Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.4.2007, 1:25   #61
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Ovaj koji postaje imun na sve? Kada se promeni na isti stil kao sto ti koristis, ti moras promeniti na drugi. Ne moze postati imun na support i transformation stilove, pa najbrze je da ga sredis kao jade golem.

Inace moji utisci su potpuno pozitivni o igri, perfektno uradjen RPG. Nije hack and slash, ovo je pravi RPG sa real time borbom, sto me jako prijatno iznenadilo posto sam ocekivao cistu tucu. Nije toliko komplexna kao DnD igre, i nije toliko duga, ali je sjajna. Ni previse duga, ni monotona, ni prezahtevna, perfection. Dark/Light odluke su dobro prezentovane, i vredi odigrati vise puta posto velika vecina questova se moze odraditi na vise nacina. Dijalozi su kvalitetni a i Voice Acting je dobar. Narocito legedarni John Cleese (ako me usi ne varaju) kao The Magnificent Bastard. Suma Sumarum, definitivno najbolji RPG ove godine za sada (mada mislim da je i jedini) i apsolutno vredi odigrati. I da, najbolji stilovi su po meni Legendary Strike, Viper i Jade Golem.
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 4:17   #62
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Citat:
Aleksandar kaže: Pregled poruke
Imas li kakav savjet za poslednjeg bosa posto me covjek RAZVALI
Igram kao Scholar Ling (magic lik).Do zadnje borbe sve je islo kao loju ali udara li udara.
Kao sto rece darthmajor, prebaci se u jade golema. Jos ako udjes u focus mod... zavrsices borbu a da te ne udari.

Druga laka varijanta je da prebacujes izmedju paralyzing palm i nekog martial stila. Paralizujes, udaris, paralizujes, udaris... I opet ces ga ubiti da te ne udari...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 15:45   #63
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

a on postaje imun na stilove? hehe, nisam primetio, jer je jadan umro posle 3 udarca one 2 ogromne sekire od jade golema
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2007, 20:53   #64
Aleksandar
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 504
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 294 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Hvala dobri ljudi.
Poslusacu vas.
Aleksandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2007, 12:13   #65
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Evo da se i ja prikljucim sa svojim komentarima(jes da sam igru presao pre 10 dana, ali nema veze). Odigro kao maximalna dobrica, tako da sam se na kraju kampanje osecao prosveceno . Da li je neko probao da odigra na master, s' obzirom da ti se prenose sve vestine i pare?
Mislim da cu kasnije ponovo uzeti da igram kao negativac.
Da li ste sigurni da postoje samo 3 kraja? Meni se cini da mozda ima vise, u zavisnosti kako si se ponasao u toku kampanje..... mada verovatno gresim.

Ili se meni cini, ili ova igra prosto vapi za nastavkom. Svaki od 3 kraja prosto daje inspiracju za cuveno "a sta se desilo posle 20 godina?"
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
Baltazar VERTEX (21.4.2007)
Stara 11.4.2007, 12:31   #66
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Juce sam zavrsio kao negativac, i finis igre je bio mnogo srcecepajuci nego sa dobricom. Bas su dobro predstavili sta te kosta ako izaberes put koji vodi do moci. Jednostavno osecao si se k'o go**o sto si radio ono sto si radio...neverovatno. Svaka cast Bioware-u na feeling-u igre, koga ne pomeri prica, o je od kamena!
Da, ima 'samo' tri zavrsetka. Razmisljam da igram na jade masteru posto sam ladno iskulirao romanse, a navodno ako dobro odigrate karte, mozete osvojiti i Dawn Star i Silk Fox (at the same time!)
Ja bih preferirao expanziju na brzake u isto ovom engine-u koji se bavi padom Jade Empire-a, pa kasnije nastavak gde je Jade Empire vec samo istorija i mit, pa nastane neki dzumbus sa starim bogovima...
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darthmajor na korisnoj poruci:
Baltazar VERTEX (21.4.2007)
Stara 11.4.2007, 15:22   #67
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Evo juce sam instalirao igru, a jos nisam poceo da je igram. Samo sam hteo da vidim kako izgleda, i borba je veoma zanimljiva. Pocinjem da igram za neki dan(sada zavrsavam druge igre)
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku miticfam na korisnoj poruci:
Baltazar VERTEX (21.4.2007)
Stara 22.4.2007, 18:31   #68
stuparic
Novi član
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Jel moze beko da mi pomogne: Moja konfiguracija je sledeca
Celeron 2.4Ghz, asus 9550GE 128MB, asus p4v8x-x, i 768MB rama.
Mogu da pokrenem igru, ali mi jako koci kada je sve na low i rezolucija 800*600, imam catalyst drivere verzije 7.3, i directx9.0c. Ulazak u menije je takodje veoma spor...
Jel ima leka ovome? Po sistemskim zahtevima ispunjavam bar min. Ja mislim da je neto sa grafickom, posto mi je i kotor radio losije nego sto je trebao, kao da BIWARE ne voli ATI bas ti najvise
stuparic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2007, 22:22   #69
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Češ češ. Leba ti, nešto tu nije u redu. Imam P4 2.6 i Ati 9600XT i 1024x768 sve na high samo AA isključen, i radi odlično, ponekad malo usporava ali ne secka.


Kartica jel 128b ili 64bitna? Koliko đubreta ti je pušteno u pozadini?
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2007, 22:38   #70
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Citat:
stuparic kaže: Pregled poruke
Jel moze beko da mi pomogne: Moja konfiguracija je sledeca
Celeron 2.4Ghz, asus 9550GE 128MB, asus p4v8x-x, i 768MB rama.
Mogu da pokrenem igru, ali mi jako koci kada je sve na low i rezolucija 800*600, imam catalyst drivere verzije 7.3, i directx9.0c. Ulazak u menije je takodje veoma spor...
Jel ima leka ovome? Po sistemskim zahtevima ispunjavam bar min. Ja mislim da je neto sa grafickom, posto mi je i kotor radio losije nego sto je trebao, kao da BIWARE ne voli ATI bas ti najvise
hm, imam losiju konf. od tebe( samo graficka je 9550 256mb) mozda je zbog graficke, ako je jos plus 64-bitna, propast!!!
inace igra mi radi odlicno 10x76xhigh
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2007, 2:05   #71
stuparic
Novi član
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

128-bitna je graficka, i ja mislim da nesto nije u redu. Samo jos da skontam sta...
stuparic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 12:56   #72
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

ja imam problem oko ove igre. Naime kad se zavsila instalacija i kliknem na ikonicu pojavi mi se ovo xinput 9.01 is not available..

Sta je ovo?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2007, 11:56   #73
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Molim vas pomozite. tako mi se igra ovo
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2007, 17:16   #74
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Cisto nagadjanje, ali probaj da instaliras novi DirectX...valjda ima na disku, a kada zeza nesto sto pocinje na X ili Direct, zna da pomogne
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 12:18   #75
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Tacno tako...imao sam isti problem, trebati DirectX iz februara 2007 najranije
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 11:43   #76
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Unhappy Re: Jade Empire (PC)

Pa ja imam najnoviju verziju dx9 ali sad pise xinput.dll. gde da nadjem ovaj file?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 13:27   #77
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Thumbs down Re: Jade Empire (PC)

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Pa ja imam najnoviju verziju dx9 ali sad pise xinput.dll. gde da nadjem ovaj file?


Tvoji problemi ili potpadaju pod rešenje koje je gore već pomenuto, ili zadiru dublje u okvire van teritorije RPG foruma, molim te, uzdrži se od offtopica.

Ako neko od ostalih želi, neka ti pomogne na pm, ili se raspitaj u nekom tehničkom delu oko DX problema...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2007, 19:53   #78
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Probao sam i ja danas, igrao jedno 2 sata... Nije lose... Mada je daleko od pravog rpg-a. Nije bas ni obican akcic, nesto izmedju. Inace, ne razumem kako vam je igra teska, ja igram na 2. od 4 nivoa i za sada je neverovatno lako. Vidim neko se zalio na mastera sa pocetka... Pao je posle 3-4 udarca.

Ne znam kako ce da se odvija prica, za sad je dosta predvidiva... Dijalozi me pomalo smaraju (mada pre ovog sam presao Planescape, pa sam se verovatno razmazio).

Sve u svemu, ok je igra. Najvise me podseca na malkice uproscenu verziju Fable-a, mada nema taj smek. Ipak je Azijski setting pravo osvezenje.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 10:55   #79
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Evo presao sam i ja ovu igru. Dva puta (male/female, open palm).

I fantasticna je!

Ovo je sjajan primer kako RPG ne mora da ima kompleksan sistem pravila, inventara i ko zna sta da bi bio dobar RPG. Najvaznija je prica i osecaj da stvarno igras Role Playing Game.

I dobar je primer da i "akcioni" RPG moze da bude ozbiljan RPG, ako se autori potrude dobro, i daju potrebnu dubinu igri.

Znaci igra mi je dala bolji RPG feeling nego NWN i KotOR serijal (dobro mozda ne od KotOR2).


EDIT:
E sad... Ajd da nadjem neke mane.

Prvo, igra pati od loseg portovanja sa XBOX-a, jer eto dok u osnovi mozes da se igra na 1200x1024 ili vecim rezolucijama, veci deo interfejsa i fontova je ko pravljen za 640x480, sto daje los utisak, bar dok se ne priviknes.

Drugo, nema alternativne kontrole kamere. Sve vreme si vezan da gledas svog lika sa ledja. Prakticno ni ne mozes da pogledas svog "avatara" sa spreda sem u dialozima. Takodje bilo bi bolje ako bi moglo malo vise da se mrda kamera gore dole. Na brdima i slicnom lokacijama zna da bude ponekad nepregledno. Ima i jedan bag u igri, kad se desava da kamera gleda u pod (srecom save/load ovo ispravlja).

Trece, one letece pucacke deonice znaju da smaraju, bar za one koji nisu igrale takve igre tokom 80tih i pocetkom 90tih. Srecom, brzo sam smanjio tezinu za njih na Student, tako da mi vise ne prave problema, ako ih igram.

Cetvrto, cisto sa role-playing perspektive, steta sto Gao "the Lesser" i Gao the Greater nisu malo bolje bili pokriveni. Nekako sam imao utisak da Gao mladji nije potpuno izgubljen lik i da je uglavnom cale kriv sto je postao onakav kakav jeste.

I to je to, samo sam ove mane uspeo da iskopam.
Mada sam tek u drugom prelazu igre ukapiro kako se radi Harmonic komboi.

Poslednja ispravka: player1 (2.8.2007 u 11:54)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2007, 11:17   #80
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Citat:
darthmajor kaže: Pregled poruke
Ne moze postati imun na support i transformation stilove
Zar nisu oni demoni (frog/horse) imuni na support stilove?


Citat:
I da, najbolji stilovi su po meni Legendary Strike, Viper i Jade Golem.
Kako se uopste dobija Viper Stil? Presao sam igru dvaput i nista.

Zna li neko kakav je inace Iron Palm? Dobije se kasno u igri (inace, PC ekskluziva), pa se nisam trudio da ga koristim.

Kakav je Lightning Style? Video sam da moze da se kupi al nisam probao.

I navarno, ko koje oruzije preferira. Ja koristim mac (sablja?) stil od pocetka do kraja. Cini mi se da je jaci od one motke. Ostala oruzija nisam probao.

Takodje, nisam nesto preferirao Focus mod, pa sam budzio samo spirit i body. I tako ima vise nego dovoljno fokusa za koriscenje oruzija.


Inace, meni omiljeni stil je trenutno Tiger Palm, sa sve onim ostricama i skakanjem.
A uvedljivo najbolji support (cak bi rekao previse jak) je Paralitic Palm.

Mislim... Obicnim brzim udarcem paralises protivnika. A onda, mozes sta oces... Da ga saseces oruzijem, ili pak uradis power attack sa paralyze, pa onda power attack nekim martial stilom za Harmonic Combo (spirit).

Sto se tice magija, interesantno je da neki duhovi nisu imuni na Ice magije (obicni duhovi, znaci ne oni sa maskama niti one utvare), pa mozes i sa njima da izvedes Harmonic combo. Urazis freeze pa dovrsis martial stilom.

Sto se tice transformacija, najbolji ubedjlivo Jade Golem. Ponekad sam koristio i zabca u ranoj igri protiv protivnika sa mnogo otrova i ostalih iritantnih gluposti. Takodje, "Crveni Ministar" zna da bude zabavan, jer je to jedini transformacioni stil koji leci energiju i sprit sa uspesnim udarcima.

I jedan savet, za one koji ne znaju kako se radi Harmonic Combo:

Prvo uradis power attack support ili magic stilom, pa zavrsis sa power attackom iz martial stila. Obicno u opisu stila pise sta je neophodno.

Takodje, posto Harmonic Combo odma ubija protivnika, on ne moze da se koristi u trening mecevima, nit u areni. A ima i par protivnika, uglavnom "bosovi" koji su imuni na to.

Poslednja ispravka: player1 (2.8.2007 u 11:42)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fighting, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Star Wars: Empire At War Manda Strateške igre 76 9.2.2012 14:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com