Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.7.2008, 20:35   #1
Srele
Novi član
 
Član od: 17.7.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom trazim notebook koji ce mi omoguciti prebacivanje snimaka sa kamere na hard disk

Planiram da kupim notebook pa mi treba nekoliko saveta na sta da obratim paznju. Potreban mi je notebook koji ce mi omoguciti prebacivanje snimaka sa kamere na hdd. Kamera nema USB prikljucak, vec ima samo AV, tako da pretpostavljam da bi notebook trebalo da ima TV karticu, koja bi mi omogucila njegovo povezivanje sa kamerom.
Zeleo bih da mi kazete sta je neophodno i koje karakteristike bi trebalo da ima taj notebook da bi mi omogucio kvalitetno prebacivanje i obradu snimaka sa kamere.
Unapred hvala!
Srele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2008, 1:56   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: trazim notebook koji ce mi omoguciti prebacivanje snimaka sa kamere na hard disk

E sad nesto ne verujem da ces da nadjes laptop sa TV kartom. Ima onih sa nekim buljavim "hibridnim" tv ulazom al to radi samo u SAD-u. Pazi , ima laptopova koji imaju s-video. Pa pogledaj da li ti to odgovara. S-video koliko znam sluzi za prenos slike sa laptopa na tv( ili slican uredjaj) ali da li ce da radi u obrnutom smeru , ne znam , nisam nista takvo koristio. Da li kamera ima firewire , mozda on pomogne... Kamera mora da ima jos neke prikljucke osim tog navedenog?
A oko prebacivanja i obrade ,super bi posao zavrsio svaki c2d/x2 proc i 2gb rama. Nisu vise ni laptop-ovi skupi kao sto su bili , tako da ovakav mozes da nadjes vec od 40k dinara.

Poslednja ispravka: dzonihsv (18.7.2008 u 3:33)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2008, 15:58   #3
Srele
Novi član
 
Član od: 17.7.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: trazim notebook koji ce mi omoguciti prebacivanje snimaka sa kamere na hard disk

Izvini ali ne razumem se bas mnogo u procesore, sta znaci c2d/x2 proc? Inace kamera nema nijedan drugi prikljucak, samo AV izlaz!
Srele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2008, 16:42   #4
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: trazim notebook koji ce mi omoguciti prebacivanje snimaka sa kamere na hard disk

Core 2 Duo ( Intel ) i Athlon X2 ( AMD ).
Mogao bi onda olujin predlog da pokusas, nisam ovako nesto radio. Obicno kamera ili ima usb ili firewire. Sa tim sam radio i nije bilo problema.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2008, 10:02   #5
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: trazim notebook koji ce mi omoguciti prebacivanje snimaka sa kamere na hard disk

Citat:
Srele kaže: Pregled poruke
Planiram da kupim notebook pa mi treba nekoliko saveta na sta da obratim paznju. Potreban mi je notebook koji ce mi omoguciti prebacivanje snimaka sa kamere na hdd. Kamera nema USB prikljucak, vec ima samo AV, tako da pretpostavljam da bi notebook trebalo da ima TV karticu, koja bi mi omogucila njegovo povezivanje sa kamerom.
Zeleo bih da mi kazete sta je neophodno i koje karakteristike bi trebalo da ima taj notebook da bi mi omogucio kvalitetno prebacivanje i obradu snimaka sa kamere.
Unapred hvala!
Laptop novije generacije sa velikim HDD-om u kombinaciji sa nekom eksternom TV karticom. Pogledaj malo po forumu gde se pricalo o eksternim TV karticama...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
prebacivanje snimaka sa kamere na hard!pomoc! wega Video/TV softver 1 1.9.2006 22:06
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45
Koji konvertor za prebacivanje VHS i ostalih formata na komp Serbianboss Video/TV softver 2 2.2.2006 3:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com