Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.4.2012, 20:06   #1
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Fox 26LE1200 HD Firmware?

E ovako, danas sam pazario novi televizor. U pitanju je nepoznata marka, Fox, sa oznakom 26 LE1200 HD.
E sad, pokušavam da nadjem firmware za taj TV, jer neće da mi pušta neke filmove sa eksternog hard diska (pušta samo .avi). Pitanje je uopšte da li bi firmware sredio to, ali vredi da probam

Na kutiji piše sajt www.fox-electro.com ali taj sajt ne postoji.
Imate li vi ideju gde mogu da nabavim firmware za ovaj TV?

Inače, TV je solidan, jedino što su mu zvučnici krš, pa tako nekad zuje.
Ali, da se i to rešiti
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2012, 20:13   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Fox 26LE1200 HD Firmware?

Fuš marka, nepostojeći sajt ... Šta reći.
Novi firmware, ako uopšte negde postoji u šta sumnjam najverovatnije ti ne bi doneo mogućnost gledanja MKV filmova.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2012, 20:22   #3
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Fox 26LE1200 HD Firmware?

Ok, hvala na brzom odgovoru, pretpostavio sam da tako i stoje stvari.
Ništa, barem ima VGA izlaz i 3 HDMI izlaza, pa možda oni posluže nečemu.

Hvala puno!
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2012, 12:59   #4
enes-bg
Novi član
 
Član od: 13.6.2012.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Fox 26LE1200 HD Firmware?

Sto se tice ove marke, ko zna sta je i kakva ce na kraju biti podrska. I ja sam od nedavno vlasnik ovog TV prijemnika. Prvi utisci su poprilicno dobri! Za sada sam mu nasao samo 2 mane: Nema DVB-T2 i koliko vidim nema ni DVB-C tjuner. Sto se tice pustanja MKV filmova, gledajuci uputstvo, ovaj format se nalazi u podrzanim! Verujem da ce kinezi (koji ovo proizvode) uraditi neki novi firmware i da ce ovaj Tv pustati sve formate. Znamo kakvi su kinezi - oni to na brzaka sklope, a onda kad se od njih trazi i kad se posalju zamerke, oni ce probati da to na brzaka zbudze da to radi. Konacno, kad sve greske budu ispravljene, verujem da ce ovaj TV biti vrlo solidna investicija.

Pisao sam uvozniku bas oko problema sa MKV fajlovima, i cekam odgovor. Prvo da vidimo da li ce uvoznik da se oglasi, a za Kineze cemo posle lako

P.S. Sto se sajta tice, onaj sa kutije ne radi, ali ima sledeci koji kao radi - tacnije slabo sta radi, ali bar lici da smo na pravom mestu....
http://www.fox-electronics.co/

Mozda se ovde jednog dana pojavi firmware za nas TV....
enes-bg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2012, 16:06   #5
Remi_Gaillard
Član
 
Član od: 18.8.2009.
Lokacija: Tamo gde teku bakar i zlato...
Poruke: 456
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 50 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Remi_Gaillard
Određen forumom Re: Fox 26LE1200 HD Firmware?

Jel uspevate da snimite nesto ? Ja na daljinskom imam dugme Rec, i u uputstvu pise da moze da se snima ali nece. Pise kao da fleska mora da se formatira,ali dzabe,formatiram flesku i nece...
Remi_Gaillard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2012, 21:07   #6
enes-bg
Novi član
 
Član od: 13.6.2012.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Fox 26LE1200 HD Firmware?

Koliko sam ja provalio citajuci uputstvo, snimanje je moguce samo za DTV kanale Iako to nigde nije eksplicitno naglaseno, samo za DTV kanale stoje opcije snimanja, timeshift, pauziranja, i sl.
enes-bg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2012, 14:17   #7
Remi_Gaillard
Član
 
Član od: 18.8.2009.
Lokacija: Tamo gde teku bakar i zlato...
Poruke: 456
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 50 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Remi_Gaillard
Određen forumom Re: Fox 26LE1200 HD Firmware?

Pa da,tako sam i ja shvatio neko me je neko bas ovde na forumu ubedjivao da ne mora da bude DTV kanal.
Remi_Gaillard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2012, 20:37   #8
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Fox 26LE1200 HD Firmware?

Za "analogne" kanale bi u televizoru morao da postoji hardverski MPEG-2 enkoder što bi mu solidno podiglo cenu, dok se snimanje DTV kanala svodi na prepakivanje MPEG-2 streama (u kome ti DTV program ionako već pristiže) u odgovarajući fajl na kartici, tako da te je taj najverovatnije pogrešno ubeđivao.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 20:52   #9
petsrdjan
Član
 
Član od: 18.11.2010.
Poruke: 46
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fox 26LE1200 HD Firmware?

Jeste li uspeli da uradite update ? Ja imam model 24LE1200 i takodje trazim update odavno,ali nisam nasao,pa ako vi jeste,molim vas recite mi gde !
petsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 23:14   #10
enes-bg
Novi član
 
Član od: 13.6.2012.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Fox 26LE1200 HD Firmware?

Preko maila jos nisam dobio nikakav odgovor od uvoznika, sajt i dalje na istom, pa verujem da su poprilicno nezainteresovani za neku ozbiljniju podrsku Steta, jer je TV stvarno poprilicno dobar... Nemam nikakvu zamerku za sada.... Jos bih doplatio da se recimo zameni tjuner, i da se ubaci bar DVB-C podrska, a jos bolje i DVB-T2 (valjda nije nemoguca misija), i onda bi bio maltene savrsen Naravno, kad se malo doradi podrska za MKV fajlove, i to je to....

Da li uopste vredi bilo sta pokusavati? Mozda je bilo kakav trud oko novog firmware-a ili tjunera nemoguca misija?! Jel neko ima iskustva sa ovom firmom ili uvoznikom?
enes-bg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 23:36   #11
petsrdjan
Član
 
Član od: 18.11.2010.
Poruke: 46
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fox 26LE1200 HD Firmware?

I ja sam zadovoljan kvalitetom slike i realno svim ostalim (s obzirom na cenu) ali uzasno me nervira sto dugo traje prebacivanje izmedju kanala,citavu vecnost...
petsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2012, 22:42   #12
enes-bg
Novi član
 
Član od: 13.6.2012.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Fox 26LE1200 HD Firmware?

Pa, dobro, kinez je to, a i cini mi se da nista nisu bolji ni ovi mnogo skuplji televizori. Lako bih ja sa tim, samo kad bih mogao nekako da dobijem DVB-C, i jos bolje i DVB-T2 tjuner. Onda mi nista drugo ne bi vise trebalo.....
enes-bg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2014, 16:50   #13
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Fox 26LE1200 HD Firmware?

Hajde da ne otvaram novu temu za Fox televizore, iznecu svoje iskustvo ovde. Kupio sam sestri F0X 32D450T2, dakle LED televizor, 32 inca, sa podrskom za dvb t2. U Tehnomaniji sam dobio pakovanje koje je vec otvarano pa sam ga lepo vratio i sledeceg dana sam dobio fabricki upakovan uredjaj. To je minus za Tehnomaniju (u prvom pakovanju je takodje nedostajao i trokraki audio kabl). Sam televizor daje veoma dobru sliku jer ekran je solidan, nalazi uredno i digitalne i analogne kanale i u sustini samo gledanje televizije je veoma prijatno iskustvo. Ipak..sve nije moglo da prodje bez problema.
Problem: sa usb diska tj stika sa default firmwareom pustao je samo flv format. Odem na sajt http://www.fox-electronics.co/
i u FAQ vidim da je izasla verzija v.2 softvera tj firmwarea za ovaj tv. Downloadujem ga ali nemam pojma kako se instalira posto uputstva s tim u vezi nigde nema. Nazovem tehnicku podrsku i pitam, jedan ljubazan momak mi objasni da samo stavim bin fajl u root stika (mora biti FAT32 formatiran), iskljucim tv, zabodem stik i vratim utikac u struju, power dioda blinka zeleno-crveno dok se ucitava novi firmware. To traje do minut minut i po i kada zavrsi, dioda blinka brze. Po ucitavanju firmware-a sa sajta (v 2) slika je bila sa 16 boja i naopacke, nazovem tehnicku podrsku, zatrazi serijski broj uredjaja decko i okaci drugi firmware (2.1), sa njim slike uopste nije bilo. Kako je momak ljubazan i zvao me da pita jesam li zavrsio posao, nisam se ljutio a on okaci i trecu verziju firmware-a. Verzija (2.2) na sajtu u faq sekciji. Sa njim tv radi i plejer pusta i avi (xvid) fajlove koje nije pustao ranije ali jos uvek ne pusta h.264 mp4 video. Titlove uredno pusta ako su istog naziva kao i film. Nazovem ponovo podrsku i izvestim kakvo je stanje, momak kaze da ce pisati proizvodjacu da vidi u cemu je stvar.
Zakljucak: tehnicka podrska je dosta tanka ali nisu odbojni i nepredusretljivi. Firmware-a itekako ima ali ih nema na sajtu a izgleda da za to postoji i dobar razlog. Isti tipovi televizora (ista oznaka) izgleda imaju razlicite komponente (pa zato firmware za neki serijski broj pase a za neki ne). Kako imam prava da uredjaj u prvih sedam dana vratim bez obrazlozenja to cu mozda i uciniti ako resenje za ovaj problem ne bude nadjeno u tom roku.
edit: sa novim firmwareom i mkv pusta bez greske, ukljucuje i iskljucuje titlove, sve radi sasvim dobro. Jos da vidim sta je sa mp4 fajlovima.
edit 2: probao ga sa nekim epizodama game of thrones (nisu hd ali jesu h.264) i bogami radi.
edit 3: tv je osetljiv na ntfs formatirane stikove izgleda, kada sam prebacio na fat32 sve radi perfektno. jedino kada se zaglupi jednom, posle te greske nece vise nista da pusti pa ga treba iskljuciti i ponovo ukljuciti.

Poslednja ispravka: Laskaris (25.9.2014 u 22:37)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2014, 22:37   #14
enes-bg
Novi član
 
Član od: 13.6.2012.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fox 26LE1200 HD Firmware?

Moj FOX i dalje radi odlicno. I dalje mu ne ide pustanje MKV fajlova, ali mi najvise fali to sto nema DVB-C tjuner (samo DVB-T). Kada bi TO moglo da se resi nekim update firmware-a, bilo bi EXTRA....

Moracu da ih pozovem i vidim da li je to izvodljivo....
enes-bg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2014, 11:20   #15
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Fox 26LE1200 HD Firmware?

E, pa to ne verujem da ce ti resiti update firmware-a Sad kad znam sta ovom TV-u pase a sta ne, radi sve odlicno. Za te pare, rekao bih, ekstra kupovina. Cak ni titlovi ne moraju biti istog imena kao film, moze bilo koje ime, moze ih biti u istom direktorijumu zajedno sa filmom i deset, sve ce ih tv uredno naci ali ce ih nazvati "subtitle1", "subtitle 2". U sustini je i nebitno kako se zovu. TV pusta prvi na koji naleti a moze se, naravno, menjati koji ce titl biti prikazan i da li ce uopste biti na ekranu.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2014, 21:05   #16
enes-bg
Novi član
 
Član od: 13.6.2012.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fox 26LE1200 HD Firmware?

Znam, jer to nije stvar firmware-a vec tjunera... al mogu bar da se nadam da su kinezi samo preskocili ili zakljucali nesto u software-u, pa da se to moze tako resiti.... Pusti me da mastam

Sto ti rece - za te pare, ovaj kinez radi vrlo dobro... Doduse, kazu da mozes da naletis na neku losu seriju pa da se kvari non-stop, ali za to se ima garancija...
enes-bg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2014, 22:22   #17
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Fox 26LE1200 HD Firmware?

Mozes da naletis i na losu seriju tj primerak Samsunga ili LG-a ili Philipsa (ovaj zadnji vise i ne smatram nekom markom). A platis ih cca 15k dinara vise od ovog (modele sa istim mogucnostima). Slika im nije nista bolja jer imaju zapravo iste ekrane. Njih i pravi samo par proizvodjaca. Ekran ovog Fox televizora je bolji i od mnogih ekrana tzv "brand" televizora. Lepe boje, nema probijanja bele, crna boja je uniformna tj nema "sivih" mesta uz ivice ili u uglovima ekrana. A i zvucnici su sasvim korektni.

Poslednja ispravka: Laskaris (26.9.2014 u 22:30)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da apdejtujem DVD firmware zvucnjak Nosači podataka 21 13.6.2009 21:23
Wii firmware update - opet irreal Konzole 12 7.2.2009 0:33
Rockbox: Open Source Jukebox Firmware AkulM Foto i audio/video 1 6.1.2008 5:45
Anex A firmware za TP LINK 8840? pavlem Kvarovi 3 29.10.2007 19:11
Firmware za TEAC W524E NenadN Nosači podataka 0 2.4.2006 13:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com