Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2006, 0:52   #141
Aleksandar Milutinović
Član
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Duboko plavetnilo
Poruke: 227
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 40 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Ponovno gledanje Das Boot-ovih 200 minuta filma posle više od 15 godina mi je potvrdilo ono što sam i lično iskusio u ratovima u Hrvatskoj i Bosni, da kada odbacite priče o herojstvu, časti, prestižu ostaje samo borba običnog čoveka da preživi i vrati se kući. Toliko od mene.Pozdrav svima.

Poslednja ispravka: Aleksandar Milutinović (3.10.2006 u 1:03)
Aleksandar Milutinović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2006, 9:17   #142
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Imam SHIII v1.4b. Hteo sam da instaliram GW ali mi je 500mb da skidam previshe. Zanima me da li je NYGM v2.2 od cca 65mb sve shto mi treba ili mi pre toga treba neka prethodna verzija moda. Znaci, koji je redosled instaliranja da bi na kraju imao poslednju verziju moda.

EDIT: Evo nadjoh stand alone verziju od 300mb. Nije ni to malo. sad ne mogu da se odlucim izmedju TGW i NYGM.

Poslednja ispravka: Propeler (3.10.2006 u 9:31)
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2006, 7:20   #143
Aleksandar Milutinović
Član
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Duboko plavetnilo
Poruke: 227
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 40 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Ako imaš prethodno izdanje moda dakle 2.01 onda ti je ta nadogradnja od 65 mb sasvim dovoljna u suprotnom moraćeš da skineš kompletan mod 2.02 koji teži tih 300mb.
Aleksandar Milutinović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2006, 11:01   #144
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

pogledajte ovo
ja to zamisljam po principu Total War igara gde bi se bitke odvijale podmornicama
ovo ce biti
imam i jedno pitanje. imam instaliran RUB 1.45, jel mogu preko njega jos da instaliram GW ili NYGM? kako bi to radilo ondak?
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2006, 20:59   #145
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
MilanSM kaže:
pogledajte ovo
ja to zamisljam po principu Total War igara gde bi se bitke odvijale podmornicama
ovo ce biti
imam i jedno pitanje. imam instaliran RUB 1.45, jel mogu preko njega jos da instaliram GW ili NYGM? kako bi to radilo ondak?
Ne bi radilo. Jednostavno to su modovi za sebe i svaki od njih ima nesto sto bi poremetilo drugi, tako da je preporuka instalirati ih posebno. Moguce je recimo napraviti dve zasebne instalacije NYGM i GW uz pomoc programcica MultiSH3 recimo.
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 8:49   #146
cuHu
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Mrkonjić Grad Republika Srpska
Poruke: 44
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku cuHu
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Da li neko ima iskustva sa Mission and Campaign Expansion "U-BOAT Battle in the Mediterranean"?
Tek sam je nabacio pa me čisto zanima šta nudi !?
cuHu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 20:19   #147
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Nikad cuo. Ako si je vec nabavio reci TI sta nudi i kakva je. I mene interesuje sve sto je u vezi SH3. Je li to zvanicna expanzija, kao shto je bio wolfpack, ili je neki mod. Odakle si skinuo, daj neki link...
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 11:22   #148
cuHu
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Mrkonjić Grad Republika Srpska
Poruke: 44
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku cuHu
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Tek sam je instalirao tako da nemam bas neko veliko iskustvo sa njom. To je expanzija, nove misije, nove kampanje...
44 nove brodske klase, 3 nova modela, nove baze, vise od 30 gradova (luke, industrija... ), novi objekti, reflektori, bunkeri, minska polja, PVO...
Nove boje za podmornice klase IX...
Expanziju sam kupio na CD-u, zauzima oko 500MB, nemam neki link za skidanje ali vjerujem da se moze naci...

Poslednja ispravka: cuHu (9.10.2006 u 15:53)
cuHu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 13:12   #149
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Kako vam radi SHIII? Koju konfiguraciju koristite za igru? Ja imam Petnium 2.8GHz, 768MB DDRRAM Kingston, GF FX 5900XT, to je otprilike najbitnije, i radi mi pristojno. Mada mi grafika nije kao na nekim skrinsotovima koje sam video na Subsim forumu. Ono mi bas izgleda previse dobro. Da li vi imate takvu grafiku? Procitao sam da ih doradjuju u PS-u, ali opet...
E jel ima neko da zivi blizu Sremske Mitrovice, hteo bih da imam NYGM TW ali sam na dial-up-u a mod je tezak nekih 350MB. Mogli bi se dogovoriti oko slanja postom ili nesto. Ko je raspolozen za dobra dela neka se javi na pm Da je bar zapakovan u 7zipu kao RUB, ali jok. Ja imam ukupno skinutih modova oko 600MB i narezao bi ih svima koji su zainteresovani .
Pokusavam neko ortake da navucem na SH ali ne vredi. Za njih je to mazohizam, a ja sam psihopata...
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 17:58   #150
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Meni na Sempronu 2800 @ 2GHz, 1GB RAM-a i X800gto sa 8xAA i 16AF radi odlično. Na moru 70-90 fps, u lukama 30-tak jer sam ubacio saobraćaj da luke ne budu puste pa to dosta ubija performanse. Čak toliko dobro da bi rado podigao rezoluciju ali je zaključana na 12x7. Našao sam neki program sa kojim, navodno, može da se podigne rez. ali mi ne radi. Zanm da mod TGW unapređuje znatno grafiku ali sam i ja na dial-up-u pa ne mogu da ga skinem. Ja sam skinuo zato gomilu nekih sitnijih kozmetičkih detalja, nebo, texture, uniforme, splash, exsplozije,... tako da sam ulepšao koliko je to moguće.

@CuHu
Kakve su misije. Jel isto patroliranje u odredjenom sektoru ili neshto konkretnije? Jel se deshava u samo u mediteranu i kolika je frka proci kroz Gibraltar?
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2006, 12:57   #151
Freeloader
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Start > run > regedit
Poruke: 269
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

P4 630 3.0, 1gb Kingston VR 400 Mhz,Ati X550GE! Tako bi slatko zamjenio grafiku i procesor da mogu
Freeloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2006, 16:02   #152
cuHu
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Mrkonjić Grad Republika Srpska
Poruke: 44
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku cuHu
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Koliko sam primjetio nisu mi promjenjene misije. Možda su samo dodate misije u Mediteranu,koje će vjerovatno pratiti stvarno vrijeme. Čak sam dobio izričitu naredbu od BdU-a da nesmijem napadati ratne brodove nego samo trgovačke. Primjetio sam da postoji i luka u Konstanci a ako budem morao tamo to ce tek biti pakao. U prvoj su me poslali kod obala Škotske. Kako će biti kad budem morao kroz Gibraltar, mogu se misliti!
Kao što rekoše u "Das Boot-u" - "Usko je kao djevica"

Poslednja ispravka: cuHu (10.10.2006 u 15:30)
cuHu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 9:10   #153
Aleksandar Milutinović
Član
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Duboko plavetnilo
Poruke: 227
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 40 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Podmorničari što ste utihnuli ? Kako bih prekinuo ovu tišinu evo vam jedan zapanjujući podatak: Otto Kretschmer najveći podmornički as 2.svetskog rata pre nego što je potopio svoju podmornicu U-99 poslao je sledeću radio poruku:"Potopljen protivpodmorničkim bombama razarača, 50000 BRT, ratni zarobljenik, U-Kretschmer".Ovaj as je samo u poslednjoj misiji potopio 50 000 tona!!! Koji su vaši rekordi po misijama? Moj trenutni rekord iznosi 33 512 tona.
Aleksandar Milutinović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 11:01   #154
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Jooj pa preshao sam je sa svim mogucim modovima...( a jedva sam zivu glavu izvukao ,kasnije) stvarno se nesecam koji su bili rezultati,ali znam da sam ih sve opleo bar za 2-3 puta vishe nego drugoplasirani...
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 15:30   #155
ReichPeter
Novi član
 
Član od: 7.6.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Ako igraš na kom lakše nivou sa automatskin nišanjenjem i bez modova verovatno ćeš u svakoj misiji koji izvršiš sa Typ VIIc ili boljom podmornicom imati preko 100.000 tona. Ako igraš sa npr. NYGM modom i sa isključenim automatskim podešavanjima (TDC, AOB, udaljenost do cilja, tip ciljanog broda, podešavanje torpeda, stabilizacijom horizonta....) onda budi srećan da se uopšte vratiš u bazu sa 30.000-ak hiljada tona. U početku rata skoro svako drugo torpedo zakaže ili eksplodira pre vremena. Gore pomenuti Kaleun je svoj rekord ostvario početkom rata u takozvanom "Happy time" periodu a ostatak rata proveo u Kanadi u POW kampu. Po meni kapetani koji su svoj posao radili posle 1941. su pravi asovi jer se njihovi rezultati postignuti u uslovima kad su od lovaca postali lovina. Sve u svemu, SH3 bez NYGM ili sličnih modova je daleko od realne simulacije. Sa modovima i isključenim olakšavajućim opcijama igra postaje vrlo realna i za sada nema bolje na polju Marine simulacija. Šteta što će se budući SH4 baviti ponovo Pacifikom i američkim olupinama od u-boot-ova.
ReichPeter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 21:36   #156
Aleksandar Milutinović
Član
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Duboko plavetnilo
Poruke: 227
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 40 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

BigBadVuk ajde prosvetli nas sve zajedno pa nam objasni kako si uspevao da u jednoj misiji potopiš 100 000 tona!!!
Aleksandar Milutinović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 21:48   #157
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Jesi li obratio pažnju na broj torpeda i karakteristike koje nosi Tüp VIIc podmornica. sa njenim komplementom možeš da potopiš kompletnu flotu u Pearl Harbour-u Nije nemoguće. Ja sam u eksperimentalnoj misiji sa njom imao potopljenih 117 000 tona
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2006, 0:35   #158
Aleksandar Milutinović
Član
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Duboko plavetnilo
Poruke: 227
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 40 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Pa gospodo svaka čast,toliko o realističnosti u koju se svi kunu, jer ispada da vi jednim torpedom potapote C3 Cargo, ja koji igram bez instaliranih modova to ipak nemogu.
Aleksandar Milutinović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2006, 22:24   #159
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Ja na cargo uvek pucam sva četiri u sprey modu (type VIIc) i radujem se ako ga bar jedan ili dva pogode i uspore pa onda ili izronim pa ga dokrajčim ili ga završim preko stern torpeda. Jaaako retko uspem da ga isečem u prvom cugu sa sva četiri komada. Samo ako se baš približim po noći i ni jedan mi ne pukne na pola puta pa cargo ne ode u manevar izbegavanja.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2006, 22:56   #160
ReichPeter
Novi član
 
Član od: 7.6.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

C3 je moguće potopiti samo jednim torpedom, naravno uz dosta sreće. Potrebno je podesiti torpedo na magnetno opaljivanje a dubinu torpeda postaviti tik ispod dubine gaza broda tako da torpedo detonira neposredno ispod broda. Uslovi na moru moraju biti dobri, tj. bez velikih talasa jer u tom slučaju torpedo ili zakaže ili eksplodira pre vremena. Ako igrate sa NYGM modom nemojte ni pokušavati ovo jer će u većini slučajeva rezultirati prevremenim opaljenjem (bar u prvim godinama rata). Opet, morate imati dosta sreće da torpedo eksplodira na odgovarajučoj dubini i na odgovarajućoj poziciji da bi brod bio prepolovljen.

Što se tiče borbenog kompleta Typ VII on je potpuno realan tj. broj i tip torpeda odgovara pravom stanju. Ako neko misli da se sa tim kompletom može potopiti cela flota neka prebaci realnost na 100% i neka pokuša da napadne neki ratni brod pa će mu sve biti jasno. Ako se sve postavi na "manual" procenat pogodaka kod veoma iskusnog igrača svešće se na ispod 50% što zbog grešaka u proračunu što zbog zakazivanja torpeda.
ReichPeter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Silent Hunter V draske73 Simulacije vožnje 336 1.11.2014 19:09
Monster Hunter Portable 3rd _Grotesque_ Konzole 0 5.5.2011 12:42
Silent Hunter IV: Wolves of the Pacific holodoc Simulacije vožnje 84 4.12.2010 22:09
Gigabyte 8600 GT silent NNikola Overklok 1 29.10.2007 12:55
Silent Hunter djgoran Simulacije vožnje 2 16.1.2006 20:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com