Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.8.2011, 15:10   #1
ence
Novi član
 
Član od: 18.1.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kvar prilikom ciscenja laptopa od prasine

Molim za savet!Imam Toshiba Satellite L300-1A3 vec 2 i po godine!Odlicno me sluzi,nikakav kvar do sada niti bilo koji problem,jedino sto od tada uopste nije ciscenj od prasine a cula sam da to treba raditi na svakih godinu dana.Resim sada u cetvrtak da ga odnesem u obliznji computer shop u mom gradu koji ujedno ima i servis da ga ociste od prasine.Vrate mi ga u petak,naplate nekih 500 dinara sto mi je malo bilo cudno al ajde nisam tada ni slutila da nesto nije uredu i nastavak sledi...Ukljucim laptop i naizgled se cini sve uredu,ne greje se vise kao pre,ne cuje se toliko u radu,tu se obradujem jer je kao nov sto se toga tice.Medjutim,tek kasnije primetim da mi dva dugmeta veoma bitna na mestu pored ulaza za slusalice i mikrofon ne rade.Jedno je kruzic za pojacavanje i smanjivanje zvuka koje je skroz uvuceno i ne moze da se koristi a drugo dugme je za wlan koje non stop svetli,tj. ne moze da se iskljuci vise kao nekad na off vec je sad samo na on i deluje mi kao slomljeno kao i ovaj kruzic za zvuk!Kada sam im odnela laptop bio je u ispravnom stanju a oni mi ga vratise u poluispravnom,to sam im i rekla odmah cim sam primetila u petak kad sam i podigla laptop.Rekli su mi da donesem laptop u subotu i da ce to oni da srede,nista strasno desava se prilikom sklapanja!Tako sam i uradila a onda su me zvali u subotu sa komentarom da je moj model latopa specifican i da su ta dva dugmeta povezana sa ne znam cim,(ne mogu sad da se setim) i da ta dva dugmeta ne mogu da se poprave jer su prilikom sklapanja laptopa pukla jer opet su ponovili moj laptop specifican i komplikovan pa su se namucili celog dana da mi ociste a kamoli sad da poprave te dugmice i da ce mi oni pokazati na tastaturi precice u zamenu za ta dva dugmeta,na f8 kao wlan a Esc kao volume!Ja nisam za to htela da cujem,kakvo je to opravdanje,mi smo ti ga upropastili pa sad ti koristi precice,ne dolazi u obzir rekla sam i da po laptop ne dolazim i da imaju rok do ponedeljak da mi laptop vrate u prvobitno stanje,ili da mi daju nov laptop!Tu su popustili i poceli jos vise da se izvinjavaju i da ce se potruditi da urade sve sto je u njihovoj moci i da ce me zvati u ponedeljak!A da,to sam zaboravila,hteli su da me utese komentarom,mi se izvinjavamo,eto ako zelite mi cemo vam vratiti vas novac!?Koji novac,500 dinara moze da nadoknaditi ovo sto su upropastili?Ne znam kakav je zakon potrosaca ali me bas zanima sta vi mislite o svemu ovome,da li neko moze da me posavetuje za dalje,to jest za sutra,jer ce me sutra zvati?Sta mogu da preduzmem u slucaju ako mi opet kazu da tu nista ne mogu i da probaju da me otkace?Samo cu reci veoma poznata prodavnica u mom gradu a i sire i velika bruka i sramota i pazite kome poveravate svoje laptopove!Unapred hvala svima koji ce imati sluha i znanja da me posavetuju!Veliki pozdrav!
ence je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2011, 16:44   #2
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Kvar prilikom ciscenja laptopa od prasine

Da li si kad si odnela laptop uopšte dobila neki papir ili dokument kojim potvrđuju da su primili laptop na servis i šta je potrebno da se radi?
Ako oni nastave da se prave i dalje naivni, ili nisu u stanju da ti dovedu laptop u prvobitno stanje, mislim da ti je jedino rešenje da ih tužiš, s tim što je na tebi da dokažeš da su zaista oni ti koji su izazvali štetu. Kako to ide u zemlji Srbiji, mislim da je svima jasno.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
ence (7.8.2011)
Stara 7.8.2011, 17:59   #3
ence
Novi član
 
Član od: 18.1.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kvar prilikom ciscenja laptopa od prasine

Nikakav dokument niti papir,koliko ja znam oni to uopste nikome i ne daju!A sto je jos gore i tuznije,na mom laptopu je radio ni manje ni vise nego gazda kompjuterske radnje,tako da je jos sramnije!Sam je rekao da je laptop donet u ispravnom stanju,sam je priznao i potvrdio ali bez ikakvog papira,mada imam svedoke od kada je laptop kod njih i drze mi ga jedno 4 dana!Ne znam sta ce biti,sutra idem sa ocem kod njih!Hvala ti na brzom odgovoru SlobaL,svaki odgovor i savet mi puno znaci!Nadam se da ce se jos neko ukljuciti u ovu moju problematiku!Pozzz
ence je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2011, 18:06   #4
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Kvar prilikom ciscenja laptopa od prasine

Jesi li ga nosila u ovlašćeni Toshibin servis ili ne?
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2011, 18:23   #5
ence
Novi član
 
Član od: 18.1.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kvar prilikom ciscenja laptopa od prasine

@Sass Drake,nisam!Poznata radnja za kompjutere i njihovu opremu koja se bavi i servisiranjem,koja je iz Kraljeva kao i ja!
ence je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lord of the Rings ONLINE! Shadows of Angmar Lucic Nemanja MMORPG igre 1472 29.4.2022 9:34
Kako zaštititi disk od umnožavanja prilikom rezanja u Neru? nenad vuckovic Aplikativni softver 8 29.1.2010 22:39
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Prilikom ciscenja ? bata20 Kvarovi 5 27.6.2008 15:32
Koji kupiti od ova 2 Tošibina laptopa: A200-23U ili S5-13N, svi koji se razumijete odgovor I-day ŠDK - Prenosni računari 6 8.6.2008 1:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com