Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.8.2011, 22:02   #7101
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Asocijacije su zabavne i super su igra, ali njima je to glavni cilj - da zabave. Resenja se brzo zaborave, jer akcenat i nije na konkretnom odgovoru, koliko na razmisljanju da se dodje do odgovora.
covek najbolje pamti ono sto ga muci a to da li ces ti nauciti nesto o Oskaru Vajldu tako sto sam ja postavio asocijaciju ili sto sam citirao njegovo delo je apsolutno na tebi, tj. u oba slucaja ti niko ne brani da naknadno sam izucavas, npr. klikom na taj link koji ide posle odgovora ili cak nekim dodatnim informacijama koje se ostave nakon sto je pitanje pogodjeno, pa bilo postavljeno na ovaj ili onaj nacin
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 22:50   #7102
The Fifth Child
Novi član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
covek najbolje pamti ono sto ga muci a to da li ces ti nauciti nesto o Oskaru Vajldu tako sto sam ja postavio asocijaciju ili sto sam citirao njegovo delo je apsolutno na tebi, tj. u oba slucaja ti niko ne brani da naknadno sam izucavas, npr. klikom na taj link koji ide posle odgovora ili cak nekim dodatnim informacijama koje se ostave nakon sto je pitanje pogodjeno, pa bilo postavljeno na ovaj ili onaj nacin
Naravno, ja sam postavila slike pisaca : Luisa Kerola, Edgara Alana Poa i pomenutog Oskara Vajlda, a Zoran je pogodio da se sva trojica nalaze na albumu Bitlsa "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band", eto načina da se neko zainteresuje za ta tri pisca, što dijego kaže, niko vam ne brani.
Moram opet da pomenem dijegovu predivnu asocijaciju na brodove K. Kolumba, posle koje su mi se njihova imena urezala u memoriju za sva vremena.
Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
U mom slucaju je sasvim prosto - nisam hteo da odgovorim tj bio sam zauzet necim drugim (drajverom za graficku kartu). A mislim da su pravila kviza sasvm korektna i da ih ne treba menjati. I ja ponekad pozelim brz odgovor postavljaca pitanja ali ipak sacekam.
Meni npr generalno smetaju pitanja: "sta je na slici" i rado bih, da je samo do mene, promenio pravila da ih onemogucimo ali ih jednostavno preskocim jer shvatam da su nekome zanimljiva..
(Pisala sam u Wordu, a onda videla da je i dijego postovao, pa priključujem i njegov post, ne treba ni reći da se potpuno slažem sa njim.)
Pošteno, ali šta ti je onda trebalo zamajavanje i pravljenje nepostojeće teorije.
Nisam govorila o promeni pravila kviza, upotrebila sam izraz
Citat:
The Fifth Child kaže: Pregled poruke
kao dobru praksu
znači lep običaj, poštovanje saigrača
takođe
Citat:
The Fifth Child kaže: Pregled poruke
(ako nema pametnijeg posla)
ti si bio zauzet drajverom za grafičku, OK, prihvaćeno.
Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Asocijacije su zabavne i super su igra, ali njima je to glavni cilj - da zabave. Resenja se brzo zaborave, jer akcenat i nije na konkretnom odgovoru, koliko na razmisljanju da se dodje do odgovora.
Vidim da ima razlicitih misljenja, ali meni su Ko zna - zna i Asocijacije skroz razlicite igre.
Ne bih se složila, npr. ako je nekome ostalo u glavi da je Orhan Pamuk napisao knjige : Crna knjiga, Bela tvrđava i Sneg, možda će ga jednog dana i zaintrigirati, pa će se drznuti da ih pročita. Dat je link, pa možete pročitati i o piscu i o njegovim delima. Ovo je bilo pitanje iz književnosti, postavljeno u obliku asocijacije, na isti način sam postavila pitanje o Alberu Kamiju i pomenula 3 knjige, takođe i pitanja o Krzysztofu Kieślowskom i njegovim filmovima da ne nabrajam više.
Asocijacije se mogu praviti na različite teme, to je samo vid postavljanja pitanja, za mene postavljeno na drugačiji i zanimljiviji način, onaj ko hoće da se edukuje mora pročitati članak u Vikipediji do koga dajemo link, ovako pitanja proleću pored nas, bilo da su postavljana u vidu slike, teksta ili asocijacija.
Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Moj predlog: da neko uvek objasni asocijaciju - npr. ja uopšte ne razumem šta je na prvoj slici za Orhana Pamuka Nekakva crvena trakica?!?
Ima ona poslovica: "Kad od drveta ne vidiš šumu", tako i ti video si crvenu trakicu, koja je bukmarker, a nisi video crnu knjigu, bukmarker sam i ostavila da bi se znalo da je u pitanju knjiga, a ne scena iz Odiseje u svemiru .

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Mozda sam ja trebao kada sam davao odgovor..
imao sam i ja problema da raspoznam sta je na prvoj i trecoj slici doduse..
Možda zato što su bile suviše male, od sada ću postavljati slike na standardan način, moći će da se uvećaju, pa ćemo prenebreći i taj problem.

Poslednja ispravka: The Fifth Child (23.8.2011 u 23:14)
The Fifth Child je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku The Fifth Child na korisnoj poruci:
dijego_ (23.8.2011)
Stara 23.8.2011, 22:58   #7103
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
The Fifth Child kaže: Pregled poruke
1, Moram opet da pomenem dijegovu predivnu asocijaciju na brodove K. Kolumba
2, Ima ona poslovica: "Kad od drveta ne vidiš šumu", tako i ti video si crvenu trakicu, koja je bukmarker, a nisi video crnu knjigu, bukmarker sam i ostavila da bi se znalo da je u pitanju knjiga.
1, Jes' bila asocijacija. Predivna? Ni blizu, po mom mišljenju, jer ju je nemoguće rešiti bez bitne pomoći.
2, Hehe, i dalje ne vidim knjigu, ali nije ni bitno

Nego, gde je to novo pitanje?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 23:03   #7104
The Fifth Child
Novi član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Nego, gde je to novo pitanje?
Kako je odgovor potvrđen u 21:01, a sad je 23:03, stiže u naredna 22 sata .
The Fifth Child je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 23:33   #7105
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
Pošteno, ali šta ti je onda trebalo zamajavanje i pravljenje nepostojeće teorije.
Peto dete, nije bilo nikakve teorije zaista (osim kratke tehnicke napomene) - video sam odgovor i nisam hteo da napisem nista (mogao sam iako sam instalirao catalyste - odgovorio sam Zoniju na pitanje na koje si pre ti trebala da odgovoris) jer se nisi ni potrudila da citas moje pitanje koncentrisano vec si onako "poluodvalila" link a ako bih ti pomogao (kao sto vec jednom jesam) odgovor bi se mogao izguglati lako a mozda bi jos neko ipak zeleo da pokusa - izmedju ostalog i zato pravila predvidjaju duzi vremenski period do javljanja postavljaca.. To nema veze sa postovanjem ucesnika kviza. Pravila su jasna i ,ponavljam, sasvim korektna. Ja sam od skora na kvizu a sto sam duze tu kapiram da su pravila zaista logicna.
Ako vec pravite asocijacije uzdrzite se od graskomobila za "princezu na zrnu graska" i NinDZe za asocijaciju na brod NiNJa...Zoni je u pravu sto se toga tice...nisam hteo nista s tim u vezi da potezem ali kada je vec pomenuto..
Mozda bi stvarno bilo moguce (i bolje) napraviti posebnu temu za asocijacije bez obzira sto neke od vasih (i tvoje i Dijegove) smatram odlicnim i, kao sto si videla, ucestvujem u resavanju.

Poslednja ispravka: Laskaris (23.8.2011 u 23:48)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 23:51   #7106
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within", pa ni teme ne propadaju zbog katanca moderatora vec kada same sebi dodju glave

Tako da bih ja ipak poslusao Zorana, i pratio neku spontanost teme bez pravljenja getoa za asocijacije i sl. Pa evo, imamo i filmska pitanja koja su iako protivno pravilima, nasla upotrebu ovde shodno tome sto filmski kviz ne radi i jednostavno ne postoji drugo mesto gde bi se tako nesto postavljalo
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
The Fifth Child (24.8.2011)
Stara 24.8.2011, 0:52   #7107
The Fifth Child
Novi član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Peto dete, nije bilo nikakve teorije zaista (osim kratke tehnicke napomene) - video sam odgovor i nisam hteo da napisem nista (mogao sam iako sam instalirao catalyste - odgovorio sam Zoniju na pitanje na koje si pre ti trebala da odgovoris) jer se nisi ni potrudila da citas moje pitanje koncentrisano vec si onako "poluodvalila" link a ako bih ti pomogao (kao sto vec jednom jesam) odgovor bi se mogao izguglati lako a mozda bi jos neko ipak zeleo da pokusa - izmedju ostalog i zato pravila predvidjaju duzi vremenski period do javljanja postavljaca.. To nema veze sa postovanjem ucesnika kviza. Pravila su jasna i ,ponavljam, sasvim korektna. Ja sam od skora na kvizu a sto sam duze tu kapiram da su pravila zaista logicna.
Ako vec pravite asocijacije uzdrzite se od graskomobila za "princezu na zrnu graska" i NinDZe za asocijaciju na brod NiNJa...Zoni je u pravu sto se toga tice...nisam hteo nista s tim u vezi da potezem ali kada je vec pomenuto..
Mozda bi stvarno bilo moguce (i bolje) napraviti posebnu temu za asocijacije bez obzira sto neke od vasih (i tvoje i Dijegove) smatram odlicnim i, kao sto si videla, ucestvujem u resavanju.
Naravno da je tvoje pravo da se na oglasiš 24 sata, ako nisi hteo da napišeš ništa OK. Moja napomena je bila uopštena i nije se odnosila na tvoju asocijaciju, uostalom ona se i ne pominje.
Što se tiče odgovora Zoniju, ja sam u tom trenutku bila na Skype-u i na vezi sa Amerikom, tako da nisam ni mogla videti njegovo pitanje, ti si odgovorio umesto mene.
„Teorija zavere”
Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Kako vise nismo u eri dial up-a to mozemo i otici od racunara i "gledati" temu a ne videti je tako da to sto tamo nekoga vidis ne znaci mnogo.
Prvo si napisao ovo, onda rekao da si se bavio grafičkom karticom, a sad lepo napisao i boldovao
Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
nisam hteo da napisem nista
Bilo bi poštenije i iskrenije da si to napisao odmah, nego pisati o dial-up eri i gledanju teme koju ne vidiš.
Takođe, ne vidite ni argumente koje su vam dali Zoran, dijego i konačno ja. Ni tu vam ne mogu ništa.
Kao što sam već napisala, koristiću mogućnost da postavljam asocijacije na MTOKiI. Zanimljivo je da oni koji žele razdvajanje uvek hoće da oteraju one druge.
Ukusi i afiniteti su različiti, meni se npr. više sviđa da se preko piva dođe do pinte>Pinte, makar i uz pomoć postavljača pitanja, nego da gledam u neku sliku.
Ali da još jednom napišem da na MTOKiI-ju ima mesta za sve načine postavljanja pitanja i sve igrače dobre volje, bar ja tako vidim stvari.
Nadam se da se ova prepiska ovde završava, dosta smo trolovali, danas ćete dobiti pitanje, pa idemo dalje.
The Fifth Child je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 8:22   #7108
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

^
Vidi, nisam zeleo da te uvredim, ali si insistirala na odgovoru bez potrebe. Odgovor ocigledno nisi znala (i jasno ti je da perpetuum mobile nije igracka) - da sam ti rekao samo "nije" mozda bi pomislila da te navodim na pogresan trag (i tebe i druge ucesnike) i ne bi bilo korektno sa moje strane jer sam "perpetuum mobile" prilicno jasno sugerisao, a pomoc posle tako kratkog roka nisam duzan da postavim, pogotovo ne posle "odvaljenog" odgovora. Zato sam izabrao da ne napisem nista i sacekam da se javi jos neko. Cim sam video tacan odgovor, potvrdio sam ga. "Tehnicku opservaciju" sam stavio ne pravdanja radi vec da ti i na taj nacin stavim do znanja da tehnicki informacija koju dobijes nije bas "plauzabilna" tj ,srpski receno, verodostojna i da te i na taj nacin obeshrabrim da se time bavis. Pozivanje na pravila kviza mi nije bila namera dok nisi bas "zapela".
Nemam zasto da se pravdam, smatram da su moja pitanja i odnos prema saigracima izuzetno korektni ali posle navedenih primedbi sa tvoje strane smatram da imam pravo da iznesem i svoje.
Savrseno mi je jasno da ovde google pomaze u vecini slucajeva i da se obilato koristi - ali neka. Postavljam pitanja tako da je odgovor skoro uvek lako pronaci, nije mi cilj da postavljanjem nerealno teskih pitanja (ovde ima ponekad i nelogicnih) "zaglavim" kviz. Naravno da sam primetio da cim pitanje nije "googlefriendly" odgovor izostaje. Svakako mogu postaviti fotografije koje sam sam snimio sirom Evrope. U pitanju su veoma atraktivne manje poznate gradjevine, lokaliteti i predmeti znacajnih ljudi ili vezani za izuzetno bitne dogadjaje - niko ne bi imao ni promil sanse da ih pogodi bez obzira na vaznost dogadjaja ili licnosti (cak i ako ih sugerisem u pitanju) a to ipak nije cilj naseg bavljenja ovde.
Takodje ima i nefer postavljenih pitanja iz klase "korektnih".
Do sada sam skoro uvek izbegavao da komentarisem takve slucajeve osim kada bas bodu oci. Nemam nameru ni da im u buducnosti posvecujem vecu paznju. Uvek ce se naci neko da odgovori.
Ipak se slazem sa Dijegom i Zoranom: svako dodatno pravilo bi trazilo i dodatne intervencije moderatora sto bi njemu nepotrebno dodavalo posla na vrat a to je ipak neprihvatljivo - pogotovo kada se ima u vidu "novcana naknada" koju dobija za aktivnost ovde..
Na kraju, ne zaboravimo smisao ovog kviza: da naucimo nesto novo (ja jesam) i da nas zabavi.

puno pozdrava iz Bavarske svima,

M.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 8:41   #7109
The Fifth Child
Novi član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
^
Vidi, nisam zeleo da te uvredim, ali si insistirala na odgovoru bez potrebe.
Citat:
The Fifth Child kaže: Pregled poruke
Da, dodam čekajući da vidim da li sam pogodila, da bi trebalo uvesti kao dobru praksu, to da se postavljač pitanja nakon što je primetio da je neko pokušao da odgovori, javi i kaže da li je odgovor tačan ili ne (ako nema pametnijeg posla) i pruži pomoć (ovo drugo, ako želi). Slučajno možemo da vidimo šta drugi rade i koju temu gledaju. Nedavno sam primetila da je postavljač pitanja gledao temu, a onda mi odgovor potvrdio nakon 24 časa, dakle za toliko je zakočio kviz. Svako od nas, kada se nađe u ulozi postavljača, ima obavezu da se javi jednom u 24 časa, ali ako je već na forumu i gleda temu, ne vidim problem da ispiše dva slova "da" ili "ne" i klikne na "postavi odgovor".
Isto tako, predlažem da postavljač pitanja pre nego što se odjavi sa foruma baci pogled na MTOKiI, to traje deset sekundi, a može dati priliku da se postavi novo pitanje.
Evo neka drugi pogledaju moj post na koji aludiraš, i neka nađu gde sam ja to insistirala na odgovoru ? Ovo su samo predlozi, napisani sa ciljem da se podigne kvalitet kviza i ništa drugo. Već sam objasnila, a i ti si naveo svoje razloge zašto nisi rekao da je odgovor tačan ili ne, tako da mislim da je dalje rasprava bespotrebna, što se mene, ovo smo rešili još ranije, ne vidim zašto insistiraš na nečemu čega nije bilo.
Najbolji način da se prekinu ovakve diskusije je pitanje, a ono stiže...
The Fifth Child je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 8:44   #7110
The Fifth Child
Novi član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Skener, knjiga, treba li nešto više od toga ?
Postavljaću odlomke iz knjiga, naravno ne uvek, ali povremeno. Neću birati knjige koje su izašle u tiražu od 1000 primeraka ili opskurne pisce za koje većina nije čula. Radiće se o poznatim piscima i knjigama, kao i u ovom primeru.
Pogodite, na osnovu odlomka, o kojoj knjizi se radi i ko je pisac ?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1.jpg
Viđeno:	17 puta
Veličina:	92,1 KB
ID:	40831  
The Fifth Child je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku The Fifth Child na korisnoj poruci:
Laskaris (24.8.2011)
Stara 24.8.2011, 8:57   #7111
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

J.Mishima: Zlatni paviljon?

Nisam citao ali sam video jedan clanak o knjizi. Izabrala si bas karakteristican odlomak.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 9:07   #7112
The Fifth Child
Novi član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Bravo, bravo
Izabrala sam kraj knjige . Mišima je čovek fascinantne biografije, treba dodati i link, bar onaj iz Wikipedije. Učiniću to, a pokušaću da nađem i još zanimljivih linkova.
Ako mogu da ti preporučim Zlatni paviljon, preporučujem ti ga, kao i drugima.
Mišima
Zlatni paviljon
Mišima
Treći link vodi do posebno zanimljivog sadržaja, čitala sam dosta o Mišimi, ali ne znam šta je od toga bilo u elektronskoj, a šta u štampanoj formi, predlažem da pročitate bar nešto od ovoga, kao što sam napisala, neverovatna biografija, tim pre što nije dugo živeo.

Poslednja ispravka: The Fifth Child (24.8.2011 u 9:18)
The Fifth Child je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 9:25   #7113
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Ku _ _ _ _vo+za+K_ _ _ _o ,
za+Sl _ _ _ _ cu+Br _ _ _ _ _ _ ca

Dopunite recenicu i objasnite njeno znacenje?


da ne bude zabune - nepoznate su (delimicno) cetiri reci.
edit: radi lakseg pregleda teksta umesto praznog mesta izmedju reci stoji "+".
pomoc: recenica je na srpskom jeziku (ne hrvatski, slovenacki i sl) i oznacava nekada popularnu "narodnu" pesmu tj krilaticu. Sledeca pomoc bice vise slova
edit: dodata slova, napomena - naziv pesme neznatno odstupa od originalnog naziva autora (bilo bi jos teze predstaviti ga)

Poslednja ispravka: Laskaris (24.8.2011 u 10:29) Razlog: pomoc, dodati navodnici na "narodna"
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
The Fifth Child (24.8.2011)
Stara 24.8.2011, 9:40   #7114
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
da ne bude zabune - nepoznate su (delimicno) cetiri reci.
Izvini mene ovo zbunjuje...sta znaci ovaj deo nepoznate su delimicno cetiri reci?

One crtice predstavljaju broj slova da se upotpuni trazena rec - ukpupno ima cetiri trazene reci. Jel ovo tacno?
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 9:45   #7115
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
mentolbre kaže: Pregled poruke
sta znaci ovaj deo nepoznate su delimicno cetiri reci?
"Delimično" = data su početna i krajnja slova, tako da u tom smislu reči nisu "potpuno" nepoznate
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 9:46   #7116
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
mentolbre kaže: Pregled poruke
Izvini mene ovo zbunjuje...sta znaci ovaj deo nepoznate su delimicno cetiri reci?

One crtice predstavljaju broj slova da se upotpuni trazena rec - ukpupno ima cetiri trazene reci. Jel ovo tacno?
Tako je, crtice predstavljaju broj slova. Iz nekog razloga ne mogu bolje da ih odvojim - sve je u redu u "edit" prozoru ali u poruci se reci vrate "na staro" pa se izvinjavam zbog toga. Nadam se da se ipak mogu razaznati granice reci.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 9:46   #7117
The Fifth Child
Novi član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Mislim da sam otkrila tri, kao i vas dvojica, verovatno.
Edit :
Da razjasnimo za LJ idu dve crtice ?
I još nešto da li svaka reč treba biti napisana velikim slovima, kao što si ti napisao ?
The Fifth Child je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 9:49   #7118
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
The Fifth Child kaže: Pregled poruke
Mislim da sam otkrila tri, kao i vas dvojica, verovatno.
Edit :
Da razjasnimo za LJ idu dve crtice ?
Nema takvih nepoznatih slova, na svu srecu

Citat:
I još nešto da li svak reč treba biti napisana velikim slovima, kao što si ti napisao ?
Da, svaka od tih reci treba da bude napisana velikim pocetnim slovom. Dacu jos neka slova ako ne bude islo. Nadam se da je tako ok.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 10:02   #7119
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
"Delimično" = data su početna i krajnja slova, tako da u tom smislu reči nisu "potpuno" nepoznate
To je objasnjenje tipa -Otpakovati uredjaj iz kutije- iz nekog prirucnika.
Objasnjava ociglednu stvar pa sam se iscimao da slucajno nema veze sa brojem slova odnosno crtica pa sam se odlucio da pitam javno.
Izvinjavam se na smetnji.

btw bas dobro pitanje svaka cast...
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 10:03   #7120
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
The Fifth Child kaže: Pregled poruke
OK onda sam promašila ostaje ono o velikim slovima, pretpostavljam da si napisao korektno, ali da pitam.
Još nešto, pre nego što odustanem, da li je slovo U u drugom redu vezano za prvu reč (u drugom redu) ili stoji između dve reči ?
promenjen tekst - vidi gore. Nadam se da je sada bolje. Nije mi jasno zasto se tekst uvek vraca na staro formatiranje..
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kultura, opšta


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ajnštajnova zagonetka? uros@3D Male igre 116 27.8.2009 20:01
Test mašina 1 & Test mašina 2 Anak1n Tekstovi u SK 29 14.5.2006 10:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com