Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.10.2009, 11:11   #1
Vojvoda
Član
 
Član od: 25.5.2009.
Poruke: 80
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Određen forumom Multimedijalno čudo iliti komp na TV

Nisam bio siguran gde da otvorim ovu temu, pa rekoh da je ovde najprikladnije.
Imam sledecu zelju, pa mi za to treba savet ostalih clanova foruma:
-Imam vec jedan racunar koji koristim u svakodnevnom radu, medjutim posto sam veliki ljubitelj sega, nintendo, sony konzola i arkadnih igrica, zelim da kupim polovan racunar (do 100 evra), neki pentium 4 sa 1.6 ghz, 512 rama, 80gb HDD, graficka sa TV-outom, 4 usb steka itd.(mis i tastatura se podrazumevaju) koji bi koristio za igranje igrica sa emulatora, slusanje zike i gledanje filmova.
Taj racunar bih stavio u svoju sobu i direktno povezao sa TV-om.
Od emulatora koristim najvise KEGA FUSION, a koristim i ostale za NES, SNES, PLAYSTATION 1, N64 i MAME32.
Najmanje 4 USB porta mi trebaju, jer imam 4 dzojstika sa kojima bi sa ortacima igrao igre za 4 igraca (tipa CTR, X-MEN, D&D....).
Ne treba mi internet, stampaci, modemi, anti-virusni ili bilo kakvi drugi programi, zelim multimedijalni sistem koji bi koristio iskljucivo za igranje starih igara (za koje mi ne treba jak komp), slusanje zike i filmove.
E sada u stvari dolazim do pitanja:
Da li je moguce da racunar direknto prikljucim na televizor, bez ikakvog koriscenja monitora?
(kao sto je mogao C64)
Hocu da kada startujem taj racunar, da mi se slika pojavi na TV-u i da mogu odmah da ga koristim, kao konzolu. Koristio bi naravno winXP.
Ranije mi je ovaj racunar, sa koga kucam bio povezan sa TV-om, ali sam svaki put kada sam hteo da gledam film, morao da namestam neka cudesa u properties/settings/advanced.
Da li je moguce namestiti racunar da prepoznaje TV kao glavni "monitor"?
Da li mi treba neki poseban kabl za to? Da li je tako nesto u opste moguce ili moram uvek da imam monitor pored TV-a, pa da ukljucujem tv kao sekundarni monitor?
Hvala unapred.

Eh da, zaboravio sam da kazem.
Trenutno mi se ispod TV-a nalaze sega mega drive, NES, N64 i mini-linija + u ormanu jos zilion ketridza i diskova
Hocu da to sve spojim u jedno, a ovo mi se cini kao najprakticnije resenje.
Televizor ima manju rezoluciju od svakog monitora, pa te stare igre nisu toliko pikselizovane, jer je slika blago zamucena.
TV je SONY, katodni sa ravnim ekranom, dijagonale 52cm, i ima sve moguce ulaze (antenski, skart, sta ja znam....).

Poslednja ispravka: Chivan (13.10.2009 u 11:45) Razlog: spajanje poruka
Vojvoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2009, 11:48   #2
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Multimedijalno cudo iliti komp na TV

Pošto kažeš da TV ima SCART ulaz, onda možeš da S-video izlaz iza grafičke spojiš na njega (ili na kompozitni video ulaz, u zavisnosti šta TV ima). Kada sve to povežeš, za inicijalna podešavanja će ti trebati monitor. Kada sve ispodešavaš (čudesa koja si pominjao), u Windowsu ćeš da staviš da ti je primarni monitor TV, i onda možeš da skineš i skloniš monitor.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
Vojvoda (13.10.2009), water wizard (13.10.2009)
Stara 13.10.2009, 17:05   #3
Vojvoda
Član
 
Član od: 25.5.2009.
Poruke: 80
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Multimedijalno cudo iliti komp na TV

FENOMENALNO!!!
E sad, vezano za to imam jos par pitanja, obzirom da sam ovo davno radio, pa se vise ni ne secam.

Ovo je moja graficka karta ATI radeon 9600XT, i na njoj se vidi S video izlaz (TV OUT). Jedan kraj kabla sam ustekao upravo tu, dok su se na drugom nalazile 3 muske RCA uticnice, od kojih sam zutu i crvenu ubacivao u ovu spravicu:

Njen drugi kraj logicno ide u scart ulaz na TV-u.
1)Da li je to to?

2)Ako je to to, koji je sledeci korak? Odnosno, sta treba da namestim u display properties da bi komp prepoznao TV kao primarni monitor?
(čudesa koja sam pominjao)


3)Vezano za prethodno pitanje, secam se da sam instalirao cini mi se katalyst drajvere, da bi mogao da izvrsim ovu operaciju.
Koji drajveri mi trebaju za GeForce, a koji za ATI?
Da li su dovoljni najnoviji zvanicni ili?!

Poslednja ispravka: Vojvoda (13.10.2009 u 17:19)
Vojvoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zarada na Netu Tanas Brbljaonica 859 13.10.2021 17:36
Core 2 OC Dusan_BG Overklok 3329 24.10.2017 11:44
Gitare i računari... Wolverine Brbljaonica 1116 3.3.2016 23:12
Digital Beta - kako na komp poarp Foto i audio/video 5 3.8.2008 12:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com