Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.1.2021, 18:47   #1861
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Dobar je Clear Sky nakon sto se prezivi onaj pocetni deo oko mocvare i ako se unapred pripremis za onaj skriptovani deo sa banditima
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
zerb (11.1.2021)
Stara 10.1.2021, 20:54   #1862
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Citat:
Geralt kaže: Pregled poruke
@Rockstar
Prešao sam sva tri dela po ko zna koliko puta i nisam imao nekih većih problema ili bagova. Koju verziju igre imaš?
.
Onu sa GOG-a, to je valjda ta. Dešavalo mi se svašta, posebno sa Complete modom (gubljenje inventara nakon borbi u Areni, slomljeni questovi) ali i sa vanillom (random spamovanje bandita iza spawn point nakon prelaska u drugu zonu i sl).

Ali so tada sam već uveliko koristio quick save opciju.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2021, 10:10   #1863
Undead
Novi član
 
Član od: 1.11.2020.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 27 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Dešavalo mi se svašta, posebno sa Complete modom
Uz Complete više ne igra niko pri zdravom razumu, a na čistu vanilu se bacaju samo oni koji su na bagove spremni. Da ponovim - i da tebe i sve ostale obavijestim, pošto živimo u 2021:

Za početak, ako želiš igru da iskusiš u duhu bližem originalu, slobodno isprobaj ovaj prevod na srpski, a za stabilniju igru možeš se služiti zakrpom Zone Reclamation Project. Gore pomenuti srpski prevod se zasniva na originalnom ruskom jeziku i može se instalirati i uz zakrpu ili čak i uz novi pogon pod nazivom OGSR Engine (uz koji će igra biti mnogo, mnogo glađa - tek kretanje miša je sasvim druga stvar). Ukoliko ti nisu važni tekst ili nijanse priče koje su u eng. verziji izgubljene, možeš prevod zanemariti i samo postaviti zakrpu ili pogon.

O ovome te informišem zato što je zvanični engleski prevod Sjene Černobila prepun neprirodno sklopljenih rečenica i pogrešnih prevoda dok sam se tokom izrade srpskog prevoda trudio da to izbjegavam, a i, uz rizik da se bahatim, bolji je skoro u svemu.

Poslednja ispravka: Undead (11.1.2021 u 10:25)
Undead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Undead na korisnoj poruci:
Rockstar (11.1.2021)
Stara 11.1.2021, 23:14   #1864
Major Gašpar
Novi član
 
Član od: 11.6.2020.
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 14 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Citat:
Undead kaže: Pregled poruke
Uz Complete više ne igra niko pri zdravom razumu, a na čistu vanilu se bacaju samo oni koji su na bagove spremni. Da ponovim - i da tebe i sve ostale obavijestim, pošto živimo u 2021:

Za početak, ako želiš igru da iskusiš u duhu bližem originalu, slobodno isprobaj ovaj prevod na srpski, a za stabilniju igru možeš se služiti zakrpom Zone Reclamation Project. Gore pomenuti srpski prevod se zasniva na originalnom ruskom jeziku i može se instalirati i uz zakrpu ili čak i uz novi pogon pod nazivom OGSR Engine (uz koji će igra biti mnogo, mnogo glađa - tek kretanje miša je sasvim druga stvar). Ukoliko ti nisu važni tekst ili nijanse priče koje su u eng. verziji izgubljene, možeš prevod zanemariti i samo postaviti zakrpu ili pogon.

O ovome te informišem zato što je zvanični engleski prevod Sjene Černobila prepun neprirodno sklopljenih rečenica i pogrešnih prevoda dok sam se tokom izrade srpskog prevoda trudio da to izbjegavam, a i, uz rizik da se bahatim, bolji je skoro u svemu.
Ima li opcija za spavanja na OGSR Engine?
Major Gašpar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2021, 10:15   #1865
Undead
Novi član
 
Član od: 1.11.2020.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 27 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Citat:
Major Gašpar kaže: Pregled poruke
Ima li opcija za spavanja na OGSR Engine?
Nema, ali manje modove podržava skoro kao i original, tako da to možeš naći i instalirati. (Kao pravilo, ako postavljaš neki mod koji nije izrađen specijalno za OGSR Engine i sistem traži da zamjenjuješ fajlove, bolje ništa ne radi ako ne znaš spajati modove.)
Undead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2021, 19:28   #1866
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Da li je neko mozda probao Stalker Anomaly mod, vredi cemu?

https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2021, 19:28   #1867
zerb
Banned
 
Član od: 5.7.2016.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 45
Zahvalnice: 307
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku zerb Slanje poruke preko AIM-a korisniku zerb Slanje poruke preko Yahooa korisniku zerb
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

S.T.A.L.K.E.R. Anomaly 1.5.1
Anomaly is a stand-alone mod.

https://www.moddb.com/downloads/stalker-anomaly-151
https://www.youtube.com/watch?v=fYcpS48IEH0
Izgleda interesantno.
zerb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2021, 12:53   #1868
Srdjan160
Banned
 
Član od: 23.12.2020.
Poruke: 10
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Da li ima neki mod za draw distance ili depth of field (ne znam kako se tacno zove to na sta mislim, uvek sam to smatrao depth of field), uglavnom da mi se predeli odmah vide, da mi ne iskacu mali zbunjevi. Znate vec kako je, bude kao zeleni tepih i onda iskacu zbunjevi, busenje.

Znam da je deo stalkerovog smeka, na kraju krajeva igram ga od kad znam za sebe. Da li ima novija verzija Stalker complete? To mi je odlican mod uz malo tih grafickih popravki.
Srdjan160 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2021, 13:00   #1869
Undead
Novi član
 
Član od: 1.11.2020.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 27 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Citat:
Srdjan160 kaže: Pregled poruke
Da li ima neki mod za draw distance ili depth of field
Preporučujem da isprobaš OGSR Engine, on ima svašta novo što se grafike tiče. (Na desnoj strani stranice ispod Releases klikneš najnoviju verziju – trenutno 2.1.190 – i skineš onu arhivu u kojoj na kraju piše Release). Iako projekat razvija Rus, ugrađen je i prevod na engleski, a ako želiš, možeš da postaviš i prevod na srpski.
Undead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2021, 23:43   #1870
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Koji su najbolji modovi da mi preporucite za SOC? Instalirao sam ovaj prevod na srpski i to je to za sad.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2021, 9:08   #1871
Undead
Novi član
 
Član od: 1.11.2020.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 27 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Koji su najbolji modovi da mi preporucite za SOC? Instalirao sam ovaj prevod na srpski i to je to za sad.
Neće mnogo toga biti kompatibilno sa prevodom (dodaće tekst koji neće biti prevođen ili će sasvim zamijeniti sadržaj prevoda). Jedino mogu preporučiti ono što sam gore napomenuo.
Undead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2021, 9:18   #1872
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Ja sam koristio Complete mod i radio je odlicno sa prevodom.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2021, 22:08   #1873
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Treba mi mala pomoc.
Uzeo sam SoC na Steam-u i probao prvo vanilu cisto da vidim kako ide i posle instalirao ZRP , onaj poslednji stabilan i to je OK.
Zatim sam instalirao original Weapon Renewel 3 i nemam pojma ni da li radi .
Probao sam i posle toga i igra je radila stabilno 10-ak minuta i zatvorio sam je da bi dodao jos jedna mod koji je patch za stabinost izmedju ZRP i OWH3 medjutim igra se rusi cim kliknem new game ili load svejedno.
Obrisao sam sve, i ispraznio ceo folder i sad ponovo radim instalaciju , deafault Steam folder ali prazan.
Instaliracu ZRP mod upustva su dobra i plus se vidi uz verziju igre da li je mod aktivan, nije problem.
E sad za OWR3 kunem se bolje da nema nikakva upustva nego ova koja ima jer sam ja izbagovan a ne igra.

Kad prebacujem "gamedata" folder u instalacioni folder SoC-a , imam "gamedata" i imam "gamedata_old " jer u upustvima za ZRP pise ako mi windows trazi dozvolu da "replace existing files" ne dozvolim nego preimenujem stari "gamedata" u "gamedate_old" i ponovo kopiram , dakle izricito kaze da ne radim zamenu postojecih fajlova .

Sada kada prebacuujem taj isti folder samo iz OWR3 moda trazi mi dozvolu za zamenu 17 fajlova i vecina su manji od postojecih. Probao sam sa "skip" i nista , igra ne radi.
U upustvima pise da prebacim "mod " folder (bas tako pod navodnicima) u instalacioni folder SoC . A u OWR3 postoji folder koji se zove OWR3_SOC I unutra "gamedata" foder i neki tekstualni nebitan za igru.
Ne mogu da znam ni da li je instaliran jer sam Stalker igrao kad je izasao nesto malo i prekinuo verovatno zbog nekog problema, tako da ako 100% ne uradim kako treba ili nemam neki jasan znak kao da pise npr da je mod aktivan ja necu znati da li je oruzje vanila ili modovano.
Kako da instaliram OWR3 u SOC ?
Evo i link moda
https://www.moddb.com/mods/original-...loads/owr3-soc
edit
Ps. Ok sad vidim da "gamedata_old" sam napravio kad sam drugi put pokusao da instaliram modove sad je sve cisto i samo imam jedan 'gamedata' folder koji sam prebacio iz ZRP . Sad treba da prebacim iz OWR3 folder istog imena i nisam siguran da li da dozvolim da zameni fajlove ili ne , ili prebacujem ceo OWR3 sa gamedata unutra ? I to sam uradio ali nije mi delovalo da se nesto modovalo pa je dosla gore opisana zbrka.

Poslednja ispravka: Koreli A. (4.8.2021 u 22:20)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2021, 22:14   #1874
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

A možda ZRP i OWR jednostavno ne rade jedan sa drugim, naročito jer je ovaj OWR poslednja verzija iz 2015.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2021, 22:45   #1875
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
A možda ZRP i OWR jednostavno ne rade jedan sa drugim, naročito jer je ovaj OWR poslednja verzija iz 2015.
Ima patch za kompatibilnost iz 2017 .Ako valja nesto.
https://www.moddb.com/mods/original-...-patch-for-owr

Nego kako da instaliram uopste OWR3 ispravno .
Pise da da se instalira preko ZRP pa posle taj patch . Da li prebacim samo gamedata folder pod tim imenom i samo pustim da prekopira ili bukvalno ceo OWR3 folder , sto nema smisla ali pojma nemam.
Edit- Upustvo me samo izbaguje .
PS- Radi ipak. Mora taj patch gore sa linka obavezno. Samo sam prebacio gamedata foldere jedan preko drugog sva tri. Izbagovalo je mene to sto pise u upustvima da NE MENJAM postojece fajlove u gamedata folderu i zacudilo me sto nema takvog upustva u ovim drugim modovima a iskustva nemam sa Stalkerom . Bez veze, to je ocigldeno da bi zadrzali vanila fajlovi sto naravno nisu naglasili , ja sam...ma izbagovao ,i iskmplikovao jednostavno.

Poslednja ispravka: Koreli A. (4.8.2021 u 23:20)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2021, 20:52   #1876
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Isprobavao 2-3 sata "Anomaly" mod. Samo jednom je zabagovao i igra pala, ali brate...pustinja.

Od Kordona do Đubrišta (a baš se motah levo-desno), jedva par stalkera, 1 bandit, 2 džukca, 5 veprova i to je to. Tačno je da se lakše gine nego u vanili, ali veća opasnost preti od brojnijih, jedva vidljivih anomalija nego od živuljki na 2/4 noge.

Nadam se da je ostatak Zone (kada mod budem ozbiljnije odrađivao jednog dana) "naseljeniji", jer je ovo što videh dosadnije od osnovne igre.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2021, 7:48   #1877
Undead
Novi član
 
Član od: 1.11.2020.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 27 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Citat:
"torivoje kaže:
Isprobavao 2-3 sata "Anomaly" mod. Samo jednom je zabagovao i igra pala, ali brate...pustinja.
Naseljenost lokacija možeš podešavati u opcijama (Options > Game), kako za stalkere tako i za mutante, ali za to mislim da moraš ili sačekati određeno vrijeme ili započeti novu igru.
Undead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Undead na korisnoj poruci:
torivoje (22.10.2021)
Stara 22.10.2021, 16:30   #1878
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Pribeležiću za sledeći put, mora da to prevideh, prilično nestrpljiv da što pre startujem igru.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2021, 21:35   #1879
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Isprobavao 2-3 sata "Anomaly" mod. Samo jednom je zabagovao i igra pala, ali brate...pustinja.

Od Kordona do Đubrišta (a baš se motah levo-desno), jedva par stalkera, 1 bandit, 2 džukca, 5 veprova i to je to. Tačno je da se lakše gine nego u vanili, ali veća opasnost preti od brojnijih, jedva vidljivih anomalija nego od živuljki na 2/4 noge.

Nadam se da je ostatak Zone (kada mod budem ozbiljnije odrađivao jednog dana) "naseljeniji", jer je ovo što videh dosadnije od osnovne igre.
Mora da je nesto vezano za podesavanja, jer problem sa naseljenoscu Zone stalkerima i mutantima ja nisam uopste imao sa Anomaly 1.5.1.

Donekle se slazem da je mnogo veca opasnost od anomalija u odnosu na vanilu, ali su puskaranja sa neprijateljima daleko od naivnog, gine se ocas posla.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laserstorm na korisnoj poruci:
torivoje (1.11.2021), zerb (25.10.2021)
Stara 18.4.2023, 20:51   #1880
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Izašla GAMMA 0.9 za Anomaly 1.5.2:
G.A.M.M.A. 0.9 has been released!
G.A.M.M.A. – Anomaly 1.5.2 modpack

GAMMA New 0.9 Update
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Shadow Man caine Akcione igre 5 23.5.2014 20:28
Shadow Factory miša topola Male igre 4 20.12.2009 13:53
Shadow Quest Nash Knight Male igre 6 22.11.2008 17:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com