Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.8.2018, 8:21   #3881
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Hahahaha
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2018, 15:09   #3882
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Jedna sa posla.

Ček, ček .. jel to system settings pojeo preko 1gb rama? Mnogo alavi ti pendžeri.

Proveri ti taj hard sa sentinelom, oće to tako kada se jave smart bad sektori...
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2018, 18:17   #3883
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

znam da može da koči i restaruje komp zbog bs, ali da puni ram to sad prvi put čujem
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2018, 19:12   #3884
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Ček, ček .. jel to system settings pojeo preko 1gb rama? Mnogo alavi ti pendžeri.

Proveri ti taj hard sa sentinelom, oće to tako kada se jave smart bad sektori...
Nisu bad sketori, a u tom laptopu je SSD. Problem je bio to što nije odmah nakon svježe instalacije povukao update pa sam ja morao ručno da odem u PC Settings i onda se dogodila magija. Samo ostaje pitanje zašto je Settingsov proces zauzeo toliko RAM i CPU, a ne svchost.exe.
U svakom slučaju, taj laptop sam spremao za kolegu pa nek se on pati dok mi ga ne vrati da ga popravim.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2018, 7:39   #3885
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Nisu bad sketori, a u tom laptopu je SSD. Problem je bio to što nije odmah nakon svježe instalacije povukao update pa sam ja morao ručno da odem u PC Settings i onda se dogodila magija. Samo ostaje pitanje zašto je Settingsov proces zauzeo toliko RAM i CPU, a ne svchost.exe.
U svakom slučaju, taj laptop sam spremao za kolegu pa nek se on pati dok mi ga ne vrati da ga popravim.
Ahahahahahahahahahahahahahahahaha.... windows.... lutrija sa zadrškom. Inače update je kod pendžera uvek bio krš. Kada god bi nekome instalirao raćunar, najviše vremena bi oduzeo upravo update koji ume satima i satima, doslovce da traži updateove, onda isto toliko vremena da ih skida i instalira. Sedmica je tu najgori primer, a ni 10-ka nije daleko od toga.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2018, 13:11   #3886
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

da vidiš xp dok je bio, i svaki drajver moraš ručno
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2018, 13:44   #3887
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
da vidiš xp dok je bio, i svaki drajver moraš ručno
Skoro svaki krsteni drajver moras i sada rucno, Windows katalog nema najnovije drajvere (cesto ni najbolje). Na XP-u se mozda jednom dogodilo da apdejt pravi probleme a na Sedmici i Osmici je to od pre dve-tri godine cesto slucaj. Ne mogu da se otmem utisku da Microsoft to radi namerno kako bi poterao ljude na Desetku. Apdejt efektivno ubije aero ili posle njega svaki graficki drajver ima probleme sa display managerom. Bar tri takva apdejta su pustena za Sedmicu u protekle 4 godine pod formom platform apdejta, performance apdejta i sl.. Neke od tih apdejta je nemoguce deinstalirati pa ako nemate restore tacku ide reinstall sistema.. Bagovi naravno nisu zakacili sve korisnike ali mnoge jesu.. Ispravke NIKADA nisu izasle. Windows 10 je prica za sebe, tu je svaki update bukvalno ruski rulet za kompjuter. Istini za volju, sto na desetki za**be, MS i ispravi posle nekog vremena. To ih svakako nimalo ne opravdava za katastrofalno losu kontrolu kvaliteta (prakticno nepostojecu).
Najstabilniji i najkvalitetniji sistem koji je MS ikada izbacio je bio XP. Posle njega, kola polako krecu nizbrdo. I windows 7 (u koga se svi kunu) je daleko od stabilnosti i kvaliteta jednog XP-a, sam Aero npr je bio i ostao bagovit pa ga u sledecim verzijama Windowsa prosto nema.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2018, 13:46   #3888
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

^ Po meni je jedino 2000 bio simbol stabilnosti. XP je tek postao "stabilan" nakon 2004, ali je i dalje bio prilično lak za "ubijanje".
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2018, 13:56   #3889
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

xp - nakićeni 2000
win 8.1 dobija samo neki security update jednom mesečno neki kažu da ga gase pa zbog toga ali što se mene tiče bolje tako nego da moram da reinstaliram win svaka 3 meseca zbog bagovitih updateova
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2018, 14:02   #3890
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Slazem se za win 2000 ali pisem o siroko raspostranjenim operativnim sistemima, a win 2k to ipak nije bio. A "lak za ubijanje" mozda (mada je meni radio i po osam godina bez reinstalacije besprekorno) ali ga bar Microsoft nikada nije ubijao apdejtima kao sto to cini od Sedmice. Sve pocinje od pre cca 3 godine. Manje resursa za testiranje, prebacili se na novi OS koji takodje ne radi kako treba. Kod nas u firmi su apdejti Sedmice trenutno iskljuceni zbog ogromne opasnosti koju predstavljaju po sistem.

Poslednja ispravka: Laskaris (8.8.2018 u 14:18)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2018, 15:13   #3891
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
win 8.1 dobija samo neki security update jednom mesečno neki kažu da ga gase pa zbog toga ali što se mene tiče bolje tako nego da moram da reinstaliram win svaka 3 meseca zbog bagovitih updateova
Win 7 i 8.1 se trenutno apdejtuju identično - jednom mesečno puste "Security Monthly Quality Rollup" i eventualno "Security and Quality Rollup for .NET Framework".
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2018, 15:22   #3892
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

realno ništa više i ne treba
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
ZoNi (9.8.2018)
Stara 8.8.2018, 20:26   #3893
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
da vidiš xp dok je bio, i svaki drajver moraš ručno
Uff, XP, pa nakon instalacije drajvera restart, pa ako su drajveri malo onako na svoju ruku, ili nešto nije kako treba ode sistem u BSOD

Ako išta ne valja kod pendžera to je updejt deo. Koliko puta sam računarima koje održavam morao da isključim update, jer im je pravio CPU load od 100%, na mašinama sa više od 2gb ram-a i jakim procesorima i da ne bude zabune radilo se o legalnim verzijama sistema, a ne o taripnim. Toliko o onima koji se kunu u stabilnost legalnih verzija M$ Pendžera.

Desetka je kao i njen look alike predak Osmica kukavna i po tome što bez ikakvih razloga blokira drajvere sasvim ispravnog hardvera, uleće u bootloop pa onda satima gledamo onu plavu predstavu prozora i tačkice koje idu u krug, a ulaz u safe mode je kao što sam već jednom i napisao sakriven iza sedam mora i sedam gora. Jednom rečju sistem nastao tako što su gomile kopi pejstera rešile da se igraju system programera, da ne reknem "razvijača". Zamisli da se ovakve stvari dogode na android telefonima, gde bi updejt nekih od google servisa ili čak celog sistema ispravni telefon pretvorio u ciglu....
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2018, 13:03   #3894
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

nakon svih ovih godina koriscenja prozorceta, a probao sam i druge operativne sisteme, uvideo sam koliko problema i vremena oduzima jedna obicna instalacija prozorceta. Skoro sam nesto pomagao drugu da instalira Win10, masina je novija, dobar procesor,8gb ram, 3 i po sata nam je trebalo da instaliramo win, drajvere za graficku i ostale osnovne drajvere....


Cisto gubljenje vremena i zivaca,kad uporedis sa drugim sistemima
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2018, 18:29   #3895
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Meni treba pola sata da instaliram sistem, sve drajvere, programe koji su potrebni, ofis, av i browser ekstenzije, povezem stampace... Maksimum pola sata, a instalacija je nikad laksa, 2x next. Takodje pravljenje butabilnog flesa nikad nije bilo lakse, jedan klik u media creation tool-u.
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Mare! na korisnoj poruci:
Nenad Grujic (9.8.2018), ZoNi (9.8.2018)
Stara 10.8.2018, 8:37   #3896
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Mare! kaže: Pregled poruke
Meni treba pola sata da instaliram sistem, sve drajvere, programe koji su potrebni, ofis, av i browser ekstenzije, povezem stampace... Maksimum pola sata, a instalacija je nikad laksa, 2x next. Takodje pravljenje butabilnog flesa nikad nije bilo lakse, jedan klik u media creation tool-u.
Jeste, dabome, ali samo ako imaš pri ruci najnoviji hardver. Probaj da instaliraš Pendžere 10 na mašini čija je grafička kartica, sasvim dovoljno snažna ali nije na listi podržanih, ili kod nekog ko ima štampač nešto starije proizvodnje, pa češ osedeti. Da ne govorim o onim "nesrećnicima" koji imaju TV kartice, koje Pendžeri doduše prepoznaju, stave svoje drajvere, a onda dekativiruaju uređaj jer im se "ne sviđa"...
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 11:44   #3897
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

drajvere prave proizvođači hardwera a ne m$, ja sam jedno 5 sati instalirao windows nije hteo sa sd card da instalira... pa dok sam našao na internetu da je to do windowsa... sve mi se smučilo...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 13:20   #3898
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
drajvere prave proizvođači hardwera a ne m$, ja sam jedno 5 sati instalirao windows nije hteo sa sd card da instalira... pa dok sam našao na internetu da je to do windowsa... sve mi se smučilo...
Uff, ne pričaj mi ništa. Pet laptopova, koje su proizvođači ošišali za optiku, nije htelo da instalira Windows preko USB stika, a u bios moš da uđeš preko preče, naokolo bliže.

Da ne govorim o procesu aktivacije, gde si osuđen da se kockaš, jer drajver za wifi ne postoji dok ga ne skineš sa net-a, a kabl ne možeš da ubaciš jer je na ruteru sve zauzeto.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2018, 16:18   #3899
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Uff, ne pričaj mi ništa. Pet laptopova, koje su proizvođači ošišali za optiku, nije htelo da instalira Windows preko USB stika, a u bios moš da uđeš preko preče, naokolo bliže.

Da ne govorim o procesu aktivacije, gde si osuđen da se kockaš, jer drajver za wifi ne postoji dok ga ne skineš sa net-a, a kabl ne možeš da ubaciš jer je na ruteru sve zauzeto.
USB stik u tom slučaju nije bio dobro napravljen za čisti UEFI ako u istom nemaš opciju za CSM. Što se Wi-Fi tiče, ili isključiš jedan uređaj privremeno ili kupiš switch pa ne razmišljaš o tome da li ćeš imati slobodnih utičnica.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
DArthShone (10.8.2018)
Stara 10.8.2018, 18:49   #3900
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
USB stik u tom slučaju nije bio dobro napravljen za čisti UEFI ako u istom nemaš opciju za CSM. Što se Wi-Fi tiče, ili isključiš jedan uređaj privremeno ili kupiš switch pa ne razmišljaš o tome da li ćeš imati slobodnih utičnica.
Hvala na savetima. Nije se radilo o meni, nego o ljudima kojima sam instalirao sistem, kod njih kući/kancelariji. Drugo, USB stick je bio dobro formatiran jer je kod desktopa sa UEFI biosom radio normalno.

Problem je bio u Lenovo laptopovima, koje ovde prodaju na kilo, samo zato što su jeftiniji, a to potižu tako što prodaju verzije bez optike. Kod modela sa optikom nema problema ni sa diskom, niti sa USB stikom. Ali to je tema za drugi topik, onaj o našim uvoznicima.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
spyware, update windows 10, win10

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com