Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.3.2021, 1:04   #1
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Win 10 - sporo otvaranje particija, foldera?

Imam od pre 2 meseca instaliran Win 10 sa licencom, i od samog pocetka sam uocio da jako sporo otvara foldere, particije. Racunar je i7 3770, sa 16gb rama i 2 sata hdd. Bilo da udjem iz File Exporera ili ikone za This pc, sve je isto. Sa leve polovine ekrana je ono stablo sa partcijijama i ostalim folderima i kad sa te strane otvaram ide "relativno brzo", ali kad hocu bilo koji folder, particiju, koja je prikazana na drugoj polovini ekrana, onda cekam bar 5 sekundi (dok se animacija kruzica, ikone misa, ne zavrsi), i tek onda se otvori. Ako idem korak nazad (strelica u gornjem levom uglu), onda treba opet bar 5 sekundi da se vrati prethodno. Mislio sam da je naka animacija, u podesavanju misa ukljucuna, proverio sam...nije.
Racunar je gotovo prazan, C particija preko 200gb prostora, ostale ostale 2 popunjenje oko 50 %. Da li je nesto do podesavanja?
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2021, 5:28   #2
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Win 10 - sporo otvaranje particija, foldera?

Windows 10 i klasičan hard disk jednostavno nisu dobra kombinacija.

E sad, ne bi trebalo da bude baš toliko sporo, te je neophodno da sa recimo HDTune alatom iščitaš smart parametre i da vidiš da li hard disk imaš loše sektore, kao i da pustiš surface scan da vidiš kojoj brzinom čita.
bachi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2021, 8:19   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Win 10 - sporo otvaranje particija, foldera?

Meni smrdi na problem sa nekom od shell ekstenzija. Uradi desni klik na praznu površinu foldera i daj screenshot menija.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2021, 9:33   #4
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Win 10 - sporo otvaranje particija, foldera?

Enkripcija ukljucena?
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2021, 20:26   #5
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Win 10 - sporo otvaranje particija, foldera?

Imam hd Sentinel, sve je ok. Cak i desni klik na folder ide prilicno sporo. Ne znam kako se proverava enkripcija
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled.jpg
Viđeno:	111 puta
Veličina:	82,4 KB
ID:	57797  
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2021, 20:35   #6
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Win 10 - sporo otvaranje particija, foldera?

Aj' ti to sve je ok daj nama screenshot.

Takođe pusti kroz hdtune error scan i gledaj kojom brzinom čita i da li će imati loše sektore.

Hiljadu puta mi se dešavalo, da su smart parametri u redu, ali da on pojedine delove pročita, ali tipa 2MB/s.

Šta ti je ovo zeleno oko ikonica?
bachi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2021, 20:59   #7
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Win 10 - sporo otvaranje particija, foldera?

To zeleno oko ikonica je sentinel prikaz da je hard disk dobar da je los bio bi crvene boje... to ima u podesavanjima sentinela da bude standardni izgled ikonica ili ova sentinelova za svaki sistem je isto...

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2021, 21:31   #8
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Win 10 - sporo otvaranje particija, foldera?

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Imam hd Sentinel, sve je ok. Cak i desni klik na folder ide prilicno sporo. Ne znam kako se proverava enkripcija
Ove stvari koje ti se pojavljuju u kontekstnom meniju (Manage with ACDSee, Shared Folder Synchronization, Combine files with Foxit...) nisu obicne staticne stavke u meniju, nego je za svaku od tih komandi zaduzena tzv. shell ekstenzija, odnosno svaki put kad uradis desni klik na folder, aktivira se program (za svaku stavku po jedan) koji skenira sadrzaj foldera da bi znao da li uopste treba da prikaze komandu u meniju.

Ti ovde imas sedam programa dodatih u kontekstni meni. Dovoljno je jedan od njih da zeza pa da imas situaciju koju imas.

Problem ces resiti tako sto ces da pokrenes CCleaner i odes na Tools -> Startup -> Context Menu kao na slici. Iskljuci SVE sa spiska, uradi logout/login u Windows i vidi da li problem da otvaranjem foldera i dalje postoji. Onda ukljucuj jedno po jedno sa spiska dok ne vidis kad se problem vratio, i znaces koji program te zeza i koji da deinstaliras (ili makar da iskljucis shell integraciju u njegovim opcijama).
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Clipboard01.png
Viđeno:	103 puta
Veličina:	57,1 KB
ID:	57798  
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
galebns (30.3.2021), Gibli (28.3.2021), player1 (30.3.2021)
Stara 28.3.2021, 17:05   #9
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Win 10 - sporo otvaranje particija, foldera?

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Ove stvari koje ti se pojavljuju u kontekstnom meniju (Manage with ACDSee, Shared Folder Synchronization, Combine files with Foxit...) nisu obicne staticne stavke u meniju, nego je za svaku od tih komandi zaduzena tzv. shell ekstenzija, odnosno svaki put kad uradis desni klik na folder, aktivira se program (za svaku stavku po jedan) koji skenira sadrzaj foldera da bi znao da li uopste treba da prikaze komandu u meniju.

Ti ovde imas sedam programa dodatih u kontekstni meni. Dovoljno je jedan od njih da zeza pa da imas situaciju koju imas.

Problem ces resiti tako sto ces da pokrenes CCleaner i odes na Tools -> Startup -> Context Menu kao na slici. Iskljuci SVE sa spiska, uradi logout/login u Windows i vidi da li problem da otvaranjem foldera i dalje postoji. Onda ukljucuj jedno po jedno sa spiska dok ne vidis kad se problem vratio, i znaces koji program te zeza i koji da deinstaliras (ili makar da iskljucis shell integraciju u njegovim opcijama).
Problem je resen, slucajno...pustio sam da Malwarebytes, skenira racunar....nasao je par nekih virusa, potvrdio sam da ih smesti u karantin i nakon restarta, on je to odradio, ali mi je presao na Trial verziju. Ja pokusao ponovo da instaliram premijum (narodsku), nije nesto hteo i ostala je Trial. Probah kako radi Explorer, otvaranje fajlova....sve se normalizovalo, radi, brzo...tu je bio problem. Koji program usmesto Malwarebyteo da instaliram, a da radi ok sa Windowsowim avp-om?
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2021, 11:22   #10
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Win 10 - sporo otvaranje particija, foldera?

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Problem je resen, slucajno...pustio sam da Malwarebytes, skenira racunar....nasao je par nekih virusa, potvrdio sam da ih smesti u karantin i nakon restarta, on je to odradio, ali mi je presao na Trial verziju. Ja pokusao ponovo da instaliram premijum (narodsku), nije nesto hteo i ostala je Trial. Probah kako radi Explorer, otvaranje fajlova....sve se normalizovalo, radi, brzo...tu je bio problem. Koji program usmesto Malwarebyteo da instaliram, a da radi ok sa Windowsowim avp-om?
Instaliraj besplatni Malwerbytes i koristi ga samo povremeno za skeniranje, ne treba ti plaćena verzija. Windows-ov antivirus je danas OK, ali ima dosta boljih rešenja. Trenutno od besplatnih antivirusa najbolji je Kaspersky Security Cloud Free, tako da ti preporučujem da njega instaliraš pored besplatnog Malwerbytesa.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2021, 14:03   #11
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Win 10 - sporo otvaranje particija, foldera?

Malwarebytes odlično radi šta mu je namena u free verziji, ionako ti ne treba da bude stalno aktivan...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Dovahkiin (3.5.2021)
Stara 30.3.2021, 17:58   #12
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Win 10 - sporo otvaranje particija, foldera?

Cim je tebi Malwarebytes nasao par virusa tvoj glavni AV program je manje-vise krs ili su ti surf navike lose. Za tebe je Kaspersky Security Cloud Free, AVG ili Avast. Najbolje Kaspersky. Mozda cak i neki third party firewall program jer windowsov iako dobar ima ipak previse otvorenih portova po defaultu. Mozes koristiti i neki od third party programa za upravljanje windows firewallom.

Poslednja ispravka: Laskaris (30.3.2021 u 22:06)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2021, 17:58   #13
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Win 10 - sporo otvaranje particija, foldera?

Isti problem je bio i na laptopu...cim sam skinuo malware, racunar je leteo....instaliracu besplatnu verziju...Hvala svima
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2021, 15:31   #14
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Win 10 - sporo otvaranje particija, foldera?

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Isti problem je bio i na laptopu...cim sam skinuo malware, racunar je leteo....instaliracu besplatnu verziju...Hvala svima
Instaliraj i Kaspersky Security Cloud Free, očigledno te Microsoftov-ov default AV ne štiti od tog virusa koji stalno inficira tvoje kompjutere.

Poslednja ispravka: simke85 (6.4.2021 u 16:05)
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Uzasno sporo otvaranje stranica Zarko80 Internet tehnologije 14 20.5.2019 9:00
Otvaranje foldera dinamički Dekip Serverske aplikacije i baze podataka 2 14.1.2014 21:56
Otvaranje foldera u istom prozoru? exciter Operativni sistemi 6 29.5.2009 12:50
Program za zaključavanje foldera ili particija Sallee Aplikativni softver 75 17.1.2009 16:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com