Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2010, 13:02   #41
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Novi autori

Taman htedoh da primetim da znaš da vratiš duhovito i da nisi nemušt kako se predstavljaš, a ti dođeš i izmeniš post da bi dodao:

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
... ali nazalost nije derpe.Ko voli nek izvoli
Čime si rekao, ako ne shvataš, da na tvoju žalost Ketchua nije derpe, ali zato pozivaš sve koji su zainteresovani (kad on već nije) da ti se jave...

Drugim rečima, da utrošiš 10% vremena i razmišljanja koje ti odlazi na pisanje (neuspelih, moram da dodam) uvreda na nešto konstruktivnije, verovatno bi za čas postao poštovan član foruma... Ovako će te i za 5 godina svi pamtiti ne po igrama koje si igrao i šta si o njima mislio, već po ovoj i sličnim temama. Ima ih još tu koji su upamćeni na sličan način, i danas im je žao, pa gledaju da ne podsećaju ni sebe ni druge kako su počeli.

Sad ili baci cuclu i budi čovek, ili nastavi da se dernjaš... ja te i tako neću čuti, niti meni praviš problem u životu. Srećno

BTW, rekao sam lepo - SVI.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (19.1.2010), Dekip (20.1.2010), Doolio (11.7.2011), Equilibrium (19.1.2010), Sheridan (19.1.2010)
Stara 19.1.2010, 13:32   #42
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Novi autori

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Sta se lozis, covek se samo nasalio.
niska sala ali se ja ne lozim.
Ako nista barem svojom pricom ne ugrozavam nikoga.Ignorisite me ako vam se ne dopadaju moja neka misljenja,moje ponasanje i sl.Fino kliknete na mene pa onda Dodati korisnika W.Ripper na ignore listu i to je to.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2010, 13:36   #43
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Novi autori

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Fino kliknete na mene pa onda Dodati korisnika W.Ripper na ignore listu i to je to.
NE, ne nismo bi Brana pa da ignorišemo.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Djordje Turjacanin na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (19.1.2010)
Stara 19.1.2010, 13:49   #44
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Novi autori

Ripperu, moderatori (nažalost) ne mogu da imaju ignore listu
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2010, 14:02   #45
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Novi autori

Ma ignore lista je super stvar. Priznajem, imam jednog lika na istoj, al ipak citam sve njegove postove. Lista mi vise sluzi kao spoiler tag, tj. da se pripremim za poruku doticnog.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2010, 15:29   #46
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Novi autori

Modovi ne mogu na ignore listu, a jednog bih smesta stavio (nije Ketchua, nije mi on nikad toliko jako stao na zulj kao neki drugi).
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2010, 15:32   #47
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Novi autori

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ripperu, moderatori (nažalost) ne mogu da imaju ignore listu
E stavicu te na ignore bas zbog ove recenice. Teska je ovo uvreda.

Salu na stranu, koliko vidim,znaci, neki su tek napisali nekoliko tekstova za SK? Pa sta? Ja i ne ocekujem da ce svi odmah pogoditi iz prve i napisati ultra kvalitetan tekst i da cu se, posle njegovog citanja, osetiti kao prosvetljena osoba.
Sem toga, za svaku ocenu koja se dodeli igri, uveren sam da se bar 50% citalaca nece sloziti, a bar 70% smatra da bi taj tekst mnogo bolje napisao.
Sem toga, ni ne mogu svi ljudi da vole iste stvari. Glupo je naravno ako igru opisuje neko mrzi, recimo, odredjeni zanr, ali ne treba ni onaj koje lud za tim zanrom. Iskreno, Qzma je dobar primer. On skoro svaku svemirsku simulaciju/strategiju hvali do neba, da covek prosto pomisli da ljudi samo to treba da prave. Ali opet ni one nisu sve tako savrsene. Ali Qzma je napisao taj tekst i on stoji u casopisu, i to treba (bar malo) postovati, pa makar tekst bio djubre/remek-delo.
Ko misli da moze bolje da nesto napise, neka se lepo prijavi, neka napise tekst sa sve svojim imenom i prezimenom.
Ja bih, da ne radim na masini koja je stara koliko i ja.
I, ako vec kritikujete, navedite ko lose pise i zasto. Koliko vidim,samo Popovic je spomenut, a tema kaze autori.
Ili sam preskocio negde zbog Ketchuinog ega? Sala mala.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
Maladikt (19.1.2010), Sheridan (19.1.2010)
Stara 19.1.2010, 15:57   #48
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Novi autori

Hmm... Ko je od vas kupio original igru samo nakon pročitane recenzije u SK-u (ili bilo gde drugde), poverovao pohvalama, istreso sve iz džepa pa se na kraju za*ebo? Ako ima neko takav, taj ovde i može da se žali, a opet ko mu je kriv što je lakoveran... Lepo može da 'kupi' sa neta (ili odigra demo), proba pa i sam vidi da l' to vredi...
A napadi na foru 'meni se igra sviđa baš, taj novinar nema pojma, daj meni honorara pa da vidiš recenzije' zaista nemaju smisla... Shvatite da potpuna objektivnost ne postoji i da i to što ste vi ubeđeni da je ta i ta igra odlična u suštini ništa ne znači... Da vi napišete recenziju za tu igru, ovde bi vas opet pola ljudi branilo, pola pljuvalo...
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2010, 18:19   #49
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Novi autori

Kada bi mogli da ostavite lična trvenja po strani i preteške reči, videli biste da o pisanju u "Svetu kompjutera" ustvari imate jedno sasvim normalno razmišljanje. Prirodno je da se pul novinara osvežava, prirodno je da oni mlađi nemaju iskustva u pisanju i da češće greše u odnosu na "staru gardu", prirodno je da se dijamant brusi i da se tek nakon određenog vremena dobija novinar koji vredi. Svi smo različiti, pa ne mogu svi da budu Qzme, ili Macedonići, ili Uzelci: ni po stilu pisanja, niti odmah na početku karijere. Brušenje novinara traje kod nekog duže kod nekog kraće, zavisi od samog novinara i same njegove želje za napretkom. E sad, ono što vama smeta nije pismenos' mlađih saradnika (mlađih ne po godinama, nego po stazu), jer svi tekstovi prolaze određene lektorsko-redaktorske kontrole, već iznešeni stavovi o pojavi. Tu dolazimo do dvojakok tumačenja - uzmimo da je objektivnost autora loša ili da nije obradio baš onako kako ste očekivali - to treba tako i da kažete i da imenujete šta vam nije po volji i šta vam smeta. Prvenstveno zbog toga i postoji forum. Ali, kada to iskazujete, nemojte da filujete na uobičajeni srpski način - pogrdnim izrazima, pozivima na bojkot određenog autora ili celog SK, teorijama zavere koje ne možete da dokažete (on je uzo kintu i napisao tekst, na pr)... Klevetanje, pogrdno nazivanje i kritika su tri različita pojma. Stišajte strasti i nastavite sa kritikama, ukazujte nam gde grešimo, tako nam pomažete da budemo bolji i da vama bude prijatnije.
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Dukes na korisnoj poruci:
Auror (21.1.2010), Dekip (21.1.2010), shrafko (20.1.2010), Skyrim (24.1.2010)
Stara 19.1.2010, 18:28   #50
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Novi autori

Ipak svi kandidati za sradnika prolaze kroz test glavnog i odgovornog urednika Dušana Stojičevića i urednika rubrike (o ovom slučaju) Test Play. Znaju oni tamo iz redakcije da izaberu dobre saradnike. Jer ako izaberu loše, ode SK u propast.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2010, 19:21   #51
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Novi autori

Hehe pa naravno,nisu ti ljudi budale pa da tek tako biraju ljude.Pogotovo casopis koji toliko dugo postoji.Ni meni se nije svideo opis zadnjeg CoJ-a,posto priznacete ocena ipak mora da bude ogledalo recenzije,ali to NIJE najvazniji deo.Recenzija je bila sasvim dobra ovako i to je najvaznije.
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2010, 13:52   #52
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Novi autori

Lijepo vam je Dukes objasnio da ne treba tako burno da reagujete (govorim u mnozini iako mislim na white rippera) kada se u vasem omiljenom casopisu pojavi novi novinar koji, eto, nije dovoljno iskusan. Primjetio sam i ja da je tekst "mrvicu" losiji od ostalih ali mi nije zasmetalo toliko da nazivam nekoga balavcem koji truje SK. Ketchua je takodje "prejako" odgovorio, ali po mom misljenju sa punim pravom i ja ga podrzavam. Posebno sto kritike (citaj- neuspjelo vrijedjanje) upucuje srednjoskolac koji ima problema sa viskom hormona i slobodnog vremena i koji se osjetio dovoljno pametnim i iskusnim da on nekome nesto kaze.

I najbolje od svega u ovoj temi je sto je white ripper krenuo da napada i da se brani (iako realno nema od cega da se brani) od ostalih clanova.

Ako ti vec toliko smeta sto u "tvom" Svetu Kompjutera rade neki balavci i truju ga, obrati se licno njima (autorima) i uredniku preko maila ili ovdje preko PM-a. Nemoj da se pravis pametan i da javno hejtujes sve zive.

I ne moj da se vadis na to da ti samo iznosis svoje misljenje i da te briga sta drugi misle,ne vrti se svijet oko tebe. Kad si tako hrabar i pametan eto ti ulica pa pocni da pljujes vlasti ako smijes... da, lijepo bi prosao.

Izvinjavam se ostalima ali morao sam da odgovorim, valjda i ja imam kratak fitilj kao ketchua.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2010, 15:15   #53
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Novi autori

Citat:
Auror kaže: Pregled poruke
Kad si tako hrabar i pametan eto ti ulica pa pocni da pljujes vlasti ako smijes... da, lijepo bi prosao.
Geez... Vlasti pljuju svi živi, pa niko od njih nije završio sa konjskom glavom u krevetu.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2010, 15:31   #54
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Novi autori

Onaj Uros Zoric koji opisivo Wheelmana je odradio solidan opis!Meni se svidio i eto ima i dobrih opisa od novih autora.
@Auror
Kolko si para dobio da bi postavio post ispod?
EDIT nazalost sterilisan sam vec duze vrijeme

Poslednja ispravka: White Ripper (21.1.2010 u 15:38)
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2010, 15:41   #55
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Novi autori

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Onaj Uros Zoric koji opisivo Wheelmana je odradio solidan opis!Meni se svidio i eto ima i dobrih opisa od novih autora.
@Auror
Kolko si para dobio da bi postavio post ispod?
EDIT nazalost sterilisan sam vec duze vrijeme
Možda grešim ali čini mi se da je Uroš Zorić među nama
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2010, 15:45   #56
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Novi autori

Mislim da nije voodoo_....mozemo samo da nagadjamo
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2010, 16:26   #57
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Novi autori

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Onaj Uros Zoric koji opisivo Wheelmana je odradio solidan opis!Meni se svidio i eto ima i dobrih opisa od novih autora.
Jel opis dobar zato sto se tebi svideo ili ti se svideo zato sto je dobar.

Jbg ali moram da kazem da je sve to vrlo subjektivno i uopste ne mora da znaci da zato sto se neki opis nekom nije svideo isti nije kvalitetan i obrnuto.
Takodje bih naveo samo jednu bitnu cinjenicu koja se odnosi na sve koji ste napali Ketchu-u a to je da se kroz ovu temu vise puta provlace dve dijametralno suprotne stvari koje zagovara ista grupa ljudi (obratiti paznju na rec grupa) a to je sa jedne strane da je opis igre los i da je igra nepravedno kroz opis predstavljena losijom i sa druge strane da svako ima pravo na svoje misljenje. Naravno ovo drugo je navodjeno samo kad ste branili svoj stav da je opis los i da je Ketchua los novinar (za sta btw. mislim da nije tacno), ali nikako taj stav i ti arsini nisu koristeni da je Ketchua pisuci opis imao pravo na svoje misljenje.

Da ne idem dalje naveo bih samo da je imalo prilicno opisa gde je prema mom skromnom misljenju odredjena igra potcenjena ili precenjena, pa cak i od eminentnijih i priznatijih novinara SK, ali nisam odmah apriori pisao da je taj novinar los jer je, kao uostalom i svi mi, imao pravo na svoje misljenje, koje je opet formirao na osnovu nekih cinjenica (a zasto da ne i predrasuda) i sa kojim je ostalo samo da se slozim ili ne.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (21.1.2010)
Stara 21.1.2010, 17:40   #58
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Novi autori

Podrazumeva se da su mišljenja forumaša o tekstovima subjektivna jer se iznose u svoje ime, pa možda se i nadje istomišljenik i formira se grupa. I to je sasvim normalno, čak je i to cilj foruma. Ono na šta ja apelujem jeste da se u subjektivnim misljenjima ne ide u preteške reči. Jer, sukob mišljenja je ustvari razmena iskustava i neko od sukobljenih na kraju možda promeni mišljenje ili makar ostane pri svom i poštuje tuđe, ali ako se izvuče teška artiljerija u vidu pogrdnih reči ili nečeg sličnog, dobijate skupštinsku debatu - što nije cilj foruma i što ne tolerišu moderi, s pravom.
E sad, iako se svi novinari trude da pišu objektivno u "Svetu kompjutera" u pitanju je ipak jedan autor pa je samim tim i njegov tekst subjektivan. Ali, iza njihovih tekstova stoji redakcija i ja lično, a kritike se onda tiču svih nas. Tu je razlika.
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dukes na korisnoj poruci:
Auror (21.1.2010), White Ripper (21.1.2010)
Stara 21.1.2010, 18:41   #59
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Novi autori

Ja svakako kad pisem o tekstovima uzimam u obzir cinjenicu da je tesko biti sudija sto tako i jeste ali je sigurno lako bit nepristrasan.
Jedna preporuka artiljercima
Treba sve vas da boli briga za ono sto neko pise na forumu.Sta sad mene briga sto ce za mene da kaze neko.Tako trebate i vi.Ja sam se ranije nerviro (kad sam se tek uclanio) ali sam shvatio da takvi i jesu forumi.Treba imati na umu da se ovdje skupljaju ljudi iz dijaspore razlicitog mentaliteta,shvatanja i sl.Treba se ponasati uopste.
Ja ovo samo preporucujem a nemoj ko da se uvrijedi

Poslednja ispravka: White Ripper (21.1.2010 u 18:48)
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2010, 18:52   #60
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Novi autori

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Treba sve vas da boli briga za ono sto neko pise na forumu.
Pa šta sad da se svi međusobno stavimo na /ignore i odemo da pišemo blogove
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (21.1.2010), Auror (21.1.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji novi servis na Internetu biste vi želeli? Branislav Gavric Brbljaonica 12 17.11.2009 22:33
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Prebacivanje particije "C" na novi hard disk MI66 Nosači podataka 5 15.5.2009 14:32
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Novi Proc ManojlaNS ŠDK - Osnovne komponente 7 27.8.2008 10:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com