Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2015, 23:10   #241
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Mora da sam vec pominjao ali moram reci da je ovo jedan od najgorih internet provajdera. Konstantni padovi brzine neta ponekad dodje do toga da je cak ispod 1mb, a da ne pricam to sto ekipama treba po par dana da izadju na teren i provere trafo stanicu (koja mi se inace nalazi na dvesta metara od kuce, i signal kida)...

Trenutno nemam mogucnost za neki drugi net al cim dobijem menjam.
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Graficar92 na korisnoj poruci:
BigBadWolf (24.9.2015), Lich_king2 (22.2.2015)
Stara 30.3.2015, 15:17   #242
LemaX
Član
 
Član od: 2.11.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 363
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 122 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

već sam ovde pisao da sam potpisao taj novi ugovor sa <do 20 mbps brzine>.
elem, bio sam ograničen na 5.120 mbps od strane njih zbog loše mreze i daljine od centrale.
nisam ništa još rešavao povodom toga zato što mi je to u kući, a u stanu imam kablovski pa nemam takvih problema mrzelo me...

u međuvremenu, prošle nedelje sam povezan na optičke kablove,
od tada niti jednom nije pukao net niti sam imao neka padanja u protoku,
konstantna je brzina.
bio sam u orionu da im kažem da su postavljeni optički kablovi i da sam sada udaljen 300 metara od te kutije ili šta li je to već, i da bi trebao biti veći protok.
rekli su da će izvršiti merenje signala, pa da će na osnovu toga videti šta i kako.
sada to čekam pa da vidim šta će biti...
LemaX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2015, 21:29   #243
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Имам Орионов нет, а занима ме како да поставим заштиту на свој wifi (ваљда се тако пише)? Ја користим нормално Орионов, али ме некада избаци, а и спор је, па често користим комшијин (дао ми је шифру). Ипак, на свој wifi нисам поставио шифру. Како то да урадим? Гледао сам клипове, читао мало овде, али се много разликују објашњења.

Шта треба да урадим, у пар корака? Претпостављам да је имам аутоматски, али не знам где су све те опције, па зато питам. И желим најјачу могућу заштиту.

Интересује ме додатно и да ли комшији набијам рачун, ако скидам брдо фимова преко његовоg wifi? Рекао ми је да користим његов wifi, али да га не користим за скидање, да му нe бих набиjaо рачун. Иако мислим да је то рекао због себе, ваља проверити ЈЕР САМ ПОТПУНИ ЛАИК око интернет мрежа.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 11:44   #244
korisnickoime
Član
 
Član od: 15.12.2011.
Poruke: 150
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 49 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Nisi naveo koji ruter imas, ali verovatno je neki od ovih.

Ako komsa ima flat internet skidanje filmova ne utice na racun (ali mu malo gusis protok)
korisnickoime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 13:30   #245
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Важно је да комшији не набијам рачун, а он има нет од 10 мегабајта. Да, вероватно ми је због протока рекао да не скидам серије, филмове итд. са његовог сигнала.

Што се тиче заштите, ја сам потпуни лаик па не знам ни шта је рутер конкретно...дебил... Око тога стварно немам појма, али знам да ми је брзина нета око 3 мегабајта, што је пристојно мада недовољно с обзиром да често спада, а и пуцање нета није новост. Јел можеш да ми одговориш како да ударим заштиту свом wifi иако не знам који ми је рутер или морам то да сазнам, па онда да проверим?
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 15:30   #246
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Brzina se meri u Mbps, sto je megabit (po sekundi).
Samo da napomenem, znam da si laik, ali da u nekoj buducoj komunikaciji to ne budes skroz
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 16:55   #247
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Знам да је то мб/с, него сам написао тако на брзину. Него...
Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Јел можеш да ми одговориш како да ударим заштиту свом wifi иако не знам који ми је рутер или морам то да сазнам, па онда да проверим?
Заштита за wifi?
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 9:56   #248
BigBadWolf
Član
 
Član od: 23.9.2015.
Lokacija: Beograd
Poruke: 143
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 52 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

[QUOTE=Romantic;2017572]

Шта треба да урадим, у пар корака? Претпостављам да је имам аутоматски, али не знам где су све те опције, па зато питам. И желим најјачу могућу заштиту.

Jel imaš ruter?Ako nemaš onda nemožeš da postaviš lozinku a i ne treba ti.I ja koristim Orion net wi fi,antena mi na krovu i kablom do kompa.
BigBadWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 16:51   #249
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

evo ti uputstva za podešavanje http://www.oriontelekom.rs/podrska/u.../adsl.520.html
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2016, 0:27   #250
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Е људи, шта да радим у вези МИГРАЦИОНОГ КОДА? Не знам ни шта је то конкретно, јер сам видео да се на ту глупост може чекати и недељама (?). Био сам код лика у МТС-у и рекао ми је да чим набавим тај код, дођем код њега и они ће то све око постављања опреме одрадити брзо. То за опрему није проблем, него ме мало брине што сам пре неких пола сата у претраживачу пронашао бројне проблеме људи са миграц. кодом. Као да је то нешто без чега ја не бих могао, када би провајдер (у мом случају Орион) одбио да ми да тај код, да изаберем други провајдер (а желим уговор са МТС телеком). Мој ћале је звао Орион, али иако није рекао миграциони већ им је само тражио код, речено му је да не може да му се да због немам појма чега и да они опрему не носе (?). Зваћу их сутра да им то тражим.

Ако неко има искуство са миграционим кодом код Ориона, нека напише ако зна нешто.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2016, 11:15   #251
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Ako nisi pod ugovorom i nemas nikakvih dugovanja prema Orion-u ne mogu da te sprece da promenis provajdera to jest da ti izdaju migracioni kod .
Ukoliko budu zatezali napomeni da ces se zaliti RATEL-u i traziti satisfakciju na sudu .... veruj mi dace ti na keca
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2016, 2:03   #252
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Изгледа да сам ја био погрешио, јер када сам их данас звао речено ми је да немам миграциони код па га самим тим не могу добити, јер не користим АДСЛ. Када сам питао који користим, речено ми је да користим wi-fi. Да...очигледно сам БИО лаик чак и око тога, али ето...Сада ваљда могу да узмем wi-fi на миру од МТС-а.

И да, занима ме, да ли, када тамо пишу они њихови пакети, да ли се мисли само на АДСЛ или и на wi-fi, јер за ово друго сам чини ми се видео само на сајту Беотелнета?
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2016, 3:59   #253
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

nisam baš siguran da mts ima wifi imaju adsl tj preko telefona ide veza
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2016, 21:20   #254
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Аха. А не знам који је бољи за брзину и снагу конекције, да ми не сецка често, да нема прекида, јел бољи АДСЛ или wi-fi? Који је сигурнији од та 2 и још нешто, који је најбољи оператер? Размишљам сада између СББ-а и Беотел нета...?
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2016, 21:37   #255
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

teško je ovako reći svaki ima svoje mane i prednosti kao i razne cene i brzine najbolje da sam proučiš ponudu svakog provajdera pa sam da vidiš šta tebi najviše odgovara
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2016, 4:29   #256
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Аха. А не знам који је бољи за брзину и снагу конекције, да ми не сецка често, да нема прекида, јел бољи АДСЛ или wi-fi? Који је сигурнији од та 2 и још нешто, који је најбољи оператер? Размишљам сада између СББ-а и Беотел нета...?
Wi-Fi ti je samo nacin deljenja mreze bilo da je adsl,kablovski il satelicki net, jacina ti zavisi od provajdera. To sto kazu Wi-Fi a bez da spomenu dal je kablovska il adsl je mazanje ociju, ono sto zapravo rade je da ti postave Wi-Fi ruter na krov zgrade umesto onog kucnog (isti djavo) stim sto u ovom slucaju nemozes menjati pass, uglavnom gledaj da bude kabloski provajder jer je adsl net spor u pm.
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 15:37   #257
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Wi-Fi ti je samo nacin deljenja mreze bilo da je adsl,kablovski il satelicki net, jacina ti zavisi od provajdera. To sto kazu Wi-Fi a bez da spomenu dal je kablovska il adsl je mazanje ociju, ono sto zapravo rade je da ti postave Wi-Fi ruter na krov zgrade umesto onog kucnog (isti djavo) stim sto u ovom slucaju nemozes menjati pass, uglavnom gledaj da bude kabloski provajder jer je adsl net spor u pm.
Хвала...све сам те разумео. Шалу на страну, ово што сам болдовао ми је најмање јасно. Ја се не разумем у те поделе на врсте нета, али како да знам који је који? Ваљда је МТС за све, осим за онај wi-fi...? Ја свакако прелазим на МТС, а и ти си се похвалио на другој теми где сам поставио питање о вајрлесу:
Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Ja sam bio na telekomu godinama (adsl) I fino je radio, bash se retko desavalo da je pucao bash bash retko.
Причао сам и са неким људима и кажу да им иде брзо и сигурно. Мени је то довољно. Најважније ми је да не сецка и да иде до 10 мегабајта.

Poslednja ispravka: Romantic (14.3.2016 u 21:12)
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2016, 4:58   #258
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Хвала...све сам те разумео. Шалу на страну, ово што сам болдовао ми је најмање јасно. Ја се не разумем у те поделе на врсте нета, али како да знам који је који? Ваљда је МТС за све, осим за онај wi-fi...? Ја свакако прелазим на МТС, а и ти си се похвалио на другој теми где сам поставио питање о вајрлесу: Причао сам и са неким људима и кажу да им иде брзо и сигурно. Мени је то довољно. Најважније ми је да не сецка и да иде до 10 мегабајта.
Ukratko kablosvki net je brzi od adsl, sto se telekoma tiche sta znam zavisi...npr meni je 10mb malo jer imam dva racunara + 4 telefona tako da I prosto gledanje 1080p videa zna da laguje zbog zagusenog protoka a o strimingu da ti nepricam....Sad ako si jedini koji bi koristio taj net kapiram da bi ti bilo dovoljno (nadam se da nemash maldjeg burazera koji licha torente) hehe
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2016, 19:03   #259
punkosaur
Član
 
Član od: 16.1.2006.
Poruke: 157
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 31 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Da li je ovaj Orion zaista toliko los? Uzeo bih za caleta ovaj paket 5mbs za 999 din, najpovoljinija je ponuda od svih, ali ako ne radi, sta mu vredi.
punkosaur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2016, 23:14   #260
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

meni radi dobro 20/1 i iptv, kad se pokvari resetujem ruter i opet sve radi , za ovih nekoliko godina samo jednom je bio kvar na centrali ili banderi kad nije radio
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
internet, orion internet, spor internet, visok ping

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Postpaid paketi (VIP, Telekom, Telenor) nikola87 Aparati i oprema 68 22.11.2010 23:49
MTS Opet taj Telekom! DragonSlayer Aparati i oprema 10 11.6.2010 12:24
Druga licenca za fiksnu telefoniju? gagi_ns Internet usluge 149 11.6.2010 7:35
Telekom wireless router Misone Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 8.5.2010 23:59
Telekom Srbija kupio Telekom Srpske SuperG Internet usluge 79 18.12.2006 16:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com