Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.8.2009, 12:30   #1
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Troumljenje oko napajanja

Ovako pošto sam pre nekoliko dana moje modularno TT oženio za 115€, moraću za Server iz profila da uzmem novo po mogućstvu modularno napajanje.

Trenutno su mi na pameti 3 modela:

Silverstone SST-DA850 Decathlon Series 18070 Din

ThermalTake TR2 Series, 14cm fan/EPS/PFC/W0176 16987 Din

Corsair 850TX 15141 Din

Od ta tri napajana jedino sam siguran da je Decathlon modularan za Tt piše kod dobavljača u cenovniku da je modularno čak su i stavili sliku modularno napajanja ali Google i zvaničan Tt sajt kažu drugojačije. Danas ću kontaktirati mog komercijalistu pa ću videti da pogledaju u magacinu, ako je modularno gotovo sam siguran da ću njega uzeti. Ali ako se ispostavi da nije onda kao najozbiljniji kandidat ostaje Decathlon koji mi se jako dopada sa njegovom petogodišnjom garancijom.

Cors sam stavio onako on mi se najmanje edopada jer nije modularan. Ameni je to jako bitno jer u kućištu imam vodu i 12 HDD-a od kojih je 8 u HotSwap bejevima i 3 komada u kavezu pored napajanja.

Kao opcija postoji i 850W Enermax Revolution 85+ njegova cena je 27350 Din, ali tolku lovu nemogu da ispljunem odjedamput i morao bi da se strpim jojedno mesec dana.

Inače u kupovinu napajanja krećem u idući ponedeljak kad mi dolazi na naplatu nekih 150€ i dodaću još nešto keša pa ću kupiti najverovatnije neko od ova 3 napajanja.

Interesujeme vaše mišljenje šta bi trebao da umem od ova 3 napajanja rekoh najbliži sam kupovini Decathlon-a jer je modularan i nije mnogo skup.

Napajanje će držati Server iz profila sa 12-15 Hardova, još neko vreme (mesec-dva) će biti bez grafike kad planiram da uzmem jednu ili 2 DX11 grafike budžet za to će biti 150-300€ u zavisnosti dali uzimam jednu ili dve grafike, ali otom potom. Ali eto to napajanje će morati da drži sve to što sam pobrojao.

I još nešto nemojte da vas bune ove "niske" cene napajana to su inače nabavne cene po kojima ih ja mogu uzeti od dobavljača.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 13:05   #2
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Troumljenje oko napajanja

Znam da je ali sta je to modularno napajanje?
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 13:19   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Troumljenje oko napajanja

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Znam da je ali sta je to modularno napajanje?
Kablove koji ti nisu potrebni možeš da ih po želji odkačiš sa napajanja. Klikni na link koji vodi ka silverston napajanju kad vidisš slike valja će ti biti jasno.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Game fever (11.8.2009)
Stara 10.8.2009, 13:43   #4
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Troumljenje oko napajanja

Gledajuci ove tvoje nabavne cene, mogu da ti kazhem da bi po meni ubedljivo najbolje reshenje bilo Antec Signature 850W, koji je u G malo preko 23000, ti ga verovatno mozhesh nabaviti osetno jeftinije. Vrh vrhova medju napajanjima, rame uz rame sa najkvalitetnijim Seasonic i Enermax napajanjima, dok su PC P&C stupac nizhe . Mada nisam siguran koliko ce ti bash trebati 850W, jer je 650W verzija celih 5000 manje (bar u maloprodaji).

Kvalitetniji je od Corsa 850W, jer su ovi noviji TX modeli vece snage iz CWT-a i imali su nekih problema pri proizvodnji (rekli su da je to uklonjeno pre pushtanja u prodaju, ali chisto da se zna), a po meni taj TT i nije bash neka preterano dobra konkurencija ovim gore. Ako se bira od njih 3 - Decathlon, mada mozhesh da razmislish i vidish mishjlenja i o Antec TP Quattro 850W, davno sam gledao neki review gde su bash stavljena na isti test Antec i Silverstone i Antec je izashao kao pobednik. Uostalom, evo ti Jonnyguru review svih napajanja, sigurno je najpouzdaniji, pa odluchi sam:

Silverstone
Antec Signature
Antec TP Quattro

Enermax jeste izuzetno kvalitetan, ali je uvek bio preskup. Dakle, prvo pogledaj Antec Signature, pa onda sve ostalo.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 13:58   #5
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Troumljenje oko napajanja

Sumnjam da ću uzimati Anteka iz prostog razloga što nemam nameru da ga uzimam u maloprodaji. A ako idem preko veleprodaje ja sam tek trća ruka tako da mi to neodgovara je su dvojica pre men štrpnuli po koji posto od nabavne cene a i za reklamaciju je kompikovano ako se nedajbože bilo šta desi. A i ako se budem rešavao da dam dvadeset i kusur hiljada dinara u tom slučaju uzimam Enermax 850W za 27350 i kraj ali ako do toga dođe moraću još malo da se strpim a to znači još mesec dana bez Servera na kome mi stoji desetak terabajta podataka. Tako da je ovaj Silverson trenutno kako ja vidim najverovatnija kupovina.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 14:09   #6
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Troumljenje oko napajanja

Hmf, pa vidi onda kako te izadje Antec, pa odluchi, onaj TP Quattro verovatno nece biti vishe od 15-16000 i posle ugradjivanja distributera jer je ovde 18000. Shta bi ti bilo povoljno od firmi da se naruchi? Mozhda mozhesh da dodjesh do nekog Tagana, Seventeam, BFG, Zippy, Akasa, Topower, Fortron Everest serije, ili Silverstone Zeus itd. itd, sve bi to po meni bilo bolja kupovina od onog Decathlona, koji je po onom reviewu potpuno prosechno napajanje. Ako vec dajesh pare, bar uzmi vrh za te pare, a stvarno mislim da je Enermax previshe kako god okrenesh...
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 14:48   #7
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Troumljenje oko napajanja

Uh bre čoveče bacaš me u nedoumice. Ja bi trebao da ko što rekoh krenem u kupovinu u ponedeljak kad stigne kinta. Videću šta mogu da nađem od Anteka i po kojoj ceni. ja ga nemam u mojim cenovnicima rekoh da sam tek treća ruka za njih pa ću videti.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 15:44   #8
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Troumljenje oko napajanja

Zašto rizikovati, kad si Ti iskusan majstor i radiš sa proverenim stvarima.
Priložene slike
Tip fajla: jpg hx[1]_resize.jpg (30,8 KB, 44 puta viđeno)
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 15:48   #9
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Troumljenje oko napajanja

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Zašto rizikovati, kad si Ti iskusan majstor i radiš sa proverenim stvarima.
Odgovor je veoma prost! ja ga nemam u nabavci a neželim da ga kupujem u maloprodaji.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 15:54   #10
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Troumljenje oko napajanja

Naravno, onda uzmeš ono najbolje što ti je dostupno.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 16:14   #11
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Troumljenje oko napajanja

Evo bar da te odvratim od tog preskupog Enermaxa. Quote sa JG i review istog napajanja, Antec Signature se chesto pominje u istom kontekstu:

Citat:
The 12V rails aren't quite as stable as I'd like to see them, showing only a tiny bit less fluctuation than the 1050W model did, but still it's within 2%. The same goes for the other two rails, where I found that the ATX connector pins were somewhat loose. But, I do have to say I was expecting a little better 12V regulation, given that we're looking at an 850W model. Sure, it was better, but only by 0.01V. I just wanted a little bit more stability from something competing directly against the Antec Signature, PC Power and Cooling Turbocool, and Seasonic M12D units.
Citat:
I scaled the scope settings to show it to you a bit better. While the 12V rails only max out at around 40mV, and make no mistake this is very good performance, I don't know that this odd little squiggle is helping this unit compete in DC output quality to the likes of the Antec Signature 850W or even the much cheaper CP-850, at least in 12V ripple suppression. I hate to say it, but I really wanted to see a little better performance than this from a unit costing as much as this one does.
Citat:
Provantage is currently listing this puppy at $233.20. This makes it some $15 more expensive than the lowest price I can find on the Antec SG-850, which quite frankly owns this unit on everything but efficiency.
Znachi, jedina stvarna prednost ovog napajanja je izuzetno visoka efikasnost (i po 90%), ali s obzirom na to da tebi ne treba 1KW pri chemu je ovo napajanje odlichno, mislim da treba da se zapitash koliko ti se isplati davati 5000 vishe nego za Antec Signature, pa makar ga uzeo i u maloprodaji. Ali nadajmo se da nece doci do izliva novca ni za jedno od ovih . Ozbiljno razmisli o TP Quattro, cenim da ti nishta bolje sigurno ne treba.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 16:16   #12
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Troumljenje oko napajanja

E ovako, novi momenti! Uspeo sam da nađem TP Quattro 850W po ceni od 19130 sa PDV-om što izađe nekih 204 Eura (moja nabavka). E jedino što mene tu iritira je svega trogodišnja garancija. Videću još kod jednog dobavljača šta može da se uzme pa ću javiti. Jedina stvar kad gledam ovaj kvatrokoja mi se nikako ne sviđa je mali 8CM vent i dobar deo kablova na napajanju nije modularan. Dok kod ovog Silverstona koji mi se najviše dopada apsolutno sve modularno i sve može da se razkači!
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 16:53   #13
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Troumljenje oko napajanja

Hm, stani, koliko ja vidim ovde je 17800 dinara, iako je u maloprodaji, shto bi ga placao skuplje iz tvoje nabavke? Dodushe, ko zna da li to ova firma ima na lageru, sa njima se nikad ne zna, ali tamo stoji dosta dugo (otkako je izashlo), trebalo bi da ima. Nigde nema naznake kolika je garancija, ali Antec daje 5 godina garancije na to napajanja, pa sad kako ce to oni da uobliche...

Da, ima samo 8cm vent pozadi, nije im prvi put da stave samo taj vent. Kod mene na Earthwattsu je gotovo nechujan, izgleda da su napajanja dizajnirana tako da im to bude dovoljno, jer ih isporuchuju uz NeoHE, Earthwatts i TP Quattro, da su imali problema, rachunam da bi ih promenili, vodi ih reputacija da vole da izbacuju tiha napajanja. Ni meni se ne svidja to shto su zakacheni PCI-E konektori jer ti za server verovatno nece ni trebati, ostatak vec svejedno morash prikljuchiti, ja ne bih zhrtvovao kvalitet izlaza radi ta 2 kabla, ali to je vec subjektivno.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 17:29   #14
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Troumljenje oko napajanja

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Hm, stani, koliko ja vidim ovde je 17800 dinara, iako je u maloprodaji, shto bi ga placao skuplje iz tvoje nabavke? Dodushe, ko zna da li to ova firma ima na lageru, sa njima se nikad ne zna, ali tamo stoji dosta dugo (otkako je izashlo), trebalo bi da ima. Nigde nema naznake kolika je garancija, ali Antec daje 5 godina garancije na to napajanja, pa sad kako ce to oni da uobliche...

Da, ima samo 8cm vent pozadi, nije im prvi put da stave samo taj vent. Kod mene na Earthwattsu je gotovo nechujan, izgleda da su napajanja dizajnirana tako da im to bude dovoljno, jer ih isporuchuju uz NeoHE, Earthwatts i TP Quattro, da su imali problema, rachunam da bi ih promenili, vodi ih reputacija da vole da izbacuju tiha napajanja. Ni meni se ne svidja to shto su zakacheni PCI-E konektori jer ti za server verovatno nece ni trebati, ostatak vec svejedno morash prikljuchiti, ja ne bih zhrtvovao kvalitet izlaza radi ta 2 kabla, ali to je vec subjektivno.
Pusti mi na PM molimte u kojoj ga to firmi nude po toj ceni. Verovatno je neki stari uvoz u pitanju a cenu mu nisu nivelisali jer ni ovako nemogu da ga prodaju.

A to oko modularnosti kako stvari stoje za 12 hardova ću morati sve kablove da zakačim kako bi imao dovoljno konektora za sve diskove. Tako da to može da me uj€be samo tako jer Armor je sve samo ne velika kutija i ovako bez grafičkih izgleda bolesno pretrpano. tako da ću žešće da se razmislim prenego kliknem na dugme "pripremi rezervaciju" i prenego ga naručim. Jer može lako da se desi da tako glomazno napajanje praktično i nemože da stane u moje već pretrpano kućište....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 18:53   #15
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Troumljenje oko napajanja

ma najbolje da prodaš nekoliko najmanjih hard diskova i onih koji puno troše i da uzmeš par novih većeg kapaciteta, eco green, energy save i sličnih modela
Ja baš razmišljam da izvadim starog ata maxtora od 200gb i da ubacim 1Tb na 5200 obrtaja
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2009, 19:35   #16
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Troumljenje oko napajanja

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ma najbolje da prodaš nekoliko najmanjih hard diskova i onih koji puno troše i da uzmeš par novih većeg kapaciteta, eco green, energy save i sličnih modela
Ja baš razmišljam da izvadim starog ata maxtora od 200gb i da ubacim 1Tb na 5200 obrtaja
Ja u mašini nemam ništa ispod 500GB, tako da od toj što ti kažeš nema ni mojega.

Što se tiče napajanja nisam još 100% siguran ali zbog broja konektora od ukupno 17, može da se lako desi i da uzmem ovog Anteka od 850W. I ovo srebrno kamenče nije loše ali ih ima "svega" 12 (SATA+ATA konektora u zbiru) što je meni malo zbog enormne količine hardova u konfiguraciji.

Sve u svemu u žešćoj sam dilemi!!!

Sad sam zvao famoznu beogradsku firmu na čijem sajtu stoji da Quattro 850w košta 17820 Din. I naravno oni nemaju to napajanje na stanju po toj ceni, ali zvaće dobavljača da provere pa će me sutra kao izvestiti...

Poslednja ispravka: Freško (10.8.2009 u 19:55)
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2009, 15:00   #17
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Troumljenje oko napajanja

Novi momenti malopre sam naručio Antec TP Quattro 850W. Po ceni od 17520 Din.

Doomche zahvaljuem na konstruktivnim predlozima.

Javljam utiske kad stigne.

Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 13:04   #18
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Troumljenje oko napajanja

Pozdrav ljudi stigo Antec TP 850 Quattro, samo sam ga ostvorio testiraću ga malo kasnije. Kada sam otvorio (kutiju) popriličo sam se razočarao što se pakovanja tiče poprilično jeftino deluje i komplet smrdi na neosučenu auto farbu. Od svega me najviše razočaralo što napajanje nema onu plastiku na samoj šasiji napajanja koja štiti da se žice ne precvikuju od oštrih metalnih ivica:



A evo t ostalih slika:



Ovo su slike rađene mobilnim, kada se vratim sa posla detaljno ću islikati napajanje i napisaću još koju reč o njemu.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 13:10   #19
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Troumljenje oko napajanja

Al to jadno izgleda, sprem mog cm, iako je ovde ispljuvan poprilicno.Hajde javljaj utiske mozda ce da zasija u radu punim sjajem !!!
BTW sad znam kako Fresko izgleda
VITKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 13:47   #20
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Smile Re: Troumljenje oko napajanja

Citat:
VITKO kaže: Pregled poruke
Al to jadno izgleda, sprem mog cm, iako je ovde ispljuvan poprilicno.Hajde javljaj utiske mozda ce da zasija u radu punim sjajem !!!
BTW sad znam kako Fresko izgleda
I ja se nadam da je u radu bolje nego što na prvi pogled izgleda.

Uzgred na slici nisam ja nego moj kompanjon Rakita S. ... A ako te zanima kako ja izgledam imaš slike sa okupljanja:

http://img199.imageshack.us/gal.php?g=img7689.jpg
(prve dve slike odozgo u galeriji.)
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Napajanja Garson Osnovne komponente 3982 4.2.2023 17:19
Jachina 12V grana napajanja Doomche Ostale komponente 3 18.1.2009 17:45
Kućište velikih dimenzija do 50 €, prvenstveno bez napajanja ivanza ŠDK - Ostale komponente 11 6.10.2008 0:35
Zamena napajanja... matke Šta da kupim? 0 11.10.2007 18:12
Problemi posle ugradnje napajanja!!! Pera123 Kvarovi 13 27.12.2006 15:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com