Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2018, 14:49   #4961
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

@DArthShone Valjda global il kako se to vec zove kod Huawei ,kupio jeste u telenoru medjutim na telefonu nema nista od telenora bas ni jedna jedina aplikacija niti boot logo nista
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2018, 9:07   #4962
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
@DArthShone Valjda global il kako se to vec zove kod Huawei ,kupio jeste u telenoru medjutim na telefonu nema nista od telenora bas ni jedna jedina aplikacija niti boot logo nista
Čekaj, koji global rom? C900? Pa taj je i najmanji i razlikuje se od C432 samo po brandingu. Nije mi poznato da je iko od provajdera nudio model VNS L31, tj onaj sa 32gb prostora. Drugo, ne mora da znači da je global. Ni onaj na vipu nema skoro ništa od vipa, a i ono što ima može da se deinstalira. Niti ima boot logo vipa.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2018, 23:47   #4963
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ajd bas cu da pogledam kad se ovaj vrati sa mora pa javljam,ovo za global je predpostavka ne znam stvarno al nema nista od kineskih apova
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2018, 11:50   #4964
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Ajd bas cu da pogledam kad se ovaj vrati sa mora pa javljam,ovo za global je predpostavka ne znam stvarno al nema nista od kineskih apova
Huawei retko stavlja kineske aplikacije na globalne romove. Drugar mi ima full P9, i njemu nije zauzeće toliko.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2018, 20:25   #4965
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Huawei retko stavlja kineske aplikacije na globalne romove. Drugar mi ima full P9, i njemu nije zauzeće toliko.
Idem sutra kod ovog na kaficu pa cu javim

@Edit

Pogledao! Zapravo je ovo bilo cache il sta god od predhodne verzije, uradio sam mu wipe cache partition i sad je spao na nesto ispod 10gb

Poslednja ispravka: C64freak (23.8.2018 u 17:11)
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
DArthShone (27.8.2018)
Stara 23.8.2018, 23:26   #4966
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Imam cubot note s,za koji nije bilo apdejta,android 5,pa sam ja ubacio neki sa neta android 6 ali nisam nesto zadovoljan a nudi mi apdejt na noviju verziju medjutim skine je i instalacija ne ide,postoji li neki alternativni sistem i link?
https://www.youtube.com/watch?v=Jb8w88_LmnA
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2018, 1:24   #4967
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ja ne vidim jedan razlog zbog kog bi bilo ko presao sa 5 na 6/7/8/9 osim ako proizvodjac ne forsira. Osim split skrina koji je dobar za tablete sta je razlika izmedju pomenutih verzija lol
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
ZoNi (27.8.2018)
Stara 24.8.2018, 22:54   #4968
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Security Updates za one kojima je to bitno.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2018, 23:03   #4969
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

A kome je to bitno i dali mozes da navedes jednu osobu koju poznajes da je imala problema zbog manjka tog update_a?
Na stranu sto i starije verzije OS_a dobijaju security update plus sto niko normalan na ovom svetu ko se bavi ozbiljnim poslom i koji zapravo moze biti kompromitovan nece koristiti kineski telefon vec ce ici uvek na high end jer moze, to je njima kao meni i tebi pakla cigara
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
MasterChief2 (28.8.2018)
Stara 25.8.2018, 13:36   #4970
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Nisam zadovoljan ovim sistemom pa bih ubacio drugi.
https://www.needrom.com/download/n-lineageos-14-1/

Uspit jel neko kupovao u ovom shopu,xiaomi ima izuzetnu cenu?
http://www.mobilnitelefonisrbija.com...-lte-32gb-4179

Poslednja ispravka: yhaker (25.8.2018 u 16:17)
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2018, 18:57   #4971
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Pocophone F1 - How Is This Smartphone Possible?
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2018, 22:42   #4972
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ako nekog zanima opis na GSMareni pošto ima kontrast ekrana, benchmarke... Sve je odlično ili makar vrlo dobro. Zanimljivo da pošto je od plastike, da se ne bi pregrevao iskoristili su veliki bakarni hladnjak i vapor chamber tehnologiju, pa ovi u opisu tvrde da ni posle dužeg perioda mučenja uopšte ne throttle-uje brzine.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
C64freak (27.8.2018)
Stara 27.8.2018, 9:55   #4973
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Ja ne vidim jedan razlog zbog kog bi bilo ko presao sa 5 na 6/7/8/9 osim ako proizvodjac ne forsira. Osim split skrina koji je dobar za tablete sta je razlika izmedju pomenutih verzija lol
Zavisi od korisnika do korisnika. Nekome je i 5.1.1 dovoljan, a neko bi odmah R2D2 Pitu. Aplikacije, pojedine aplikacije zahtevaju noviji android, u tome je kvaka.

ps. ja sam zadovoljan Nugatom na P9lite, mada mi je Marshmellow lepše izgledo.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2018, 14:03   #4974
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ja koliko znam samo pojedine igre koje zahtevaju vulkan traze 7+ i to bas pojedine jer uglovanom imaju podrsku i za druge api, sto se tice ostalih aplikacija nikada nisam nalateo ni na jednu jedinu koja nece da radi na 5.0 al bas ni jednu jedinu.
Imam uredjaje sa 5.1,7.0 i 8.0 i identicno rade sva tri su lepo optimizovana, jedina razlika je sto 5.1 i 6.x nemaju split screen koji opet nema svrhu na telefonima vec na tabletima ostale funkcije sve isto
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2018, 20:13   #4975
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Ja koliko znam samo pojedine igre koje zahtevaju vulkan traze 7+ i to bas pojedine jer uglovanom imaju podrsku i za druge api, sto se tice ostalih aplikacija nikada nisam nalateo ni na jednu jedinu koja nece da radi na 5.0 al bas ni jednu jedinu.
Imam uredjaje sa 5.1,7.0 i 8.0 i identicno rade sva tri su lepo optimizovana, jedina razlika je sto 5.1 i 6.x nemaju split screen koji opet nema svrhu na telefonima vec na tabletima ostale funkcije sve isto
Nisu samo igre. Zove mene tako jedan drugar (inače nije oženjen, zašto je to važno, videće se kasnije), i pita me zašto mu telefon odbija instalaciju aplikacije. Kako smo trebali da se tog dana vidimo, ja ga pitam u čemu je problem. On lepo izvadi telefon, kinez sa mediatek čip setom, prepun aplikacija. Pomislih da je u pitanju prostor na telefonu, pobrišemo sve nepotrebne gluposti, pobrišemo keš, restartujemo telefon, i onda mu kažem da pokuša da instalira aplikaciju. Neće, traži Android Marshmellow. Pitam ga koja je aplikacija u pitanju, kaže Tinder. I pazi stvarno, traži novu verziju androida. Apdejta, OTA naravno nema ni od korova, kao što nema ni kuvanih romova. Naravoučenije, od kineza samo braću po babine linije, tj, EMUI i MIUI. Džaba stock android, džaba ovo i ono, kada ne moš da apdejtuješ sistem. Još ako te to spreči da najdeš srodnu dušu eto belaja.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2018, 22:04   #4976
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Lepo,moze malo pomoc oko TWRP(ili posotoji alternativa),radio sam nekad davno instalaciju roma na huawei y210 i snasao se odlicno a ovde mi malo nepoznanica a uputstvo je na kineskom engleskom.
https://www.needrom.com/download/n-lineageos-14-1/
Znaci softver na njemu nije nesto i zelim ga promeniti a usput ce biti i noviji.
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2018, 0:21   #4977
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Nisu samo igre. Zove mene tako jedan drugar (inače nije oženjen, zašto je to važno, videće se kasnije), i pita me zašto mu telefon odbija instalaciju aplikacije. Kako smo trebali da se tog dana vidimo, ja ga pitam u čemu je problem. On lepo izvadi telefon, kinez sa mediatek čip setom, prepun aplikacija. Pomislih da je u pitanju prostor na telefonu, pobrišemo sve nepotrebne gluposti, pobrišemo keš, restartujemo telefon, i onda mu kažem da pokuša da instalira aplikaciju. Neće, traži Android Marshmellow. Pitam ga koja je aplikacija u pitanju, kaže Tinder. I pazi stvarno, traži novu verziju androida. Apdejta, OTA naravno nema ni od korova, kao što nema ni kuvanih romova. Naravoučenije, od kineza samo braću po babine linije, tj, EMUI i MIUI. Džaba stock android, džaba ovo i ono, kada ne moš da apdejtuješ sistem. Još ako te to spreči da najdeš srodnu dušu eto belaja.
Pazi to prosto nije istina jer sam ja imao Tinder na Samsung S4 OS 5.0.1 i na lenovo vibe p1m OS 5.1 a inace na samom Google Play pise "Requires Android 4.4 and up"

Ono sto je verovatno u pitanju je to da ti je drug imao neku random kopiju sa fejk informacijama u sistemu, imao sam prilike da imam u ruci par takvih telefona npr drugovu kopiju Samsung S7 izleda identicno skin,sam telefon i u about phone pise da je pod Noutgat_om i da je octa core,da ima kameru od 12mpx a ustvari je pod 4.0.3 i quad core mediatek na 1ghz i ima kameru od 5mpx lol

Taj telefon inace i dan danas radi bez problema ali cisto primer da to sto pise
ne mora da znaci da i stvarno ima u sebi.
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
DArthShone (28.8.2018)
Stara 28.8.2018, 12:50   #4978
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Pazi to prosto nije istina jer sam ja imao Tinder na Samsung S4 OS 5.0.1 i na lenovo vibe p1m OS 5.1 a inace na samom Google Play pise "Requires Android 4.4 and up"

Ono sto je verovatno u pitanju je to da ti je drug imao neku random kopiju sa fejk informacijama u sistemu, imao sam prilike da imam u ruci par takvih telefona npr drugovu kopiju Samsung S7 izleda identicno skin,sam telefon i u about phone pise da je pod Noutgat_om i da je octa core,da ima kameru od 12mpx a ustvari je pod 4.0.3 i quad core mediatek na 1ghz i ima kameru od 5mpx lol

Taj telefon inace i dan danas radi bez problema ali cisto primer da to sto pise
ne mora da znaci da i stvarno ima u sebi.

Ma pusti ga, dobro mi je došlo da ga ubedim da kupi kršten telefon.

Situacija kojoj sada ili već koju godinu prisustvujemo, je maltene ista kao i situacija koju smo imali pre jedno trijes godina kada smo sa Spekija, debeljka, amstrada i tako toga prelazili na 16bit mašine. Seća li se neko koje smo pece kupovali? E, baš to imamo sa telefonima sada. Zamisli da nije bilo gomile Tajvanaca (i to su kinezi), a gde su no name sklapane kante? Šta misliš koliko bi brandirani, (a pod tim mislim na poznate brendove) kompovi koštali? Ili, koliko je nas u zlatnim danima kućnih video rikordera imalo Sony, JVC, Panasonic... a koliko bezimene, tj. rikordere neke dubiozne marke?

Kinezi nisu pronašli rupu na saksiji, samo se koriste googlevom odlukom da mu sistem bude otvoren. Hvala mu na tome, inače bi nas "brendovi" šišali uzduž i popreko.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
C64freak (28.8.2018)
Stara 28.8.2018, 13:13   #4979
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Slazem se, plus sto kinezi vec godinama zapravo imaju skroz dobar kvalitet
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
DArthShone (28.8.2018)
Stara 28.8.2018, 14:35   #4980
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ulefone power 5
This Unique Smartphone Is Fat For A Reason...
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com