Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Pregled rezultata glasanja: Jesu li stare igre bile zabavnije
Da 581 80,92%
Ne 137 19,08%
Glasova: 718. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.7.2007, 12:25   #61
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Gde baš spomenu Morrowind.
Najdosadniju i najsmoreniju od svih RPG-ova od postanka čovečanstva. Pa kockasti likovi u Ultimi imaju više duha, nego oni roboti u Morrowindu, a šta da kažem tek za Dungeon Master.
Apsolutno se slazem!
A tek los RPG sistem bolje da se ne spominjem(tipa skaci dva sata u mestu da bi nariktao strength i acrobatics)
Morrowind je kao igra dobra zbog svoje nelinearnosti i slobode i ogromnog sveta koji stoji na raspolaganju,a tu su i odlicne tehnikalije
Sto se tice RPG aspekta-totalni cabar...
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 12:34   #62
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

@dzangrizalo

Sedi i odigraj neki SSI-jev frp. Uzmi na primer priču iz DragonLance serijala. Pa onda slobodu koju imaš u igri, ... , pa bukvalno strateške elemente u nekim delovima ...
Badlurs Gate je super ali su pre njega bili i DragonLance i Eye of the Beholder i Ultima. Morrowind je dobar ali je otišao u druge vode.


No, ono što je meni najvažnije kod igre je da mogu da uživam u njoj. Dobra grafika je kratkog daha. Ako uzemš neku igru i obrneš je preko deset puta a i dalje imaš želju da je ponovo igraš, onda znaš da je to nešto posebno.



A kad si već spomenuo filmove, ja u ovom holivudskom štanc-đubretu ne mogu da nađem film koji bi se čak poredio sa npr. Kazablankom.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 12:59   #63
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Ja nisam preterano voleo arkadice i platformice na Amigi, vise sam bio okrenut ka strategijama, upravljackim simulacijama i donekle RPG-u(samo Ultima i EoB)...
I dan danas igram igre sa Amige i mogu da kazem da je jedino sto moze da mi zasmeta jeste upravljacki interfejs...sta znam navikao sam se na danasanje standarde...to je po meni jedina prednost recimo GalCiv-a nad starim MoO(kad vec razvukoste o njemu)

Sto se arkada i platformi tice...zna se sta je zakon...pa ja bre jednog Superfroga ne bi dao ni za 100 Raymana i Crash Bandicota

Sto se Morrowinda tice...ukusi su razliciti...meni eto uopste nije dosadan i smoran...cak stavise presao sam celog dva puta i opet bih, samo da imam kad
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 13:26   #64
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Imam preko 100 novih igrica kući i zadnjih par meseci višak slobodnog vremena.
I dalje pokušavam sam sebe da nateram da se ne smorim posle nekoliko odigranih misija. Šta god probam, skapiram da sam to već negde igrao i video. Zašto bih ja sada, posle doom 2, Duke Nukema, Blood 2, Quake, igrao bilo koji FPS? Jedini FPS koji mi je privukao pažnju zadnjih godina bio je Call of duty i nijedan drugi.
Zašto bih se zaboga ponovo smarao i igrao, recimo Tiberium wars, kada sam sve to video u Red Alertu? Sve se svodi na isto. Istim strategijama se sve prelazi. Igrice liče jedne na druge kao jaje jajetu.
Šta ima to Civ3 i Civ 4 da mi ponudi u odnosu na Master of Orion 2, sem mnogo lošijeg AI-a, i besomučnog varanja kompjutera?
U čemu se to toliko razlikuju današnje strategije, bilo potezne, bilo real time, jedne od drugih? Tobože se stvaraju tabori za Heroes 3 i Disciples 2, a zapravo su to skoro istovetne igre, samo sa drugačijom grafikom.

Sa druge strane, uporedite starije strategije na Amigi (pa i na PC-u).
Nađite mi sličnost između K240, Exodus 3010, Reunion, Settlersa???
Da li je postojala ikada bolja platforma od Ruff 'n' tumble? Da li je uopšte Freelancer kompleksniji od jednog Frontijera, da ne pominjem First encounter?
Danas kada upalim Shadow of the beast, ne činim to samo zbog nostalgije, već jednostavno zato što je igrica perfektna u svakom smislu. Ko nju pređe od današnjih klinaca ima od mene piće.

Nekada su ljudi izmišljali stvari, bili istražitelji, imali ideja, a danas se sve svodi kako napraviti što tupaviji interfejs da se slučajno ne bi zamorio neki mladi mozak. Dođavola više i sa početnim tutorima za novije strategije. Ako ja ne znam da treba da stanem mišem preko jedinice i kliknem levim tasterom da bi je selektovao, onda i ne treba da igram strategije. Tortura je prelaziti takve tutore, da bi samo videli opciju ili dve koje se razlikuju u odnosu na druge igre.

Zato moramo da se uozbiljimo i krenemo makar da radimo remake starih fenomenalnih strategija poput K240, ako već nemamo inspiracije za nešto novo. A i da neki ljudi vide šta su propustili i u kakvom neznanju koračaju ovim svetom.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bobi na korisnoj poruci:
Jim Bravura (18.11.2007), zoran845 (6.8.2007)
Stara 25.7.2007, 14:52   #65
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Dođavola više i sa početnim tutorima za novije strategije. Ako ja ne znam da treba da stanem mišem preko jedinice i kliknem levim tasterom da bi je selektovao, onda i ne treba da igram strategije. Tortura je prelaziti takve tutore, da bi samo videli opciju ili dve koje se razlikuju u odnosu na druge igre.
Jbg bobi, ne igramo samo mi veterani igre, mora i onaj klinac pocetnik od 8 godina da skapira kako se selektuje jedinica

Poslednji tutorijali koje sam pregledao bili su za Hearts of Iron i Europu Universalis(naravno osim ako me igra ne natera da pogledam tutorijal kao prvu misiju)

Konkretno ja na nove izdanke recimo C&C fransize gledam samo kao na dodatni set misija...nista vise...i ne ocekujem nista vise od njega od onoga sto je postignuto recimo na RA nivou
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 16:24   #66
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Uf bobi, gde mi spomenu Ruff 'n' Tumble. Kada sam je prvi put video zapitao sam se, jel ovo automat u luna parku ili Amiga na mom stolu. Ja mislim da je to platforma koja ima najbolju grafiku ikada vidjenu na Amigi u 32 boje, a sto se tice muzika i zvucnih efekata, samo joj pomenuti Shadow Of The Beast moze parirati.

Gde su sada takvi zanrovi?
Nedostaju mi takve platforme i skrolojuce pucacine tipa ProjectX ili Raptor.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 17:43   #67
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Amin!
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 17:52   #68
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Živ dokaz... Sinoć bez veze instalirao WinUAE i ajde reko da probam stari dobri "Trex warrior" koji sam igrao do iznemoglosti na Amigu 1200. Ljudi ono je toliko igrivo i danas da to nije opisivo Igrao sam skoro tri sata bez prestanka
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 23:16   #69
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Mnogo je lepa stvar kad covek vidi svet onakvim kakvim onim zeli da ga vidi, a ne onakvim kakav stvarno jeste...Nazalost vasu vrlinu nikad nisam imao...poz
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 23:40   #70
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
dzangrizalo kaže: Pregled poruke
Mnogo je lepa stvar kad covek vidi svet onakvim kakvim onim zeli da ga vidi, a ne onakvim kakav stvarno jeste...Nazalost vasu vrlinu nikad nisam imao...poz
Nemoj da pričaš sofizme, nego reci kao čovek sa čime se slažeš a sa čime se ne slažeš. Konkretno.
jbt. ova rečenica ti zvuči kao da hoćeš da impresioniraš neku devojčicu od -20 ljeta
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 0:46   #71
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Zaboga Bobi, odakle ti ideja da cu polemisati sa nekim ko kaze da je Morrowind najdosadniji RPG?
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 0:51   #72
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
dzangrizalo kaže: Pregled poruke
Zaboga Bobi, odakle ti ideja da cu polemisati sa nekim ko kaze da je Morrowind najdosadniji RPG?
WTF?
Jesi li ti igrao Morrowind?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 0:58   #73
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
WTF?
Jesi li ti igrao Morrowind?
3 puta, presao sa svim q-ovima zavrsenim, bar onim koje sam uspeo da nadjem.
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 1:09   #74
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Ne... ozbiljno sad...
Poštujem ja tvoje mišljenje i sve to stoji, samo... zašto si se umešao u polemiku, at the first place, ako nećeš dalje da diskutuješ?
Jeste da ovo nije skupština, ali ipak ja očekujem da ako neko javno zastupa neke stavove, treba da stoji iza njih i da ih objasni, a ne da beži od toga kao baba.
Znaš, uvek mi je bilo malo bez veze kad čujem nekoga kako kaže da neka tema ili polemika nema smisla, a nije učestvovao u njoj. Jbt, otkud pravo tome (hipotetičnom) liku da sudi o tome?
Ne.
Ako ima nešto da se prigovori to se odmah i kaže, bez uvijanja, i bez sofizma.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 1:16   #75
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Zasto mi je interesantnije da ubijam bitmapove u Doom 2-ci nego super osencene monstrume cija zadnjica baca senku na kadu u kojoj se mreska voda vrhunske realnosti nikada mi nece biti jasno.

Ali tako je.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ACHTUNG na korisnoj poruci:
Monk Psycho (26.8.2008)
Stara 26.7.2007, 1:34   #76
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Ne... ozbiljno sad...
Poštujem ja tvoje mišljenje i sve to stoji, samo... zašto si se umešao u polemiku, at the first place, ako nećeš dalje da diskutuješ?
Jeste da ovo nije skupština, ali ipak ja očekujem da ako neko javno zastupa neke stavove, treba da stoji iza njih i da ih objasni, a ne da beži od toga kao baba.
Znaš, uvek mi je bilo malo bez veze kad čujem nekoga kako kaže da neka tema ili polemika nema smisla, a nije učestvovao u njoj. Jbt, otkud pravo tome (hipotetičnom) liku da sudi o tome?
Ne.
Ako ima nešto da se prigovori to se odmah i kaže, bez uvijanja, i bez sofizma.
Kakve stavove da objasnim? Da je "Morrowind" vrhunski rpg, daleko napredniji od svih onih o kojima se prica na ovoj temi u svakom pogledu (grafickom, audio, gameplay-u)? I to sam namerno uzeo za primer "Morrowind", jer je to ipak RPG koji je objavljen 2002 godine, sto je bilo prilicno davno... Pa necemo valjda porediti 8- 16 bitna ostvarenja, kapaciteta do 100 mb, sa komjuterskim interakcijama poslednje generacije kao sto je WOW, daleko bilo Cenim i ja tvoje misljenje, tim pre sto vidim da ga i drugi cene, samo ne mogu da polemisem o necemu sto je meni tako ocigledno da svaka polemika na takvu temu gubi smisao. Kako ja to vidim, to je isto kao kada bih ja sedeo i nekog najzaguljenijeg "grobara" ubedjivao da je Celzi ipak malo bolji klub od Partizana.
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 1:38   #77
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Druze, mnogo ti je tih 100 MB... Doom 2 sam instalirao, ako se tacno secam, sa 4 diskete.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 1:40   #78
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Druze, mnogo ti je tih 100 MB... Doom 2 sam instalirao, ako se tacno secam, sa 4 diskete.
hehe, moze da bude, al sam ipak hteo da ostavim malo fore i za ove "novije" iz perioda pentiuma I.
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 1:41   #79
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

@bobi & dzangrizalo

Momci, dosta rasprave...rekli ste svoje stavove...neka ostane na ovome
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 1:42   #80
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
@bobi & dzangrizalo

Momci, dosta rasprave...rekli ste svoje stavove...neka ostane na ovome
Ma razgovaramo, ne raspravljamo se
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com