Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.3.2017, 23:36   #1
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Idol 2 Custom rom?

Posto sam dao lumiu za idol 2 i doplatio mi 50e sada dolazim do jednog problema. Tel je zakljucan na VIP i posto je garancija izgubljena ne mogu da ga otkljucam, bar ne besplatno kod njih. E sad, jel moze i kako da se ubaci drugi Android sistem, tj custom rom? Ja to nikad nisam radio ali mi nije problem da skontam bilo sta, jel ja dobijam time sem sto cu imati tel koji vise nije 4.2.2. nego 5.0.1 recimo? I hoce li biti otkljucan na sve mreze? Da li cu imati problema nekih, tj nuspojava kada to uradim i glavno da li je bezbedno raditi to? Tel je slabasan sto se tice ram memorije, samo 1 gb i sa ovim androidom koji je pun svega i svacega sto od alkatela sto od vipa radi prosecno i nista vise od toga, treba mi cist androdid bez ikakvih fensi aplikacija, ili bilo cega, stabilan i barem 5.0.1? Jel trazim nemoguce?
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2017, 23:55   #2
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Idol 2 Custom rom?

Nisam bas siguran da ce drugi rom da otkljuca telefon na sve mreze. A sto se tice 5.0.1 androida verovatno ima ali nece raditi bas kako treba s obzirom da je idol 2 stao na 4.4 a opet mozda bide dobro radio, mada sigirno ce vise kociti nego na 4.4, probaj da nadjes kit-kat custom rom, ako ima romova za telefon sigurno ces ih naci na xda. Ako hoces da obrises taj krs od aplikacija onda rutuj telefon i brisi sta ne treba/smeta
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2017, 10:49   #3
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Idol 2 Custom rom?

Da, skontao sam da se nece tako otkljucati, ne gine mi da placam
Zasto mislis da ce seckati 5.1? Treba mi android koji ce biti najbrzi i traziti najmanje resursa na ovom telefonu, opet kazem bez fensi ikonica, skinova, aplikacijam bustera i sejvera, znaci klot android sa osnovnim aplikacijama. Videcu za kit kat ali navikao sam manje vise na 5.0.1 sto se androida tice
Vidim da na njega instaliraju Cyanogen mod, sta je to u stvari, u cemu se razlikuje od stock 5.0.1 androida?
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2017, 12:29   #4
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Idol 2 Custom rom?

Neće ti se dekodirati telefon ubacivanjem stock roma. Ja sam davno OT 995 otključao za neke male pare preko lika sa oglasa, uplatio mu novac na račun, poslao IMEI a on meni kod za otključavanjem. Naravno, ne može se svaki telefon ovako otključati, neki moraju fizički (kablom) biti povezani.
Najbolje na xde nađi neki stock kit kat kao što imaju nexus modeli i neki mikro gapps sa najosnovnijim gugl servisima za play store.
Edit: Cynaogen mod, AOKP i drugi ti imaju gomilu podešavanja od led boje za notifikaciju, brzine pulsiranja do toga da li da možeš pokrenuti kameru/otključati telefon na Home button.
Ako misliš da ti to neće gušiti telefon, instaliraj neki od njih, ali daleko od toga da nemaju bagova.
Igraj se sa romovima dok ne nađeš šta ti odgovara i koji je najmanje bagovit
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pinstripe na korisnoj poruci:
Bujosh (16.3.2017)
Stara 16.3.2017, 21:16   #5
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Idol 2 Custom rom?

https://forum.xda-developers.com/gen...6037k-t3037620

LJUDI MOLIM VAS!
WTF?? Sta ja ovde treba da uradim? Dakle treba mi neki recovery koji je kao neki operativni sistem kojim upravljam tj pomocu kog instaliram ROM, ovde ima 2 linka, skinuo oba u jednom ima valjda sistem u drugom recovery.img dole pise da pomocu "nekog" ali mozes misliti "nekog" android terminal emulatora treba da ukucam taj kod da bi se VALJDA ovo raspakovalo pooooojma nemam ljudi sta je ovo???????
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 0:14   #6
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Idol 2 Custom rom?

Ne razumem bas sta je ovaj radio, a mrzi me nesto i da citam. Kasa hoces da instaliras custom rom na telefon, prvo treba da otkljucas bootloader, zatim da instaliras custom recovery twrp ili cwm, iz recovery-ja mozes da flasujes (instaliras) sistem - custom rom, razne skripte, da vrsis bekap, factory reset, ima i fajl menadzer, da formatiras particije itd. E sad ja koliko sam video jedini custom rom za idol 2 je neki 5.x cynagenmod mada ne znam za koji tacan model, tako da cisto sumnjam da ce raditi kako treba. Mislim da cckati jer tvoj telefon nije isao dalje od 4.4.2 tako da je verovatno vecina stvari manje vise improvizovana. A ako hoces da sistem koristi manje resursa onda sigurno ne ides na vecu verziju sistema. Ako hoces cisti android onda trazi AOSP rom, mada cisto sunjam da ces naci. Ako je tvoj zadnji post na ovoj linkovanoj temi, vidim zalis se da telefon koristi vecinu barerije, to te verovatno zeza neki wakelock pa telefon ne spava ili nesto drnda a ne bi trebalo (bluetooth, wifi, etc), skini wakelock detector lite da vidis sta radi i koliko, i kernel tooklit da vidis time in states ako je telefon malo vremena ili nikako u deep sleep-u onda nesto od aplikacija zeza. Mislim da bi factory reset resio problem a mozda i ne. Najbolje ti je da root-ujes telefon i pobrises smece koje ne treba.
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 1:07   #7
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Idol 2 Custom rom?

Nisam pisao na toj temi nista
Pa tu ima kit kat na toj stranici? A max za ovaj tel je 4.2.2, rutovan, pobrisao sve i sjbao se jer sam obrisao neki fabricki battery saver, tako da kada kliknem na Battery pa na battery saver u opcijama uredjaja, izbaci me sa "Settings has stopped"
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 3:21   #8
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Idol 2 Custom rom?

Ne znam, ne verujem meni ovo ne lici na klasicni custom rom. Ee pa rekoh ti da pazis sta brises, ti izgleda redom krenuo. Nista sad mu flesuj stock firmware pa opet rutuj i pazi sta brises, sve aplikacije sto nemaju ikonicu tj. bude onaj zeleni android logo nisu preporucljive za brisanje..
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 9:31   #9
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Idol 2 Custom rom?

Kako da flashujem stock firmware?
Ma imala ikonica pise "battery master" slicno nesto, pojma nisam imao da je aplikacija povezana sa podesavanjima
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 10:43   #10
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Idol 2 Custom rom?

uspeo sam da napravim recovery i uradim backup, probacu kitkat da instaliam, ako gde zapnem javljam se
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 12:55   #11
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Idol 2 Custom rom?

Možda će ti biti potreban i odgovarajući gapps i cwm za taj KiKat.
Samo polako, čitaj nekoliko puta tamo na xde al prvo ideš wipe svega (osim sd kartice pošto ti je na njoj rom i gapps) pa instalacija roma pa gapps.
Tj ako se još uvek sećam redosleda
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pinstripe na korisnoj poruci:
Bujosh (17.3.2017)
Stara 17.3.2017, 15:49   #12
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Idol 2 Custom rom?

instalirao fabricki alkatelov KIT KAT, sljaka dobro
jedino sto je pre toga bio rutovan i imao sam superuser aplikacuju, sada imam SuperSU ali ne radi kako treba, nemam opciju za brisanje aplikacija, verovatno rut nije dobar, probacu uninstal root pa opet da ga ubacim
EDIT: A da, sad odjednom rade sve kartice, KitKAt instalirao preko racunara, tj preko jednog programa

Poslednja ispravka: Bujosh (17.3.2017 u 15:58)
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 20:41   #13
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Idol 2 Custom rom?

Proveri da li ti je custom recovery i dalje tu zato što nekad nestane posle instaliranja fabričkog ROM-a.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 22:55   #14
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Idol 2 Custom rom?

Ljudi sta je custom recovery? Ja sam skinuo program "flashify" i preko njega mi je butovao taj "TWRP" tj onaj drugi od 3 slova, tada sam uradio valjda bekap sistema, ali preko kompa sam isao na format all i ubacio rom, da li mi je taj twpr ostao ja nemam pojma, znam samo da kada stisnem volume up i power pokrene se nesto slicno onome sto je meni flashify pokretao, samo se pomera sa tipkama za pojacavanje, a preko flashify je islo na touch, usao sam u backup and restore i nema nista tj ne pise da imam neki bekap sistema, jos uvek mi nije najjasnije sve ovo, prvi put u zivotu sam nesto slicno uzeo da radim
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 17:47   #15
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Idol 2 Custom rom?

To ti je cwm, otac twrp.
Sve što možeš sa twrp možeš i sa cwm (ali bez tipkanja po ekranu), opusti se
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 23:20   #16
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Idol 2 Custom rom?

Pa ja sam ovo sa pritisnutim volume up i power imao i pre bilo kakvog flesovanja ili bilo cega, kako god se reklo, na svakom alkatelu je bilo kada recimo zaboravim pattern spicim ga preko ovog "programcica" i resetujem. A mucio sam se ceo dan da ga instaliram ne znajuci sta je i ne znajuci da ja to u stvari imam?
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2017, 12:46   #17
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Idol 2 Custom rom?

Ma nije on težak ni za instalaciju, koliko se sećam, prikačiš preko usb na računar telefon, pokreneš bath ili koji beše fajl za taj cwm, prepozna telefon, lupiš enter i on sve odradi (ako se i dalje sećam posle par godina).
Nego što ti za neke romove treba i taj custom cwm pa ga skineš zajedno i sa romom.
Ništa strašno, samo pažljivo čitaš i po nekoliko puta ako ti nije jasno
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Call of Duty 4 masteri Akcione igre 2285 7.10.2016 14:51
Note 1 recovery i custom rom talicni67 Programi za mobilne telefone 20 19.5.2015 8:58
[Mobilni telefon] Alcatel Idol 2 Mini Dekip Opisi, recenzije i testovi 19 1.3.2015 21:50
Joomla custom css i html Dejan777 Web razvoj 0 24.7.2014 12:12
Google apps for business i custom mail zemljanin Web razvoj 1 1.9.2013 20:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com