.12.2015, 21:53   #5549
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Bio je jedan lep post ovde pre nekog vremena u RPG podforumu ne secam se tacno za koju igru, mozda i ovu, uglavnom, postavljenje svakojakih oznaka na ekranu, mini mapu i slicno stvara efekat tunelskog pogleda kod igraca koji samo gledaju te oznake dok pored njih prolazi citava igra koji ni ne primete na kraju. Ne svi, ali dobar deo.

Posle im ni ne ostane u secanju igra. Otprilike isto kao kada nesto hocete da najdete i otkucate na Googlu, procitate i posle sutra opet zaboravite.

Meni ce sigurno do kraja zivota ostati urezano trazenje lokacija po Vvardenfell-u dok sam citao uputstva iz (katastrofalno loseg u osnovnoj verziji) dnevnika. Zato ce Morrowind da se pominje i kada se niko ne bude secao ni sta je Dragon Age i slicne igre.

Naravno, stoji da za takve igre treba mnogo vise vremena, da servirati danasnjoj generaciji tako nesto nije profitabilno, i da pravljenje dva sistema u okviru jedne igre i za jedne i druge igrace takodje nije profitabilno.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Krilce (29.12.2015), nesudjeni clocker (30.12.2015), Skenderevo (3.1.2016), zvucnjak (7.1.2016)
Stara 30.12.2015, 22:32   #5550
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
U Witcher-u 3 to ne bi moglo da funkcioniše iz prostog razloga što je mapa prevelika i ne sadrži dovoljan broj upečatljivih markera (par izuzetaka tipa Hanged man's tree po meni nije dovoljno).
Mogli su oni to bolje da odrade, najbolji primer po meni je Red Dead Redemption koji je imao odlicno uradjen tresure hunt, bukvalno ste imali mapu sa oznakama, orjentirima i crtezima, pa se snalazite kako znate ako vas interesuje.

Zapravo sam se iznenadio kada sam video koliko slicnosti witcher 3 deli sa RDR-om. Kao da su vecinu stvari pokupili i unapredili (sto zapravo i nije losa stvar). Nacin na koji pozivas konja, lov zivotinja i prodaja trgovcima a minimapa je gotovo preslikana iz RDR-a.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2015, 17:07   #5551
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: The Witcher 3

Glupo pitanje, ko je ovo na ovoj cestitki pored Geralta? Nikako ne mogu da dokucim..
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2015, 17:22   #5552
matrix_ninja
Veteran
 
Član od: 13.1.2007.
Poruke: 864
Zahvalnice: 505
Zahvaljeno 161 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Cyberpunk 2077 milicioner.
matrix_ninja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2015, 17:40   #5553
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
Glupo pitanje, ko je ovo na ovoj cestitki pored Geralta? Nikako ne mogu da dokucim..
Offtopic ali nema boljeg načina da se objasni (@1:20)...
Cyberpunk 2077 Teaser Trailer
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (31.12.2015)
Stara 3.1.2016, 20:18   #5554
maxiMD
Član
 
Član od: 16.1.2012.
Poruke: 198
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 82 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ne. Pogotovo ako si u prvom prelazu bio temeljan, pa "nabio" Geralta na lvl 34-35, onda je bas lagano. Ja sam sad uzeo NG+ sa importom nakon pređenog Hearts of Stone. To je tek opušteno, jer je Geralt lvl 40.
Mada, meni je to ok, ja ne volim kad je igra mnogo, tj. nerealno teška, jer se onda više nerviram pokušavajući da preživim nego što uživam.
maxiMD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2016, 22:11   #5555
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
bojan1080 (7.1.2016)
Stara 7.1.2016, 11:33   #5556
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 858
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Re: The Witcher 3

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke

Meni ce sigurno do kraja zivota ostati urezano trazenje lokacija po Vvardenfell-u dok sam citao uputstva iz (katastrofalno loseg u osnovnoj verziji) dnevnika. Zato ce Morrowind da se pominje i kada se niko ne bude secao ni sta je Dragon Age i slicne igre.
White Guar FTW!
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 20:27   #5557
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Skrinovi iz novog updejta za STLM 2.2
Spoiler za sss:







I sa 2.1 igra izgleda fenomenalno,uzeću par skrinova...kad mi ne bude mrsko XD.


Evo još par dobrih modova:

- The Witcher 3 HD Reworked Project

Texture Mod,za sada samo za:
- Rocks (almost all)
- Spruces (četinari)
- Wood Crates
- Sacks (primary)
- Ceramic Roof
- Checkered Floor

- Friendly HUD
Citat:
Switching some parts of the HUD off allows for more immersive gameplay. But playing without minimap or healthbar can be as painful under certain circumstances as it's fantastic while just exploring the world. This mod offers a lot of options to configure HUD modules appearance and also adds some new features for quest tracking and meditating without a menu.
- Meditation UI Change
Transparent tj. bez pozadine UI za meditaciju.

- WEATHER
Retexture za kišu i sneg,takodje je pojačao intizitet kiše.

- Weather Enhanced
Novi vremenski uslovi.
Spoiler za puna lista:

So, you get this :
- All of EWCM +
- Calm wind 1 : A bit of wind, leaves flying around.
- Calm wind 2 : Darker than v1, more dust too.
- Cloudy : Lots of clouds, and cold feeling.
- Foggy : Lot of fog, of course.
- Windy & dusty : Lot of wind and dust, to echo the wind from the sea.
- Summer thunder : Thunder but no rain. Sky is a bit darker but not like heavy thunder.
- Heavy blizzard : A blizzard like the one you get in the snow world.
- Summer Rain : Rain but with a sky that stays blueish.
- Heavy Thunder : 2 versions, one for Skellige one for Novigrad. Basically another thunder-ish weather variation.
- Super wind : Very strong wind, bit of dust and leaves flying, like the one you can get through montains.
- Dry and Sunny : very sunny, give a bit of a dry feeling to the land
- Grey : Very grey and overcast sky. Lots of clouds. Tries to look like the weather in Killing Monsters trailer.

Novigrad
- KNGRSM Storm 1
- KNGRSM Storm 2
- KNGRSM Super Storm 1
- KNGRSM Super Storm 2
- Calm wind 1
- Calm wind 2
- Cloudy
- Summer thunder
- Summer Rain
- Heavy Thunder
- Dry and Sunny (new in 0.3)
- Foggy (new in 0.3)
- Grey (new in 0.4)

White Orchard
- KNGRSM Storm 1
- KNGRSM Storm 2
- KNGRSM Super Storm 1
- KNGRSM Super Storm 2
- Calm wind 2
- Cloudy
- Summer thunder
- Summer Rain
- Heavy Thunder
- Dry and Sunny (new in 0.3)

Skellige
- KNGRSM Heavy Storm 1
- KNGRSM Heavy Storm 2
- KNGRSM Heavy Storm 3
- KNGRSM Super Storm 2
- Cloudy
- Foggy
- Windy & dusty
- Summer thunder
- Heavy blizzard
- Summer Rain
- Heavy Thunder
- Dry and Sunny (new in 0.3)
- Sleet (new in 0.3)

Kaer Morhen
- KNGRSM Heavy Storm 1
- KNGRSM Super Storm 1
- KNGRSM Super Storm 2
- Super wind


- All NPC Scabbards
...

- BLOOD
Retexture...

- Script Merger
Korisna alatka za merdzovanje modova.Proverava da li odredjeni modovi koriste iste fajlove pa ako postoji konflikta ona merdzuje ta 2 moda tako da mogu da funkcionisu zajedno.


School of the Roach Edition (OPEN BETA)

Mod bi trebao da ucini igru tezom sa promenama u gameplayu,alchemy i skill sistemu.Takodje ce dodati nove armore,tezina armora ce npr. uticati na brzinu kretanja itd.Puna lista promena na nexusu

Trenutno ima mnogo problema,odredjene stvari treba da se isprave/izbace/poboljsaju.Ne bih preporucio da se instalira ali eto cisto da se pomene i valjda ce ga dovrsiti.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2016, 18:55   #5558
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1166771



Spoiler za Velika slika:
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2016, 19:20   #5559
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Izasao 1.12 patch za sve platforme

http://wpc.4d7d.edgecastcdn.net/004D...g-1.12-ENG.pdf
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Goldfinger na korisnoj poruci:
BLACKICON (11.1.2016)
Stara 14.1.2016, 15:52   #5560
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Na Witcheru 3 je radilo preko 1500 ljudi: https://www.youtube.com/watch?v=PKgTg3kpPdQ
Definitivno najbolja igra koju sam ikada igrao. Reinstaliram komp i krecem ponovo. Razmisljao sam da igram nesto drugo, ali ne mogu... Pored ovog, ne mogu.
Nisi jedini. Juce sam zavrsio Inkviziciju i to vise nije to. Ne zato sto je ta igra losa, vec zato sto je Witcher 3 postavio nerealno visoke standarde po pitanju price/gameplaya/combata/grafike. A da ne spominjem likove, za koje se vezes kroz tri igre kao da ih licno poznajes, cak i ako nisi citao knjige. Najvise bih voleo da mogu da obrisem celu trilogiju iz glave i da krenem iz pocetka. Osecaj prvog playthrougha ovakve igre je neponovljiv.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Leonida (14.1.2016), Marko (16.1.2016), Mocko (14.1.2016), Pandemonium (14.1.2016), zokocx (19.1.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com