Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.7.2007, 13:22   #1
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Question pomoc pri izboru - hitno

Posle mnogo razmisljanja i citanja sugestija i predloga oko kupovine fotoaparata,na kraju je izbor pao na canon,ixus seriju,samo se jos dvoumim koji model da uzmem(oko 250 evra),da li 60,65,70...nisam veliki strucnjak pa bih molio za pomoc tj objasnjenja sta je navadenim modelima mana a sta vrlina o odnosu na druga dva...putujem na more za koji dan pa mi hitno treba pomoc da se sto pre opredelim i kupim neki od navedenih modela!
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 15:22   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: pomoc pri izboru - hitno

I mene muci isti problem ali ja imam dilemu oko vise OLYMPUSovih modela iz serije u (mju).Svi se krecu oko 250 evra,a ni ja se pretjerano ne razumjem u pojmove kao sto su ISO ekspozicija,fokus,zamucenje itd...
Htio bih da nabavim fotoaparat za 250 e sa sto vecim brojem "efektivnih megapixela",pa bi zamolio photo eksperte sa foruma da pomognu i meni i "kolegi forumasu" koji je postavio topic.Hvala
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 15:49   #3
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: pomoc pri izboru - hitno

i ja sam trenutno malo u tim vodama i mogu vam reci da je izbor stvarno tezak ali mislim da vi gledate na pogresnu stranu.Nije mi jasno zasto uzimate aparat od 250E ako se ne razumete u opcije.Ima toliko dobrih aparata za <200E(canon A560).Ali ako bas hocete aparat koji je extra mogu vam predloziti canon A710IS za koji se po internetu prica da je jedan od najboljih u toj klasi.Takodje su mi mnogi govorili da je FUJI F30 extra aparat.Mozete pogledati canon A570IS i A 630.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 16:30   #4
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: pomoc pri izboru - hitno

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
i ja sam trenutno malo u tim vodama i mogu vam reci da je izbor stvarno tezak ali mislim da vi gledate na pogresnu stranu.Nije mi jasno zasto uzimate aparat od 250E ako se ne razumete u opcije.Ima toliko dobrih aparata za <200E(canon A560).Ali ako bas hocete aparat koji je extra mogu vam predloziti canon A710IS za koji se po internetu prica da je jedan od najboljih u toj klasi.Takodje su mi mnogi govorili da je FUJI F30 extra aparat.Mozete pogledati canon A570IS i A 630.
Zasto mislis da gledamo u pogresnom smeru?Moj budzet je oko 250evra,sto naravno ne znaci da treba da potrosim svaki evro...dao bih ja i manje za neki aparat da mi se extra svidja i da je relativno dobar za ono sto meni treba!Ja nisam extra strucnjak,to kazem jer nisam imao mnogo modela u rukama,i isprobavao sve postojece opcije na takvim aparatima...al naravno da znam osnovne stvari,sta je bitno,kako sta funkcionise...meni je pri izboru aparata pored normalnog manuelnog moda,dobrog kvaliteta snimanja(zvuka),kao i sto boljih snimaka pri slabom osvetljenju(mislim nocu) prilicno bitan i izgled,tacnije velicina-dimenzije(da naravno bude sto manji,tanji i laksi),gde IXUS serija mozda prednjaci u odnosu na neke od modela koje si naveo(mislim u odnosu na A seriju,pogotovo zbog AA baterija)!Ja znam da su ti aprati koje si naveo extra mozda i medju najboljima u toj klasi o kojoj mi pricamo,ali se meni canon ixus serija prilicno svidela,na izgled,o ono sto me zanima jeste da cujem od nekog kakav je u konkretnom radu,il je neko imao priliku da cuje nesto konkretno dobro-lose o tim modelima!
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 18:23   #5
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: pomoc pri izboru - hitno

hvala bogu da ti se svidja,svako ima pravo na izbor,ja sam samo predlozio bolja resenja za te pare.Ne znam da li si video ali onaj A710IS izgleda fenomenalno,nije fensi kao ixus ali je svakako prelep.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 21:31   #6
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: pomoc pri izboru - hitno

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
hvala bogu da ti se svidja,svako ima pravo na izbor,ja sam samo predlozio bolja resenja za te pare.Ne znam da li si video ali onaj A710IS izgleda fenomenalno,nije fensi kao ixus ali je svakako prelep.
Naravno da sam video taj aparat,i svakako da i on extra izgleda,nema sta...samo je malo veci i tezi zbog optike i AA baterija...i on je svakako bio u opciji mada je nesto malo skuplji,ako ne gresim...ja jedino ne znam da li je osim sto ima 6x opt. zoom mnogo bolji u jos necemu u odnosu na ixus seriju...ako jeste toliko velika razlika ne bih se dvoumio,al mislim da su prilicno slicni po osobinama,pogotovo sto su svi canon-ove serije srednje klase,al eto ixus su malo manji,tanji i laksi,sto bi ti rekao fensi,skoro kao mobilni!
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2007, 20:21   #7
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: pomoc pri izboru - hitno

E da,jos nisam napomenuo da NI U KOM SLUCAJU ne zelim aparat sa AA baterijama nego neki kod koga je baterija izvedena kao u DV kamerama, zasebna i sa punjacem.Moze li takvo nesto da se nadje za 250 evra?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2007, 20:51   #8
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: pomoc pri izboru - hitno

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
i ja sam trenutno malo u tim vodama i mogu vam reci da je izbor stvarno tezak ali mislim da vi gledate na pogresnu stranu.Nije mi jasno zasto uzimate aparat od 250E ako se ne razumete u opcije.Ima toliko dobrih aparata za <200E(canon A560).Ali ako bas hocete aparat koji je extra mogu vam predloziti canon A710IS za koji se po internetu prica da je jedan od najboljih u toj klasi.Takodje su mi mnogi govorili da je FUJI F30 extra aparat.Mozete pogledati canon A570IS i A 630.
Sve je receno,samo jos dodati canon A640!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2007, 21:28   #9
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: pomoc pri izboru - hitno

ali on hoce fotoaparat bez AA baterija,onda mozda da pogleda neki Canon ixus.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 12:33   #10
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: pomoc pri izboru - hitno

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
ali on hoce fotoaparat bez AA baterija,onda mozda da pogleda neki Canon ixus.
Oce da bude fensi.Treba da naglasi da mu treba aparat kao modni detalj a ne aparat koji za odredjenu sumu zavrsava posao.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 13:24   #11
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: pomoc pri izboru - hitno

Ja sam kupio pre dve nedelje ixus 60,i prezadovoljan sam...dobro odradjuje posao za koji meni treba(cisto amaterski),a pored toga je i prilicno mali,lagan,i lep na izgled...ekran mu je super,baterija dosta dugo traje,iako sam ja uzeo jos jednu rezervnu,nisam koristio nesto posebno manuelna podesavanja,al na auto rezimu radi sasvim ok.Pogotovo sam odusevljen snimanjem video klipova,jedino je mana sto snima u avi formatu pa zauzima dosta memorije,al je snimak i na srednjem kvalitetu i rezoluciji odlican,pogotovo zvuk,koji je kristalno cist i jasan!
Eto ukratko...
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kursevi i sertifikati kao pomoc pri zaposljavanju? zvucnjak Opšta kultura 20 24.10.2010 12:19
HITNO - pomoc pri izboru memorije Superbird Šta da kupim? 5 2.6.2007 22:48
Potrebna pomoc oko kupovine TV kartice, mnogo hitno EyeFast Video/TV softver 6 9.10.2006 10:15
Pomoc pri kupovini maticne!!! Dusan_BG Osnovne komponente 5 13.7.2006 18:39
Laptop racunar- pomoc pri kupovini firefly ŠDK - Prenosni računari 4 9.3.2006 13:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com