Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.3.2015, 23:20   #1
Nashud
Član
 
Član od: 10.9.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 361
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom MSI R9 290x OC problem [HITNO]

Konfiguracija:

G1.Sniper Z97
Intel Core i5 4670k (još nije klokovan, fabrički kuler)
MSI Radeon R9 290x 4GB OC Gaming
2x4GB Patriot Viper
1TB WD Blue
Thermaltake Smart 730W Modular
Aerocool GT Black Edition

Ovo mi je više dozlogrdilo, ne znam nikoga ovako "in real life" koga bih pitao oko ovoga. Grafička karta mi se pregreva bilo u kakvu aplikaciju/igru da uđem, bilo koje zahtevnosti. Samo krene da krči posle otprilike pola sata-sat, jako zabrinjavajuć zvuk, i dođe do oko 85-90C. Crysis, prvi Witcher, WoW, RIFT, LoL, Knights of Pen And Paper, bilo šta što vam padne na pamet, uvek je isto posle nekog vremena. Takođe, pre nego što krene da krči i dostigne 90C, krenu da se pojavljuju jedva primetni horizontalni talasi na ekranu. Čim se alt-tabujem, karta se potpuno utiša, pa kad uđem opet u aplikaciju, istog trenutka kreće isto.

Da napomenem da mi je kućište otvoreno sa strane, i redovno usisavam i brišem prašinu, dok ne uzmem novo kućište jer je ovo loše i pomalo tesno za ovo što imam. Takođe, koristim HDMI to VGA konverter signala, na jako starom monitoru, Samsung SyncMaster 920nw, rezolucija je 1440x900.

Ovakvo je stanje od početka, uzeo sam celu ovu konfiguraciju u septembru prošle godine. Pokušavao sam da "veštački" palim VSync preko ATI Tray Tools, preko Catalyst-a, preko aplikacija, ništa ne pomaže. Šta biste vi radili? Kartica je pod garancijom, ali bih prvo da pokušam sve što mogu pre nego što je upotrebim, zato što mi je računar preko potreban narednih nekoliko meseci.
Nashud je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2015, 0:19   #2
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: MSI R9 290x OC problem [HITNO]

Citat:
Nashud kaže: Pregled poruke
Ovakvo je stanje od početka, uzeo sam celu ovu konfiguraciju u septembru prošle godine. Šta biste vi radili? Kartica je pod garancijom, ali bih prvo da pokušam sve što mogu pre nego što je upotrebim, zato što mi je računar preko potreban narednih nekoliko meseci.
Karta je očigledno došla sa greškom, zato ništa drugo nego reklamacija.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2015, 20:56   #3
Nashud
Član
 
Član od: 10.9.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 361
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: MSI R9 290x OC problem [HITNO]

Kada ugasim potpuno Anti-Aliasing, temperature ne idu preko 79C, zna li neko do čega je to ili definitivno da iskoristim garanciju?
Nashud je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2015, 23:24   #4
Obtainer
Veteran
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
Poruke: 671
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 282 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: MSI R9 290x OC problem [HITNO]

Ili reklamiraj ili sam reši taj problem zamenom termalne paste. Verovatno se radi o jeftinoj pasti i još je i stave previše.
Obtainer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2015, 0:46   #5
Nashud
Član
 
Član od: 10.9.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 361
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: MSI R9 290x OC problem [HITNO]

Citat:
Obtainer kaže: Pregled poruke
Ili reklamiraj ili sam reši taj problem zamenom termalne paste. Verovatno se radi o jeftinoj pasti i još je i stave previše.
Neće mi pući garancija ako to uradim?
Nashud je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2015, 0:55   #6
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: MSI R9 290x OC problem [HITNO]

Nema garancije ako je diras..
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2015, 9:18   #7
bobi98
Veteran
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Srbobran-Novi Sad
Poruke: 813
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 143 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: MSI R9 290x OC problem [HITNO]

Nosi to na reklamaciju, nemoj se igrati sa tim stvarima, moguce da i nije do paste samo..
bobi98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bobi98 na korisnoj poruci:
Burgul (8.4.2015), Nashud (28.3.2015)
Stara 28.3.2015, 18:27   #8
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: MSI R9 290x OC problem [HITNO]

To definitivno nije problem do paste, pošto kažeš da kartica "krči" dok radi. Mogao bi malo da nam pojasniš o kakvom se "krčanju" radi. Ventilatori se dernjaju ili pište zavojnice? U svakom slučaju, takvo ponašanje nije normalno. Čak i da nemaš nikakvu past ispod kulera, temperature ne bi smele da budu tolike ako je sve u redu. Anomalije u slici takođe su znak da nešto ozbiljno nije u redu, pošto se visoka temp ne manifestuje na taj način.

Inače, u tom i5 imaš integrisanu grafiku. Nećeš se baš razvaliti od igara, ali bi sve to što si naveo trebalo da bez problema poteraš na tom monitoru, makar na minimumu detalja. A za sve ostalo komp će ti biti sasvim upotrebljiv. Nosi samo grafičku na reklamaciju, jer ona i pravi problem.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2015, 20:31   #9
Obtainer
Veteran
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
Poruke: 671
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 282 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: MSI R9 290x OC problem [HITNO]

Može na netu naći isti model kartice sa istim problemima. Rešio momak zamenom paste.
Obtainer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2015, 23:13   #10
Nashud
Član
 
Član od: 10.9.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 361
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: MSI R9 290x OC problem [HITNO]

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
To definitivno nije problem do paste, pošto kažeš da kartica "krči" dok radi. Mogao bi malo da nam pojasniš o kakvom se "krčanju" radi. Ventilatori se dernjaju ili pište zavojnice? U svakom slučaju, takvo ponašanje nije normalno. Čak i da nemaš nikakvu past ispod kulera, temperature ne bi smele da budu tolike ako je sve u redu. Anomalije u slici takođe su znak da nešto ozbiljno nije u redu, pošto se visoka temp ne manifestuje na taj način.

Inače, u tom i5 imaš integrisanu grafiku. Nećeš se baš razvaliti od igara, ali bi sve to što si naveo trebalo da bez problema poteraš na tom monitoru, makar na minimumu detalja. A za sve ostalo komp će ti biti sasvim upotrebljiv. Nosi samo grafičku na reklamaciju, jer ona i pravi problem.
Celo kućište brunda i vibrira kada se to desi, kao da nije dobro pričvršćena kartica a sve je na svom mestu, provereno sam dobro zašrafio sve. Ventilatori imaju svoj zvuk kada odu na 100% ali ne krče oni.
Nashud je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2016, 4:44   #11
Nashud
Član
 
Član od: 10.9.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 361
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: MSI R9 290x OC problem [HITNO]

Konačno ja skupio m**a pre par meseci da rašrafim ceo komp, očistim prašinu, menjam paste itd. jer nikad to do sad nisam radio na grafičkoj, a grafička je i dalje imala isti problem, čak se i gasio PC nekad, verovatno od pregrevanja. Rašrafim ja grafičku, i imam šta da vidim, fabričke paste skoro ni nema, samo nešto malo na sredini, tačkica!
Stavio Cooler Master E1 termalnu, zašrafio opet sve lepo, vratio u kućište, a temperature već u startu 15C manje. Na full opterećenju ne idu preko 80, možda retko, ali su pre toga išle i do 95-100. Zezam se sa Afterburnerom, stavim fan speed na 100%, nema nikakvog brundanja, grafička skoro nečujna, sve u svemu sada sam prezadovoljan.

PS: Izvinite što dižem temu iz mrtvih, samo sam hteo da javim kako sam rešio problem, i ako neko bude imao sličan problem sa ovom karticom, da zna šta da uradi, jer su očigledno mahom ove MSI-eve falične.
Nashud je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows 7 64bit mouse problem MiljanX Ostale komponente 3 1.7.2014 14:36
Windows 8.1 i problem sa Nvidiom. Spasavajte! Isko Operativni sistemi 11 8.3.2014 16:44
Problem sa pristupom https vezama Miki2 Operativni sistemi 2 26.8.2013 10:04
Problem HDD Led Sija kao Sumanut (negasi se) King SRB Kvarovi 19 10.7.2013 7:21
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com