Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.11.2015, 15:15   #1321
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Ovo je source engine na steroidima, da se ne lažemo
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2015, 17:14   #1322
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Da ga ne pretera malo.
Govorio sam o pojedinim lokacijama kao sto je onaj most ili muzej, pogledaj texture po zidovima i podu. Putevi, i uglavnom stvari napolju izgledaju sjajno. Naravno da sam svesno preterao ali ako cemo realno, te texture su daleko od danasnjeg standarda.

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
A kako to ? Mislim šta je upropašćeno ?
Kako sam video stvar je čisto estetska.
Netacno, stvar je funkcionalne prirode. Ne mogu sad da pricam koliko mana ima to sto vats vise ne zaustavlja vreme, dovoljno govori mod na nexusu koji to resava a ima poprilicno veliki broj korisnika. Uostalom, rekao sam da je to moj utisak, nekome ce to da se svidi, meni se ne svidja.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2015, 17:23   #1323
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Ulqi86 kaže: Pregled poruke
Ima da se skine mod Classic V.A.T.S. Tako da dobijes freeze-frame kao sto je i u F3, a sa ovim novim kada naciljam muvu jurim po celom ekranu sta da pogodim, i naravno omasim klik na sta sam hteo.
Znam, skinuo sam to vec. Kao i jos ~30 drugih modova, za sad... kad izbace geck, ko zna sta ce napraviti od ove igre, nece ni da lici na ovo
Cini se da betesdine igre postaju samo template za modere, na kraju imas vise gb modova nego same igre ? A opet svi novci odu betesdi.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2015, 20:27   #1324
reb0rn
Član
 
Član od: 30.1.2007.
Poruke: 135
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 31 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Ja nerazumem kako modovi ista mogu puno da promene.... ono sto najvise fali igri je atmosfera i prica... barem meni je to sto najvise smeta u 95% novih igara
Takodje pricip borbe mi se ne svidja kao i u ostalim FPS igrama...

Ovakve RPG igre sve vise vuku na mainstream i na FPS, nazalost to je trend
reb0rn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2015, 11:22   #1325
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Sava Stankovic kaže: Pregled poruke
Moze nekom da se svidja ili ne ali niko ne moze da spori cinjenicu da nikada kompletnija i naprednija open world igra nije napravljena. Garantujem da bi FO4 imao mnogo manje kritika da se pojavio pre TW3.
O kako samo mogu - Daggerfall & Morrowind. Sve igre posle su korak unazad u open world rpg zanru u apsolutno svemu sem grafici.

Pre bi rekao da je W3 unazadio zanr iz prostog razloga sto po standardima koji su vazili pre njegove objave W3 uopste nije open world rpg. Sad je sasvim prihvatljivo da napravis par velikih mapa sa nevidljivim zidovima, povezes ih fast travelom i metnes jedan golem grad u kojem je 90% ljudi nemo i 80% zgrada zabarikadirano i eto "open world"-a.

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Taj review bi bio na mestu da igra nije reklamirana kao Fallout i kao Fallout RPG.

Da je reklama o akcionoj igri sa RPG elementima, pričom i likom to bi bilo ok. Ovako, review jeste elokventno napisan, ali brani nešto što nije Fallout i nije RPG.
To da nije stari dobri Fallout stoji, ali hoce li neko da mi objasni zasto F4 nije rpg? A Witcher, Dragon Age, Mass Effect itd. jesu? Neka ceklista? Da znam za ubuduce, pravarice me opet mangupi da kupim neki lazni rpg.

Citat:
Sava Stankovic kaže: Pregled poruke
Netacno, stvar je funkcionalne prirode. Ne mogu sad da pricam koliko mana ima to sto vats vise ne zaustavlja vreme, dovoljno govori mod na nexusu koji to resava a ima poprilicno veliki broj korisnika. Uostalom, rekao sam da je to moj utisak, nekome ce to da se svidi, meni se ne svidja.
Kakve funkcionalne prirode, sem ako nisi planirao da koristis VATS ko pauzu? Jedan smislen primer ne trazim elaborat. Sto se modova tice vidi koliko ljudi je skinulo project Nevada za New Vegas i sta on radi sa VATS (slo-mo bullet time)

Sem toga ovo je ubedljivo najbolje resen VATS, obratite paznju na samu mehaniku i prestanite da kukate oko potpuno nebitnog nedostatka pauze u fazi izdavanja komandi.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
Andross (30.11.2015), Dzigi (30.11.2015)
Stara 30.11.2015, 11:48   #1326
BiTrAtE
Član
 
Član od: 25.2.2009.
Poruke: 399
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 54 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Haha VATS je bas odlicno rijesen. To sto bi vi da VATS bude pauza je druga prica, imate mod za to.

Ali ima stvari koje nerviraju, building mod je ocajno odradjen. Unutrasnje zidove je gotovo nemoguce uglaviti, samo se spoljni naslazu fino. Onda nema prozora, wtf?

Ovo me zesce nervira u misijama sa Minutmenima

Spoiler za spoiler:
Protagonista postaje general u jednom momentu a fakin' Preston Garvey te i dalje salje tamo 'vamo da odradjujes razne zadatke i pomazes stanovnistvu k'o zadnju cavu, dok on dzabalebari u Sanctuary-u Prvo sam mislio da sam prerano postao general, da je bug neki ali sam onda vidio da nije kad je poceo da mi uzvraca sa nice job general i slicno

Poslednja ispravka: DeCoy (30.11.2015 u 11:59)
BiTrAtE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2015, 12:59   #1327
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Pre bi rekao da je W3 unazadio zanr iz prostog razloga sto po standardima koji su vazili pre njegove objave W3 uopste nije open world rpg. Sad je sasvim prihvatljivo da napravis par velikih mapa sa nevidljivim zidovima, povezes ih fast travelom i metnes jedan golem grad u kojem je 90% ljudi nemo i 80% zgrada zabarikadirano i eto "open world"-a.
A da nije mozda pucacina iz treceg lica? Reci za W3 da su samo "par velikih map povezani fast travelom" je krajnje neozbiljno ma sta ti mislio o samoj igri, cak i za moderne RPG-ove. OW RPG je OW RPG, ima RPG sistem i imas slobodu kretanja, ne mozes ti sada da biras sta je po tebi RPG a sta ne. Kvalitet je vec licno misljenje.
Pominjes nevidljive zidove, velike mape i jedan golem grad i mutavost likova a Elder Scrolls tako radi vec godinama. Imas grad prepun zgrada u koje mozes da udjes u kojima su isti ti genericki NPC-jevi (protiv kojih si ti) i gde skoro nista ne mozes da radis i zbog kojih gradovi izgledaju kao najobicniji habovi i i imas grad zatvorenih vrata koji izgleda kao grad? Meni to setkanje kroz zgrade koje su sve iste nije bas toliko presudno kako govoris.
I samo da se razumemo, ja se ne slazem da je W3 nesto najkvalitetnije sto se do sada pojavilo na RPG sceni. Ali po tebi to se ne ni smatralo OW RPG-om, a Morrowing i ostalo sigurno moze...pa nigde veze. W3 je RPG isto kao F4 i isto kao i Morrowind itd....e sad koliko elemenata ima gde je vec druga stvar. Pominjes Morrowind kao jedini pravi OW-cistokrvni RPG, a i on ima dosta RPG elemenata izbacenih (ako vec pricamo o pravom RPG-u D&D)
Inace se slazem za VATS, meni se ovako dopada.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2015, 13:00   #1328
mr_bungle
Član
 
Član od: 16.9.2006.
Lokacija: Naissus
Poruke: 52
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
BiTrAtE kaže: Pregled poruke
Ali ima stvari koje nerviraju, building mod je ocajno odradjen. Unutrasnje zidove je gotovo nemoguce uglaviti, samo se spoljni naslazu fino. Onda nema prozora, wtf?
Za unutrašnje zidove moraš prvo osnovu da rešiš kako treba. Dok postavljaš osnovu sa drvenim pločama, tamo gde planiraš zidove postavljaš onu komponentu sa stubovima (wall and roof) a posle između stubova uglavljuješ zidove, što je i logično.

Može svašta da se napravi ali ja se smorio kad sam počeo drugi sprat... prava sam srbenda ispao
mr_bungle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2015, 14:25   #1329
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
A da nije mozda pucacina iz treceg lica? Reci za W3 da su samo "par velikih map povezani fast travelom" je krajnje neozbiljno ma sta ti mislio o samoj igri, cak i za moderne RPG-ove. OW RPG je OW RPG, ima RPG sistem i imas slobodu kretanja, ne mozes ti sada da biras sta je po tebi RPG a sta ne. Kvalitet je vec licno misljenje.
Pominjes nevidljive zidove, velike mape i jedan golem grad i mutavost likova a Elder Scrolls tako radi vec godinama. Imas grad prepun zgrada u koje mozes da udjes u kojima su isti ti genericki NPC-jevi (protiv kojih si ti) i gde skoro nista ne mozes da radis i zbog kojih gradovi izgledaju kao najobicniji habovi i i imas grad zatvorenih vrata koji izgleda kao grad? Meni to setkanje kroz zgrade koje su sve iste nije bas toliko presudno kako govoris.
I samo da se razumemo, ja se ne slazem da je W3 nesto najkvalitetnije sto se do sada pojavilo na RPG sceni. Ali po tebi to se ne ni smatralo OW RPG-om, a Morrowing i ostalo sigurno moze...pa nigde veze. W3 je RPG isto kao F4 i isto kao i Morrowind itd....e sad koliko elemenata ima gde je vec druga stvar. Pominjes Morrowind kao jedini pravi OW-cistokrvni RPG, a i on ima dosta RPG elemenata izbacenih (ako vec pricamo o pravom RPG-u D&D)
Inace se slazem za VATS, meni se ovako dopada.
U Witcheru si toliko ogranicen (u odnosu na Morrowind, Dagerfall, Gothic, Ultima, Arx Fatalis ) u onome sto mozes da uradis, i ta mapa sveta je toliko prazna, da bi ga pre svrstao kao single player theme park mmo experience.

Sto se tice D&D-a kao jedinog pravog PRG sistema ne znam sta da prokomentarisem, sa HC D&D postovaocima nema zezanja.

Sam RPG sistem u F4 je odlican, jedan od boljih u zadnje vreme. Ljudi su se uvatili izbacivanja skilova i odbijaju da gledaju dalje od toga (isto ko i za VATS i usporavanje vremena).

Jedina realna kritika na racun F4 je retardirani voice wheel i ocajna glasovna gluma, maksimalno bleda i neupecatljiva, pisanje uopste nije traljavo odradjeno. Skinite mod da ucutkate Sole Survivora i uzivajte u odlicnoj igri.

Sad odoh u W3 deo foruma da postanem F4 fandom smarac i proglasavam ga igrom godine.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2015, 15:50   #1330
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Čuj ovog lika, Fallout 4 RPG. Još jedan od boljih. Hoho hehe hihi
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2015, 15:56   #1331
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Fallout 4

Ne bice Witcher 3 gde imas slotove u kojima su skilovi aktivni kek.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2015, 16:04   #1332
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
U Witcheru si toliko ogranicen (u odnosu na Morrowind, Dagerfall, Gothic, Ultima, Arx Fatalis ) u onome sto mozes da uradis, i ta mapa sveta je toliko prazna, da bi ga pre svrstao kao single player theme park mmo experience.
Ova recenica je dovoljna da ljudi shvate da samo hejtujes, isto kao i neki ovde za F4. Mapa u W3 prazna? OK.


Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Sto se tice D&D-a kao jedinog pravog PRG sistema ne znam sta da prokomentarisem, sa HC D&D postovaocima nema zezanja.

Sam RPG sistem u F4 je odlican, jedan od boljih u zadnje vreme. Ljudi su se uvatili izbacivanja skilova i odbijaju da gledaju dalje od toga (isto ko i za VATS i usporavanje vremena).
Pa zato sto je jedna odlicna stvar izbacena. Pominjes W3 kao ogranicavajuc a u svakim delom se sve vise i vise otvarao dok F4 radi obrnuto. Sloboda je svakako veca u F4 ja to apsolutno ne sporim, ali W je od prvog dela isao ka otvaranju, dok F4 radi obrnuto. Sta cemo sa perkovima koji nisu dozvoljeni do odredjenih levela? To nije ogranicavajuce?

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Jedina realna kritika na racun F4 je retardirani voice wheel i ocajna glasovna gluma, maksimalno bleda i neupecatljiva, pisanje uopste nije traljavo odradjeno. Skinite mod da ucutkate Sole Survivora i uzivajte u odlicnoj igri.
E ako je to jedina realna kritika onda stvarno....Bagovi, smaracki glitcevi, smorna prica, neizbalansiranosti, usiljena gradnja grada i ostalo uopste nisu realni? Ok, ako tako mislis. Ja sam bar u svojim kritikama za W3 realniji (iako je GOTY) I onda prozivas takozvani fandom
Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Sad odoh u W3 deo foruma da postanem F4 fandom smarac i proglasavam ga igrom godine.
Pa cekaj sad, neko pomene W3 kao njegov GOTY (jer je ocekivao da ce F4) to biti i kaze da je razocaran i tebi je to smaranje? A ako cemo iskreno, jednom je neko pomenuo Witchera u ovoj temi a vi ste poceli da pricate o tome kako je precenjen i ostalo. A ako se vec razmenjuju misljenja, moras da ocekujes da ce svako reci svoje misljenje. Ako je to smaranje onda OK.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2015, 16:32   #1333
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
A ako cemo iskreno, jednom je neko pomenuo Witchera u ovoj temi a vi ste poceli da pricate o tome kako je precenjen i ostalo. A ako se vec razmenjuju misljenja, moras da ocekujes da ce svako reci svoje misljenje. Ako je to smaranje onda OK.
Cekam samo kada ce neko da "pomene" Witchera u temi Euro Truck Simulator...
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
Apostrof (30.12.2015)
Stara 30.11.2015, 16:39   #1334
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Cekam samo kada ce neko da "pomene" Witchera u temi Euro Truck Simulator...
Pa sta ocekujes kada su bila dva kandidata za GOTY jos su RPG-ovi...Vi se ponasate kao da je ovo tema za Flight Simulator a ne kao da ljudi uporedjuju dve igre i dva ozbiljnija kandidata za GOTY. Tako da ti primedba ne stoji.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2015, 16:46   #1335
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Pa sta ocekujes kada su bila dva kandidata za GOTY jos su RPG-ovi...Vi se ponasate kao da je ovo tema za Flight Simulator a ne kao da ljudi uporedjuju dve igre i dva ozbiljnija kandidata za GOTY. Tako da ti primedba ne stoji.
Razumemo se, ovo je RPG godina, ove igre "ratuju"... ali malo se preteruje.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
pentraksil (30.11.2015)
Stara 30.11.2015, 16:49   #1336
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Razumemo se, ovo je RPG godina, ove igre "ratuju"... ali malo se preteruje.
Apsolutno se slazem, i za W3 i za F4.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Lex987 (30.11.2015)
Stara 30.11.2015, 16:53   #1337
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Cekam samo kada ce neko da "pomene" Witchera u temi Euro Truck Simulator...
Čekaj da moderi u W3 naprave umjesto konja kamion pa će biti bolji i od ETS-a
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2015, 17:00   #1338
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ova recenica je dovoljna da ljudi shvate da samo hejtujes, isto kao i neki ovde za F4. Mapa u W3 prazna? OK.
Pazi u odnosu na F4 jeste prazna. Mapa u W3 je dosta veca i bas zbog toga ima dosta prostranstva gde nema apsolutno nicega. I da je zbijenija isti slucaj bi bio. Van POI-a u W3 nista pametno za razliku od F4. Igrao sam W3 preko 130 sati i zavirivao svuda kao sto radim i u F4 (trenutno oko 65 sati). Jedino na sta si mogao da naidjes u W3 je poneki random chest koji nista pametno nije donosio. Generlano loot u W3 je gomila junk-a koju prestanes da skupljas nakon nekog vremena. Super je to sto moze da se udje u svaki objekat u igri ali u njima nema nista sem junk-a.

Sto se tice bug-ova i glitch-eva koje spominjes to je mozda slucaj kod tebe i ne mozes da generalizujes. Ja recimo nemam nikakv problem. Ali necu da tvrdim da je tako. Naravno da ima bug-ova i svega sto si naveo ali ima u svakoj igri. Svi porede ovu igru sa W3 ali ja sam u W3 imao vise zabagovanih quest-ova nego u F4 (za sada ni jedan). Ni nakon par patch-eva ih nisu ispravili. Ne znam ni da li su sada. Ali to je sasvim normalno jer su obe igre ogromne.

Ne znam kakvu usiljenu gradnju spominjes. Totalno je opciona. U 65h playthroguha mozda sam 20-ak minuta posvetio tome jer je bio neki quest vezan za to. A i svaki put kada sagradis/posadis nesto dobijas exp sto moze biti dobar nacin da se zgrne malo exp-a ako fali do novog level-a.

Generalno onaj ko i dalje igra F4 moze da prica o svemu sto mu smeta ili ne ali svako ko postuje nesto gde bi pljuvao F4 a ne igra igru ne znam sta je (ne kazem da si to ti). Po meni su W3 i F4 tu negde. Obe igre mi se svidjaju ali svaka radi nesto bolje od druge. Verujem kada bi se nivo fanbojeva na steam-u za W3 i hatera za F4 smanjio odnosno povecao doslo bi se do nekog proseka od oko 85% za obe igre. Po meni su tu negde.

Ako se nekom svidja F3/New Vegas ne vidim zasto mu se ne bi svidjao F4. Dosta stvari je poboljsano, neke su izmenjene ali mislim da je pozitivnih dosta vise od negativnih.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dzigi na korisnoj poruci:
pentraksil (30.11.2015)
Stara 30.11.2015, 17:33   #1339
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Dzigi kaže: Pregled poruke
Pazi u odnosu na F4 jeste prazna. Mapa u W3 je dosta veca i bas zbog toga ima dosta prostranstva gde nema apsolutno nicega. I da je zbijenija isti slucaj bi bio. Van POI-a u W3 nista pametno za razliku od F4. Igrao sam W3 preko 130 sati i zavirivao svuda kao sto radim i u F4 (trenutno oko 65 sati). Jedino na sta si mogao da naidjes u W3 je poneki random chest koji nista pametno nije donosio. Generlano loot u W3 je gomila junk-a koju prestanes da skupljas nakon nekog vremena. Super je to sto moze da se udje u svaki objekat u igri ali u njima nema nista sem junk-a.
Slazem se da je prazna u odnosu na F4, ali ne toliko koliko Apostrof prica. Uostalom, lokacija F4 i W3 je dosta razlicita, epska fantastika bez predivne prirode i prostranstva nije to. Mora postojati neki mali luft, prenatrpanost mape ne ide u prilog. F4 mozda, ali W3 nikako. Slazem se za cestove, mada meni je bilo zanimljivo skupljati ih, jer su neki imali zanimljivu pozadinsku pricicu.

Citat:
Dzigi kaže: Pregled poruke
Sto se tice bug-ova i glitch-eva koje spominjes to je mozda slucaj kod tebe i ne mozes da generalizujes. Ja recimo nemam nikakv problem. Ali necu da tvrdim da je tako. Naravno da ima bug-ova i svega sto si naveo ali ima u svakoj igri. Svi porede ovu igru sa W3 ali ja sam u W3 imao vise zabagovanih quest-ova nego u F4 (za sada ni jedan). Ni nakon par patch-eva ih nisu ispravili. Ne znam ni da li su sada. Ali to je sasvim normalno jer su obe igre ogromne.
Pa ni ja ne tvrdim da ih svako ima, ali je pozamasan broj ljudi koji imaju probleme. Kod mene je recimo bilo obrnuto, W3 sam imao problema sa jednim kvestom, a F4 na vise mesta. Ali W3 je makar krenuo da krpi i zakrpio, Bethesdine igre ni dan danas nisu zakrpljene i oslanjaju se uglavnom na modere da krpe stvari.
Citat:
Dzigi kaže: Pregled poruke
Ne znam kakvu usiljenu gradnju spominjes. Totalno je opciona. U 65h playthroguha mozda sam 20-ak minuta posvetio tome jer je bio neki quest vezan za to. A i svaki put kada sagradis/posadis nesto dobijas exp sto moze biti dobar nacin da se zgrne malo exp-a ako fali do novog level-a.
Ne mislim da je usiljena jer te tera da ih resavas, nego da je ubacena cisto onako. Nedovoljno razradjena i mislim da je moglo drugacije.
Citat:
Dzigi kaže: Pregled poruke
Generalno onaj ko i dalje igra F4 moze da prica o svemu sto mu smeta ili ne ali svako ko postuje nesto gde bi pljuvao F4 a ne igra igru ne znam sta je (ne kazem da si to ti). Po meni su W3 i F4 tu negde. Obe igre mi se svidjaju ali svaka radi nesto bolje od druge. Verujem kada bi se nivo fanbojeva na steam-u za W3 i hatera za F4 smanjio odnosno povecao doslo bi se do nekog proseka od oko 85% za obe igre. Po meni su tu negde.
Za to se slazem, fanbojisanje i hejtovanje i sa jedne i sa druge strane nikako nije dobro. Sto inace vazi za bilo koju igru.
Citat:
Dzigi kaže: Pregled poruke
Ako se nekom svidja F3/New Vegas ne vidim zasto mu se ne bi svidjao F4. Dosta stvari je poboljsano, neke su izmenjene ali mislim da je pozitivnih dosta vise od negativnih.
Za ovo vec nisam sto posto siguran, sto sam i napomenuo ranije. Nesto mi opasno fali, NV sam presao sa uzivanjem, ali ovaj me je smorio nakon 15-tak sati igre....sto je opet vise zabave nego neke igre u danasnje vreme, ali nesto mi je debelo falilo. Neke stvari koje su se meni desavale ubile su me u pojam (pogotovu ona neizbalansiranost). Izabrao sam jedan build koji cu da koristim ali izgleda ne prilici kolicini neprijatelja i opstem dizajnu igre (uz neizbalansiranost protivnika u nekim delovima sto sam isto pominjao)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2015, 17:50   #1340
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Dzigi kaže: Pregled poruke
Verujem kada bi se nivo fanbojeva na steam-u za W3 i hatera za F4 smanjio odnosno povecao doslo bi se do nekog proseka od oko 85% za obe igre. Po meni su tu negde.
Uf, kakva konstukcija! F4 i Bethesda imaju daleko vise fanboy-eva. Dokaz tome su one glupave 'recenzije' od po par reci, a koje imaju po 2000+ lajkova. Ima i hejtera koje je privukao ogroman hajp, smaranje iritantnih fanboy-eva po internetu i generalna precenjenost Bethesdinih igara. Ali ima i dosta igraca koji su nezadovoljni nekim malo drasticnijim promenama (izbacivanje skilova, dijalog sistem) i jasno vidljivim nedostacima (neke jadne teksture, ocajna animacija likova, facijalna ekspresija, itd). TW3 nema problem sa time, otud i bolja prihvacenost medju igracima (nema to veze sa fanboy-evima). Razmisljas na mnogo pretenciozan nacin..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fallout


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fallout: New Vegas zdravkelja Role-Play 1826 6.10.2020 13:15
Fallout Trubac Role-Play 23 10.8.2012 12:48
Fallout Online nije interplay negu rusi :D IYIARKO MMORPG igre 25 22.11.2010 1:32
Windows 7 64bit i Fallout 3 se nesto ne vare ivanza Operativni sistemi 11 1.9.2009 22:05
FALLOUT CASE na Bethesda blogu Zver SK Case Chase 3 23.3.2008 15:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com