Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2006, 14:05   #21
Ivan®
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”



Drago mi je, imenjace

Nego, mislim da ce ovo biti prvi put da ce i kod nas konzola moci da se kupi neposredno po izlasku i za normalne pare... imamo i mi uvoznike

Doduse, ovo vazi samo za Playstation, xbox-a zvanicno ni od korova....a ne verujem ni da ce se neko pozabaviti time.

Plus, kod nas nista bez chipova/hackovanog firmware-a...
Ivan® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2006, 0:46   #22
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Ja ne vidim da je problem imati komp (za net/programiranje/kancelariju) i bar jednu konzolu za fifa-road to world cup 2006

Problem je kupiti igre za konzolu...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2006, 8:33   #23
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Zašto je problem? Nisu skuplje od igara za PC, bar kod nas
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2006, 15:29   #24
Ivan®
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Evo jedan dobar link na ovu temu

http://voodoopc.blogspot.com/2005/11...-be-silly.html
Ivan® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2006, 17:07   #25
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Problem nije u tome što će pc izumreti, jer neće. Žilava je to živuljka Problem nije ni u upgrade-u već u tome šta će biti primarno tržište developerima i izdavačima igara: ako konzole prodaju više igara nego pc to znači da čisto finansijski razlozi odlučuju o tome koliko će naslova u kom segmentu i još važnije kako će igre biti koncipirane: to znači pre svega pravimo igru za konzolu a kasnije portujemo na pc. I tu nebi bilo problema da se taj posao odradi kako valja, ali vrlo često to nije tako pa vlasnici pc trpe zbog toga(pogotovu što se tiče loših kontrola, bajate grafike posle izvesnog vremena kada hardware u konzolama zastari).

BTW ako na konzolama može da se radi sve kao na pc-ju koja je onda razlika između pc i konzole? Onda bi to prestala biti konzola i postala bi pc.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2006, 17:40   #26
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Ova kolumna je posle izvesnog vremena začuđujuće pristojna i normalna ako se ima u vidu šta je sve Kuzmanović pisao u prošlim brojevima.Međutim kolumna je nekako mlaka i malokrvna.Biti pristojan i odmeren ,nikoga ne vređati i napadati a istovremeno imati oštrinu- to je pravo novinarstvo,no nažalost baš to nedostaje Kuzmi.On ili mora nekoga da napada i vređa(kao u prošloj kolumni) ili da plače zbog zle sudbine Pc kao igračke platforme(kao u aktuelnoj kolumni),nikako da nađe neku pristojnu sredinu između agresije i malodušnosti.
Kuzmanović je u ovoj kolumni banalizovao ekspanziju igračkih konzola i zaostajanje pc-ija kao igračke platforme samo na pitanje veličine i cene uopšte ne ulazeći u suštinu .To što je vrhunski PC koji može da "potera" moderne igre sa punim detaljima skuplji i veći od konzole uopšte nije najbitnije i to sigurno ne izaziva "izumiranje" pc-ija kao igračke platforme.
Ono što Kuzmanović uopšte ne pominje je da su konzole u svemu superiornije od PC-ija kada su u pitanju igre.Lakše je proizvoditi igre za unapred poznat uređaj nego za bezbroj mogućih pc-konfiguracija,jedna igra će isto raditi na svakoj konzoli što znači unapred poznato tržište,nego "gatati u pasulj" da li je igra dovoljno optimizovana da može da radi bez seckanja na slabijoj mašini.Umesto stalne nadgradnje PC-ija,pasionirani igrači će kupiti konzolu i biti mirni par godina a kupovina konzole će ih koštati daleko manje nego high-end grafička kartica.Pored toga upotreba konzole je daleko jednostavnija,nema operativnog sistema,drajvera,virusa ,dovoljno je ubaciti cd/dvd i do mehaničkog oštećenja diska ili kvara same konzole korisnik nema šta da brine.
Kada se ima u vidu sve gore izneto začuđujuće je da danas neko uopšte i posmatra PC kao ozbiljnu igračku platformu a ponajmanje da kao Kuzmanović plače zbog sve većih kućišta,hardverskih zahteva Viste i direct x 10,novih slotova za grafičke kartice i sve jačih napajanja.Jednostavno,u budućnosti ko želi da se igra koristiće konzolu kao isplativije i superiornije rešenje kao što 99 % ljudi tv program gleda na televizoru a ne na tv karticama na PC-iju i zbog toga ne treba žaliti.Onda će Kuzmanović u svojoj kolumni "Ja igrač" morati da piše o Sony PS i Xboxu,neće moći baš mnogo da pametuje i soli pamet svima kao sada već će morati da nađe neku pravu temu o kojoj ima šta da napiše.
Zato jedva čekam vreme kada će Kuzmanović pisati o Sony-ju,X box-u,Nintendu i sličnim za njega primerenim temama a ne da se bavi ozbiljnijim stvarima za koje nema ni talenta ni znanja.
iurisvulgaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2006, 18:00   #27
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Zašto je problem? Nisu skuplje od igara za PC, bar kod nas

Teze ih je naci, ako nemas poznatog distributera u blizini...

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Ono što Kuzmanović uopšte ne pominje je da su konzole u svemu superiornije od PC-ija kada su u pitanju igre.
Tacno, kada su u pitanju IGRE. Pogotovo sad sa HDTV podrskom i slicno.
Pravo igranje na PCu pocinje tek sa web zanimacijom, programiranjem, obradom zvuka/videa, 3D modelingom,...

Uostalom, kad tacno i postaje razlika izmedju konzole/racunara? Nije tako davno bilo vreme kad su se i racunari povezivali na TV i imali joystick/volan, koristili kasetice i slicno kao konzole... ma daj...

Uostalom, stariji "racunari" tipa atarija, amige, pa i MACa, bili su "serijski modeli" kao konzole danas, sto da ne nazovemo Xbox360 racunarom? Zato sto nema tastaturu? Pa stavite je, moderi/hakeri, ko vam brani...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2006, 20:43   #28
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Citat:
lijenština kaže:
BTW ako na konzolama može da se radi sve kao na pc-ju koja je onda razlika između pc i konzole? Onda bi to prestala biti konzola i postala bi pc.
Razlike nema, tehnički gledano konzole i PC su isto.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 2:07   #29
aRTi
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: "kod kruške"
Poruke: 117
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Debelo grešiš. Upravo je prednost konzola što imaju unificiran hardver i što ne moraš da brineš da li će OS da ti se zakuca ako u konzolu gurneš periferiju negoh šlj proizvođača.........................
Pa ja rekoh da će verovatno biti moguć skroman upgrade. Sigurno je da sony neće dozvoliti da mu drugi proizvođači trpaju svoje komponente,ali zašto misliš da je nemoguće npr da na playstationu 4 neće moći da se zameni sony-jeva grafička kartica,sa novijom,boljom sony-jevom grafičkom ? U tom slučaju bi novije igre koje izađu za playstation 4,imale bolju grafiku na boljoj grafičkoj,lošiju na lošijoj,a framerate bi ostao isti.Korisnik ne bi imao šta tu da prčka oko grafike,kao do sada.Sve bi bilo "plug and play" .
Kome se budu trošile pare zbog upgrade-a grafike,kupiće jednom novu grafičku za PS4,ko želi samo konzolu kupiće samo koznolu,i voziće je narednih pet godina,bez znatnog padanja framerate-a.

BTW i dalje ostajem (glup) pri uverenju da će na sledećim konzolama (playstation 4,Xbox 3) biti moguće upgradeovati grafičku karticu,ako ništa drugo.Jel neko beše spomenuo tastaturu i miša ?. 99% sam siguran da će neka mini tastatura,i miš biti dodatna oprema.Jer ipak je igranje pucačine na džojstiku smešno.
aRTi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 3:34   #30
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Jednostavno: Ko voli da se igra na konzolama nek' se igra, ja se drzim PC-ja do kraja.

Slazem se sa Kuzmom u onom delu da PC-iji postaju glomazniji. Uskoro cemo ih zvati Home Mainframe Computers.
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 11:57   #31
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Razlike nema, tehnički gledano konzole i PC su isto.
Da, ali konzole su usko specijalizovani pc. To ti je kao recimo land rover ili formula 1. Ne možeš da voziš brzo land rovera po pisti i očekuješ vrhunska vremena (ili bolje reći da ne završiš na krovu), a sa druge strane sa formulom 1 ne možeš da izađeš van savršeno glatkog asfalta. U tome je stvar- konzole imaju svoju jednu namenu isto kao i ova dva primera usko specijalizovanih automobila. Pc je univerzalna mašina, što znači da s vremena na vreme ne može da bude najbolji u svim segmentima upotrebe (na pr. video igre dok konzole ne zastare), ali sa druge strane njegove najšire mogućnosti su ono što ga čini pc-jem. Konzole s druge strane nisu koncipirane kao univerzalne mašine, već kao igračke i multimedijalne platforme, sa istim hardverom, što olakšava posao developerima igara. Ipak posle par godina postojanja ta hardverska unificiranost počinje da sputava mogućnosti daljeg usavršavanja igara u tehničkom smislu za šta je potreban i bolji hardware. I tu pc ponovo preuzima primat. Zbog čega je vek konzola duži od njihove hardverske superiornosti- izjednačenosti sa pc-jem? Čisto pitanje novca i zarade, jer pored ogromnih ulaganja u razvoj i marketing i igre treba nešto i zaraditi, a niko nije gadljiv na pare.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 17:04   #32
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Talking Re: 4/2006 „Disproporcija”

slazem se sa lijenstinom. i ko kaze da ti treba bogatstvo za igranje na PC-u, mozes da ti POTERAS igre i na losijoj config ali pitanje je kako... oni koji kupuju 2 jake kartice koje stavljaju u SLi i slicno igraju na max sto se nigde ne pominje kao neophodno. znaci prema svecu i tropar, nek se svako ispruzi koliko je dug pa nek uziva, i o5 ce im biti bolja grafika nego na konzoli jer se konzole uglavnom igraju preko televizora gde je rezolucija ocaj a za HDTV vam treba mucho para tako da de si tu si. a ako ces vec da igras konzolu preko monitora radi bolje slike onda to znaci da moras IMATI monitor i kakve takve zvucnike sto je o5 trosak... znaci lepo brate ulozi pare u komp i radi sta ti je volja, igre, net i tako dalje...a ako se u nesto i treba tweakovati... pa majku mu...to sve ide u radni staz
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 22:09   #33
G.G.
Član
 
Član od: 16.10.2005.
Poruke: 86
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Kad bi PC izumro kao relevantna igracka platforma, citava industrija proizvodnje i razvoja hardvera bi usporila ili cak prestala da postoji.
Ogroman novac se obrce svake godine bas u apgrejdu grafickih karti, procesora, memorije itd. A narocito bi bio usporenrazvoj novih tehnologija u sferi video igara i 3D grafike.
Zato sumnjam da ce PC proci kao pomenuti dinosaurusi i ne verujem da su stvari tako crne kao sto kaze Kuzmanovic. Jeste da se osetis malo ugrozen kad se pojavi sveza konkurencija, al nadzivecemo ih bas kao i prethodinke
G.G. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 23:15   #34
Ivan®
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Ovog puta bar imamo iskustva - ova prica se ponavlja kod SVAKE pojave next-gen konzola...

Jel se secate kad je ps2 mogao da navodi rakete i slicno?

Bas sam probao par stvari na sony-ju kod druga (posle duzeg vremena) i definitivno sam zakljucio da sam se toliko navikao na misa i tastaturu i da je to za mene toliko superioran nacin kontrole, da NEMA SANSE nikad vise da igram ista na gamepad-u. FPS necu ni da pominjem, ali i za "obicne" stvari kao sto je pomeranje kamere u ostalim igrama (resident evil 4 npr)....katastrofa, k'o da nikad nisam igrao igru.

Dakle, sto se mene tice, jedino mis i tastatura mogu da me nagovore da uopste probam ps3.

Cak i ako mis i tastatura budu podrzani, treba videti kako ce to biti implementirano. NA pc-u podesavam takve finese oko misa, da to nije normalno. Smeta mi ako akceleracija i brzina samo za nijansu odstupaju od onoga sto hocu, tako da....treba sacekati.

I plus sto sam napravio ogromnu pauzu sa konzolama i predugo sam na pc-u...nisam siguran da bih mogao da svarim sva ona pojednostavljivanja itd....bas mi je bilo muka od par interface-a koje sam video kod par igara.


NA sve ovo treba dodati i PC community koji je iza svega....mislim da ne moze da se poredi sa "konzolaskim".
KAd bi' presao na kozole, nekako bi mi drugacije bilo i da idem na internet i da citam SK i sve ostalo
Mozda sam zatrovan svim ovim, ali tako je
Ivan® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2006, 11:29   #35
Kokorajko
Novi član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 29
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Citat:
Ivan® kaže:
Jel se secate kad je ps2 mogao da navodi rakete i slicno?
Valjda je bilo potrebno 5 komata da bi se napravio sistem za lansiranje i navodjenje raketa, pa zbog toga nisu izvozili PS2 u Irak

Mislim da ce implementacija misa i tastature, i ko zna kojih jos periferija u konzole doprineti da se mlade generacije okrenu totalnom, ili makar masovnom koriscenju konzola umesto PCja za igranje.Ja dok god sam ziv, koristicu komp. Igrao sam se i na konzolama (SEGA, PS, PS2,...) ali nije to isto.
Eh ti mladi, nece znati za draz clockovanja A.XP1700 sa 1.49 na 1.9Ghz uz turbinicu na njemu koja vristi na 6000 o/min
Kokorajko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2006, 21:38   #36
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Talking Re: 4/2006 „Disproporcija”

U igri The Movies u godini 1950-oj kazu da ce u buducnosti diskovi biti velicine porodicnog auta......
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2006, 21:55   #37
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Ako PC "izumre" ode posao redakciji SK(jedino da se prekrste u Svet Konzola ).Ja ne mogu jednostvno da igram igre na njima.I u zivotu nisam video program za konzolu!Tako da konzola mozda moze da pobedi PC u igrama i mozda netu,ali u drugim aspektima nikako.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2006, 12:34   #38
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Hmm, cudna neka rasprava... kao da se previdjaju odredjene cinjenice:

PC igranje je definitivno u stalnom padu po broju prodatih kopija igara. 2005. je nastavila ovaj trend sto se moglo videti na svim igrackm sajtovima u njihovim rekapitulacijama godisnjih dogadjaja. Razloga je dosta a svakako je jedan od njih i ono o cemu MK govori u svojoj kolumni. S jedne strane, komplikovanost programiranja igara za PC je velika prepreka za svaki dev team. Ralicititost hardvera, softvera, gotovo nezamislive kombinacije koje sve treba uzeti u obzir... Svega ovoga na konzoli nema pa je, naravno lakse raditi konzolnu igru. Standardizacija je uvek prijatelj developera...

Naravno, pomaze i to sto sa strane igraca, igranje na konzoli ne zahteva akrobacije kao igranje na PCu. Otkad sam pazario PS2 gomilu igara koje bih inace kupio za PC prvo kupim za PS2. Jer na PS2 ne moram da ih instaliram, ne moram da se masiram sa drajverima, ne moram da podesavam pedeset miliona settinga da bih naterao igru da dobije dvocifren framerate, ne moram da pravim trostruki salto unazad da bih naterao teksture da se pojave tamo gde ih je developer postavio itd. itd. itd. E, tek ako me igra toliko obori s nogu da znam da zelim da je igram u visokoj rezoluciji i sa naprednim shader efektima, onda mogu da je uzmem za PC. King Kong na primer...

Rasprava oko igranja na joypadu protiv igranja misem i tastaturom mi je potpuno besmislena. Neke igre zahtevaju jedno, neke drugo. Za FPS igre mis i tastatura su i dalje najbolji. Da, da, Black na PS2 ima jako dobro uradjene kontrole, a ipak zudim da Criterion igru portuje na PC da bih mogao da je igram misem. Kao suprotan primer, gomila (pogotovo japanskih) igara na konzolama je vrlo pazljivo dizajnirana oko dual shock koktrolera i igranje misem i tastaturom je ili nemoguce ili skoro potpuno besmisleno. Bas me zanima kako ce Namcove igre iz 2005. da izgledaju na PCu u 2006. Ne mogu da zamislim kako cu Devil May Cry 3 da kontrolisem misem i tastaturom mada cu ga svejedno kupiti...
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2006, 12:35   #39
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Dalje...

Znam da vecina PC igraca smatra konzolne igre za 'pojednostavljane' ali mislim da je to u velikom broju slucajeva pogresna percepcija da ne kazem predrasuda. Japanski RPGovi, recimo u velikom broju slucajeva, deluju detinjasto sa svojom anime grafikom i identicnim fantasy zapletima, ali su im zato combat i stats systemi, kao i sistemi levelupovanja cesto kompleksni, duboki i osetno mastovitiji nego u zapadnih RPGova. Takodje, svako ko mi kaze da su Silent Hill, MGS ili DMC igre 'pojednostavljene' u odnosu na analogne zapadne koncepte je prilicno slep.

Opet, treba imati u vidu i to da 'kompleksnost' sama po sebi ne mora da bude prednost. Recimo, KOTOR2 je imao u sebi gomilu elemenata koje nikada nisam ni pipnuo jer su mi bili previse slozeni a nisu doprinosili igri na dovoljan nacin (trke, karte, unistavanje i kreiranje predmeta iz elemenata) - vise bih voleo da se Obsidian usredsredio na dovrsavanje igre u skladu sa napisanim skriptom umesto sto su zbog nedostatka vremena izbacili oko 30% scenarija. Znaci, umesto fantasticnog kraja jedne sjajne price dobio sam zbrdazdoljen kraj i gomilu gameplay elemenata koje nisam koristio a koji samo doprinose 'kompleksnosti' igre. To se dobija kada se game design shvata kao lista 'featuresa' koje treba u igru ubaciti... (Da ne bude zabune, KOTOR2 mi je bio jedna od najboljih igara 2005, ali...)

Kao kontrast, mnogo puta opevani Katamari Damacy je svakako jedan od najjednostavnijih koncepata u igrama ikada (guras unaokolo kuglu na koju se lepe stvari manje od nje) ali je dao jednu (zapravo dve) od najboljih igara iz poslednje tri godine (a mozda i ikada) zato sto se fokusirao na dobru ideju a zatim puno rada oko implementacije te jedne dobre ideje. Rezultat je igra koja se igra gotovo kompulzivno. To se dobija kada se game design shvata kao osmisljavanje a zatim usavrsavanje mehanike kao srzi igre.

I bla bla bla... PC igranje ce opstati zahvaljujuci industriji video kartica (i donekle MMO trzistu (mada u ovo drugo ce se konzole ozbiljno ukljuciti vec u ovoj generaciji)), ali bojim se da za nas kao potrosace to samo znaci mnogo igara sa zaprepascujucom grafikom i nazalost ne nuzno jako dobrim gameplayom...
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2006, 12:42   #40
Ivan®
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

ali na PC ti mozes da prikljucis bilo koji joypad...

Na pc-u mogu da se igraju apsolutno svi zanrovi, a na konzolama to nije tako. Kad bi za pc hteli da prave sve sto prave za konzole, ne bi bilo nikakvih problema.
Ivan® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com