Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.6.2009, 14:20   #41
Notorious B.I.G
Veteran
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Novi Sad,Veternik
Poruke: 874
Zahvalnice: 628
Zahvaljeno 452 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

Kao sto je sasa90 rekao svi cetvorogodisnji smerovu u elektro skoli imaju isto gradivo iz mate.
Bitna stvar je sto smer racunari ima najbolje profesore,kad kazem najbolje ne mislim najlakse,tako da ces puno nauciti.
I u telekomunikacijama imas programiranje,a i penjanje po banderama

Ja sam recimo 3. godina ets i imam sve petice sem mate tu imam 2
Notorious B.I.G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 15:01   #42
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

Citat:
Sasa90 kaže: Pregled poruke
Na svim elektrotehnickim smerovima imas istu kolicinu matematike cak i isto gradivo. U sustini sve je isto po tom pitanje samo dok kod racunara imas vise programiranja dotle na telekomunikacijama imas predmete nalik Osnove telekomunikacija, predajnici, prijemnici i slicno tome. Nazalost nista od digitalizacije se maltene ne uci jer je sve po starom i u 90 % slucajeva ce ti pricati u zastareloj analognoj tehnici gde te profesori jos teraju na odgovaranju da se racunari medjusobno povezuju preko koaksialnog kabla...
Nisi u pravu. Gledao sam program i pricao sa profesorom multimedije(tesla,koncar i ostale skole) i stvari koje se uce su savremene, znaci osvrt na analogni prenos, digitalni prenos, modulacije koje se koriste u digitalnom prenosu, nacini kompresije(JPEG,MPEG i slicno)... U sustini dosta slicno Digitalnim mulitmedijama sa vise elektrohenicke.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 15:48   #43
Notorious B.I.G
Veteran
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Novi Sad,Veternik
Poruke: 874
Zahvalnice: 628
Zahvaljeno 452 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

^To je nov smer
Notorious B.I.G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 16:41   #44
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Nisi u pravu. Gledao sam program i pricao sa profesorom multimedije(tesla,koncar i ostale skole) i stvari koje se uce su savremene, znaci osvrt na analogni prenos, digitalni prenos, modulacije koje se koriste u digitalnom prenosu, nacini kompresije(JPEG,MPEG i slicno)... U sustini dosta slicno Digitalnim mulitmedijama sa vise elektrohenicke.
Ne znam sta su za narednu godinu menjali ali ja sam sad zavrsio cetvorogodisnji elekro smer i znam sta smo mi ucili. Uzecu na primer predmet radio predajnike. AM modulacija koja se kod nas maltene vise ni ne koristi (nadje se tu i tamo jos koja radio stanica koja emituje u AM podrucju ali ih ima daleko manje nego na FM frekventnom podrucju). Samo smo tu AM detaljno obradjivali dok smo FM modulacije skoro da i ne zapostavili a o digitalnoj radio emisiji ni da ne pricamo... Imali smo neki predmet kao Digitalne telekomunikacije i tamo jesmo mi obradjivali takve stvari ali se celo gradivo temelji na starim analognim prijemnicima i predajnicima. Ima i tu istine sta si ti rekao ali nazalost ovo je moje licno iskustvo...
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2009, 10:41   #45
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

Citat:
Sasa90 kaže: Pregled poruke
Ne znam sta su za narednu godinu menjali ali ja sam sad zavrsio cetvorogodisnji elekro smer i znam sta smo mi ucili. Uzecu na primer predmet radio predajnike. AM modulacija koja se kod nas maltene vise ni ne koristi (nadje se tu i tamo jos koja radio stanica koja emituje u AM podrucju ali ih ima daleko manje nego na FM frekventnom podrucju). Samo smo tu AM detaljno obradjivali dok smo FM modulacije skoro da i ne zapostavili a o digitalnoj radio emisiji ni da ne pricamo... Imali smo neki predmet kao Digitalne telekomunikacije i tamo jesmo mi obradjivali takve stvari ali se celo gradivo temelji na starim analognim prijemnicima i predajnicima. Ima i tu istine sta si ti rekao ali nazalost ovo je moje licno iskustvo...
Koji smer?Pricam o smeru mulitimedija koji postoji poslednje 2 godine a konkretno sam gledao plan za ovu godinu koja se zavrsila. Svestan sam sta se ucilo, zavrsio sam za radio tv tehnicara, ali opet ne mogu da kazem da je to svo znanje nepotrebno iako je prevazidjeno. Dobijes osnovno znanje koje lako mozes kasnije nadograditi ako vec u skoli ne ucis sve sto je neophodno.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2009, 15:07   #46
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

Citat:
Notorious B.I.G kaže: Pregled poruke
Kao sto je sasa90 rekao svi cetvorogodisnji smerovu u elektro skoli imaju isto gradivo iz mate.
Bitna stvar je sto smer racunari ima najbolje profesore,kad kazem najbolje ne mislim najlakse,tako da ces puno nauciti.
I u telekomunikacijama imas programiranje,a i penjanje po banderama

Ja sam recimo 3. godina ets i imam sve petice sem mate tu imam 2
pa zar nisu mogli da ti poklone 5
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2009, 16:05   #47
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Koji smer?Pricam o smeru mulitimedija koji postoji poslednje 2 godine a konkretno sam gledao plan za ovu godinu koja se zavrsila. Svestan sam sta se ucilo, zavrsio sam za radio tv tehnicara, ali opet ne mogu da kazem da je to svo znanje nepotrebno iako je prevazidjeno. Dobijes osnovno znanje koje lako mozes kasnije nadograditi ako vec u skoli ne ucis sve sto je neophodno.
Upravo sam i ja taj smer zavrtsio. Elektrotehnicar radio i video tehnike... Po meni je smer cista glupost... Ali sta cu nisam tako razmisljao pre 4 godine...
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2009, 17:33   #48
GrofSuboticki
Član
 
Član od: 9.10.2008.
Lokacija: Palic
Poruke: 34
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

elektrotehnicar racunara.a sto se tice toga gde sam upao,malo sam se bio zeznuo na prijemnom,pa sam imao 64 boda .Nisam upao ni na informaticki ni na gimnaziju.Zapravo,upao sam u visokogradnju u Politehnickoj skoli u subotici. Kakav je to smer prema vama?
GrofSuboticki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 23:04   #49
VLAAAD
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Poruke: 77
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Ja sam 1. drustvenog smera Gimnazije.Skola je ludnica.Njihov moto:uci,uci,uci...Pola gradiva koje sam do sada naucio mi nece trebati u zivotu.Na prijemnom sam imao 91bod i mogo sam da biram.Do zadnjeg dana ja sam se dvoumio izmedju eko. pravnog i gimn.Odluka je pala na gimn. samo zbog boljeg drustva(u smislu nema dece koja beze i ruse skolu).planiram da upisem kasnije pravo zato sto koliko vidim ovde nema puno vajde od informatike i itd. iako je informatika moja velika ljubav.Moj licni moto je;sto lako kad moze komplikovano.Pored svih mojih kritika protiv gimnazije ja je preporucujem jer ce se taj trud posle isplatiti na faksu i sigurno u zivotu.
VLAAAD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 0:20   #50
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
icemama kaže: Pregled poruke
Brate ja idem u Teslu znaci ono je rupcaga od skole, strasno, i smor nevidjeni nikad da radimo nesto zanimljivo a najgore nam je kod razzrednog (predaje primenu racunara u elek.) znaci svaki cas pita neke smrdlj... programe koji zesce smaraju, fizicarka ne daje ocene na kontrolnom u zavisnosti koliko si uradio nego kako joj se cefne, matematicarka nam se nonstop mrsti dok ulazi u ucionicu (smara zesce), iz elektronike kad je raspolozen mozes da imas 4,3,3,1, i da ti da 4 a kad nije za to bi ti dao mozda i 2 a mozda bi te mucio na tabli i davao ti 6 sekundi za odgovor,Srpikinja nam deli keceve ko luda znaci podeli za jedan cas 15 komada i kaze sledeci cas drugi krug keceva, joj strasno, ima jedno 3-4 normalne ribe u smeni a ukupno oko 15-20, poz
Ipak zavisi kakvi ti profesori zapadnu, a meni se čini kao da si ti potpuno promašio školu... Na računarima kod mene su potpuno korektni profesori, za ove "niže" smerove ne znam.
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2010, 20:43   #51
Dule_car23
Novi član
 
Član od: 15.5.2010.
Poruke: 0
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Ako ja mogu da objasnim malo smer elektrotehnicartelekomunikacija inace sam treci razred,elektrotehnicar telekomunikacija pilot (prva-pocetna verzija).
Stvari stoje ovako:Jako puno prakse ( super),radi se sa optickim kablovima (detaljno proucavanje).Od strucnih predmeta tu su:
prvi razred:OET (teorija+vezbe),
drugi razred:
tehnika analognog prenosa(teorija+vezbe), elektronika(teorija+vezbe)
treci razred:
komutacioni sistemi (samo prvo polugodiste) (teorija+vezbe+blok praksa)
tehnika digitalnog prenosa (teorija+vezbe)
Terminalni uredjaji (samo drugo polugodiste) (teorija+vezbe+blok praksa).
Ako vas malo zanimaju telekomunikacije,bicete odusevljeni ovim predmetima
Prvi razred je malo pakao zbog oeta (rade se elektrostatika,dinamika i magnetizam).Drugi razred je ubedljivo najlaksi.Oba strucna predmeta ne mogu da se porede sa oetom.naravno tu se vare modulacije(AM,FM i fazna),radio-prijemnici (zagrevanje za treci razed ).Treci
razed je po pitanju strucnih najzahtevniji,ali i najinteresantniji.Radi se
celokupna mreza od telefonske centrale do pretplatnika.Rade se svi moguci
tipovi TK uredjaja ( samo neki:adsl,isdn,bezicni,mobilni,satelitski
telefoni,set top box,pda....).Zatim se rade razne vrste modulacija ( IKM,ISM,i
mnoge druge).
Praksa:
U svakom razredu po 1-2 kvartala je odvojeno specijalno za optiku...tu su jos:
Prvi razred:elektricne instalacije i oprema,elektronske komponente
Drugi razred:stampane ploce,sistemi za detekciju pozara, sistemi za kontrolnu neovlascenog pristupa.
treci razred:biznis centrale,audio i video interfonski uredjaji.
predmeti u proseku traju 3-6 meseci.neki se smenjuju a neki idu paralelno.u prvom i drugom razredu ima 7 casova prakse,a u trecem i cetvrtom 14 casova.
Prvi razred je klasicno uvodjenje u elektroniku.Ima nesto malo telekomunikacija (obelezavanje i sastav optickih kablova).Drugi razred vrlo zanimljiv.Mnogo alarma,senzora (svih vrsta).I igranje sa kiselinom Treci razred je komedija Interfoni
su nevidjeno laki (sistem se sastoji od 4 zice),a biznis centrale su samo
prosireno ponavljanje terminalnih i komutacionih.

sto se tice klasicnih predmeta:Srpski,fizicko,matek i engleski (sve 4.godine)
Informatika (prvi razred),preduzetnistvo (cetvrti razred).
+izborni predmet(biras na koji ces da ides i iz njega dobijas zakljucnu ocenu koja ulazi u prosek):
Prva godina:istorija,fizika,nemacki
Druga godina:istorija,nemacki,fizika,tehnika multimedije
Treca godina:nemacki,fizika,programiranje C.
Ja sam uzeo istoriju,tehniku multimedije i programiranje C (bezi dalje od fizike i nemackog ).eto,to je za sada sve (ostala mi jos jedna godina).necu vise da gnjavim,ako nekog
nesto zanima,neka pita
Dule_car23 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 22:13   #52
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

VI Bg. gimnazija. Preporucujem. Ili ce vam zapasti super profesori, pa cete se 4 godine zaje*avati, ili ce vam zapasti idioti, pa cete se cetiri godine zaje*avati i istovremeno ubijati od ucenja. Sanse su pola-pola.
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2011, 11:30   #53
gameplayer
Član
 
Član od: 28.6.2011.
Lokacija: Cuprija
Poruke: 128
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Određen forumom

Koja je po vama najbolja skola sa smerom elektrotehnicar racunara u pomoravskom okrugu? Imam raspravu sa mladjim bratom ja msm da je najbolja u Jagodini.

Poslednja ispravka: Iris (29.6.2011 u 16:06)
gameplayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 17:51   #54
Milan1997
Veteran
 
Član od: 22.5.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 497
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 42 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milan1997
Određen forumom Pitanje za upis u tehničku školu

Zdravo svima,
Hteo sam da vas pitam da li neko možda zna kod kojih sve lekara trebam da odem? Pošto želim da se upišem u Tehničku školu (inače elektrotehničar računara). Nadam se da nisam pogrešio u postavljanju ovoga posta ovde.
Hvala unapred
Milan1997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2012, 0:47   #55
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Pitanje za upis u tehničku školu

Ja kad sam bio mali nas su vodili sve đuture i slali redom, samo su naglasili za koje škole treba neki posebni pregledi.

Koliko se sećam meni je za el. tehičara računara trebao neki pregled vida, tipa raspoznavanje boja i nešto slično.
Ako si ćorav ne brini, i ja sam, samo mi rekli da redovnije nosim cvike .
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2012, 16:19   #56
Milan1997
Veteran
 
Član od: 22.5.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 497
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 42 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milan1997
Određen forumom Re: Pitanje za upis u tehničku školu

Citat:
BMLW kaže: Pregled poruke
Ja kad sam bio mali nas su vodili sve đuture i slali redom, samo su naglasili za koje škole treba neki posebni pregledi.

Koliko se sećam meni je za el. tehičara računara trebao neki pregled vida, tipa raspoznavanje boja i nešto slično.
Ako si ćorav ne brini, i ja sam, samo mi rekli da redovnije nosim cvike .
Znači nema pregleda kod urologa?
Milan1997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2012, 17:30   #57
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Ne brini se, neće niko da ti zaviruje u gaće. Uverenja su čisto da vide da su ti sve ruke i noge na broju, proveravaće ti vid i eventualno prepisati naočare ako nešto ne valja. Najbolje je da odeš do škole ili ih nazoveš i pitaš lično kakvo ti uverenje treba.
Za neke profile se rade detaljniji pregledi, npr. za veterinarskog tehničara ne možeš ako si alergičan na životinjsku dlaku i slično...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2012, 18:00   #58
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Ne znam sada kako je, ali pre 5-6 godina su trazili na tom pregledu dobar vid da bi mogao u tehnicku. Cisto ako ti nesto znaci.
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2012, 19:39   #59
Zeldaš
Član
 
Član od: 1.3.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 51
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Drug (ovde upisan kao MinecraftBG) i ja već neko vreme planiramo da upišemo Teslu, ali imamo neke prepirke u vezi smerova. On smatra da su telekomunikacije dobar smer, a ja sam više za elektrotehničara računara. On je više priklonjeniji hardveru, a ja softveru. Moje pitanja su: da li se na smeru računara više izučava hardver ili softver? Takođe, ima li neko predstave koliki bi otprilike mogao biti minimum ove godine za upis na taj smer? Računam da ću u najgorem slučaju imati 90-91 poena. Da li bi mi to bilo dovoljno, obzirom na popularnost tog zanimanja?
Zeldaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2012, 12:10   #60
Milan1997
Veteran
 
Član od: 22.5.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 497
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 42 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milan1997
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Ja bih hteo da se upišem u srednju elektro tehničku (smer računara) jel može neko da mi predloži škole gde treba što manje poena u BG?
Milan1997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne možete da se setite imena igre? (C64, Amiga, DOS, Arcades...) The Dark Gamer Stare igre 2224 11.11.2022 23:46
VB, hitna pomoć SK fan Pravljenje igara 9 28.5.2008 8:34
SMF pomoć SK fan Klijentske aplikacije 4 9.2.2008 17:16
koju agp grafičku kupiti ati 9800 xt ili 7300 gt agp pomoć Iilija64 ŠDK - Grafika 13 25.10.2007 18:01
[Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć Geomaster Konzole 30 10.9.2007 14:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com