Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.6.2016, 10:14   #1
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Da predjem na stvar, imam bezican internet (zbog nemogucnosti koriscenja bilo kakvog adsl-a i sl u selu), antena na terasi na drugom spratu, LAN kabl dugacak oko 15 metara ide skroz do prizemlja gde je povezan za prijemnik, a od prijemnika drugi kabl koji ide u ruter (a iz rutera u racunar). E tu nastaje problem, kabl koji je povezan sa ruterom iz nepoznatog razloga gubi kontakt.
Znam da nije problem u kablu jer sam ga vise puta menjao (a stari zatim prebacio da ide od rutera u kompjuter, gde nije pravio nikakve probleme). Isto tako znam da nije problem u ruteru jer isti problem nastaje i kad prijemnik povezem direktno u kompjuter, jer se opet desava da izgubi kontakt iz nekog razloga. Jos cudnije je da ima perioda kad skroz normalno, najnormalnije funkcionise ceo sistem, kao i perioda kad treba izbosti-ubosti kabal svakih 5 minuta.
Ovo mi nije predstavljalo problem do danas jer sam koristio racunar koji je odmah uz ruter, a sada sam dovukao drugi racunar koji sam smestio u potkrovlje, pa ako nikoga nema za racunarom dole ja moram da trcim gore-dole i da namestam.
Ako postoji ikakvo resenje, ili bar objasnjenje ovakve pojave, bio bi veoma zahvalan,
DiNDiNBrE je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa ruterom pajkosaur Komunikacioni uređaji i umrežavanje 11 26.10.2012 17:45
Cudna situacija sa modemom i ruterom!?! anonimus Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 28.4.2012 3:55
Problem sa ruterom (i wirelessom) Macak Mackin Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 17.10.2011 12:39
PC gubi vezu sa ruterom (ne radi net, LAN) star-duster Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 26.2.2011 23:04
Ostvaren kontakt sa game developerima Markonije O igrama uopšte 20 15.4.2009 15:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com