Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.2.2008, 1:06   #1
markoo_88
Novi član
 
Član od: 17.2.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Hitno mi je potrebna pomoć u kupovini laptop računara!

Nameravam da kupim nov laptop racunar pa bi mi dobrodosla svaka pomoc.Komp cu koristiti otprilike za muziku,office,internet,filmove i po neki programcic...Znaci nije mi potreban za neke jake igre ili neke zahtevne programe...pa s' obzirom da ga necu nesto preterano koristiti i opterecivati, vazno mi je da taj komp traje sto duze,da se ne kvari i da mogu da budem miran bar 3-4 godine,tj. da mi nece praviti probleme.Izbor sam otprilike sveo na sledece kompove:

TOSHIBA SATELLITE L40-17Q ( http://www.itsvet.com/proizvod/toshi...laptop/22/1524)

ASUS F3L-AP012 ( http://www.itsvet.com/proizvod/asus-...laptop/20/1539 )


Takodje bih voleo i da mi neko predlozi jos neki laptop do 500e...Da li asus uopste valja,i da li su dobri laptopovi koje proizvodi fujicu-siemens?
I da li je uopste moguce sve ovo sto sam rekao,tj. da mi komp od 500e uz maksimalno odrzavanje i minimalno opterecenje traje 3-4 godine?
Unapred sam zahvalan svima koji mi pomognu!!!
markoo_88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2008, 1:30   #2
Shommy
Član
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 69
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: hitno mi je potrebna pomoc u kupovini laptop racunara!

Toshiba je odlican lap.
A, pogotovu ovaj model. Ortak je vise nego zadovoljan.
Mislim da ti je ovaj model bolji od ponodjenog, procesor ce ti biti bitna stavka za tvoje potrebe, a CoreDuo je prava stvar.http://www.itsvet.com/proizvod/toshi...laptop/22/1523
Predpostavljam da znas koja je razlika izmedju Celerona i CoreDuo, VELIKA!

Poslednja ispravka: Shommy (17.2.2008 u 1:32) Razlog: Dodatak
Shommy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shommy na korisnoj poruci:
markoo_88 (17.2.2008)
Stara 17.2.2008, 3:17   #3
Marko069
Starosedelac
 
Član od: 21.12.2005.
Poruke: 1.223
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 110 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: hitno mi je potrebna pomoc u kupovini laptop racunara!

Recimo ovaj DELL Inspiron 1501
Marko069 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko069 na korisnoj poruci:
markoo_88 (17.2.2008)
Stara 17.2.2008, 11:19   #4
markoo_88
Novi član
 
Član od: 17.2.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: hitno mi je potrebna pomoc u kupovini laptop racunara!

Da,znam kolika je razlika,samo sam mislio da ce mi za moje potrebe celeron biti sasvim dovoljan...
A ovaj asus, jel valja on?
Ne znam bas za dell,cuo sam da nisu bas dugotrajni,jel istina?
Hvala,na pomoci,ako imate jos neki savet,recite mi...
E,da, znaci li to da je moguce da mi neki takav komp potraje nekoliko godina?

Poslednja ispravka: markoo_88 (17.2.2008 u 11:27)
markoo_88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2008, 11:22   #5
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: hitno mi je potrebna pomoc u kupovini laptop racunara!

samo ako mozes da nam kazes koliko si max spreman da izdvojis.
Do 500E moze da se nadje nekoliko laptopova koji su super, tipa x3100, 1GB, 160GB hdd, wfi ali svi imaju eku tesku bedu od procesora.
E sad ako si siguran da ce kom da ti sluzi samo za office, muzika, net i neke malecke igre onda ce ti takav laptop odraditi dobar posao ali ako ces sebaviti nekim zahtevnim stvarima onda ces morati malo vise para da izdvojis.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
markoo_88 (17.2.2008)
Stara 17.2.2008, 11:36   #6
markoo_88
Novi član
 
Član od: 17.2.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: hitno mi je potrebna pomoc u kupovini laptop racunara!

pa izdvojio bih najvise 500e...Najvise mi je potreban za te navedene potrebe,jer studiram,pa dobijamo razne prezentacije sa predavanja,i radimo neke vezbe i radove na kompu...Tako da mi i nije potreban neki mnogo jak komp,vise bi mi znacilo da moze dugo da me sluzi...pa reci mi onda,koji bi mogli doci u obzir,do 500e...A koliko procesor igra vaznu ulogu u svemu tome?
markoo_88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2008, 11:49   #7
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: hitno mi je potrebna pomoc u kupovini laptop racunara!

pa onda ce ti neki od ovih sigurno odraditi posao:
http://www.itsvet.com/proizvod/acer-..._laptop/3/1567
http://www.itsvet.com/proizvod/fujit..._laptop/6/1497
http://www.itsvet.com/proizvod/toshi...laptop/22/1524
http://www.itsvet.com/proizvod/toshi...laptop/22/1523- obrato paznju na ovaj model malo je skuplji ali ipak bolji od svih ovih
http://www.itsvet.com/proizvod/dell-...laptop/177/642 - nije losa samo ima manji hdd i 6 cell bateriju
http://www.itsvet.com/proizvod/acer-..._laptop/3/1393 -mada mi nesto cena nije najcistija
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
markoo_88 (17.2.2008)
Stara 17.2.2008, 16:06   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: hitno mi je potrebna pomoc u kupovini laptop racunara!

Citat:
markoo_88 kaže: Pregled poruke
Da,znam kolika je razlika,samo sam mislio da ce mi za moje potrebe celeron biti sasvim dovoljan...
A ovaj asus, jel valja on?
Ne znam bas za dell,cuo sam da nisu bas dugotrajni,jel istina?
Hvala,na pomoci,ako imate jos neki savet,recite mi...
E,da, znaci li to da je moguce da mi neki takav komp potraje nekoliko godina?
Sto se procesora tice, Celeron bi trebao da ti bude dovoljan za operacije koje ti planiras da vrsis na svom laptopu. I pored toga, ja bih uvijek isao na neki dvojezgarni procesor iz vise razloga, jaci su i predstavljaju noviju tehnologiju (Celeroni su odavno prevazidjeni). Ne mora to biti neki bjesni Core 2 Duo, dovoljan je neki proscjecan Dual Core. Takvih primjeraka imas u linkovima koje su momci postavili iznad.

Asus je renomirani brend, i pravi laptopove vrlo dobrog kvaliteta. Ja licno posjedujem jedan, model F5V i vrlo sam zadovoljan. Odlican kvalitet izrade, cvrstina, nema pucketanja ili krckanja plastike, solidna tastatura. Kompletno, pruza osjecaj pouzdanosti. Ono sto je kod ovih modela ogromna mana je slaba baterija, sto je simptomaticno kod svih Asus laptopova i predstavlja veliki minus. Kao primjer, navescu da moj F5V moze da traje svega 2 sata pri punom kapacitetu. Ako ti battery life ne igra vecu ulogu, onda ovo i ne predstavlja velik nedostatak. Sto se Della tice, vazi ista prica kao i za Asus. Nije istina da su losi, vec samo ima razlike u kvalitetu izmedju recimo Latitude i Inspiron serije, sto je i normalno jer je prvi bisnis, a drugi home consumer model. Latitude serija je inace daleko iznad tvog budzeta, sto je surova realnost, ali ti modeli su ionako napravljeni za poslovnu upotrebu. Ako trazis ekstremnu izdrzljivost, cak i po cijenu performansi, baci pogled na Lenovo modele kod nas.

Sto se Toshiba gorenavedenih tice, ljudi se mahom slazu da njihovi laptopovi (mahom Satellite serije), nisu vise ono sto su bili. Medjutim, i dalje su daleko od nekog crap nivoa, i predstavljaju prilicno dobar omjer cijene i performansi.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
begbie86 (14.6.2008), markoo_88 (18.2.2008)
Stara 22.5.2008, 12:02   #9
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Hitno mi je potrebna pomoć u kupovini laptop računara!

Marko poslusaj savet. To je dosta skup sport. Kada kazem skup sport mislim na preskupe delove, nekada ces hteti da mu recimo prosiris memoriju i slicno. Laptopovi su po meni iskljucivo za poslovne ljude, igranje slusanje muzike internet to je rasipanje novaca snage i vremena.
Odluka je na tebi.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Potrebna pomoć oko izbora PC komponenti. NSadian Šta da kupim? 14 15.1.2009 13:54
potrebna pomoc hitno oko instalacije xp-a na friskom kompu muki85 Operativni sistemi 8 11.2.2008 20:12
hitno , novi laptop -system Do@ OldSchool ŠDK - Prenosni računari 7 19.12.2007 14:11
HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara cur3 Šta da kupim? 51 20.6.2006 11:15
Laptop racunar- pomoc pri kupovini firefly ŠDK - Prenosni računari 4 9.3.2006 13:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com