Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2006, 13:37   #181
Amaterasu
Novi član
 
Član od: 18.9.2006.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Malo Animea...

Pa, jeste malo kratak. Anime je u stvari skracena prva manga (Destiny Lachesis), a do sada ih je objavljeno dvanaest (trinaesta je u pripremi). Koliko sam ja imao prilike da vidim, imaju jako zakomplikovanu radnju, sa barem desetak vremenskih linija na dvadesetak planeta i sa barem stotinak likova. Koga interesuje malo vise, nek ode na www.gearsonline.net, site ima dosta informacija...
Inace, za ljubitelje Gundam serijala. Mamoru Nagano je dizajnirao Mech-ove u Zeta i ZZ Gundam serijalima. Na http://www.zincpanic.com/view_charac...t=Genus&page=2, ima dosta njegovih radova, ukljucujuci i one za Gundam, Brain Powerd, Heavy Metal L-Gaim The Giant Gorg itd.
Amaterasu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 17:10   #182
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Malo Animea...

Amaterasu -prebegni na susednu temu -O Mecha animeu( pa da ljudski diskutujemo o tome)

IPak ja rekoh jedni od najbojih( ne bash najbolji) -Za mene je KUNIO Ookawara -NEPREVAZIDJENI MECHA DESIGNER

Pa su stoga njegovi dizajni odradjeni za SEED , Destiny i STARGAZER -za mene BEST OF THE BEST

PS -Moderatori - premestite ove poslednje u Malo ( Vishe) mecha animea. Pozdrav
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 17:34   #183
srlle
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 279
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srlle Slanje poruke preko Yahooa korisniku srlle
Određen forumom Re: Malo Animea...

Mislim da je Iris pitala Za Eskaflon.Gledao sam i dopada mi se.
Vo jedan predlog za tebe Iris (a i za ostale koji nisu samo u Hack\Slash\Bang Bang Bang... fazonu ): laputa: Castle in the Sky.U pitanju je Film, jedan od najboljih anime koji sam gledao.
Da ne bude zabune volim i ja Bang Bang ...
srlle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 20:43   #184
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Malo Animea...

@srlle odgledaj ceo serial Cowboy Bebopa...izneadices se
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 0:19   #185
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Animea...

Citat:
srlle kaže:
Evo jedan predlog za tebe Iris (a i za ostale koji nisu samo u Hack\Slash\Bang Bang Bang... fazonu ): laputa: Castle in the Sky.U pitanju je Film, jedan od najboljih anime koji sam gledao.
Da ne bude zabune volim i ja Bang Bang ...
Eh, sa Mijazakijem nema greške!
Meni se ipak više sviđa Spirited Away (mislim da sam to već pomenula), ali i Howl's Moving Castle, sjajna ekranizacija knjige... toplo preporučujem!

Ma volim i ja kiss-kiss-bang-bang, naravno, ali mi se koncept priče koja se vrti oko čupanja ekstremiteta smučio. Zbog toga nisam ljubitelj mecha i sličnih žanrova, mnogo mi više leže istorijske anime koje su podjednako krvave ali imaju i sjajan zaplet. Još ako se doda malo ezoterije eto lepote - za tebe Srlle preporuka: X serijal - http://www.animenewsnetwork.com/ency...ime.php?id=464! Ili Earth girl Arjuna, malo je "pitomija"
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 19:12   #186
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Malo Animea...

hehe, Highlander: Vengeance (movie)

http://www.animenewsnetwork.com/ency...me.php?id=5552
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 23:01   #187
srlle
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 279
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srlle Slanje poruke preko Yahooa korisniku srlle
Određen forumom Re: Malo Animea...

Iris hvala za preporuke.X sam gledao par epizoda i Film a Howl's Moving Castle
cu da potrazim na netu.Uglavnom tako dolazim do Anime.Spirited Away je i jedan od mojih favorita.Jedna bajkovita prelepa pricica koja se retko srece u bilo kom animiranom zanru.

Inuyasha, gledao sam ''Cowboy Beebop" film i jako mi se dopada.Na zalost seriju nemam, ali kad budem dosao do nje sigurno cu da je odgledam sa zadovoljstvom (ako ima ista od atmosvere iz filma).
srlle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2006, 13:15   #188
iwcham1979
Član
 
Član od: 20.9.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Malo Animea...

Drugari, zna li neko gde mogu naci Robotech? Bas me uhvatila nostalgija za tim. Narucio sam pre oko dve godine neki shit za real player. Ono cela saga na dva cd-a Ne moze da se gleda! Znate li da li postoje neki Dvd-i, divx-i.... Puno hvala!
Ah kakve smo crtane mi gledali u detinjstvu, u poredjenju s ovim djubretom sto se daje sada! Imam devojcicu, nema jos dve godine. Ne smem da joj pustim crtani. Kad odem u drugu sobu, ona za 2-5 minuta obavezno utrci i kaze: "Tata, pasi cutani!" Uzas!!!!!!!!
iwcham1979 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2006, 13:27   #189
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Malo Animea...

E pa - za pocetak navrati do teme Mecha anime -ne mozesh da je promashish
A za kraj Imam ja robotech remastered( 4 krcata dvda).
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2006, 13:50   #190
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Malo Animea...

Ja imam ne jednom dvd-u 85ep,ne znam dal ima vise od toga.
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2006, 14:10   #191
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Malo Animea...

nema vishe -samo su ove moje epizode 4x the quality per episode( 640x480 dual audio)
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2006, 18:52   #192
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Animea...

Citat:
iwcham1979 kaže:
Ah kakve smo crtane mi gledali u detinjstvu, u poredjenju s ovim djubretom sto se daje sada! Imam devojcicu, nema jos dve godine. Ne smem da joj pustim crtani. Kad odem u drugu sobu, ona za 2-5 minuta obavezno utrci i kaze: "Tata, pasi cutani!" Uzas!!!!!!!!
Možeš da joj pustiš "pitome" shojo anime npr. Sailor Moon ili Ah! My Goddess... to će joj se sigurno svideti. A ako joj se svidi, preporučiću ti još neke naslove...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2006, 20:23   #193
iwcham1979
Član
 
Član od: 20.9.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Malo Animea...

Super, slobodno preporuci Iris. Dobro ce doci za godinu-dve. Jos je mala za anime. Ne plasi se ona crtanih tipa Robotech. Kamo srece da njih daju na cartoon Network-u. Ali ne, deca gledaju one polu raspadnute likove
kojima curi slina iz nosa, lete musice oko glve... i znate vec. Bas mi je drago
sto sam nasao ovaj forum. I jos mi je draze sto ima ljudi koji su radi da podele ono sto imaju sa drugima koji isto vole!!!! Gledao sam Robotech u 6,7,8 razredu i sve dok su mi trajali VHS-i. A jedno od najvecih razocarenja u inace bezbriznom detinjstvu mi je bilo saznanje da mi je buraz presnimio ceo VHS sa Robotechom, snimanom sa Tv-a, hehe. Secam se da nisam mogao da spavam mesecima ko covek!!!!!!! Novosadjani su tu maestralno pozajmili glasove likovima!!! Bio sam davno davno kupio original VHS koji se zvao Robotech, Cuvari Dveri. Glasove je pozajmila ista novosadska ekipa. Prica nije dovrsena, ali drugog Vhs-a nije bilo. Takodje sam gledao trilion, zilion puta Robotech- the movie (nesinhronizovan) Prilicno dobar crtani!! Ustvari toliko se
to gledalo da se posle ajd 13 godina secam imena svih likova, muzike... Posle
Robotecha gledao sam The Transformers, isto sa Tv-a imao The Movie (engleski), Saber Rader, Voltron (3 kanal). Nasao sam bio u nekom klubu The Visionaries. E to je suuuuuper. Ja sam ucio Engleski kao klinac uz anime, a sad klinci mogu da provale samo po koju frazu jer 90% Cartoon Network likova ne samo da je nacrtano retardirano, vec i govore tako!!!!!!
iwcham1979 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2006, 20:37   #194
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Malo Animea...

Pa da to je bio standard kod nas -Transformerssi Voltron, Saber rider, i naravno Robotech.( samo steta sto je sada robotech na ivici ponora, zbog losheg rukovodjenja licencom firme koja ga je i releasovala.- takoda nas RT fanova ima sve manje)

Isti je sluchaj i samnom.-isti redosled( samo tek internet nam je doneo prosveteljenje i uspeli smo da skontamo vrednost japanske umetnosti( donekle)

Dodushe nazalost nashe televizije josh uvek ne nameravaju da daju mecha anime niti bilo sta dobro( vec junk tipa Ju-Gi-Oh i naravno neizostvne pokemone) -

I na moju veliku zalost veoma je malo ljudi ovde koji su upoznati sa npr pojmom Gundam

Poslednja ispravka: Iris (24.9.2006 u 22:04) Razlog: offtopic
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2006, 22:13   #195
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Animea...

Citat:
iwcham1979 kaže:
Super, slobodno preporuci Iris. Dobro ce doci za godinu-dve. Jos je mala za anime. Ne plasi se ona crtanih tipa Robotech. Kamo srece da njih daju na cartoon Network-u. ... Posle
Robotecha gledao sam The Transformers, isto sa Tv-a imao The Movie (engleski)... Ja sam ucio Engleski kao klinac uz anime, a sad klinci mogu da provale samo po koju frazu jer 90% Cartoon Network likova ne samo da je nacrtano retardirano, vec i govore tako!!!!!!
Ako nije mala za Robotech, neće biti ni za bajkovite anime, sastaviću ti detaljniji spisak naknadno... Inače, obradovaće te informacija da sledeće godine počinje da se prikazuje live action film Transformers ! (http://www.transformersmovie.com) Videćemo kako će to izgledati, obzirom na mogućnosti koje nosi CGI i savremena digitalizacija likova u filmovima
Inače, i dalje može da se uči strani jezik uz anime, ali sada je to ipak japanski!
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2006, 0:52   #196
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Malo Animea...

Aj malo da se umetnem i u ivu temu.Uglavnom sam tamo gde je i nesonjacc .
Meni je omiljeni anime......pa ne znam recimo Dragon Ball.Samo sto kod nas nisu pustali mnogo dalje od nekdo oko pedesete epizode serijala Z,pa sam morao ostatak da skidam sa neta.Svidja mi se i Shaman King ako ste ga gledali.Ima jos dosta,ali ne mogu sad da ih nabrajam.
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2006, 1:14   #197
Kerber
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 104
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 22 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Malo Animea...

Meni se Evangelion nije svideo kao ni X anime. Previse bulaznjenja bar za moj stomak. Dragon ball isuvise predvidljiv. Od anime serijala i filmova najvise su na mene ostavili utisak:
Berserk (mada sam serijal od 26 episoda ne moze da se poredi sa mangom - ne prikazuje ni 50% atmosfere kao sama manga),
Gundam Seed serial - izuzetni serijal mada me je Seed vise odusevio zbog dramaticnosti od Destiny nastavka - sam Destiny je lako predvidljiv, mada prica ne zaostaje za prvim po fascinantnosti. Muzicka podrska je fenomenalna za oba dela.
Full Metal Alchemist - odlicna drama sa izuzetnom pricom. Vredi pogledati
Full Metal Panic - mada je ime slicno sa prethodnim serijalom, nema ni malo veze sa njim. Mecha sa primesom komedije, drame i ecchi elementima. Zna da bude krvava na momente. Takodje sa dobrom pricom
Last Exile - hmm ne bi tacno znao u koju kategoriju da ubrojim ovaj serijal al u sustini odlican anime sa dobrom dozom CGI-a. Pogledajte necete se razocarati.
Inuyasha - fin anime serijal, dosta dugacak, vredi ga pogledati mada zna da smara na momente
Slayers - teska komedija na foru Dungeons and Dragons. Ume da bude dramaticna sa vremena na vreme mada je nafilovana dobrim gegovima . Takodje vredno gledanja
Pored ovih sto sam naveo tu su jos i Cowboy Bebop, Trigun, Scryed, Genkutsuou (japanska varijanta Grofa od Monte Kristo u SF oblandi), Planetes, Bleach (smara na pocetku al prica kasnije postaje bas interesanta) itd.

Pojedini anime serijali su me dobro razocarali, narocito oni koji se zasnovani na izuzetnim manga serijalima. Tipichan primer je Kenshin u koji sam se razocarao samo tako. Manga je neverovatna al sam anime jedva i da prenosi deo atmosfere npr. sistem borbe je dosta unakazen i veoma lose prikazan. Air Gear i City Hunter su svedeni na detinjarije (manga obilije komichnim i dramatichim situacijama i ecchi elementima dok je u anime ostavljena samo komedija).

P.S. Za kraj preporucujem obavezno pogledati Great Teacher Onizuka skraceno GTO. Otkachena komedija sa perverznim karatistom u glavnoj ulozi koji je odlucio da postane nastavnik tj profesor. Vredi pogledati samo tako
Kerber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2006, 1:22   #198
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Animea...

@Kerber:

Sjajna lista, hvale vredna, samo me zanima koji kriterijum koristiš za ocenjivanje?
Inuyasha je recimo po meni prevaziđen koncept a crtež je definitivno passé. Last Exile je sjajan ali ne mogu da im oprostim toliku "evropeizaciju" likova. Kenshin briljira u sve tri varijante, samo je dinamika različita... itd. Dosta toga zavisi koliko polažemo na priču a koliko na crtež. I jedno i drugo su podložni promeni u odnosu na originalni manga layout.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2006, 1:27   #199
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Malo Animea...

Fenomenalna lista.

Samo bih ja stavio SEED na prvo mesto - Skroz sam poludeo gledajuci ono.

A sa druge strane evangelion mi je bio strasno odbojan.
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2006, 1:42   #200
Kerber
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 104
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 22 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Malo Animea...

Sto se tice kriterijuma zasnovan je na tome koliko cesto obrnem te diskove da ih pogledam jos po koji put . Inache retko kad gledam sam crtez mada ocekujem da bar lici na nesto, uglavnom me interesuje sama fabula, tehnike ili stilovi borbi ako je akcija u pitanju. Ponekad mi se smuci silno drndanje sa CGI, totalno zna da pokvari utisak. Ne mogu sad da se setim koji anime spada u tu grupu al ima ih bas. Evropeizacija (englizacija) i meni smeta, narocito ako kao primer uzmem Planetes: "you copy, I copy" zna bas da ide na zivce.
Berserk je jedan od prvih anime serijala na koji sam naleteo (znaci cisto japanski sa engleski subom). Toliko me je navuko da sam krenuo da trazim manga epizode po netu i jos uvek ih skidam. Ne prevazidjen je. Krvav, dramatichan, veliki broj preokreta i iznenadjena, sa hentai elementima , sto bi rekli nenad***** . Samo zato je kod mene na prvom mestu.
Kerber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
animacija, anime, japan, serije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta slušate od muzike... Covenant Opšta kultura 16359 17.4.2024 19:28
DivX to DVD VMedic Video/TV softver 67 29.6.2014 22:01
Malo kritike nije na odmet Covenant O SK-u uopšte 77 3.7.2006 13:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com