Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.12.2015, 22:31   #1421
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Kusta kaže: Pregled poruke
Minecraft deo moze kompletno da se ignorise.
Od gradnje pa do odbrane. Znam probao sam.
Utisci?
Sta raditi sa skupljenim materijalom?
Da li napadi uticu na igracevo "skloniste"?
Sta se desava sa prijateljskim naseljima ako ih nebranis?
Uticaj na kvestove?

Od silne diskusije veoma malo konkretnih informacija moze da se nadje na forumu. Sa druge strane iskustva na youtube klipova su mi bila veoma negativna (tipa lik pola sata pravi kuce i namesta namestaj koji je "craftovao").

Citat:
Kusta kaže: Pregled poruke
Mislim da je kompletno nepotreno dolaziti na neku temu da bi napisao kako je ta osoba nece igrati.
Originalna poruka je bila komentar na poruku dal ima neko "lose misli" o igri.

Sto je i tacno, po svim informacijama koje sam istrazio pre nego sto odlicim da kupim igru, ima previse elementa sto mi strce i izazivaju sumnju da ce mi se svideti.

Ideja poruke je bila da kada ima neka igra koja vam se mozda igra, a mozda ima falinki, da je bolje proci backlog i odigrati nesto drugo u medjuvremenu, sto znas da je dobro (nema glasnu negativnu kritiku). Mozda naletis na biser. Nikako nije bila ideja "vredjati" Fallout ili sta ja znam. Ja ni u jednom trenutku nisam reko da je Fallout losa igra, jer ni nemam pravo na to, nego da sa trenutno dostupnim infomacijama cenim da se "mozda" necu dobro provesti igrajuci je.

Poslednja ispravka: player1 (21.12.2015 u 22:41)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2015, 22:46   #1422
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Uvek mozes da skines narodnu verziju i da probas. Ako ti se svidi super, ako ne opet dobro. Onda mozes i da kupis originalnu igru ako hoces.
Ne znam ni sam koliko sam to puta radio.

Koliko ja vidim da si ti samo citao i gledao youtube klipove o igri, zapravo nisi mi minut odigrao zar ne?

Sto se tice tvojih pitanja. Kada odradis pocetni quest za Minuteman, i ispratis ih do Sanctuary Hills, odradis ono malo zadataka sto ti oni kazu I zaboravis na to. Samo nemoj da pricas sa Prestonom i da prihvatas njegove zadatke. Ili ako i prihvatis, ignorisi ih dok ne budu failed. Nema apsolutno nikakvog uticaja na igru.
Nova naselja ne mogu da se otkljucaju sem ako ne uzmes quest/zadatak za to.
Ima nekoliko izuzetaka na koje ces naleteti dok istrazujes mapu.
Sav materijal koji i ako skupis mozes da ostavljas u workshop-e ili ako stavis nekoliko sanduka okolo i da odlazes stvari u njih.
Ako planiras da koristis power armor onda je dobro imati naselja na sve strane, zbog stanica za popravku.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kusta na korisnoj poruci:
player1 (22.12.2015)
Stara 21.12.2015, 23:58   #1423
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Plase me cesti kometari tipa, odem ja da nesto interesantno istrazujem, i onda me smore oni u naselju da ih napadaju raderi i moram da se cimam i vratim, gradim odbranu itd...

Da li je tvoj utisak drugaciji? Iskreno me zanima.
To su radiant questovi , kao oni u Skyrimu (tipa idi ubi dzina),Minuteman frakcije,koja je jedina i povezana sa base buildingom.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Prethodni delovi nemaju "survival" elemente. Tj. stvari tipa recikliraj sve i pravi dzidza bizde, ala minecraft fazon. Ovde je moja bojazan da cu da se izgubim radeci trivijalne stvar jer sam u mojoj dusi RPG completionist, i na kraju da se smorim.
Nista u vecoj meri nego u trojci gde si skupljao delove za npr. Railway Rifle... Mozes cak i da ignorises (npr) skines snajperski nisan sa jedne puske i stavis je na svoju, bez da skupljas delove da sam napravis snajperski nisan, kojih je ionako bukvalno svugde.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Sta raditi sa skupljenim materijalom?
Uticaj na kvestove?
Odes do naselja koje si odredio kao svoju bazu (samo mesto gde ces da drzis svoj krs,oruzje i tako to,ne moras nista da gradis) i samo ides na store all junk. Kad pravis nesto u tom naselju (weapons bench,armor bench,chemistry station itd. ,zavisi sta pravis),automatksi uzima delove,ako ih imas,ne ceprkas ti vise nista.
Nema nikakvog uticaja na questove jer u tim naseljima nema questova,ako ih i ima, moras da ih uradis pre nego sto se naselje pridruzi Minuteman-ima,a do tada ne moze niko da ih napadne.

Poslednja ispravka: Al Capone (22.12.2015 u 0:13)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Al Capone na korisnoj poruci:
player1 (22.12.2015)
Stara 22.12.2015, 1:00   #1424
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Fallout 4

@player1
Mozes apsolutno 100% u potpunsti itd.... da ignorises minecraft.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Utisci?
Sta raditi sa skupljenim materijalom?
Da li napadi uticu na igracevo "skloniste"?
Sta se desava sa prijateljskim naseljima ako ih nebranis?
Uticaj na kvestove?
-Prodas
-Niko ne napada prazna neizgradjena naselja
-Gubis pristup nekim kvestovima od kojih su par zanimljivi, mada mozes i te kvestove da odradis uz jako malo ~minecraftovanja~

Igra je odlicna, lokacije i istrazivanje su fenomenalni, prica je tezak krs pun rupa, gejmplej-napucavanje-VATS su savrseni ( ljudi koji i dalje kukaju za F3 VATS su ili trolovi ili mentoli ), likovi/npc-jevi su pristojno odradjeni.

SPECIAL nije mnogo izgubio izbacivanjem skilova ( implementacija istih je realno ocajno odradjena i u F3 i u New Vegas ). Ono sto se meni svidja je sto stvarno mozes lepo da specializujes lika kroz perk sistem. U F3/New Vegas savrseno optimizovani tihi nindza koji koristi VATS i lik u power armoru sa super sledge imaju maltene identican raspored atributa, skilova i perkova.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
player1 (22.12.2015)
Stara 22.12.2015, 1:16   #1425
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Podeljene zahvalcine na korisnim porukama.

Izgleda da ce ipak da se igra Fallout cim zavrsim Underrail (taman da izadju patchevi).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2015, 3:44   #1426
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Odlozio igranje za nekad...

Jednostavno ne vidim nikakav uzitak u ovoj igri. Bezidejno i tehnicki pokvareno, neoptimizovano i zastarelo. Cak ni cinjenica da se radi o fallout univerzumu mi nije bila dovoljna da se zabavim.
Svaka cast ako se nekome svidja i igra igru ali meni licno ovo ne prija ni malo. Poceo sam pillars of eternity, i za sada, daleko vise uzivam u igri. Nadam se da ce sledeci fallout biti nesto sasvim drugacije ili da ce makar napraviti remake prva dva dela.

Ako se neko zaleti da pukne 50$ za ovo, moj savet je da se saceka malo dok se ne pokrpe sve rupe sa modovima i dok hardver ne savlada neoptimizovanost igre, i naravno dok cena ne bude 10-20$, realno igra ne vredi vise od toga.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sava Stankovic na korisnoj poruci:
bojan1080 (22.12.2015), Leonida (23.12.2015)
Stara 23.12.2015, 12:13   #1427
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Neko pomenu da je igra pojednostavljena kao Skyrim. Kamo sreće da je tako, Skyrim je bar imao (i to veoma vešt) sistem levelovanja skillova. U F4 prosto imam utisak da igram Toda Farlanda ili kako se već zove ili nekog njihovog marketinškog eksperta koji mi je ubacio proizvod koji ima sve što je "in" u gejmingu (užasnog li izraza!) i na to nalepio FALLOUT. Sudeći po Steamu, uspeli su u svojoj misiji. Ali treba im odati priznanje kako uspeju da ubede ljude kako je gov*o koje su im prodali zapravo kvalitet. Ja iskreno ne mogu da kažem kako je nešto slatko i ukusno ako osećam ukus gov**eta.
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Monarh na korisnoj poruci:
filpan (23.12.2015)
Stara 23.12.2015, 15:06   #1428
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Podeljene zahvalcine na korisnim porukama.

Izgleda da ce ipak da se igra Fallout cim zavrsim Underrail (taman da izadju patchevi).
Obavezno igra ima svojih problema ali je i vise nego dobra...kao i svaka prethodna Bethesdina igra..
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2015, 17:19   #1429
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Monarh kaže: Pregled poruke
Neko pomenu da je igra pojednostavljena kao Skyrim. Kamo sreće da je tako, Skyrim je bar imao (i to veoma vešt) sistem levelovanja skillova. U F4 prosto imam utisak da igram Toda Farlanda ili kako se već zove ili nekog njihovog marketinškog eksperta koji mi je ubacio proizvod koji ima sve što je "in" u gejmingu (užasnog li izraza!) i na to nalepio FALLOUT. Sudeći po Steamu, uspeli su u svojoj misiji. Ali treba im odati priznanje kako uspeju da ubede ljude kako je gov*o koje su im prodali zapravo kvalitet. Ja iskreno ne mogu da kažem kako je nešto slatko i ukusno ako osećam ukus gov**eta.
Jeste marketing evo ja zbog toga sam igrao preko 120h i jos imam da igram
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2015, 19:35   #1430
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Monarh kaže: Pregled poruke
...treba im odati priznanje kako uspeju da ubede ljude kako je gov*o koje su im prodali zapravo kvalitet. Ja iskreno ne mogu da kažem kako je nešto slatko i ukusno ako osećam ukus gov**eta.
Kad mi se nesto ne dopada jednostavno ne trosim vreme na to, eventualno napisem neku recenzijicu na forumu ako smatram da sam ulozio dovoljno vremena u igru da to odradim kako treba. Ti sa druge strane nikako da izbacis F4 iz usta, a obzirom sta mislis o igri plasim se da je u pitanju tezak slucaj koprofagije
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2015, 22:25   #1431
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Tako da ljudi, jednom je neko rekao, pre Witchera (ako ga niste igrali) odigrajte sve što planirate jer posle njega će vam sve biti bez veze.
Kako kome, meni su se vise svideli i prvi i drugi deo TW.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2015, 22:33   #1432
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Stvarno igri pokušavam dati šansu! Stvarno! I koliko god da mi se neke stvari ne sviđaju trudim se da pređem preko njih! Sve Bethesdine igre su sjajne, toga smo svi svesni! Ali zašto imam neku odbojnost prema ovoj igri?! Zašto?! Dal je to do hebenog Witchera pa mi je posle njega svaka igra njesra, ne samo Fallout. Toliko mi ovaj Fallout izgleda... Ne znam. Loše. Ne samo grafički (to je najmanji problem), nešto mi se u igri ne sviđa. Pokušavam da otkrijem šta. Fallout 3 sam gulio do iznemoglosti a za ovo moram da silujem sam sebe. Tako da ljudi, jednom je neko rekao, pre Witchera (ako ga niste igrali) odigrajte sve što planirate jer posle njega će vam sve biti bez veze.
Ako si probao F4 i ne svidja ti se to je postujem. Ne vidim problem u tome.
Ja sam igrao i W3 i evo igram i F4 dugo bas. Tako da to ne pije vodu sto pricas.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2015, 23:13   #1433
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
koprofagije
.... Volim ove simpa njuejdž devojčice...

Elem, šta ću kad sam emotivan i očekivao pravu stvar od F4, a ne "Fu-D in the A". Nervira me što je sve postalo market, berza, opipavanje pulsa tržištu i na kraju profit. Znaš ljudi vole Candy Kraš Sagu, Majnkraft, a vole malo i Fallout, e a i utrendu je da lik ima glas, a ne da bude "MUTAV" što bi rekli neki iskusni igrači ovde. Meni je ovo poslednje jedna od stvari koja baš naprotiv ubija imerziju (i ovu reč mrzim, ali jbg) u igrama ovog tipa. Šta ću kad sam mator. Ubija me činjenica da se novac kao jedini cilj i motiv toliko ustoličio da je sve što je iole imalo duše uništeno.
I da, ne sviđa mi se novi Fallout, mislim da je igra na nivou Kitty Island u poređenju sa prethodnim delovima i ne vidim razlog da je loše to reći i potencirati. Mogu misliti šta će da bude sa novim Elder Scrolls-om...
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Monarh na korisnoj poruci:
filpan (23.12.2015)
Stara 23.12.2015, 23:51   #1434
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Sloboda pri razvoju lika,istrazivanje , kolicina i raznovrsnost opreme je za klasu ispred Witchera... Gameplay je po meni takodje bolji.
Druge stvari su rame uz rame sa Witcherom bez problema, poput sveta i atmosfere.

Poslednja ispravka: Al Capone (23.12.2015 u 23:59)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2015, 0:14   #1435
Gligorije
Novi član
 
Član od: 12.12.2015.
Poruke: 9
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Pozdrav svima na forumu!
Elem, sutra uzimam novi PC, stari iz 2009. ide u penziju, pa je ovo prva igra koju sam hteo da probam.
Fallout 3 sam prešao puno puta, i mnogo mi se dopada (nikada nisam odigrao prethodne delove, nažalost, iako sam mator igrač) Vidim dosta negativnih komentara na račun četvorke...
Moje pitanje je sledeće: Da li ću, kada instaliram igru da se obradujem ili ne, uzevši u obzir poređenje sa Fallout 3 i činjenicu da nisam igrao igre posle 2011. ?
Da, malo sa hype-ovan zbog svega
Pozdrav!
Gligorije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2015, 0:18   #1436
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Druge stvari su rame uz rame sa Witcherom bez problema, poput sveta i atmosfere.
Grafika je sigurno rame uz rame.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2015, 0:26   #1437
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Mislio sam na one koje sam naveo, ne na bukvalno sve ostalo.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2015, 0:37   #1438
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Gligorije kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima na forumu!
Elem, sutra uzimam novi PC, stari iz 2009. ide u penziju, pa je ovo prva igra koju sam hteo da probam.
Fallout 3 sam prešao puno puta, i mnogo mi se dopada (nikada nisam odigrao prethodne delove, nažalost, iako sam mator igrač) Vidim dosta negativnih komentara na račun četvorke...
Moje pitanje je sledeće: Da li ću, kada instaliram igru da se obradujem ili ne, uzevši u obzir poređenje sa Fallout 3 i činjenicu da nisam igrao igre posle 2011. ?
Da, malo sa hype-ovan zbog svega
Pozdrav!
Ja ne verujem da ces mnogo da se obradujes ako je poredis sa F3. Meni je trojka prvi Fallout koji sam igrao i takodje mi je ostala u dragom secanju ali cetvorka je nekako previse ... ne znam kako da objasnim, previse vuce na suter, previse komercijalnih elemenata prilikom razvoja, previse crafting-a (a repair weapons ne postoji, zamisli), sam svet je dobro dizajniran ali mu nesto hronicno fali, itd. itd.
Od trojke nisam mogao da se odvojim dugo vremena, cetvorku igram onako natenane (jos nisam ni stigao u Diamond City), ne vuce me nesto previse, mozda posle postaje bolja ali ne verujem.

Na kraju krajeva, moraces da probas pa da sam procenis.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku goranmax na korisnoj poruci:
Gligorije (24.12.2015), Monarh (24.12.2015)
Stara 24.12.2015, 0:51   #1439
Gligorije
Novi član
 
Član od: 12.12.2015.
Poruke: 9
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Izbačeno popravljanje oružja? Znači, razblažili su igru... Daću joj šansu ipak, nadam se da je "imerzivna" makar kao trojka... Hvala na odgovoru!
Gligorije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2015, 1:12   #1440
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Gligorije kaže: Pregled poruke
Izbačeno popravljanje oružja? Znači, razblažili su igru... Daću joj šansu ipak, nadam se da je "imerzivna" makar kao trojka... Hvala na odgovoru!
Pa, "razblazili" su je poprilicno na svim frontovima. Meni najvise smetaju genericki questovi, gde se retko naidje na nesto sto vredi odraditi, i neverovatno ocajni dijalozi. Medjutim, sama atmosfera mi je izuzetna.

Jedino mi je zao sto cu morati da se pomirim sa tim da od Bethesde vise nikada vise necu videti nesto sto stoji rame uz rame sa Morrowindom, misleci na njihove RPGove. Dishonored im je nesto najbolje sto su izdali jos od Morrowinda, po meni, ali nije RPG.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Gligorije (24.12.2015), Monarh (24.12.2015), nesudjeni clocker (24.12.2015), pentraksil (24.12.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fallout


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fallout: New Vegas zdravkelja Role-Play 1826 6.10.2020 13:15
Fallout Trubac Role-Play 23 10.8.2012 12:48
Fallout Online nije interplay negu rusi :D IYIARKO MMORPG igre 25 22.11.2010 1:32
Windows 7 64bit i Fallout 3 se nesto ne vare ivanza Operativni sistemi 11 1.9.2009 22:05
FALLOUT CASE na Bethesda blogu Zver SK Case Chase 3 23.3.2008 15:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com