Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.3.2008, 20:41   #1
salenis
Novi član
 
Član od: 24.3.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem vbulletin produkt

cess /www/987mb.com/k/o/r/korgsrbija/htdocs/includes/xml/ owned by uid 2003 in /includes/class_hook.php on line 129

Warning: opendir(/www/987mb.com/k/o/r/korgsrbija/htdocs/includes/xml/) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /includes/class_hook.php on line 129

Ovo se desava kada instaliram dodatak za vbulletion forum.Dodatak za download?Kada instaliram na localhostu sve normalno radi a na ovom free nece.U cemu je problem?Sta da radim potrebna mi je ova downliad-upload skripta
salenis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 22:36   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem vbulletin produkt

Citat:
salenis kaže: Pregled poruke
Warning: opendir(/www/987mb.com/k/o/r/korgsrbija/htdocs/includes/xml/) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /includes/class_hook.php on line 129
Očigledno je da nešto nisi iskopirao tamo gde mu je mesto, ili jesi, ali ga funkcija traži na drugom mestu. Ili na tom serveru nemaš pravo da otvaraš nove direktorijume, a taj plagin očigledno traži da otvori nov direktorijum.

E sad, treba znati kako taj plagin radi da bi se videlo kako to može da se reši. Ako on treba da otvara svaki put nov direktorijum, onda treba tražiti od admina servera da dodeli tvom "juzeru" to pravo. Ako treba samo jednom da otvori taj dir, možda možeš da ga otvoriš sam, ručno, iz FTP-a.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 22:49   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem vbulletin produkt

Sad sam pogledao kako to ide na ovom forumu.
Direktorijum koji ti je problematičan, ovde postoji.
Ako sam dobro shvatio, tebi plagin neće ni da se instalira, jer program za instalaciju ne može da napravi direktorijum /includes/xml.

Ti treba da probaš da se uloguješ preko FTP-a i da sam napraviš taj direktorijum (pazi, treba sva slova da su mala). Direktorijum incluces već imaš, samo u njemu napravi xml.

U tom direktorijumu, inače, treba da stoje instalacione skripte za sve plaginove koje imaš instalirane u vBulletinu.

Ako ne možeš sam da se ispetljaš, potraži me preko lične poruke pa da pokušam da ti pomognem.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 22:52   #4
salenis
Novi član
 
Član od: 24.3.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem vbulletin produkt

Ja kada sam instalirao na mom kompjuteru sve je lepo radilo.Mozda je upitanju hosting?Koristim free host hostsnake.com ???
salenis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 23:44   #5
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Problem vbulletin produkt

Pusti ti sad svoj kompjuter Poslusaj Voju i vidi da li taj direktorijum uopste postoji. Ako postoji, probaj da ga CHMOD-ujes i/ili CHOWN-ujes, posto ono "owned by uid 2003" me malo brine

Na kraju, kontaktiraj tehnicku podrsku hosting-a. A mozes i da probas neki drugi host.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2008, 13:41   #6
salenis
Novi član
 
Član od: 24.3.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem vbulletin produkt

Problem je sto je na ovom free hostu ukljucen safe mod.Sad ne znam da li ima spasa za to?
salenis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2008, 16:08   #7
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Problem vbulletin produkt

Nema bar koliko je meni poznato. Promeni host. Imas stotine drugih besplatnih host-ova.

BTW, ako vec dajes 90 ili koliko vec $ za vBulletin, sto ne izdvojis manje para za jedan kvalitetan hosting?
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2008, 18:45   #8
salenis
Novi član
 
Član od: 24.3.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem vbulletin produkt

Snaso sam se radi.E sad imam jedan manji problem.Kako da postavim u meniju link ka downloudu.Ako me razumete hocu da postavim ovamo gde mi stoje kontrlolna ploca,faq,kalendar.....tu da postavim i download.Kako?Znaci u pitanju je vbulletin
salenis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2008, 21:01   #9
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem vbulletin produkt

Već sam ti rekao. U okviru ZIP arhive tog dodatka za vBulletin imaš uputstvo šta treba da radiš. Treba da se edituje taj i taj templejt (u kome je definicija menija). Lepo ti piše koji deo koda treba da nađeš i šta da ubaciš ispred ili iza njega da bi dobio opciju Downoload u sistemskom meniju.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2008, 20:00   #10
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Problem vbulletin produkt

Template editor imaš integrisan u samom vBulletin-u, a template koji ovom prilikom trebaš editovati je navbar. E, sad, ako znaš HTML, neće ti biti problem. A imaš i uputstvo, kao što je VojaM rekao.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa novim kompom! Slavke Kvarovi 9 11.1.2008 18:17
Problem sa WiFi-om... matke Kvarovi 1 11.1.2008 14:51
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17
problem sa ramom i klokom procesora mad_skillz Kvarovi 1 18.7.2006 10:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com