Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.5.2010, 2:18   #1
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Zaštita diska od kopiranja i zaštita word dokumenta od menjanja

Treba mi neki program, kojim bi narezan disk, konkretno moj maturski, sprečio od kopiranja na neki drugi hard. U principu, hoću da taj maturski ostane na disku i da ga niko ne menja već samo da ga gleda.
HVALA!
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 2:31   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Zaštita Diska od kopiranja i zaštita Word Documenta od menjanja

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
Treba mi neki program, kojim bi narezan disk, konkretno moj maturski, sprečio od kopiranja na neki drugi hard. U principu, hoću da taj maturski ostane na disku i da ga niko ne menja već samo da ga gleda.
HVALA!
Zaboravi da ćeš naći način ili alat da potpuno uspešno zaštitiš bilo kakav medijum od kopiranja (CD, flopi, hard...). Umesto toga nabavi Adobe Professional (možeš i potpuno funkcionalnu trial verziju) i zaštiti dokument šifrom (ili još bolje digitalnim sertifikatom) koja bi onemogućavala štampanje, izmenu i kopiranje sadržaja dokumenta u clipboard.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 2:48   #3
Mare911
Član
 
Član od: 17.11.2006.
Poruke: 327
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 165 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Zaštita Diska od kopiranja i zaštita Word Documenta od menjanja

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
...Umesto toga nabavi Adobe Professional (možeš i potpuno funkcionalnu trial verziju) i zaštiti dokument šifrom (ili još bolje digitalnim sertifikatom) koja bi onemogućavala štampanje, izmenu i kopiranje sadržaja dokumenta u clipboard.
http://www.adultpdf.com/products/pwdremover/index.html

Mare911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 3:16   #4
Martok
Veteran
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: U Gostima
Poruke: 844
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 302 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Zaštita Diska od kopiranja i zaštita Word Documenta od menjanja

http://www.lostpassword.com/kit-enterprise.htm


EDIT: Da dodam i nesto konstruktivno. Iako nema nacina da se zastitis ipak treba da stavis neku zastitu. Vecini ljudi koje znam nikad nije cula za nesto kao Passware Kit Enterprise, i nije im ni na kraj pameti da se te zastite skidaju za 2 min. Znaci, iako se neces zastititi od svakoga ipak ima smisla staviti zastitu.

Poslednja ispravka: Martok (31.5.2010 u 3:30)
Martok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 3:27   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Zaštita Diska od kopiranja i zaštita Word Documenta od menjanja

A jel neko od vas dvojice uopšte prvo probao da razbije zaštitu nekog Acrobat dokumenta sa bilo kojim od ta dva programa pre nego što ste ih ovde "okačili"?

Passware još od verzije 7 Acrobata ne može da prismrdi ni najobičnijem dokumentu koji je zaštićen isključivo šifrom a kamoli dokumentu zaštićenim digitalnim sertifikatom. Da stvar bude smešnija program za bukvalno svaki dokument prijavi da je šifra uspešno probijena (za celih par sekundi ) a sve što se u stvari dobije je potpuno oštećen dokument koji je neupotrebljiv.

Za ovaj drugi nikad nisam čuo ali sam prilično siguran da je neka prevara u pitanju
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 3:32   #6
Martok
Veteran
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: U Gostima
Poruke: 844
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 302 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Zaštita Diska od kopiranja i zaštita Word Documenta od menjanja

Koristim passwere vec poduze vreme, nikad nisam imao problema. Radi ko sat sto se mene tice
Martok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 3:33   #7
dusandevic
Član
 
Član od: 23.8.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 105
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dusandevic Slanje poruke preko Skypea korisniku dusandevic
Određen forumom Re: Zaštita Diska od kopiranja i zaštita Word Documenta od menjanja

U nekim slučajevima te zaštite u Linuxu ne rade
dusandevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 10:50   #8
Mare911
Član
 
Član od: 17.11.2006.
Poruke: 327
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 165 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Zaštita Diska od kopiranja i zaštita Word Documenta od menjanja

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
A jel neko od vas dvojice uopšte prvo probao da razbije zaštitu nekog Acrobat dokumenta sa bilo kojim od ta dva programa pre nego što ste ih ovde "okačili"?
Da, naravno, koristim ga prilicno cesto

Ako te mrzi sam da isprobavas, okaci neki zasticen pdf male velicine da probamo
Mare911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 10:59   #9
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Zaštita Diska od kopiranja i zaštita Word Documenta od menjanja

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
Treba mi neki program, kojim bi narezan disk, konkretno moj maturski, sprečio od kopiranja na neki drugi hard.
Postoji jedna prilično balkanska metoda za ovo,a postupak je sljedeći : dok narezuješ disk,kad dođe do 100% i bude pisalo Writing lead-out,resetuj kompjuter.Ovo će disk učiniti naizgled nečitljivim u windowsu ali ćeš pomoću programa Ultra ISO uspjeti da pročitaš disk i predstaviš maturski,a svako ko ga proba očitati na drugi način će dobiti greške tipa Unable to access disk ili Bad disc i slično.
Druge opcije,za sada,nema - iz prostog razloga što svaki podatak koji je dostupan za pregled automatski postaje dostupan i za kopiranje (pokušali su gaming studiji da doskoče ovom problemu upotrebom secuRoma i drugih sistema koji su se ipak pokazali kao fail).
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2010, 23:46   #10
bobanf
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Poruke: 316
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 28 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Zaštita diska od kopiranja i zaštita word dokumenta od menjanja

Rece mi komsinica da joj je sin dobio dvd sa maturskom proslavom i da je snimatelj zastitio disk od kopiranja tako sto je probusio rupicu na disku. Ne znam ni na kom mestu ni koliku itd..
Da li je iko cuo za ovo ili slicno?
bobanf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 0:02   #11
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Zaštita diska od kopiranja i zaštita word dokumenta od menjanja

Imam i ja sličan sličaj. Pri kraju diska na mestu gde se završava učitan(narezan) materijal tj. video snimak sa mature nalazi se crta napravljena nekim predmetom, ali nije to obična crtica napravljena šestarom nego nekom mašinom jer je crta savršena, kao da je disk stavljen na neku presu. I nemoguće je odgledati ceo snimak do kraja, posle 70% nema ništa. Čak se ne može ni prekopirati ili ubaciti u računar. Jeste bezobrazno od strane fotografa ali je za svaku pohvalu kako je zaštićen materijal. Ako je to ovaj sličaj onda nema leka, nego pravo u foto radnju i traži da ti da normalan disk.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 0:47   #12
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Zaštita Diska od kopiranja i zaštita Word Documenta od menjanja

Citat:
Mare911 kaže: Pregled poruke
Ako te mrzi sam da isprobavas, okaci neki zasticen pdf male velicine da probamo
Evo ti baš jedan dokument probaj da vidiš da li nešto možeš da uradiš sa njim.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Test lozinke.zip (78,6 KB, 72 puta viđeno)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 0:55   #13
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Zaštita diska od kopiranja i zaštita word dokumenta od menjanja

Citat:
bobanf kaže: Pregled poruke
Rece mi komsinica da joj je sin dobio dvd sa maturskom proslavom i da je snimatelj zastitio disk od kopiranja tako sto je probusio rupicu na disku. Ne znam ni na kom mestu ni koliku itd..
Da li je iko cuo za ovo ili slicno?
Prvi put čujem.

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Imam i ja sličan sličaj. Pri kraju diska na mestu gde se završava učitan(narezan) materijal tj. video snimak sa mature nalazi se crta napravljena nekim predmetom, ali nije to obična crtica napravljena šestarom nego nekom mašinom jer je crta savršena, kao da je disk stavljen na neku presu. I nemoguće je odgledati ceo snimak do kraja, posle 70% nema ništa. Čak se ne može ni prekopirati ili ubaciti u računar. Jeste bezobrazno od strane fotografa ali je za svaku pohvalu kako je zaštićen materijal. Ako je to ovaj sličaj onda nema leka, nego pravo u foto radnju i traži da ti da normalan disk.
Evo,sad drugi put čujem za ovakvo nešto i pitam se kakvi su to idioti od fotografa,snimatelja i wannabe copyrightera kad će svako normalan po**zditi ako mu snimak stane s emitovanjem na 70% i nema ni kraja ni početka pa će navodno "kulturno otići i tražiti ispravan disk" (koji,jelte,NEĆE biti "zaštićen" od kopiranja)

Ja bih pritom bio manje kulturan i uz nekoliko nasilnih metoda iznudio od fotografa puni snimak koji mu je plaćen,i kad bih ga propustio kroz šake dobio bih garantovano i ispravan dvd,i slike,pa čak i "sirov" projekat u Adobe Premieru ili nekom drugom softveru kojim je dvd pravljen.

Batina je iz raja izašla,pogotovo kad se plati za nešto pa se ne dobije ono što je plaćeno.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 13:04   #14
bobanf
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Poruke: 316
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 28 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Zaštita diska od kopiranja i zaštita word dokumenta od menjanja

Snimak je ok, bas sam je sad zvrcnuo da proverim. Jedino ne moze da se umnozava. Pa nije ni on veverica, ko bi mu kupio diskove kad moze jedan da pazari a ostali da narezu.
bobanf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 13:24   #15
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Zaštita diska od kopiranja i zaštita word dokumenta od menjanja

Citat:
bobanf kaže: Pregled poruke
Snimak je ok, bas sam je sad zvrcnuo da proverim. Jedino ne moze da se umnozava. Pa nije ni on veverica, ko bi mu kupio diskove kad moze jedan da pazari a ostali da narezu.
Ako je snimak OK,otvori to smeće od diska pomoću Ultra ISO programa i napravi ekvivalentan ISO pa ga bez "zaštite" snimi na cd/dvd i doskoči tom "ekspertu".
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2010, 12:26   #16
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Zaštita diska od kopiranja i zaštita word dokumenta od menjanja

Citat:
bobanf kaže: Pregled poruke
Snimak je ok, bas sam je sad zvrcnuo da proverim. Jedino ne moze da se umnozava. Pa nije ni on veverica, ko bi mu kupio diskove kad moze jedan da pazari a ostali da narezu.
Nisu ni ovi iz filmske industrije veverice, pa DVDshrink, DVDdecrypter, DVDFab... odrađuju posao
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mini test opšte kulture i informisanosti... Ulmawen Opšta kultura 9532 19.10.2016 10:04
Svet kompjutera 12/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 147 23.12.2008 14:33
Zaštita CD-a od kopiranja: posibile-imposibile? DavidovicN.S Nosači podataka 8 3.2.2008 13:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com