Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2005, 5:21   #21
Gyle
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 204
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Solidna igra mada je glupo sto mozes da vidis i los i dobar kraj (los u smislu zao) tokom jednog igranja tj. ne moras da je prelazis 2 puta (isti problem imaju i oba kotora). Sto se sistema magija i xp-a tice to je u stvari ok jer sta god radio kada unapredis odredjenu vestinu staris tako da bas i nema smisla da nabudzas lik na pocetku jer onda ionako laka igra postaje prelaka. Ali mora se priznati da izgleda dobro i da nije preterano zahtevna.

Jedino je glup bug sa novcem koga mozes da bukvalno pravis kod trgovaca.
Gyle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 20:53   #22
Lord of Doom
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 145
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Ok izvinjavam se malo sam preterao u vezi sa onim zaobilazenjem (mada meni bi odgovaralo da je nisam ni igrao,i sledi jos malo kritike) . Ali nazivanjem fable igrom svrstava se u isti kos sa morrowindom, sto svakako nije u redu (prema morrowindu, naravno). Igra nije ni za mali nokat morrowindu. Recimo da je Fable igrica za razbribrigu.
Ali moram da spomenem detalj koji me je odusevio (u negativnom smislu). Pri snimanju igra ispise se poruka : "Saving game. Please dont turn off your computer" Jeste.... Kako su pogodili da ja imam obicaj da usred snimanja igre iz cista mira ugasim kompjuter.
Pare su cista glupost. Kao mozes da kupis kucu, da se zenis, da kupujes zeni(ama) poklone, i razne gluposti. Mislim jels su to pokemoni ili ozbiljan rpg?
Sam princip razvijanja i nije toliko los(iza ubijenih neprijatelja ostaju takozvane exp orbs cijim sakupljanjem dobijas exp, i plus dobijas poene u kategoriji: strenght, skill, will njihovim cestim koriscenjem). E sad, ja sam krenuo kao mag a zavrsio tako sto sam imao sve iz strenghta do kraja, skills(tj archery, brzina i lopovluk) skoro do kraja i toliko magija da nisam znao sta cu sa njima(i to sve na najjacem nivou). A sistem koriscjenja je los(imas aktivan par magija koji se menjam skrolom).
Onda nije jasno zasto mag ne bi nosio plate mail kad nema nikakvih ogranicenja tj penalty za maga u teskom oklopu.
Zatim jel sam bese spomenuo da ti sam sebi KUPUJES TITULU kojom zelis da te zovu!
Ja stvarno ne znam kako neko ovo moze da nazove dobrom igrom. Mozda nije a preskakanje, ali ne znam sta je taj ranije igrao kad je fable nazvao dobrom igrom.
OK, igru sam deinstalirao, i necu vise ni da gnjavim.
Lord of Doom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 18:27   #23
Jolpaz Jolpaz
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Poruke: 131
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 12 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

moze da se prdi pritiskom na taster.
moze da se kupi titula.
engleska zastava na gaćama.
guildmaster ti u toku borbe savetuje da povećaš "combat mulitiplier".
questove aktiviraš tako što pokupiš "quest card".

lista gluposti je mnogo duža...

mogo bi ovako 3 strane!
Jolpaz Jolpaz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 20:08   #24
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Citat:
Lord of Doom kaže:
Mislim jels su to pokemoni ili ozbiljan rpg?
Ne, ova igra je daleko od "ozbiljnog" RPG-a. Napravljena je za za*****ciju i razbibrigu. Ne znam sta si ti ocekivao...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 4:27   #25
Bart Starr
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 149
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Dobra stvar kod igre je da je toliko kratka da ne stigne ni da ti dosadi. Istina, svidelo mi se i kada nisam dugo posecivao frizerku pa mi je brada porasla ohoho, bio sam kao Mojsije
Sto se tice starenja to je uradjeno neverovatno glupo. Kada sam zavrsio igru lik je imao (mislim) 63 godine. Osim glavnog lika i Whisper nijedan lik ne ostari ni dan (a i Whisper nije presla tridesetu). Na kraju igre svi me i dalje oslovljavaju "boy" i secaju se kao juce kada sam stigao u guild a sada sam stariji od svih .
Magije. Neko je vec pisao a i ja da dodam. Poceo sam da razvijam spellcastera a na kraju je ispalo da sam koristio slow time i lupao ih macem do besvesti. Jedina teska borba je bila protiv Maze-a jer kod njega nije najbolje palila ta taktika (imao je neke magije koje sam i ja imao ali ih nikada nisam koristio). Protiv Jack of Blades-a (prvi put) sam koristio i lightning kada nisam mogao da ga dohvatim a poslednja borba je bila smesno laka, poneo sam stotinak health potiona poucen iskustvom iz prve borbe kada sam imao samo 20-ak a potrosio sam sam 2-3.

Imao sam i jedan bag u rezoluciji 800x600 kada se gubio text ali kada sam prebacio u 1024x768 to se resilo.

Moj savet, necete nista propustiti ako zaobidjete.
Bart Starr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 6:21   #26
Lord of Doom
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 145
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Citat:
Jolpaz Jolpaz kaže:
moze da se prdi pritiskom na taster.
moze da se kupi titula.
engleska zastava na gaćama.
guildmaster ti u toku borbe savetuje da povećaš "combat mulitiplier".
questove aktiviraš tako što pokupiš "quest card".

lista gluposti je mnogo duža...

mogo bi ovako 3 strane!
Napokon, neko ko se slaze samnom. A najvise iritira sto ti svuda govore:"Maze is w8ing 4 u in the ...will tavern" iako sam ga sredio jos pre "10"godina.

@Bart Star Da ja sam rekao. to je ubedjlivo najbolja kombinacija slow time + multistrike. Sad sam se setio sta me jos nervira. Magije.
1. iskopirali su magije is KOTOR-a tj is star warsa. Imas LIghtning, Force Push, Drain Life, mislim stvarno.
2. Sve "mage" magije su multi target, grom udara po 3, fireball sve u blizini, force push gura, kao i fire strike, koj oduzima svima oko sebe, kao i divine ...., kao i ona sledeca a nigde ne pise kolko sta oduzima..... GLUPOSTI.
Inace ja sam koristio firestrike za grupe neprijatelja, gurne ih i oduzme energiju. A ni luk nije los, i kombinacija split arrow i slow time, tako sam sredio Jack of blades-a, a cini mi se i maze-ta.
Jedno zapazanje: klavni lik je krenuo da trenira sa recimo 5 god, guild master je tad imao, recimo barem 50-60god. Na kraju sam ja stigao i do 70e. ......Pitam se u cemu je tajna guld mastera da zivi toliko dugo i ostane mlad
Lord of Doom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 12:58   #27
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Mozda je tajna u svemu tome sto pricate sto je to ipak samo IGRA koje se jos i zove BASNA... da li vam je mozda to palo na pamet?
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 13:45   #28
Lord of Doom
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 145
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Moze igra da se zove kako hoce, ali to nije to Treba u vidu da imas ciljnu grupu za koju je igra pravljena, trebala je to biti ili ozbiljna igra ili igra za decu. Treceg nema. Kako onda da objasnis da u istoj igri imas i da prdis, podrigujes, i razne gluposti koje su vec nabrojene, ali i to da imas udvaranje, mozes da imas zenu, cak sta vise mozes da imas zenu u svakom gradu( jos ti i character sheet pokazuje broj zena, da mozes da se hvalis!), vrata ti daju zadatak da spavas sa sto vise zena, dobijas pipm sesir, spavas obucen u zenu sa muskarcem da bi izvukao istinu iz njega (sto btw znaci musko na musko), bordelo u sred mocvare.... ..... (jel oces jos?) takvu basnu jos nisam cuo
Lord of Doom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 14:49   #29
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Mozda si odavno isao u osnovnu skolu, to su ove novokomponovane basne...
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2005, 0:57   #30
Do@ OldSchool
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 231
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Do@ OldSchool Slanje poruke preko Yahooa korisniku Do@ OldSchool
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Presao sam je pre 2 dana i zadnji bos je veeoooooomaaaa lak ...

Necu da vam odam tajnu ko je zadnji bos ali videcete sami ...


Peace.
Do@ OldSchool je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2005, 0:18   #31
Gyle
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 204
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Pa dobro sad, igra nije losa ako ne ocekujes previse od nje, jednostavno sluzi za blagu razbibrigu i odmaranje mozga.
Simpaticna grafika i sistem borbe koji nije los + nevelika hardverska zahtevnost (ja je igrao danas u 1600-1200 na medium i radi ok,a ima 1.3Ghz,256Mb rama i Gygabyte Radeon9500pro i radi ok) cini jednu simpaticnu igricu makar po meni.
Ne moraju sve igre da budu Planescape ili Morrowind, mora neko i da smanji gas
Gyle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 14:42   #32
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Ja bre imam PixShadere 1.4. a igra nece da radi!Please HELP!!! OCE DA RADI KAD UGASIM ZONE ALARM I NOD32 do dela kada treba da odlucim sta da razvijam(will,skill,strenght)!?!?!?!?!?!HEEEEEEEEE EEEELP???????????????
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 14:49   #33
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Citat:
Lord of Doom kaže:
Moze igra da se zove kako hoce, ali to nije to Treba u vidu da imas ciljnu grupu za koju je igra pravljena, trebala je to biti ili ozbiljna igra ili igra za decu. Treceg nema. Kako onda da objasnis da u istoj igri imas i da prdis, podrigujes, i razne gluposti koje su vec nabrojene, ali i to da imas udvaranje, mozes da imas zenu, cak sta vise mozes da imas zenu u svakom gradu( jos ti i character sheet pokazuje broj zena, da mozes da se hvalis!), vrata ti daju zadatak da spavas sa sto vise zena, dobijas pipm sesir, spavas obucen u zenu sa muskarcem da bi izvukao istinu iz njega (sto btw znaci musko na musko), bordelo u sred mocvare.... ..... (jel oces jos?) takvu basnu jos nisam cuo
Ti si bre bas zapeo.......Igra je ODLICHNA, SHALJIVA i SIMPA je.........a ti lepo uzmi NWN sa svim expanzijama pa budi ozbiljan kolko god oces!
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 15:54   #34
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Ja imam ovu igru lokalizovanu za rusko trziste, nasao sam nekako kako se igra snima i kako se menja oruzje i odeca(sto je i dovoljno da se predje). Inace mi je izgledala simpaticno, ne nesto ozbiljna ali za razbibrigu odlicna.
Autosave se na ruskom pise Автосохр.
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 16:07   #35
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Ovako izgleda uvodni ekran
http://img10.imagevenue.com/img.php?...354a_Fable.JPG
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2006, 14:57   #36
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 856
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Citat:
Lord of Doom kaže:
mozes da imas zenu u svakom gradu( jos ti i character sheet pokazuje broj zena, da mozes da se hvalis!), vrata ti daju zadatak da spavas sa sto vise zena,
Ovo bi bilo dobro u stvarnom zivotu!!
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2006, 3:41   #37
Bart Starr
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 149
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Citat:
Reloader kaže:
Ne, ova igra je daleko od "ozbiljnog" RPG-a. Napravljena je za *****anciju i razbibrigu. Ne znam sta si ti ocekivao...
Kada su najavljivali igru upravo su govorili da ce biti do sada nevidjen rpg sa ogromnim svetom, da ce biti veoma kompleksna itd.
Bart Starr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2006, 9:13   #38
Lord of Doom
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 145
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Citat:
Wolverine kaže:
Ti si bre bas zapeo.......Igra je ODLICHNA, SHALJIVA i SIMPA je.........a ti lepo uzmi NWN sa svim expanzijama pa budi ozbiljan kolko god oces!
Pa NWN sam sa exp-ovima presao par puta i nije mi vise toliko zanimljiv . Zasto branis igru. Lepo kaze Bart Star, najavljivali su da ce biti bolja od Morrowinda. I onda kad igra propadne onda kao to je za razbribrigu. Zar trebam da cekam po par godina da bi odigrao DOBAR rpg.
Lord of Doom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 23:31   #39
[RHY]
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Poruke: 109
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Citat:
Jolpaz Jolpaz kaže:
moze da se prdi pritiskom na taster.
moze da se kupi titula.
engleska zastava na gaćama.
guildmaster ti u toku borbe savetuje da povećaš "combat mulitiplier".
questove aktiviraš tako što pokupiš "quest card".

lista gluposti je mnogo duža...

mogo bi ovako 3 strane!

Bolja fora od svih gore navedenih,pored Chicken Hat-a, je Y_M_C_A.... kako sam se iskidala od smijeha.... I naravno, maestralno sutiranje pilica Satima......

Overall utisak... bzvz. Dobro da se ubije koje ledeno zimsko popodne...
[RHY] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 1:38   #40
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Fable: The Lost Chapters

Citat:
[RHY] kaže:
Bolja fora od svih gore navedenih,pored Chicken Hat-a, je Y_M_C_A.... kako sam se iskidala od smijeha.... I naravno, maestralno sutiranje pilica Satima......

Overall utisak... bzvz. Dobro da se ubije koje ledeno zimsko popodne...
Pa u tome je poenta (po meni) da ako pomalo neozbiljno shvatis igru, moze da te DOBRO zabavi nekoliko popodneva, a onda je po meni vec vredelo...da je igra recimo duga 50 sati, smaralo bi. Ja sam Fable odigrao u najgoroj sezoni kontrolnih u skoli, kada nisam smeo prilaziti NWN-u, i Torment-u da odrzim prosek, i bas je bilo dobro za razonodu. Vedro, saljivo, kratko i lako - prava stvar za umorne i zauzete dane
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com