Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.1.2010, 15:53   #1
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom NZXT Zero 2,CM Stacker 830 or HAF 932

treba mi vase misljenje sto se tice izbora kucista.

hteo bih da kupim neko od navedenih kucista.
razlog kupovine je prvenstveno hladjenje.
ono sto mi je zapalo za oko su 4 ventilatora od 12cm na bocnoj strani kod svakog kucista,to mora da hladi kao mecava.

citao sam malo review-ove po netu i ono sto sad primetio je da,haf 932 nema filtere za prasinu,pa se verovatno nakupi puno prasine i to je veliki minus,a i ima one 23cm ventilatore koji ne hlade nista bolje od 12 i 14cm,ali je zato malo bucniji.
Pharaon.92.bc,voleo bih da cujem tvoje misljenje posto posedujes ovo kuciste.

zero 2,full tower,lep izgled,ali ne znam nikog ko ima ovo kuciste da mi kaze nesto vise o njemu,nije puno skup,100e u atomu.

stacker 830,njega vecina ljudi preporucuje,svidja mi se celo kuciste,pa bih mozda i njega pazario,a nasao cm stacker nvidia edition,osim ako nije jos uvek prodato.

sta vi mislite ?
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 16:10   #2
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: NZXT Zero 2,CM Stacker 830 or HAF 932

u bre kume,pucas visoko..sta je 8800gtx ti se osladio pa bi sad da napravis nevidjenu promaju tj tornado unutar kucista ?

dal ti nisu malo preveliki kume haf 932 i cm stacker? Ako se svodi na izbor od ova tri ja bi ja bi izbor sveo na stacker i hafa,e sad koliko znam ima moj komsija taj haf,i nogo je bucan od svih tih ventova nzn meni se cini kao da radim pored helikoptera valjda od onog ogromnog 23cm fana gore..sto se hladjenja po boku tice bice ti nezgodno zbog vendete da zatvoris stranicu sa tim bocnim kulerima narocito na stackeru. ja bi video ako ima stackerpo povoljnoj cni uzeo bi njega imas mogucnost da rotiras postolje a 90 stepeni,prostorno je,kvalitteno,odlicno hladi,imas mogucnost da laku ugradis vodeno hladjenje.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 16:55   #3
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: NZXT Zero 2,CM Stacker 830 or HAF 932

Citat:
haf 932 nema filtere za prasinu
Istina je da HAF 932 ne dolazi sa filterima za prasinu ali njih vrlo lako mozes napraviti.Pravljenje istih ce te kostati ne vise od 100 dinara.Trebace ti samo zenska najlon carapa i makaze,a za 5.25" covere ce ti trebati malo sundjera kojeg mozes naci u svakoj kutiji od maticne polce.Tj. kontaktiraj me na pm ako hoces da ti objasnim kako da ih napravis,da ne bih spamovao temu.

Citat:
ima one 23cm ventilatore koji ne hlade nista bolje od 12 i 14cm,ali je zato malo bucniji.
Samo cu reci-.Salim se samo. Covek,taj 23cm vent jede dva 12cm venta za dorucak,a pritom je duplo tisi od istih.Ta 23-ojka se okrece na samo 700RPM-a i pravi protok od 110CFM-a pritom praveci "buku" od svega 19 db,dok se 12-ica okrece na 1200 RPM-a i pravi protok od samo 44CFM-i buku od 25 db.Racunica je jednostavna. Zamisli da jos imas 2x12cm oni bi davali protok od 90 CFM-a a proizvodili buku od 50 db.Em prave manji protok vazduha,em se deru vise.Ovo sve lepo zvuci i izgleda na papiru tako da neko moze pomisliti da je ovo laz,ali ja kao vlasnik doticnog kucista mogu reci da je ovo zaista tako.
Druga velika prednost ovog kucista jeste njegova prostranost i ogroman cable management potencial.
Meni se takodje mnogo svidja izgled samog kucista ali je to vise subjektivno misljenje i o tome ne vredi raspravljati,ali kontam da se i tebi svidja cim si ga stavio u uzi krug. Takodje bih ti predlozio da ofarbas unutrasnjost kucista u crnu boju jer kuciste onda izgleda jos bolje.Kuciste je veoma prostrano kao sto sam rekao.Meni na "dnu" kucista pored napajanja stoje: jedan radijator,pumpa i rezervoar i to bez ikakvih problema.Napajanje mozes montirati gore,kao kod standardnih kucista i time osloboditi donju stranu kucista na koju onda mozes staviti 3x12cm venta.Sto se tice leve strane kucista na nju mozes montirati 4x12cm venta,ali pre toga moras skinuti 23-ojku.To isto mozes uraditi na gornjoj strani kucista i montirati jos 3x12cm venta.Tako na kraju dolazimo do zakljucka da u ovo kuciste mogu stati:8x12cm,2x23cm i dva 14 cm venta. Ja u mom HAF-u drzim 3x23cm,3x12cm,i jedan 14cm vent i kuciste je zaista tiho.Cuo sam dosta glasnijih kucista koja imaju svega 2x12cm venta.I da,zaboravio sam da kazem da je su materijali koji su korisceni za izradu ovog kucista vrhunski.Bocna strana ima samo 2 kila i ne moguce ju je "dijagonalno" savijati kao kod drugih kucista.Odnosno,stranica se nece uvijati jer je itekako debela i cvrsta.Isto vazi i za "honeycomb" ventilaciju.Ne krivi se,ne ugiba se.Gotova da mozes sesti na nju.
Tako da ti je ovo moja najtoplija preporuka.
Ako sam nesto izostavio a tebe interesuje,slobodno pitaj.Rado cu ti odgovoriti.

Sto se tice Stacker-a,to je vrlo staro kuciste i precenjeno je.Posle toliko godina njemu je cena skoro ista. :/

Taj NZXT je meni mnogo ruzan. :/ I kvalitet NZXT kucista nije neki.Da ne pominjem da to kuciste nema niti jednu rupu za sakrivanje kablova.I kuciste dolazi sa samo 3x12cm venta.

Tako da od ova tri kucista moj glas ide za HAF.

Edit:
Citat:
sto se hladjenja po boku tice bice ti nezgodno zbog vendete da zatvoris stranicu sa tim bocnim kulerima
Covek,HAF 932 je sirok 243mm i moze da primi najvece kulere na trzistu tako da mu "mala" vendetica nece biti problem.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 16:57   #4
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: NZXT Zero 2,CM Stacker 830 or HAF 932

kume znas i sam da meni vodeno ne treba niti imam para za tako nesto

e da,to sam zaboravio pitati,da li bih pored 4 bocna ventilatora uspeo da smestim vendetu i da uspesno zatvorim stranicu,zna li neko?

veoma mi se svidja to kuciste,naravno zbog hladjenja.

-napred 3x12cm
-sa strane 4x12cm
-nazad 1x12cm
-gore 1x12cm

kume,planiram da kupim ono nvidia edition sto sam ti pokazao pre mesec dana,svidja mi se kuciste.

a jel zna neko nesto o nzxt zero 2,kakav je on i jel spada u rang sa ova 2 kucista ?


edit:
hvala ti na objasnjenju,ovo mi se dopada sto si mi rekao.
dakle,nzxt otpada,kao sto sam i mislio.
sto se tice stackera,jel 12 000 dinara ok cena za njega sa 3 dodatna ventilatora ?

posto ne planiram nijedno kuciste kupiti novo,vec samo polovno u ocuvanom stanju,a upravo sam takvog stackera nasao,pa me zanima koje pre svega izabrati?

svidja mi se i haf zbog hladjenja,veoma,ali samo mi krivo sto nema fabricki te filtere prasine,ali moglo bi se to napraviti nekako.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 18:11   #5
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: NZXT Zero 2,CM Stacker 830 or HAF 932

haf je od plastike,a stacker od aluminijuma.

jel aluminijum smanjuje dodatno buku ili koja je svrha uopste aluminijuma?
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 22:49   #6
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: NZXT Zero 2,CM Stacker 830 or HAF 932

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
haf je od plastike,a stacker od aluminijuma.

jel aluminijum smanjuje dodatno buku ili koja je svrha uopste aluminijuma?
1.Haf od plastike. Sinovac....

2.Prednost aluminijumskih kucista u odnosu na kucista koja su izgradjena od hladno-valjanog celika ili ti "SECC" (od tog materijala je i HAF),jeste ta sto aluminijum bolje "prima" i otpusta toplotu.Tako da bi temperature komponenti u aluminijumskom kuciste treble biti nize.Takodje aluminijumska kucista su dosta skuplja od ovih "obicnih".Zasto?Pa zato sto je aluminijum skuplji od celika. I da,cena im je dosta skocila zato sto se na njih loze bogata americka deca koja zapravo placaju onu rec-Aluminium case.
I da,aluminijum ne mores da farbas kuci u garazi kao sto mozes celik.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 22:52   #7
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: NZXT Zero 2,CM Stacker 830 or HAF 932

uzecu verovatno hafa,mada jos nisam siguran.

jel ti se pokidao koji 23cm ventilator i gde ih se moze nabaviti i po kojoj ceni?
receno mi je u desku,ali imaju samo od 20cm ventove...

jel bolje staviti umesto 12cm ventove umesto 23cm ?
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 23:01   #8
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: NZXT Zero 2,CM Stacker 830 or HAF 932

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
uzecu verovatno hafa,mada jos nisam siguran.

jel ti se pokidao koji 23cm ventilator i gde ih se moze nabaviti i po kojoj ceni?
receno mi je u desku,ali imaju samo od 20cm ventove...

jel bolje staviti umesto 12cm ventove umesto 23cm ?
Nije se nijedan "pokidao",sta god to znacilo.
i ovom predjem sam zamenio diode i sada sija plavo umesto crveno.
A ti 20cm ventovi se mogu montirati u HAF-a.Na istom im se mestu nalaze rupe za srafove.Mada ne znam zasto je CM napisao da je taj za 3 cm manji/kraci.

Ja sam razmisljao da na bocnu stranu stavim 4x12cm LED plave ventove cisto zbog estetike ali sam shvatio da bi to bilo enormno bacanje novca tako da mislim da je to nepotrebno.Sa 4x12-ice ces dobiti veci protok nego sto bi imao sa 23-ojkom ali bi dobio i dosta vecu buku i vecu kolicinu prasine,a temp bi se promenile za max 2 stepena.Tako da mislim da ti se to ne isplati.Mozda bi se temp i vise smanjila ako bi koristio vazdusni kuler,mada se meni sa vodenim haldjenjem ne bi primetila tolika razlika.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 23:09   #9
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: NZXT Zero 2,CM Stacker 830 or HAF 932

ok hvala.
pod pokidao mislim da je postao bucan,da su mu stradali lezajevi pa se cuje dosta glasnije i tako to.

ne kontam sta si hteo reci,da ovo sto pise u cenovniku deska kuleri od 20 cm su zapravo 23cm ?

jos cu odluciti sta cu kupiti.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 23:22   #10
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: NZXT Zero 2,CM Stacker 830 or HAF 932

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
ok hvala.
pod pokidao mislim da je postao bucan,da su mu stradali lezajevi pa se cuje dosta glasnije i tako to.

ne kontam sta si hteo reci,da ovo sto pise u cenovniku deska kuleri od 20 cm su zapravo 23cm ?

jos cu odluciti sta cu kupiti.
Nije se onda pokidao.

Ne,to jesu 20cm ventovi ali ih bez poblema mozes ugraditi u HAF-a koji prima "samo" 23cm ventove.Njihove rupe za srafove se poklapaju tako da te od 20 santima mozes staviti umesto ovg od 23 santima.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Novi NZXT Tempest pharaon.92.bc Ostale komponente 10 6.12.2009 13:07
Kućišta COOLER MASTER Stacker gisadrag Osnovne komponente 2 22.10.2009 12:25
[Miš] NZXT Avatar Gaming Mouse Maverick78 Opisi, recenzije i testovi 0 26.6.2009 19:17
NZXT Apollo richa ŠDK - Ostale komponente 6 13.4.2009 19:44
NZXT Sentry LX fan controller, gde se može kupiti? dile ŠDK - Ostale komponente 2 5.12.2008 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com